Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Ryby dlapoczątkującego  (Przeczytany 4516 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« : 2004-10-15, 13:31 »
Chciałbym sobie kupić ryby które mieszkały by w 50l zbiorniku.Tylko niemam pojęcia jakie ryby kupić.
Napiszcie jakie ryby się do tego zbiornika nadają(chciałbym 3 gatunki ryb trzymać w akwa razem)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #1 : 2004-10-15, 13:38 »
dla początkującego... w 50l...hmmm... gupiki, kiryski, bojowniki, danio, mieczyki, molinezje... więcej szczegółów proszę...
Zapisane

Raffy

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #2 : 2004-10-15, 14:50 »
do 50l tak : na dno kiryski, glonojad i kolorowe platki na całym akwa :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedz #2 : 2004-10-15, 14:50 »

Olka1992

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #3 : 2004-10-15, 15:40 »
Miezyki na pewno nie! One potrzebują większego akwarium. Ja bym polecała gupik, na dno kiryski i może danio. Albo jakaś inna ryba kąsaczowata
Zapisane

moody

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #4 : 2004-10-15, 16:22 »
ja trzuymałem  6 dorosłych mieczyków najpierw w 25 litrach potem 8 sztuk w 45 a teraz w tych 45 litrach mam 7 mieczyków
Zapisane

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #5 : 2004-10-15, 16:25 »
A o sądzicie o tym?  http://www.malawishop.pl/go/_info/?id=1377
A i czy w akwarium dla ryb pokrywa koniecznie musi być???bo jest dość droga
Zapisane

moody

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #6 : 2004-10-15, 16:32 »
zawsze możesz zrobioć sam albo nakryć akwa szybą chociaż gorzewj wygląda ale za to woda nie bedzie tak szybko parowała i w pokrywie masz oświetlenie :D mozewsz se zrobić jak masz talent z drewna jakąś zrobić :D
Zapisane

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #7 : 2004-10-15, 16:43 »
Czy do akwarium mogę kupić sztuczne rośliny.Jeśli nie to gdzie można kupić żywe :D  :D
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #8 : 2004-10-15, 17:37 »
Nie polecam 'sztuczniaków' beznadziejnie wyglądają. radzę zainwestować w łatwe w hodowli żywe roślinki. Gdzie kupić? w każdym akwarystycznym, ok. 5-9 zł/szt
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedz #8 : 2004-10-15, 17:37 »

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #9 : 2004-10-15, 18:46 »
Ponawiam pytanie co sądzicie o tym http://www.malawishop.pl/go/_info/?id=1377
a jaka grzałka i filtr  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #10 : 2004-10-15, 19:00 »
Cytat: moody
ja trzuymałem  6 dorosłych mieczyków najpierw w 25 litrach potem 8 sztuk w 45 a teraz w tych 45 litrach mam 7 mieczyków


No wiesz, nie ma sie czym chwalic :roll: Mieczyki dorastaja do 12cm... Noga je dopychasz?

Osator -> Brakuje jeszcze plastikowego nurka, co mu leca babelki z... :roll: :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #11 : 2004-10-15, 19:04 »
Cytuj

ja trzuymałem 6 dorosłych mieczyków najpierw w 25 litrach potem 8 sztuk w 45 a teraz w tych 45 litrach mam 7 mieczyków

prosze cie nie wypowidaj sie osator jest chyba nie doswadczony takze nie gadaj mu głupot spox? filtr to proponuje aquarel fan 2 jest dosc dobry a grzałke jesli będzie miał pokrywe to grzałki nie bedzie trzeba razcej.A z rybek ja bym dał 20 neonek ładnie to wygląda
Zapisane

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #12 : 2004-10-15, 19:41 »
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #13 : 2004-10-15, 19:48 »
Zestawu AquaEla nie polecam pod żadnym pozorem. Straszliwie tandetnie wygląda ta kolorowa pokrywka i filtr. Jeśli mowa o pokrywie musi być jeśli masz zamiar hodować ryby labiryntowe (np. bojowniki, gurami, prętniki) to pokrywa jest konieczna. Ale radziłabym ci ją kupić bo ma ona załączone świetlówki, a jeśli nie masz świetlówek to musisz jakieś lampy stosować. A one nie najlepiej wpływają na wzrost roślin. Oprócz tego pokrywa uchroni twoje ryby przed wyskoczeniem z zbiornika. Co do roślin: Plastikowe są strasznie tandetne. Głupio wyglądają, a jak pokryją się glonami to dopiero. Są do tego strasznie nienaturalne. Najlepiej kup jakieś proste w uprawie roślinki. Żywe rośliny pomagają też w ten sposób, że uczestniczą w wymianie gazowej. Pomagają więc utrzymać równowagę w zbiorniku.

Moody: Błagam nie chwal się tym, że dręczysz ryby. 7 mieczyków w 45 l. Błagam cię oddaj je do sklepu, czy znajomemu, czy komukolwiek innemu, albo załóż im większe akwarium
Zapisane

Enola

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #14 : 2004-10-15, 20:31 »
3 gatunki: polecam mieczyki, molinezje i gupiki. To bardzo zgodne rybki, niewymagające i przy odrobinie szczeście napewno ci się rozmnożą. Oprócz tego polecam ze 3 kiryski i ze 3 glonojady aby dbały o porządek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedz #14 : 2004-10-15, 20:31 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #15 : 2004-10-15, 20:45 »
Zwykłe szkło, pokrywa. Całość ok. 70l.
Koszt to ok. 170zł.
Do tego filterek wewnętrzny, grzałka, zdrowe rośliny.

Ryby.
Gupiki na początek, mało wymagające ale bardzo ciekawe, na dno do 50-70l. (nie mniejszego!) JEDEN glonojad lub 4-6 kirysków, ze dwie parki platek albo 3 samiczki i samiec (lepiej)

I gotowe.

Firmowe akwaria odradzam, płacisz za firme, reklame a dostajesz szmelc dla przedszkolaków.
Zapisane

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #16 : 2004-10-15, 20:50 »
A oco chodzi że glonojad dba o porządek bo umnie w klasie od biologi jest glonojad i on często przyklejony jest do szyby i przytym dziwnie rusza szczęką
Zapisane

arke

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #17 : 2004-10-15, 20:55 »
Nie przesadzaj.
Cytuj

Straszliwie tandetnie wygląda ta kolorowa pokrywka i filtr. Jeśli mowa o

ej ale za tobie sie nioe podoba to nie znaczy ze jemu ma se nie podobac.a moze jemu chodzi o jakos a nie o wygląd.tak samo o roslinki jesli takie ,mu sie podobaja niech kupi ale zalecane są zywe poniewaz lepiej wypływa to na rybki
Zapisane

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #18 : 2004-10-15, 21:27 »
OK powiedzmy wybrałem tak
6 danio
5 kiryski
3molinezje
i czym karmić te ryby???Czy istnieje możliwość rozmnożenia(oczywiście niechciałbym tego))
dużo pytań :P  :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #19 : 2004-10-15, 23:11 »
więc:

kupuje sie pokarmu suche ale to nie wysztko możesz to traktować jakby taką że tak powiem podstawke.Są w zoologikach różne mrożonki chodż są też zywe i to jest najlepsze.Rób czasem rybką taką głodówke i pamietaj czym ryby głodnijesza tym zdrowsza tylko nie traktuj tego ze jezeli ryby nie karmisz jest nie śmiertelna :lol: molinezje tez będą ci się często kocić to możesz nie wyławaić rybek małych i bedą zjadac też to jest bardzo dobry pokarm.a reszta sa to glony które rybki jedzą
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #20 : 2004-10-16, 08:27 »
Cytuj

(oczywiście niechciałbym tego)
a dlaczego? i polecam jakąś książkę o rybkach, naprawdę
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedz #20 : 2004-10-16, 08:27 »

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #21 : 2004-10-16, 08:45 »
Niechciał bym rozmnażania ponieważ akwarium bym miał przerybione i co ja z tymi rybami bm robil???aha czyli wystarczy pokaarm dla ryb taki za hhmmm 10 zł i od czasu do czasu pokarm mrozony???
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #22 : 2004-10-16, 09:01 »
Arke: Tandetne nie tylko pod względem wyglądu ale też pod względem jakości. Jak to trafnie określiła harpia:
Cytat: harpia
szmelc dla przedszkolaków.


Obsada myślę, że jest w porządku. Co do rozmnażania się. Molinezje przy zapewnieniu dobrych warunków na pewno zaczną się rozmnażać, ale nie martw się bo samice są bardzo żarłoczne i zjadają swoje młode zaraz po urodzeniu. Więc małe szanse żeby się uchowały. A jeśli już zawsze możesz oddać komuś, albo do sklepu. Co do danio i kirysków: są one już trochę trudniejsze, ale i tak dość proste w rozmnażaniu. Ale jeśli któryś z tych gatunków złoży ikrę to na pewno stanie się ona ofiarą molinezji. Więc też niewielkie szanse przetrwania młodych.
Zapisane

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #23 : 2004-10-16, 09:25 »
A to wporządku.
Mam jeszcze pytania :lol:  :lol:
jaka woda kranówa???
Jak to jest z tym czyszczeniem żwirka zanim da się go do akwa
Co mam jeszcze zrobic zanim wpuszcze ryby
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #24 : 2004-10-16, 09:30 »
odstać trzeba z dzień, żwirek z 20x przepłukać trzeba żeby męty nie latały. i jedzenie kosztuje 3 zł, ale trzeba zmieszać ze sobą przynajmniej no powiedzmy 3 rodzaje (ja mam 7  :lol:  :lol: ) i to starcza mi na 'trochę'. a żywy jest ok, tylko radzę go 'odbakteriować' w np. abioseptynie
Zapisane

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #25 : 2004-10-16, 09:44 »
Czyli tak woda kranówa odstawiona na jeden dzień tak?pokarm 3 rodzaje wymieszać.
Kolejne pytania :wink:  :wink:
Czy jest zagrożenie powstania glonów?jesli tak to jak temu zapobiegac?
Co trzeba robic aby rosliny r ;) osły
Zapisane

Ellen

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #26 : 2004-10-16, 10:00 »
Osator, masz tu linka do akwarium FAQ, poczytaj sobie :)

http://www.artnet.com.pl/lkozicki/faq/zbiornik.html
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #27 : 2004-10-16, 13:34 »
Ellen- dzięki Ci  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedz #27 : 2004-10-16, 13:34 »

osator

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #28 : 2004-10-16, 14:30 »
Hmm z molinezji raczej zrezygnuje ponieważ przeczytałem,że potrzebuja wody z dodatkiem soli.Więc molinezje zmieniam na gupiki :lol: a kiryski potrzebuja miekkiego podłoża np.???
Zapisane

arke

  • Gość
Ryby dlapoczątkującego
« Odpowiedź #29 : 2004-10-16, 17:46 »
Nie rezygnuj z molinezje bo nie musza miec soli a jesli tak to daj jej małą łyżke soli kuchcenej i tyle.a z resztą gubiki tez lubia sól
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 28 zapytaniami.