Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Male skalarki  (Przeczytany 4719 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asmi

  • Gość
Male skalarki
« : 2003-04-22, 16:26 »
U mnie w pracy pojawily sie male skalarki. Ledwo je widac, takie male. Plywa ich conajmniej ze dwie setki. Matka, ktora je wydala na swiat jest siostra mojej skalarzycy. A moje skalary skladaja ikre co poltora-dwa tygodnie. Nigdy jednak nie mialem zamiaru odizolowywac ikry skalarow. Ale jak dzis zobaczylem te skalarzatka to chyba bede cos musial zrobic zeby i u mnie w domu sie pojawily. Mam jeszcze dwa puste akwaria i jedno przeznacze dla pary skalarow. Moze uda sie je wyhodowac. Bynajmniej mam taka nadzieje.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Male skalarki
« Odpowiedź #1 : 2003-04-22, 18:52 »
ja kiedyś próbowałam ale wszystki narybek mi zdychał, są bardzo delikatne i trudno było znaleść dobry wielkościowo pokarm dla takich maluchów (miałam tylko oczliki)    
Powodzenia.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #2 : 2003-04-22, 19:05 »
A jak sie uda i wylegna sie mlode skalarki to sproboje dawac im solowca (artemia). Mam jaja solowca, a takze sol niejodowana. Na pl.rec.akwarium ktos sie chwalil, ze wlasnie tym wykarmil narybek skalara.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Male skalarki
« Odpowiedz #2 : 2003-04-22, 19:05 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Male skalarki
« Odpowiedź #3 : 2003-04-22, 19:07 »
ale skalarki są za male na solowca, przecież to prawie 1:1 takie maluszki wymagają drobniutkiego pokarmu (ja rozcierałam oczlika nożem) chwalić sie może, ale niech pokarze dowód, że wykarmił, bo ja moge powiedzieć, że mam jesiotra w wannie który zjada płatki.
Zapisane

Ritka

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #4 : 2003-04-22, 19:08 »
trzymam kciuki!!!
Zapisane

Ritka

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #5 : 2003-04-22, 19:09 »
pewnie top takie słodzio maleństwa :P
Zapisane

Asmi

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #6 : 2003-04-22, 19:47 »
Cytat: harpia
ale skalarki są za male na solowca, przecież to prawie 1:1 takie maluszki wymagają drobniutkiego pokarmu


Widzialem juz wyklutego solowca ... jest naprawde malutki ... ledwo widoczny.

Cytuj
chwalić sie może, ale niech pokarze dowód, że wykarmił, bo ja moge powiedzieć, że mam jesiotra w wannie który zjada płatki.


Zrobil zdjecia tych skalarkow i puscil je w siec. Byly one (skalarki) razem z rodzicami. Chyba wiekszosc czytajacych p.r.a je ogladala. Z tym, ze jak opisywal prob wychowu  mial ich kilkanascie i dopiero za ktoryms tam razem udalo sie wychowac.
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #7 : 2003-04-23, 16:23 »
Asmi a moze by tak sprobowac zoltkiem kurzego jajka???ja na tym wychodowalem Akary blekitne i pomaranczowopletwne (pikne zdrowe a wsrod narybku niemal nie bylo strat)!!!tzn gotujesz jako na twardo i maly kawalek zoltka rozcierasz w wodzie...jednak wtedy w kotniku przyda sie jakis slimak bo nie wszystko ladnie sie rozciera no a ktos z tymi wiekszymi kawalkami musi sobie poradzic
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Male skalarki
« Odpowiedź #8 : 2003-04-23, 17:46 »
tylko trzeba uważać i nie przesadzić, bo żółtko szybko sie psuje i brudzi wode, ale nie głupi pomysł, zawsze można dostosować wielkość do pyszczków maluchów ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Male skalarki
« Odpowiedz #8 : 2003-04-23, 17:46 »

Asmi

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #9 : 2003-04-23, 19:12 »
Wlasnie, zapomnialem o jajku. Dzieki za przypomnienie. A co do brudzenia wody to nie ma problemu. Bo jak mialem male pielegnicy zebry to byly w kotniku bez zwiru i codziennie mialy odkurzane.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Male skalarki
« Odpowiedź #10 : 2003-04-23, 19:38 »
mam taki fajny sposób na skalary, bo ich ubustwianym miejscem na składanie ikry była obudowa filtra, włożyłam im obok porowatą, nierówną szybkę, teraz one mogą odchować same ikre w akwa ogólnym bo inne ryby są za szerokie, żeby wpłynąć w rośliny skrywające to miejsce. Polecam ;)      
P.S. najlepiej jednak karmić maluchy różnorodnie, miałam straszne problemy z odzwyczajeniem dorosłych od tylko i wyłącznie ochotki, nic innego nie chciały zjadać, teraz i płatki im smakują.
Zapisane

Karen

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #11 : 2003-04-24, 12:02 »
Nigdy mi się nie udało ze skalarami  :cry:
Udało się natomiast z glonojadami i wielkopłetwami - te drugie są chyba jeszcze mniejsze niż skalary - nie stosowałam własnych pokarmów tylko kupione dla narybku jajorodnego - wielkopłetwy pieknie się wychowały!!!
Zapisane

Asmi

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #12 : 2003-05-01, 18:59 »
Wlasnie skalary zlozyly ikre na liscu kryptokoryny w ogolnym. Teraz poczekam ze dwa dni i odetne liscia, a potem liscia z ikra przeloze do czterdziestki z mocnym napowietrzaniem. Moze cos wyjdzie z tego.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Male skalarki
« Odpowiedź #13 : 2003-05-01, 19:37 »
musisz uważać, żeby ikre nie wciągnął filtr i koniecznie zaciemnij akwarium dobre sa worki na śmieci, ja sciągnełam zakrycie kiedy narybek zaczął pływać i pobierać pokarm, puźniej jeszcze przez jakiś tydzień może dwa nie oświetlaj ostro akwarium i jak możesz nie powoduj silnego ruchu wody. Dobrze włożyć jakieś roślinki, moczarke lub coś pływającego po powierzchni. Uważaj na glonojady, rozprawią sie z ikrą w nocy a rodzice nic nie zaradzą.    
powodzenia.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #14 : 2003-05-01, 20:16 »
Filtr bedzie taki zwykly gabkowy podlaczany do brzeczyka. W tym baniaczku nie ma zadnej innej ryby wiec nie ma co sie martwic, ze cos sie na ikre czy tez narybek polakomi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Male skalarki
« Odpowiedz #14 : 2003-05-01, 20:16 »

Asmi

  • Gość
Male skalarki
« Odpowiedź #15 : 2003-05-04, 19:09 »
Cytat: Asmi
Wlasnie skalary zlozyly ikre na liscu kryptokoryny w ogolnym. Teraz poczekam ze dwa dni i odetne liscia, a potem liscia z ikra przeloze do czterdziestki z mocnym napowietrzaniem. Moze cos wyjdzie z tego.


No i nie wyszlo :( Dwa dni skalary pilnowaly ikre, wachlowaly ja, a trzeciego zjadly skubane. Duzo ikry bylo niezaplodnionej. Nastepnym razem tuz przed tarlem odlowie parke do osobnego akwa, a po zlozeniu ikry wroca spowrotem do ogolnego. Tak wiec przede mna 1,5 do 2 tygodni czasu na przygotowanie sie.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Male skalarki
« Odpowiedź #16 : 2003-05-04, 21:11 »
no właśnie najlepiej po ok. jednym dwuch dniach oddzielić rodziców, często zeżerały ikre u mnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 25 zapytaniami.