Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pytanie  (Przeczytany 3914 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucy

  • Gość
Pytanie
« : 2003-05-09, 14:43 »
Witam wzsystkich, kupiłem niedawno akwariu o poj. 112l i dopiero w domu dopatrzyłem się, że jdna z bocznych ścianek akwarium jest krzywo wklejona. Jest ona wychlona w górnej części akwarium około jednego milimetra na zewnątrz. Szyby mają grubość sześciu milimetrów. Czy istnieje niebezpieczeństwo, że po napełnieniu zbiornika szyba wyleci z akwarium pod ciśnieniem wody? a może nie kombinować tylko odrazy złożyć reklamacje?

Jeszcze jedno razem z pokrywą w komlecie jest plastikowa ramka na którą stawia się akwarium. Dolna szyba stojącego na niej zbiornika jest wtedy około 1 cm nad bltem szafki, pomiędzy blatem a szybą jest pusta przestrzeń. Czy ta ramka służy do wyeliminowania naprężeń?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pytanie
« Odpowiedź #1 : 2003-05-09, 16:15 »
złóż reklamacje "klient nasz pan"  plastikowa ramka??? nigdy nie słyszałam żeby plastik wyciszał naprężenie, troche mi sie niepodoba postępowanie sprzedawcy, ta krzywa ścianka może faktycznie być słabym ogniwem złóż reklamacje i najlepiej zmień sklep.
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #2 : 2003-05-09, 19:00 »
właśnie.. Najlepiej pójdź do sklepu... Chodź w niektórych sprzedają felernie rzeczy, a reklamacji nei przyjmują.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie
« Odpowiedz #2 : 2003-05-09, 19:00 »

lucy

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #3 : 2003-05-10, 15:26 »
W poniedziałek lub wtorek pojadę do sklepu złożyć reklamację. Akwarium kupiłem jakiś tydzień temu. Nie napełniałem go wodą nawet w celu sprawdzenia szczelności akwarium. Paragon mam, także jest nadzieja, że wszystko będzie ok i akwarium podmienią mi na inne, bo nie chcę mieć w nocy koszmarów typu "Pęknięte akwarium a rybki pływają po podłodze".
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pytanie
« Odpowiedź #4 : 2003-05-10, 18:35 »
tez mam takie koszmary ;)      
najlepiej pozbyj sie tej plastikowej podkładki, niezastąpiony jest styropian pod akwarium, amortyzuje wszystkie drgania podłoża, mam taki ok. 10cm. grubości i widać, że odkształcił sie tam, gdzie jest większe odciążenie.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #5 : 2003-05-10, 19:28 »
Mam plastikowa podstawe pod akwa i jestem z niej zadowolony. Akwarium wstawia sie w ta podstawe i stoi ono na takich jakby klockach. Wygodna jest ona na tyle, ze jak sie cos robi w akwa i wyleje sie troche wody to ona nie splywa na szafke, a wlasnie do tej podstawy.
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #6 : 2003-05-10, 19:31 »
heheh, a kto takich koszmarków nie ma? Mój wujek jest specjalista od akwariów.. Zawsze mi naprawia
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #7 : 2003-05-20, 15:55 »
PO pierwsze czy szafka ma wzmocnienie? Zwykła płyta wiurowa pojedyńcza, nie utrzyma około 150 kg (licz piasek).
Co do tego plastika. wywal... tylko i wyłącznie steropian. po drugi steropian ma właściwości izolacyjne. Mniej za grzałke zapłacisz..
I sam łapie pion!!!! nie trzeba siedzieć z poziomnicą...
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #8 : 2003-05-20, 20:05 »
hehe tez mam wlasnie plastikowa podstawke i sprawdza sie bardzo dobrze!!! tak jak Asmi napisal nic mi nie cieknie po szafce...akwa jest stabilniejsze i w ogole jest  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie
« Odpowiedz #8 : 2003-05-20, 20:05 »

Galago De Codi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #9 : 2003-05-21, 10:58 »
Zeczywiscie to ze pół domu przy sprzataniu nie pływa to zaleta.
A jest ktos moze kto probowal zasymilowac te podstawki ze styropianem?
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #10 : 2003-05-21, 19:22 »
Cytat: Galago De Codi
Zeczywiscie to ze pół domu przy sprzataniu nie pływa to zaleta.
A jest ktos moze kto probowal zasymilowac te podstawki ze styropianem?


hehe przy sprzataniu to normalne ze wszystko do okola jest mokre .. ale nie wiem czy zauwazasz ze woda splywa tez czasem spod pokrywy i co wtedy??? ja akurat mam czarna szafke i zostaja na tym dosc widoczne plamy
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #11 : 2003-05-21, 20:06 »
Prawde mowiac nie wiem jak mozna tak narozrabiac zeby woda zalala tez szafke. Oczywiscie przy robotach akwariowych zdarza sie nachlapac, ale nigdy tak zeby szafka plywala.
Jednym slowem taka podstawa jest b. dobra.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #12 : 2003-05-22, 13:47 »
Czasem zawsze coś tam chlapnie np. 30 cm plekuś ;)
Albo kiryski puszczą pawia... tz bąbelki  :P
Zapisane

lucy

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #13 : 2003-05-22, 21:23 »
Szafkę pod akwarium zamówiłem u stolarza, dostał szkic i wymiary, powiedziałem mu też co będzie na niej stało i o jakiej wadze. A co do tej ramki pod akwarium to wszystko w porządku, kolega kupił dokłdnie taką samą i jego akwarium stoi na niej, jest całe, ładnie wygląda i w przeciwieństwie do styropianu nie trzeba kombinować żeby ukryć jego krawędzie. Z akwarium dałem sobie spokoj i nie odmieniłem na inne. Coś długo mi się schodzi z uruchomieniem tego akwa, odbiór szafki mam na koniec miesiąca. Wtedy też zaczne szukać odpowiedniego filtra i reszty sprzętu. Narazie mogę sobie tylko popatrzeć na puste akwarium stojące jak narazie na podłodze. Ale tak to jest jak człowiek nie ma kasy na cały zestaw tylko słada wszystko po trochu.......Jak tak dalej pójdzie to nie zdąże karpia wyhodować na wigilię.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pytanie
« Odpowiedź #14 : 2003-05-22, 21:34 »
niemartw się ja nie kupuje zestawów bo to drożej wychodzi, lepiej posztukać, pokombinować i nawet 1/3 kasy zostaje w kieszeni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie
« Odpowiedz #14 : 2003-05-22, 21:34 »

Asmi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #15 : 2003-05-23, 08:29 »
Zawsze jest lepiej jak robi, stawia sie akwarium powoli. Jest wtedy czas na przemyslenia, nad zakupem sprzetu, nad doborem obsady, a nie wszystko na hura i potem male truposzczaki wylawiac.

A tak przy okazji .... lucy Ty jestes z Bialobrzegow nad Pilica? :)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #16 : 2003-05-23, 12:37 »
Najlepiej wogole kupić szkło stuff i podłoże
ew rośłiny i puścić to by juz pracowało. Mowią
 że tydzien wystarczy by ruszyły procesy nitryfikacji
ale co więcej to lepiej.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #17 : 2003-05-23, 16:03 »
Cytat: Galago De Codi
Najlepiej wogole kupić szkło stuff i podłoże
ew rośłiny i puścić to by juz pracowało. Mowią
 że tydzien wystarczy by ruszyły procesy nitryfikacji
ale co więcej to lepiej.



Mozna rowniez kupic bakterie nitryfikacyjne i dodac je, zeby akwa szybciej wystartowalo. Mozna np. wpuscic kilka gupikow jako startery. Ale zawsze lepiej jak akwarium dluzej dojrzewa. Ja osobiscie bym poczekal z zasiedleniem baniaka nawet 2 tygodnie.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #18 : 2003-05-23, 17:59 »
Co do tych kupnych bakterii to nie wiem.
Szłyszałem że nieucciwi sprzedaja stare i te przetrwalniki bakterii
(nitrivec) juz nie mają takiej zdolności odradzania.
Ja tam wole starą metodę... wypłukać filtr ze starego pewnego akwarium.
 - nie ma to jak old shool of fishtank - ;)
Zapisane

lucy

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #19 : 2003-05-23, 18:38 »
Do Asmi:
tak jestem z tych Białobrzegów a czemu pytasz?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #20 : 2003-05-23, 20:08 »
Cytat: Galago De Codi
Ja tam wole starą metodę... wypłukać filtr ze starego pewnego akwarium.
 - nie ma to jak old shool of fishtank - ;)


Pewnie, ze to najlepsza metoda. Tylko nie kazdy ma stare akwarium zeby z niego filtr umiescic w nowym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie
« Odpowiedz #20 : 2003-05-23, 20:08 »

Asmi

  • Gość
Pytanie
« Odpowiedź #21 : 2003-05-23, 20:11 »
Cytat: lucy

tak jestem z tych Białobrzegów a czemu pytasz?



Pytam dlatego, ze mieszkam niedaleko od Ciebie, jakies 30 km.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 27 zapytaniami.