Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Koniec klopotow?  (Przeczytany 2976 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asmi

  • Gość
Koniec klopotow?
« : 2003-05-15, 18:55 »
Zauwazylem, ze ostatnio niewiele dzieje sie na tej stronie. Mam nadzieje, ze to nie jest brak checi do pisania, a li tylko brak problemow z podopiecznymi. Oby tak dalej bylo, ale pisac mozecie, a nawet powinniscie:)
Akwarium to nie tylko same problemy, ale takze male i wieksze radosci hodowcy, z ktorymi nalezaloby sie podzielic z innymi grupowiczami.
Tak wiec piszcie czy cos ciekawego zauwazyliscie w swoich baniakach. Moze cos smiesznego sie Wam przytrafilo, moze cos wyskoczylo w sklepie zoo w czasie Waszej wizyty, moze .... . Bo jak tak dalej bedzie to admin zamknie kacik akwarystyczny ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #1 : 2003-05-15, 21:27 »
Śpią ludziska nie tylko tutaj, ogólnie mało sie dzieje.    
A tak w moim domowym akwa 120l. zaczął sie okres bojowy dwuch par ryb.  
gurami dwuplame i skalary.    
samiec gurami i skalara stoją nieruchomo przez cały dzień pyskiem w pysk i patrzą na siebie, woda aż jest gęsta od napięcia między nimi. Kiedy rzucam im żarełko jedzą tylko to co samo wpłynie między nich, nie spuszczaja z siebie wzroku bo jakby to sie stało ten odwrócony od razu dostaje skubnięcie w bok. Dlatego musze strzykawką wpuszczać im robaki pod dzioby bo mi padną :)
Zapisane

kasia

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #2 : 2003-05-17, 16:31 »
hehe... niezłe  :lol:

Jakiś czas temu gurami złocisty wykończył mi samca prętnika karłowatego :(. Co dziwne, pozosałe dwa zostawił i do dzisiaj żyją w zgodzie  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Koniec klopotow?
« Odpowiedz #2 : 2003-05-17, 16:31 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #3 : 2003-05-17, 17:02 »
już wiem czemu takie zachowanie, skalary sie wytarły a gurami buduje gniazdo. Teraz na szczęście złożyły ikre na liściu więc wezme sie w garść i powalcze nad wychówkiem.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #4 : 2003-05-17, 18:02 »
Widzisz, wszystko da sie sensownie wytlumaczyc :)
A u mnie wlasnie skalary sie wycieraja. Lada chwila beda skladac ikre. Mam nadzieje, ze na lisciu, a nie na tle. Zbiornik na ikre juz przygotowany. Zalozylem filtr kaskadowy, na rurke pobierajaca wode gabke, temperatura na poziomie 28 stopni. Musze jeszcze sprawdzic pH. W razie czego mam przygotowana baniuszke wody destylowanej aby ja zmiekczyc to moze i pH spadnie.

Mialem jechac dzisiaj do Krakowa po palety do Biofila (atrakcyjna cena), ale nie wypalilo :( Moze uda sie jeszcze pojechac. Rozmawialem z wlascicielm sklepu o wysylce, ale niechce wysylac zwlaszcza paletek. Jednak to delikatne ryby i go rozumie.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #5 : 2003-05-17, 18:41 »
no widzisz a ja mam tak blisko do Krakowa :P
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #6 : 2003-05-17, 23:08 »
nio spokoj sie zrobil :) muszlowce zamieszkuja juz swoje muszle (choc non stop toczy sie zazarta walka o jedna muszle pod polka skalna... dorosly samiec ciagle ja zasypuje...a najwidoczniej innemu ona jak najbardziej pasuje i co chwila przy niej majstruje) ... naskalniki podobieraly sie w pary (zostala jedna samotna sztuka, najprawdopodobniej samica naskalnika wezoglowego (Julidochromis transcriptus) ktora moge oddac) na dniach dorzuce jeszcze 4-6 szt muszlowcow wielopregich wiec moze znow cos sie ruszy  :P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #7 : 2003-05-17, 23:59 »
Oj dawno ci tutaj nie było.      
Ja właśnie urządzam akwarium dla muszlowców (112-120l.) tylko będą to multifasciatusy, same bez innego towarzystwa.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #8 : 2003-05-18, 08:25 »
Polecam strone o muszlowcach:

http://www.muszlowce.akw.pl/

mozna sie z niej sporo dowiedziec.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Koniec klopotow?
« Odpowiedz #8 : 2003-05-18, 08:25 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #9 : 2003-05-18, 11:25 »
Bardzo dobrze znam tą strony, jest przeczytana od deski do deski już pare razy. Dzięki.
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #10 : 2003-05-18, 12:28 »
Cytat: harpia
Oj dawno ci tutaj nie było.      
Ja właśnie urządzam akwarium dla muszlowców (112-120l.) tylko będą to multifasciatusy, same bez innego towarzystwa.


hihi milo ze jeszcze o mnie pamietalas :))))
nio multifasciatusy to chyba najladniejsze z muszlowcow  :wink: a czym wysypujesz dno dla nich???ja mam piasek kwarcowy ... z jednej strony sprawdza sie idealnie .. z drugiej jest troche klopotliwy bo lekki ruch i juz sie unosi pelno pylku a i troche trudno z utrzymaniem na nim czystosci :P
ze stron polecam tez oczywiscie www.tanganika.pl
i anglojezyczna http://www.theaquarians.net/ArticlesandWallpapers/multifasciatus.htm
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #11 : 2003-05-18, 12:49 »
witaj, mam piasek rzeczny, drobniutki chyba nawert za drobny i bede musiała poszukać czegoś grubszego, wystarczy podkręcić filtr i mam burze piaskową w baniaku. Na szczęście jeszcze akwarium dojrzewa i rybek niema to moge poesperymentować. Szukałam żwirku korlaowego ale cena (30zł. za małą paczuszke) zwala z nóg. Musiałabym wydać na sam żwir ponad 100zł.
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #12 : 2003-05-18, 13:11 »
Cytat: harpia
witaj, mam piasek rzeczny, drobniutki chyba nawert za drobny i bede musiała poszukać czegoś grubszego, wystarczy podkręcić filtr i mam burze piaskową w baniaku. Na szczęście jeszcze akwarium dojrzewa i rybek niema to moge poesperymentować. Szukałam żwirku korlaowego ale cena (30zł. za małą paczuszke) zwala z nóg. Musiałabym wydać na sam żwir ponad 100zł.


eh pokruszony koral jest najlepszy (jest dodatowym ogniskiem filtracyjnym) no ale wlasnie ta jego cena jest zabojcza...!!! mimo wszystko chyba najlepszy bedzie piasek gruboziarnisty... no albo ew ten kwarcowy pylek (po przemeblowaniu trzeba odczekac ze 3h zanim troszke to wszystko opadnie .. inaczej nic w tym akwa nie widac :P)!!! aaa warto tez sie zastanowic nad jakimis kiryskami albo najlepiej mulojadem bo muszlowce nie chca pobierac pokarmu ktory opadl juz na dno!!! ja narazie mam ampularie ktore owszem oczyszczaja troche dno ale maja jakas glupia tendencje do wtryniania sie do wiekszych muszli ... a wtedy wlasciciel ow muszli dostaje szalu no a takiego slimaka to mu latwo wypchnac to nie jest a i slimak jak wejdzie za daleko to potem wyjsc nie moze :P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #13 : 2003-05-18, 13:13 »
haha dobre, ja mam oddział świderków, który juz pracuje w tym akwarium, wrzucam im troszke płatków i widać jak wychodzą żeby pozjadać. Za podłożem to sie chyba szykuje niezła jazda.
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #14 : 2003-05-18, 13:33 »
oooo wlasnie swiderki tez sie idealnie do tego nadaja .. choc w tej zakichanej wafce nigdzie ich nie moge dostac heeeeh a szkoda mi ich zamawiac przez neta bo za sama przeylke zaplace z 5x tyle jak za slimaczki :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Koniec klopotow?
« Odpowiedz #14 : 2003-05-18, 13:33 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #15 : 2003-05-18, 14:12 »
poszukaj na forum, ja znalazłam chłopaczka na pl.rec.akwarium, dał mi darmo z garść tych stworzonek
Zapisane

AgnieszkaT

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #16 : 2003-05-18, 17:26 »
Ja nie mam muszlowcow a narybek skalarow i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolona  :D dzisiaj wlasnie zaczely plywac a maja dopiero 7 dni
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #17 : 2003-05-18, 17:48 »
czym je karmisz?
Zapisane

AgnieszkaT

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #18 : 2003-05-18, 17:54 »
2 razy dawalam im suchy pokarm dla narybku sera , ale chyba jeszcze nie jedza. Jeszcze maja zapas w zoltku .
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #19 : 2003-05-18, 17:56 »
tym nie wykarmisz, podawaj tylko żywy pokarm, najlepsze są larwy artemii, ale nie wszystkich na to stać, spróbuj oczlika, pierwotniaki, pantofelki ale nie sztuczny!
Zapisane

AgnieszkaT

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #20 : 2003-05-18, 18:01 »
dzisiaj zaczely wszystkie plywac , kiedy  dac im jedzonko ? mrozonki tez mam , na tym wychowalam rodzicow
Zapisane

Forum Zwierzaki

Koniec klopotow?
« Odpowiedz #20 : 2003-05-18, 18:01 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #21 : 2003-05-18, 18:09 »
musisz podpatrzeć czy potraciły już żółtko wtedy możesz dać żarełka.
Zapisane

AgnieszkaT

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #22 : 2003-05-18, 18:21 »
teraz trzymama je w sloju , a sloj plywa w akw . Caly czas pilnuja go rodzice wiec wyglada to rewelacyjnie jak walcza z innymi rybkami . Kiedy bede mogla je przelozyc do drugiego akw , zeby nie pogubily sie i umialy odszukac jedzonko ? Trudno utrzymac czystosc w sloju a rybek jest duzo . Dodaje co drugi dzien  troszeczke fmc . W sloju jest kamien od napowietrzacza .


Dziekuje harpia za podpowiedzi .
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #23 : 2003-05-18, 18:23 »
Ja nie dawałam chemii i tobie odradzam (rybki będa słabe) możesz je przenieść teraz do innego zbiornika a pokarm podawać trzeba tak czy siak na całej powierzchni wody (maluchy musza pływac w pokarmie) w nadmiarze.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #24 : 2003-05-18, 19:26 »
Mozna tez dawac bosmina, Microna Sery.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Koniec klopotow?
« Odpowiedź #25 : 2003-05-18, 19:27 »
O dzięki Asmi że przypomiałeś, faktycznie jest niezastąpiona, wykarmiłam bosminą narybek gurami dwuplamych i bardzo szybko rosną po tym żyworódki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 27 zapytaniami.