Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wtopy.  (Przeczytany 1205 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Wtopy.
« : 2003-06-04, 13:42 »
Moze nikt mi nie uwierzy ale osobiście w tym uczestniczyłem...
Otóż w trakcie zakupu korzeni do baniaka zdarzyła sie najdziwniejsza rzecz w moim aqua zyciu..
   Standardowo wyparzyć korzenie.. to tez to robię... nagle patrzę .. z korzenia wystaje OGON.... matko.... gosciówa zapakowała mi korzeń z sumem... był on jescze bez wody około 1 godzinę...

Szybko go wyciagam, oczywiście się zaklesczył z bólu... więc dalej do garażu po szczypczyki.. znalazłem je, ale w miedzyczasie myśle sobie "przeciez on i tak nie żyje...
I faktycznie ryba po wyciagnięciu z korzenia nie daje oznak życia.. więc standardowo ja za okno dla kota..
Ale patrze ... ona się rzuciła na trawniku (1 piętro).. matko... szybko słoik.. z rozpedu nalałem zwykłej kranówy.. i go wpuściłem do tego...

tak czy inaczej za pół roku sprzedawałem go przy zmianie obsady.. zero uszkodzeń...   dosłownie ryba czołg...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wtopy.
« Odpowiedź #1 : 2003-06-04, 14:58 »
jaka ryba? claris czy kiryśniak? miałam kiedyś clarisa, cholerne bydle! wylozło kiedyś z akwa i kicia miała ubaw, jak przyszłam zostały żałosne resztki a kot wygrzewał swój brzuch na słońcu w błogiej drzemce.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wtopy.
« Odpowiedź #2 : 2003-06-04, 16:28 »
Sorry ale bym musiał sprawdzić w logach... nie pamietam dokładnej nazwy.. Chyba sum indyjski... taki krepej budowy cały w łuskach czarny, z jaśniejszymi paskami, zagrzebuje się w dnie.... zobacze to odpowiem :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wtopy.
« Odpowiedz #2 : 2003-06-04, 16:28 »

hamunaptr

  • Gość
Wtopy.
« Odpowiedź #3 : 2003-06-16, 11:28 »
Mialem wyjechac na 4 dni. Przed wyjazdem uslyszalem , ze jak sie doda troche soli do wody, to mozna ja odkazic i oczyscic. Nasypalem "troche soli". Po powrocie wszytkie rosliny nadpsute, 20 ryb plywa napuchnietych i oblepionych plesnia. A woda ma dziwnie podejrzany kolor :) Najbardziej szkoda mi bylo brzan rekinich, bo mialy po 20 cm. Od tej pory zrezygnowalem z zakupu ryb, ktore potrzebuja lekko slonej wody :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wtopy.
« Odpowiedź #4 : 2003-06-16, 13:09 »
w takim wypadku nie opieraj sie na przypuszczeniach, trzeba znać dokładne ilości bo troche to łyżeczka albo wiadro zależnie jak na to spojrzeć. Takie ryby przeżyją bez dodatku soli w wodzie, a jeżeli już chcesz zafundować im parametry najbardziej podobne do naturalnego środowiska to dodaj soli akwarystycznej niejodowanej a nie kuchennej. Kuchennej soli używa sie tylko w drastycznych przypadkach pleśniawki jako kąpiel krótkotrwałą, wtedy steżenie soli w wodzie jest wysokie (20g-4 łyżeczki na 1l. wody)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wtopy.
« Odpowiedź #5 : 2003-06-17, 11:53 »
chyba ze masz rekiny sumie a nie sumy rekinie :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Wtopy.
« Odpowiedź #6 : 2003-07-16, 11:12 »
moje sumy urosły do 0,5 metra=). Cwaniaki są teraz we wroclawskim sklepie na wystawie hyhyhy. Jeden mi za szafe kiedyś wyskoczył =), one umiały otwierać akwa...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wtopy.
« Odpowiedź #7 : 2003-07-16, 11:38 »
sądzę że bardzie robiły to "siłowo" ;)
Ale niestety kolubryny konkretne... to samo plekusie.
Ja juz niestety dwa zwodowałem do ciepłego kanału, tego
nikt nie chce, a rosnie to do 30 cm...  a w ciepłym ZYJĄ!!!
dosłownie kurde mamy chyba w konienie tropiki można pomysleć
... nie to elektrownia... :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wtopy.
« Odpowiedź #8 : 2003-07-16, 18:16 »
oj plekusie plekusie, kocham te rybki ale nigdzie znaleść nie moge w mojej okolicy, dzisiaj facet ze sklepu powiedział że przywiezie je z hurtowni, myślałam że go obcałuje :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wtopy.
« Odpowiedz #8 : 2003-07-16, 18:16 »

Galago De Codi

  • Gość
Wtopy.
« Odpowiedź #9 : 2003-07-17, 09:44 »
mi syie teraz agentka udała. mam samicę.. juz ma 25 cm.. tak jak pisałem mam ja w dwóch akwariach... tak się nauczyła ze co tydzień wedruje do innego baniaka że ją na rękach przenoszę i se nawet nie wyrywa... tej rybki na prawdę mi bedzie szkoda ...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 24 zapytaniami.