Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mlode pyszczaki - kiedy?!?  (Przeczytany 3517 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paul

  • Gość
mlode pyszczaki - kiedy?!?
« : 2003-11-29, 21:48 »
mam taki problem. u jednej z samic pyszczaka (elongatus) 12dni temu zauwazylem ze ma cos w pysku. byly to jakies kuleczki przypuszczalnie ikra (jezeli mozliwa jest inna tego przyczyna prosze o opdanie jaka). jakos nic na swiat nie wypuszcza. postanowilem ja jakos odizolowac od reszty rybek aby mlode (jezeli je wyposci) nie zostaly zaraz zjedzone. wstawilem kawal szyby tak zeby zadna z ryb sie do niej nie dostala.
i teraz moje pytania:
1. po jakim czasie z ikry wykluwaja sie mlode
2. jak dlugo moze je trzymac w pysku
3. czy fakt ze oddzielilem ja od reszty moze spowodowac ze szybciej je wypusci
za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje.

PS czy samiec nic nie zrobi mlodym bo za wszelka cene chce sie dostac do samicy i nie wiem co mam zrobic (moze powinny byc razem). chcialem ja wsadzic do malego akwa ale nie mam grzalki takiej malej a teraz nigdzie nie kupie.
prosze o jak najszybsza pomoc
Zapisane

paul

  • Gość
mlode pyszczaki - kiedy?!?
« Odpowiedź #1 : 2003-11-30, 12:06 »
hej ludzie napiszcie cos prosze was bo nie wiem co mam robic.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
mlode pyszczaki - kiedy?!?
« Odpowiedź #2 : 2003-11-30, 12:47 »
To pytania lepsze na malawi.pl tu jest mało osób znających sie szczegółowo na rybach z malawi. Powiem tyle co pamiętam, samica (gatunku już nie pamiętam) inkubowała dość długo, przez ten czas nie jadła, bardzo chudła, często może sie zdarzyć że pod koniec z głodu połknie ikre lub swieżo wyklute maluchy.
Inne ryby widzą w maluchach tylko i wyłącznie pokarm więc trzeba je odseperować.
Zapisane

Forum Zwierzaki

mlode pyszczaki - kiedy?!?
« Odpowiedz #2 : 2003-11-30, 12:47 »

Asmi

  • Gość
mlode pyszczaki - kiedy?!?
« Odpowiedź #3 : 2003-11-30, 15:47 »
Samica inkubuje ok 28 dni. Potem je wypuszcza. Jesli masz duzo kryjowek w akwa to napewno jakies mlode przetrwaja.
Zapisane

paul

  • Gość
mlode pyszczaki - kiedy?!?
« Odpowiedź #4 : 2003-12-06, 18:51 »
mam 7 mlodych pyszczakow. <jupi> chcialbym je razem z matka odlowic do akwa 5 litrow. mam grzalke zeby nie zmarzly ale nie wiem czy potrzebuje jeszcze filtr albo jakis napowietrzacz :?:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 23 zapytaniami.