Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jak często należy czyścić filtr?  (Przeczytany 6237 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« : 2004-03-02, 10:17 »
mam filtr Aqua El i nie wiem czy dobrze działa, bo musze co 2-3 dni czyścic go bo już napowietyrzać nie chce a gąbk anie jest taka brudna i nie wiem czy iść do sklepu pytać gdzie go kupiłam czy nie
bo nie chce mi sie go co kilk adni czyścić lekka przesada
filtr ten może byc używany do akwa o poj. 50-60 l a ja mam 45l
Zapisane

kasia

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #1 : 2004-03-02, 10:26 »
Tez mam filtr z AQUA-ELa i nie sprawia żadnych problemów.
Jeżeli coś jest nie tak z napowietrzaniem, to nie jest to wina gąbki i zabrudzeń, a przewodu napowietrzającego. Podejrzewam, że masz filtr z mocowaną u góry rurką, która pobiera powietrze znad powierzchnii wody. Sprawdź czy nie jest zapchana/zalana. Zobacz też, czy z regulacją na końcu wszystko w porządku...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #2 : 2004-03-02, 10:58 »
Zmień filtr na większy np. fan 2. Filtr powinno sie czyścić żadko, tak raz w miesiącu na przykład.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedz #2 : 2004-03-02, 10:58 »

ktosia

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #3 : 2004-03-02, 16:21 »
Filtr jak najzadziej a im wieksze akwa tym zadziej, a to dlatego ze pozbywamy sie "pozytecznych" bakterii... Najlepiej nie plukac np pod bierzaca woda tylko przy podmiance wody, w tej wlasnie wodzie go przeplukac.
A co do napowierzania to wydajae mi sie ze lepiej sie sprawdzaja aquaszuty (ale to tylko moja subiektywna opinia, mam obydwa i jakos tak obserwuje ze aquael mnei daje babelkow) ... No oczywiscie najlepiej to osobna pompka napow.
A filtr wiekszy tez sie przyda, lepsza juz nadfiltracja niz odwrotnie.
Zapisane

Essi

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #4 : 2004-03-03, 11:07 »
Też mam oba typy filtrów i uważam, że akurat aqua-el napowietrza znacznie lepiej - rozbija powietrze na bardzo drobne bąbelki, które widać tylko pod pewnym kątem, aqua-shut puszcza z kolei wielkie bąble, które dobrze poruszają wodę, ale z napowietrzaniem to dużo wspólnego nie ma  :?
Zapisane

berserker16

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #5 : 2004-03-03, 17:21 »
tez mam Aqua-ela i  wszystko jest ok  :D
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #6 : 2004-03-03, 19:40 »
w tym problem ze rurka jest czysta czasami to wogle jej nie nakładam a jak wyczyszczę gąbkę to od razu bąbelki się robią
Zapisane

Essi

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #7 : 2004-03-03, 21:15 »
Jak to nie nakładasz rurki?  :? To jak powietrze dostaje się do filtra?  :?
Czasami zatyka się przewód i trzeba go przedmuchać (tzn. fest dmuchnąć w rurę od filtra aż się odkorkuje). Przedtem dobrze jest rozłożyć filtr i przy okazji zobaczyć, jak działa, co czym porusza i co którędy leci  :wink:
Zapisane

berserker16

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #8 : 2004-03-03, 21:27 »
no wlaśnie jak z tą rurką od filtra????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedz #8 : 2004-03-03, 21:27 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #9 : 2004-03-05, 15:39 »
jest takie miejsce wystające na które zakłada sie rurke i to trochę wystaje ponad powierzchnie wody i tak powietrze sie bierze
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #10 : 2004-03-05, 17:12 »
a w takim razie nie masz za wysoko tego filtra? bo wydaje mi sie, ze jest on tuz nad pow wody...no chyba, ze tak moze byc to oki
Zapisane

kasia

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #11 : 2004-03-05, 17:18 »
A moze ten wlot powietrza jest na tyle blisko powierzchnii, że czasami dostaje się do środka woda? :?:
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #12 : 2004-03-06, 10:23 »
dobrze jest bo przez dzień dwa jest wszytko w porządku a potem już nie bardzo chcą się te bąbelki robic
Zapisane

kasia

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #13 : 2004-03-06, 15:09 »
No to ja już nie wiem...  :roll:
A założoną końcówkę regulująca ilosc powietrza?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #14 : 2004-03-06, 18:24 »
Bo jest zapchany!
Odmulasz dno? Ile razy dziennie karmisz ryby? Ile tych ryb jest i jakie to akwarium (jestem nie w temacie)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedz #14 : 2004-03-06, 18:24 »

Essi

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #15 : 2004-03-06, 20:22 »
Gdyby filtr zapychał się po dwóch dniach to to akwarium musiałoby być nieźle zapuszczone  :? Nawet moje raki nie syfią w takim tempie, choć to wyjątkowe świnie  :?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #16 : 2004-03-06, 22:34 »
Może masz przerybione akwa.
Ja mam aqua el i czyszcze go mniej więcej co 2 tygodnie, bo moje karasie strasznie brudzą.
Wydaje mi się jednak, że typ fat jest lepszy od fan pod względem napowietrzania.
Zapisane

kasia

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #17 : 2004-03-07, 09:44 »
No zaraz... ja to tak rozumiem, że filtr działa, ale coś jest nie tak z napowietrzaniem. Czyli raczej nie chodzi o brudne akwarium...  :?
Zapisane

Essi

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #18 : 2004-03-07, 10:03 »
Emyla, a bąbelki przestają lecieć niezależnie od tego czy założysz rurkę czy nie? Ile cm ma ta wystająca końcówka? Moim zdaniem rurka jest po to, żeby ją na filtr założyć. Mam dwa filtry i w instrukcji do obu było napisane, ile centymetrów pod wodą mają być. Może twój filtr jest wsadzony za płytko i dlatego źle działa?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #19 : 2004-03-07, 16:20 »
nio bąbelki lecą bez różnicy czy mam założoną rurkę czy nie, ta wystająca końcówka ma 1 cm
Harpia w akwa mam czystą wodę, choć nie odmulałąm jeszcze dna, karmię ryby 2 razy dzinnie narybek 3 razy, a akwa nei mam przerybionego bo mm w nim 3 gupiki, 4 razbory klinowe i 9 małych gupiczków 7 mm i glonojada
kasia, filtr działa tylko z napowietrzaniem coś nie tak
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #20 : 2004-03-07, 16:36 »
hmm rozkręć głowice i sprawdz wirnik, łopatka mogła sie ułamać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedz #20 : 2004-03-07, 16:36 »

Essi

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #21 : 2004-03-07, 18:00 »
Harpia, mówisz o tym wiatraczku? Jak na mój gust to on jedynie rozbija powietrze na bąbelki. Za zasysanie powietrza do filtra odpowiada coś innego. Ale rozkręcić filtr nie zaszkodzi, chyba, że Emyla nie będzie go potrafiła złożyć z powrotem  :lol:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #22 : 2004-03-07, 20:24 »
Essi i tu sie mylisz, własnie ten wirnik zasysa wode razem z powietrzem (bez rurki zassie wode) dopiero potem rozbija i wypycha przez głowice. Wystarczy żeby ułamała sie jedna łopatka i już nie będzie chodził tak jak powinien.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #23 : 2004-03-07, 22:28 »
Filtr dobrze napowietrza wodę jak jest 3 cm pod wodą.
A rurka ma być założona. Może byś tak kiedyś instrukcje przeczytała ;)
Tam jest wszystko napisane: jak prawidłowo złożyć filtr itp.

A jak Ci się coś naprawdę zepsuło to zgłoś to na gwarancję. Jak nie jesteś zadowolona z zakupu to zgłoś reklamację z tytułu odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową.  :wink:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #24 : 2004-03-07, 23:28 »
Mam te filtry od początku i zaden sie nie zepsuł, nawet wirniki mam stare ;)
Te filtry dużo przeszły, były kładzione na boku (ok. 30cm głębokosci) i napowietrzały wspaniale.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #25 : 2004-03-08, 15:53 »
może rzeczywiście go rozkręcę ale nie chce mi sie zbytnio i czasu mam mało
czytałam instrukcje jakby coś
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #26 : 2004-03-08, 16:47 »
minuty niemasz  :?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #27 : 2004-03-17, 20:07 »
co minuty jak ja to pierwszy raz miałam zamiar robić to trzeba było nabrać wprawy
wczoraj wyczyściłam i już dzisiaj znowu nie lecą te bąbelki chyba rzeczywiście pójdę do sklepu spytać sprzedawcę żeby sam sprawdził co jest nie tak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedz #27 : 2004-03-17, 20:07 »

Asmi

  • Gość
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #28 : 2004-03-17, 21:24 »
Cytat: Essi
Też mam oba typy filtrów i uważam, że akurat aqua-el napowietrza znacznie lepiej - rozbija powietrze na bardzo drobne bąbelki, które widać tylko pod pewnym kątem, aqua-shut puszcza z kolei wielkie bąble, które dobrze poruszają wodę, ale z napowietrzaniem to dużo wspólnego nie ma  :?


Mylisz sie i to bardzo. Wlasnie duze bable lepiej dzialaja na napowietrzanie niz ten pylek. Wlasnie jak piszesz, ze lepiej poruszaja wode, a jak porusza to wlasnie napowietrza. Z filtra nie musze leciec zadne bable zeby napowietrzyc wode. Wystarczy jak wylot wody z filtra skieruje sie tak aby wyplywajaca woda poruszala tafle wody i to znakomicie w ten sposob sie napowietrzy.

Emyla, zaproponuje Ci jesli te bable nie leca zebys kupila w sklepie deszczownie do aquaela (kosztuje kilka zlotych) i zamontowala ja do filtra, a i umiescila rurki z otworami tuz nad woda lub pod woda, ale otwory skierowane wlasnie w taki sposob zeby woda wyplywajaca poruszala tafla. A otwor, do ktorego obecnie jest podlaczany wezyk do napowietrzania czyms zatkaj.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak często należy czyścić filtr?
« Odpowiedź #29 : 2004-03-19, 19:27 »
ale się niw porusza i wcześniej były bąble a  teraz nagle nie
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 28 zapytaniami.