Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Gdzie jest Nemo?  (Przeczytany 3345 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Meggy

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #30 : 2004-04-03, 21:58 »
A ja widziałam albo z szybą giętą(27 l.)albo z szybą prostą (30l.)To tez za małe dla 7 letniego dziecka na kilka rybek?Poradźcie. :roll:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #31 : 2004-04-04, 13:17 »
Meggy -> po pierwsze dziecko (nie wiem w jakim wieku, ale podejrzewam, ze male) nie potrafi dobrze zajac sie akwarium. I nie chodzi mi nawet tu o przekarmienie rybek itp., ale woda + elektryka + dziecko to... sama wiesz. Poza tym dla osoby poczatkujacej najlepsze jest jak najwieksze akwa, bo jest latwiej sie nim zajmowac. Male akwaria, a w szczegolnosci takie mikroskopijne jak to, wymagaja wprawy.
Zapisane

berserker16

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #32 : 2004-04-04, 14:20 »
heh a ciekawe czy dziecko samo zajmie sie akwarium 100l ???  Meggy raczej 7letnie dziecko samo sobie z akwarium nie poradzi wiec trzeba bedzie duzo poocy.Kup  akwa takie chociaz z 50L z pełnym wyposarzeniem i wpuść tam najlepiej jakies piekniczkowate gdyż są bardzo proste w hodowli. I raczej akwarium bedziesz musiała zajmować się Ty(czyszcxenie,zmiana wody itp) dziecko mogłoby karmić ryby itd ale to chyba i tak pod twoją kontrolą.       Wiem coś o tym bo mam brata w tym wieku :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedz #32 : 2004-04-04, 14:20 »

Olka1992

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #33 : 2004-04-04, 16:04 »
Cytat: berserker16
Cytat: Essi
Przede wszystkim te 15 litrów to dobre na kotnik, a nie na dorosłe rybki.
 
no właśnie

a co do aquaela to mam filtr tej firmy juz mam go około 6 lat i wszystko chodzi, nigdy sie njie zepsuł  ale z tym kolorowym filtrem to jednak przegięcie


A mnie kiedyś zepsuła się grzałka AguaEla z termostatem (była nowa) i zaczęła grzać wodę do 32C!!!! Ledwe mi się udało odratować rybki- a i tak większość nie przeżyła :grr: .  Po tym przestałam mie zaufanie do jego produktów, a z tym zestawem to totalnie przesadził :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #34 : 2004-04-04, 18:17 »
Już wyjaśniam.Dziecko ma 7 lat,a w domku mamy już od 4 lat większe akwarium w którym mamy ładne żadkie okazy.Oprócz tego też 40l.dla małego narybku,więc troszkę doświadczenia w tym mam.U dziecka w pokoju jest w meblach taka niewielka wnęka w które chciałam włożyć takie coś niewielkie,by można było "oko nacieszyć".Napewno obowiązki związane z utrzymaniem nawet takiego maleństwa spadłyby na mnie,ale mnie to nie zraża,gdyż w domu i tak cały zwierzyńcem zajmuję się ja(2 akwaria,koszatniczka i pies).Zmartwiliście mnie tylko tym,że jakość tego akwaria jest takia mizerna...
W dużym akwarium mam grzałkę z termostatem właśnie AQUAEL i jak do tej pory(odpukać)działa bez zarzutów.Natomiast tej firmy miałam filtr,którego wywaliłam po 1 roku,bo tak sie zaźliłam.Zamieniłam go na AQUA SZUT i jest super!! :roll:
Zapisane

berserker16

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #35 : 2004-04-04, 19:02 »
łądne rzadkie okazy??? czyli co??  
Już mówiłem, kup akwarium z 50 lub 40l i wpuśc tam stado neonów, wtedy napewno bedzie czym oko nacieszyć  :)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #36 : 2004-04-04, 21:42 »
Przyznam się szczerze,że dokładnych nazw nie znam,ale na pewno zagrzebki,jakieś proporczykowce(takie  z podwójnym ogonkiem)....Ogólnie pielęgnice z hebrajskimi ( :lol: )nazwami!!
Jest w Krakowie taki sklep,gdzie facet ma takie dziwne okazy i tylko tam takie rybki są,ale nazwy to dla mnie czarna magia.....Tyle,że są ładne...
Szczerze powiedziawszy neonki nigdy mi się nie podobały :oops:

Takie 50l.akwarium do tej wnęki mi nie wejdzie!Raczej jednak poprzestanę na tym co mam i bedzie spokój... :roll:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #37 : 2004-04-05, 07:39 »
Który sklep w Krakowie? Mieszkam niedaleko i może mogłabym się wybrać.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #38 : 2004-04-05, 10:44 »
Sklep PANDA na ul.Limanowskiego......Tylko tam takie okazy są....Niestety nazw Ci nie powiem,gdyż oni operują głównie nazwami łacińskimi,a dla mnie to czarna magia.
Jak będziesz w pobliżu to wejdź.Właściciel często jeździ sam po rybki więc może tak być,że będą braki...Stara się,aly zawsze coś innego było.Oprócz tego bardzo duża wiedza na temat akwarystyki!!Naprawdę polecam.Z drugiej strony uwaga na tej ulicy!Grasuje tam banda złodziei,więc miejcie oczy dookoła jeżeli będziecie tam samochodem.Ja "umiejętności"tej grupy doświadczyłam. :evill:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedz #38 : 2004-04-05, 10:44 »

Ellen

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #39 : 2004-04-05, 17:35 »
Aha, rozumiem, ze widzac fajny rzadki okaz kupujesz nawet nie znajac nazwy rybki, jej wymagan srodowiskowych, temperamentu czy nawet do jakiej wielkosci dorasta?  :roll: No to nie wiem jak w takim razie udalo Ci sie pogodzic cala obsade.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #40 : 2004-04-05, 19:12 »
Po prostu ufam sprzedawcy(fachowemu).Jak do tej pory rybki żyją(więc środowisko im odpowiada) i nie rosną duże(tak jak mnie zapewniano),więc wszystko OK!
Zapisane

berserker16

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #41 : 2004-04-05, 20:07 »
no ale jeśli hoduje sie jakies ryby to chyba wypadałoby coś niecoś o nich wiedzieć
Zapisane

Meggy

  • Gość
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #42 : 2004-04-05, 20:10 »
Zgadza się.Od tego mam zaufany sklep który od lat prowadzi mnie przez te wszystkie tajemnice!!!!
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #43 : 2004-04-10, 00:42 »
a wy tu swoje  :roll: mowilam, ze byl juz temat o "gdzie jest nemo"  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.