Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?  (Przeczytany 9389 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szampan0

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« : 2003-12-09, 17:47 »
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie? Podobno :
Karma rocznie - 100zł
Jedzenie domowe - 80zł

Czy to prawda?
Nie jestem pewien bo na wakacjach z tatą planuję zakupienie domu i kotka. Ale suupcio. A tata nawet powiedział że jak będę chciał to dostanę psa i kota albo 2 koty albo 2 pieski. Ale supcio:)
P@ps!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #1 : 2003-12-09, 17:55 »
Rocznie 100? 100 zł to wyżywienie MIESIĘCZNE, a nie ROCZNE...
Zapisane

szampan0

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #2 : 2003-12-09, 18:02 »
Cytat: Wiktoria
Rocznie 100? 100 zł to wyżywienie MIESIĘCZNE, a nie ROCZNE...

:cry:...nie wiedziałem że psy lub koty tak wżerają  :cry:
P@ps!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #2 : 2003-12-09, 18:02 »

Ax

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #3 : 2003-12-09, 18:50 »
Cytat: szampan0
[..]


:cry:...nie wiedziałem że psy lub koty tak wżerają  :cry:
P@ps!

To też zależy, jaką karmą chcesz karmić kota.
Np, jakbyś kupował mu RC Fit 32 (11, 50 400g, kot zjada to w mnie-więcej tydzień) wydałbyś ok. 46 zł ;) Nie jest tak źle :)
Naromiast żwirek np Benek najtańszy żółty (ok 9 zł, starcza na mniej-więcej1 tydzień, no może trochę więcj) więc ok 36, może trochę mniej :)
Więć jedzenie+żwirek wyszło  82 zł miesięcznie :)
Zapisane

szampan0

  • Gość
dzioeki
« Odpowiedź #4 : 2003-12-09, 19:07 »
dzięki!  ale nie wiem, czy mojemu kotkowi będzie to smakowało. a może kitikat +żwirek? Jak myślicie?
P@ps!
Zapisane

darude

  • Gość
ehe
« Odpowiedź #5 : 2003-12-09, 19:24 »
myslisz jak ja na poczatku  jesli chodzi o jedzonko...zreszta inni ci powiedza to samo kitekat whiskas friskies to sa smieci a nie super jedzonko  :evil:  bleee ja juz mojemu kociakowi nie pozwole sie tym truc :)
Zapisane

szampan0

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #6 : 2003-12-09, 19:32 »
To jaką karmę polecasz? Powiedz też cenę. Aha, i  jakiej razy jest twój kot? Bo są różne koty. Perskie lubią co innego, inne co innego. Kot mojego kolegi UWIELBIA Kitikat a kot mojego drugiego  kolegi lubi  Whiskas.
P@ps!
Zapisane

darude

  • Gość
uuhhh
« Odpowiedź #7 : 2003-12-09, 21:48 »
o karmy to zapytaj myszke lepiej sie orientuje ode mnie ja tez wiem wszystko od niej :) :P
Zapisane

Johny

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #8 : 2003-12-09, 22:54 »
Lepszego tekstu nie czytałem,roczne wyżywienie kota 100 zł :lol:  :lol:
A może to nowy plan naszego rządu ?
Super szybki zwrost gospodarczy,ciekawe jak ten kot będzie wyglądał jak przeżyje,jak walec ?  :lol:,no chyba,że będzie duża populacja myszy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #8 : 2003-12-09, 22:54 »

awangarda

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #9 : 2003-12-09, 23:09 »
najlepiej podobno miechiem takim ludzkim moj kot obecnie niewiem co jje bo go brat karmi hyhy ale wiem ze mojemu szczeniaczkowi wyjada kurczaczka wiec ona pewnie jeje kurczaczka no i scierwo a zwirku ja przez lato wiosne jesien wogole niekupuje bo kot i tak sie zalatwia na dworze a w zime jak jest juz zimno i mu sie wychodzic niechce to kupuje zwir a i tak malo go zuzywa przez wszystkie te zimne dni to moze 2-4 worki albo mniej niewiem dokladnie....
Zapisane

myszka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #10 : 2003-12-09, 23:28 »
Oczywiście że mięsem. I rasa kota nie ma tu NIC do rzeczy. Karmy takie jak Whiskas, Kitiket - to trucie kota. Po prostu.
Za 100 zł rocznie kota na pewno nie wyżywisz - zastanów się co piszesz, przecież żadne zwierzę rocznie nie wyżyłoby za takie pieniądze, to daje mniej niż 10 zł na miesiąc :?
Zapisane

Sal

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #11 : 2003-12-10, 08:28 »
Najtaniej wychodzą podroby drobiowe (ok. 6 zł za kg) i wołowe (cena podobna). Zdarzało mi się też kupować gęsie podroby mieszane za ok. 3 zł za kg. Moje lubią też filety z ryb (zamrażane). Kupuję jak są w promocji po ok. 8 zł za kg.
Do tego kupuje suchą karmę Bento (ponoć klasa Nutry, która u mnie jest nie do zdobycia). I serki, i jogurty z przeceny (z datą ważności "do jutra") za 0,50 zł.
Żwirek - w InterMarche 10 zł za 10 litrów.

Kosztu miesięcznego nie liczyłam, ale myślę, że ok 100 zł na dwa koty.
Do tego weź pod uwagę koszty szczepień, leczenia, kastracji albo sterylizacji.
Za szczepienie (kompletne) ok. 50 zł (powtarzane co roku).
Kastracja kocurka 70 zł
Sterylizacja kotki 100 zł.
Pierwsza wizyta u weta z jednym kotem (odpchlenie, odrobaczenie, czyszczenie uszu, ogólny ogląd) kosztowała mnie 25 zł.
Wizyta z obydwoma jak były chore - 80 zł (dostały zastrzyki, leki do domu i wcierkę).

Koszty nie są małe (Twoi rodzice muszą mieć tego świadomość, żeby potem brutalnie nie pozbyli się zwierzaka), ale pamiętaj, że miłość zwierzaczka wszystko Wam wynagrodzi. Człowiek, gdy ma zwierzę w domu, staje sie inny - lepszy.
Wiem, co mówię, bo całe lata nie miałam żadnych zwierząt. Mam dwa koty od niedawna (od wrzesnia) i już zycia sobie bez nich nie wyobrażam).
Zapisane

Ash

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #12 : 2003-12-10, 08:43 »
U mnie utrzymanie koty wychodzi relatywnie drozej niz u Salamandry - mieszkam w jakims dziwnym miejscu, gdzie uswiadczyc podroby drobiowe i wolowe jest cholernie trudno. Najczesciej sa zoladki lub watrobka (a tej nie daje za czesto, wiadomo). Dlatego musze sie ratowac drozsza wolowinka albo filetem z kurczaka (z tego powoli rezygnuje, bo zaczelam bankrutowac). Zwirek kupuje drozszy, ale worek starcza mi spokojnie na dwa miesiace (Cat's Best Eco + - w zaleznosci od sklepu od 26 zl do 29 zl). Szczepienie 55 zlotych (w tym miesiacu "moja" szczepionka podrozala), a sterylka 150 (z narkoza odwracalna; ze standardowa 120). Whiskacze i KK won z naszego zycia, ostatnio kupilam Animonde i bedziemy testowac - podobno lepsza, zdrowsza - ale i drozsza. Musze kiedys policzyc, ile to wsio wychodzi miesiecznie...
Zapisane

absencja

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #13 : 2003-12-10, 14:11 »
Mi wychodzi mw. 50 zl na kotomiesiac, ale w stadzie taniej:) nie obraź się, ale trochę dziwnie to brzmi: " tata nawet powiedział że jak będę chciał to dostanę psa i kota albo 2 koty albo 2 pieski. Ale supcio:)"
jestes pewien, ze chcesz tego kota i wszystkie obowiazki z nim związane?
Zapisane

Ax

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #14 : 2003-12-10, 15:39 »
Cytat: szampan0
To jaką karmę polecasz? Powiedz też cenę


Ja już Ci pisałam-Royal Canin, Iams to bardzo dobre karmy, ale do najtańszych nie zależą.
dobra jest też Animonda, ale w Łańcucie jej nie dostaniesz :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #14 : 2003-12-10, 15:39 »

Cathycash

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #15 : 2003-12-12, 18:38 »
:shock:  :shock:  :shock:  Ja moj koty karmię KK. Nic im nie jest. Poprzedniego kotka też karmiłam KK. Z prostej przyczyny - wygody. Jak się jedzie do supermarketu to jest tylko KK WHISKAS i FRISKAS (czy jak to siem tam pisze).A no i jeszcze ten cały badziew typu TESCCO czy LEADER PRICE ehhh. Co jest w KK takiego że truje koty? Czy od KK lepsze są podroby?
Zapisane

myszka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #16 : 2003-12-12, 18:44 »
Co w nich jest? Już ostatnio pisałam w którymś temacie, ale powtórzę: zaledwie 4% mięsnych odpadów (skóry, oczy, mózgi, itp.), reszta to odpady roślinne (m.in. soja) i chemia. Tony farby i sztucznego aromatu, konserwanty, w tym wycofane z przemysłu spożywczego dla ludzi ze względu na rakotwórcze działanie. Koty tym karmione mają małe szanse na dożycie kilkunastu przeciętnych dla zdrowego kota lat, za to większe na nowotwory przewodu pokarmowego, uszkodzenia wątroby i nerek, cukrzycę itp. Dokładnie tak, jak człowiek, który całe życie jadłby wyłącznie konserwy i jedzenie z McDonalda.
Zapisane

Ax

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #17 : 2003-12-12, 19:43 »
Cytat: Dosha
:shock:  :shock:  :shock:  Ja moj koty karmię KK. Nic im nie jest. Poprzedniego kotka też karmiłam KK. Z prostej przyczyny - wygody. Jak się jedzie do supermarketu to jest tylko KK WHISKAS i FRISKAS (czy jak to siem tam pisze).A no i jeszcze ten cały badziew typu TESCCO czy LEADER PRICE ehhh. Co jest w KK takiego że truje koty? Czy od KK lepsze są podroby?


Dosha, w supermarketach też jest mięso :) sądzę, że mięsa nie ma co porównywać z tymi śmieciami, więc lepiej kupuj kotom mięcho :)
Bo jeżeli nie, to na Twojej wygodzie ucierpia koty :grr:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #18 : 2003-12-13, 11:31 »
Ok. Ale Royal Canin widziałam tylko suchą karmę. Czy sucha wystarcza?
Moje koty niedługo skączą rok. Jaki rodzaj karmy powinny jeść? Widziałam jedzonko odpowiednie dla syjamów,persów,kociąt i seniorów ale nie było nic dla rocznych dachowców :D
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #19 : 2003-12-13, 12:32 »
Może jeść np. RC Indoor, jeśli jest niewychodzący. A do tego mięsko - surowe przemrożone lub parzone.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #20 : 2003-12-13, 12:33 »
Mięso + suche na przegryzkę. A karma - chociażby outdoor (dla wychodzących), indoor (dla niewychodzących)... W dobrym sklepie powinni pokierować cię do odpowiedniej, naprawdę gama jest bardzo szeroka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #20 : 2003-12-13, 12:33 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #21 : 2003-12-13, 12:34 »
wyprzedziłam Cię, mysza :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #22 : 2003-12-13, 12:36 »
Tia - na świecie też byłaś pierwsza :P :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #23 : 2003-12-13, 13:10 »
Ty się lepiej zastanów - jedziemy dopiero o 14 :00 :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ax

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #24 : 2003-12-13, 13:16 »
Dosha-jeżeli mają prawidłową masę ciała może być też Fit(takie bordowe opakowanie):)

Myszki, to wy jesteście siostrami jeżeli moge zapytać...
Zapisane

myszka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #25 : 2003-12-13, 13:33 »
Mysza: ja muszę niestety dotrzymać dziś towarzystwa obywatelowi Brechtowi i jego prozie :?

Axell: tylko wirtualnymi :P
Zapisane

Ax

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #26 : 2003-12-13, 13:44 »
Cytat: myszka
Axell: tylko wirtualnymi :P

Rozumiem :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #27 : 2003-12-13, 14:08 »
Cytat: myszka
Mysza: ja muszę niestety dotrzymać dziś towarzystwa obywatelowi Brechtowi i jego prozie :?

:cry:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #27 : 2003-12-13, 14:08 »

myszka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #28 : 2003-12-13, 14:10 »
No fiem... :cry: A na dodatek nie mam pojęcia, co napisać :?
Zapisane

darude

  • Gość
ehe
« Odpowiedź #29 : 2003-12-13, 14:30 »
a wiecie co stwierdzam ze to glupie...ktos kto decyduje sie na przygarniecie kochanego zwierzaka to nie powinien przeliczac ile kocie czy inne zwierzatko go wyniesie...to juz objawa chyba nieodpowiedzialnosci..mozna sugerowac sie tak..bo wiesz jak tania zabawka to w nia zainwestuje ale jesli droga hm to sie zastanowie...moze nie do konca tak jest ale jednak cos mi sie tu czuje ze raczej ktos kto tak przelicza nie jest do konca milosnikiem zwierzakow tylko chce go do zabawy...sorry jesli kogos urazam teraz ale to moje osobiste odczucia...ja biorac kotka myslalem ze whiskas itp mu wystarczy..jednak z dnia na dzien z cala moja rodzinka nie zalujemy na kociaka pieniedzy..powinien byc zywiony mieskiem i czyms naprawde dobrym...dlaczego ma byc jakimis smieciami zywiony... nie ma problemu wole odjac sobie i nie isc np. na pizze ale kociak ma miec dobry dom...:) eh eh rozpisalem sie ale czuje w tym temacie ze ktos moze byc NIEZBYT ODPOWIEDZIALNY I ODPOWIEDNI DO TRZYMANIA KOCIAKA CZY PIESKA sorry jeszcze raz :P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 30 zapytaniami.