Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Frolic i Pedigree, army dla małych psów  (Przeczytany 28227 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #30 : 2005-03-27, 22:36 »
Purina Dog Chow moze nie z Pedigri, ale wlasnie najlepsza nie jest.. Ja oceniam ja jako najgorsza z tych najlepszych (czyli niesupermarketowych). Pro Plan - czy ja wiem czy b. dobra, ale na pewno o wiele lepsza niz DC

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #31 : 2005-03-27, 22:52 »
noi dwa razy drozsza...wiemze bardziej sie "opłaca" kupic lepszą karme ale wytłumaczcie to mojej mamie...dzis Viva cichaczem jadła białą kiełbaske :roll: oczywiscie mamusia jej dała...ja sie akurat żywieniem psa zajme byle mi tylko kase dała :P jak narazie jemy ( :lol: ) purine DC ale plan jest taki zeby sie na RC przezucic...
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #32 : 2005-03-27, 23:01 »
skad ja to znam.. tez zaczynalismy na dc, az w koncu mama wkurzyla sie ze Blue za bardzo linieje (nie dotarlo ze dalmaty tak maja :lol:) i poszla do kakadu, gdzie uslyszala ze przydaloby sie zmienic karme. kupila cos czego nawet nie znam nazwy (tzn nie wiem ktora czesc opakowania to nazwa), ale ufam ze lepsze bo kosztuje 2x wiecej i o nic nie pytam :lol:
oo mam nazwe: euro premium (ktos cos o tym wie? ;))

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #32 : 2005-03-27, 23:01 »

polna_mysza

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #33 : 2005-03-27, 23:07 »
Ja mam takie pytanie o karmie eukanuba
Czy to dobra karma ,
bo nie dawno bardzo często jeździłam do weta z moim śp.szczurkiem
i wszyscy tylko po karmę przychodzili
zaintrygował mnie równierz ten filmik
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #34 : 2005-03-27, 23:10 »
Dobra dobra. A filmik.. ciekawi mnie czy tylko eukanuba jest w ten sposob testowana.. nie wiem, wydaje mi sie ze nie..

kavainka

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #35 : 2005-03-27, 23:10 »
o, jak dobrze, wielkie dzieki za odpowiedzi.
..czyli ten frieskies to sciema.. szkoda.
no coz w moim miescie nie dostane chyba odpowiedniej karmy musze zapytac jeszcze ale wątpie. wie ktos moze gdzie w Poznaniu jest jakis taki porzadny sklep? (no, ale ceny zeby mieli hurtowe:) )

o euro premium nie slyszalam ale ja w ogolew jeszcze malo slyszalam. tez jestem ciekawa czy to jest dobre.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #36 : 2005-03-27, 23:12 »
co za szybki odpis ;)
no to dobrze ...
mój piesior je tylko gotowane żarełok ;)
kiedyś jak był mały (8 i pół roku temu) jadł pedigree i się zatruł
od tamtej pory nie je tego świństwa :P
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #37 : 2005-03-27, 23:27 »
Kavainko, Poznań jest raczej dużym miastem.. poszukaj, jestem pewna ze znajdziesz cos na swoja kieszen  :wink:

kavainka

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #38 : 2005-03-27, 23:32 »
tak, to duze miasto i kroluja w nim supermarkety... pisaliscie ze tam nie ma co. muszwe przyznac ze kiepsko znam poznan  :oops:  ale przyszedl mi do glowy pewien market w ktorym jest sklep zoo. mysle ze tam juz warto zajzec.  :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #38 : 2005-03-27, 23:32 »

Bigielka

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #39 : 2005-03-27, 23:44 »
w M1 na ulicy szwedzkiej jest sklep zoologiczny(tam jest chyba wszystko :) ) nazywa się ZOO FRANOWO tam napewno znajdziesz dobrą karme gdyż byłam tam pare razy(mam bliziutko do M1) niestety w zoo franowo jest drogo :?
Zapisane

Estera

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #40 : 2005-03-27, 23:52 »
jejku!!!ja ash sie pogubilam... :oops:  napiszcie mi (jesli mozecie) jeszcze raz: jakie karmy najbardziej polecacie dla 8 miesiecznej suni, oraz dla 4 letniego kocurka???jak na razie kota karmimy whiskasem lub kitekatem, a psa nutreną. nie wiem jednak czy dobrze robie... doradzcie mi....pozdrawiam
Zapisane

mili

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #41 : 2005-03-27, 23:53 »
moja Benia (ok. 5 miesięcy) rano dostaje Dog Chow, na obiad i kolacje gotowane. Chciałam przejść na Gilpe, ale rodzice stwierdzili ze za droga  :stupid: i przekonaj tu takich.... Zna ktos tą karme? Stosuje?
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #42 : 2005-03-28, 00:11 »
Estera, dla kota masz pelny wybor
jakosciowo: od Purinki (Cat Chow, 50gr/dzień) po RC (ok 1,50/dzień).. dla porownania za puszki w/kk placisz 2-3/dzien a gratis dostajesz trucie kotka (ktory jako b. mlody potrzebuje bogatszej diety dla prawidlowego rozwoju)
glupio napisalam, dla psiaka tez mozesz wybierac i przebierac, jest w czym.. :lol: nutrena (z tego co kojarze) jest kolejna supermarketowa karma bez zadnej wartosci.
masz mlode zwierzaki, potrzeba im naprawde dobrze zbilansowanej diety. mozesz gotowac im samodzielnie posilki, ale wtedy trudniej jest skomponowac diete ktora zaspokajalaby zapotrzebowanie na wszystkie wartosci odzywcze potrzebne do prawidlowego wzrostu.. mysle ze nawet nie jako jedyny, ale chociaz glowny skladnik diety przydaloby sie podawac karme z wyzszej polki. przejdz sie do sklepu zoologicznego, podpytaj, zorientuj sie w cenach i wybierz cos..

Estera

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #43 : 2005-03-28, 00:16 »
a co myslicie o eukanubie???taka karme polecala mi wet.
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #44 : 2005-03-28, 00:20 »
karma dobra jakosciowo, ale prowadzi testy na zwierzetach. jak juz pisalam, nie wiem czy jako jedyna, ale jednak mialabym opory przed kupieniem jej. Zastanow sie nad Royal Canin, na pierwszy rzut oka wydaje się koszmarnie droga, ale zwierzak musi zjesc jej mniej by sie najesc (i kot i pies) wiec w rzeczywistosci nie jest to cena az tak zastraszajaca i mysle ze da sie wytrzymac (choc sama nie stosuje, co innego samemu zrozumiec a przekonac rodzicielkę ;))

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #44 : 2005-03-28, 00:20 »

Estera

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #45 : 2005-03-28, 00:36 »
aha dzieki:-) czyli nutrena i whiskas to "swinstwo"???w moim przypadku w takim razie eukanuba odpada-jestem przeciwna testom na zwierzetach...a Royal Canin jest i dla psa i dla kota???mam nadzieje, ze uda mi sie mame przekonac na te karmy. przejdziemy sie jeszcze po sklepach i do wet, popytamy i wybierzemy. ale na pewno nie pozwole karmic moich "malenstw" takim czyms jak dotychaczas...nie wiedzialam, ze to im szkodzi...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #46 : 2005-03-28, 08:18 »
Mój je RC - Low Fat... i mama obliczyła, że jakby mu robiła mięso + ryż, kluchy + marchewka, to by wyszło na to samo... cenowo of course...
Zapisane

mafinia

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #47 : 2005-03-28, 09:46 »
tak rc jest za rowno dla kota jak i dla psa
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #48 : 2005-03-28, 10:22 »
Ja nie jestem przekoana co do Eukanuby, u nas w Polsce to jakaś renoma a w innnych krajach to podobno jedna z gorszych karm. Polecam Acane, nie słyszałam jeszcze żadnych zlych opini na jej temat, pieski sie po niej dobrze czują a co najwazniejsze, ta karma im z reguły smakuje, jedza ją chętnie. Dobrą karmą jest też Bawi Dog, Balcando, Nutra(nie mylic z Nutreną) no i Royal Canin, ale cena Royala troche przeraża.  :roll:  
Cytuj

Mój je RC - Low Fat... i mama obliczyła, że jakby mu robiła mięso + ryż, kluchy + marchewka, to by wyszło na to samo... cenowo of course...

No jakos w to nie wierze :? .... chyba że twoja mama daje psu najleprze gatunkowo mięso(co dla psa nie jest zbyt dobe) i kupuje najdroższy ryz i makaron... ale i tak nie wiem czy to by się zrównalo z ceną RC :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #49 : 2005-03-28, 10:37 »
No wiesz, w sumie 1,5 kg, kosztuje około 40 zyla w weta... A jak kupowała mięcho to starczyło na 2 dni... Nie wiem, jej się to wyrównało... Teraz kupujemy 5 kg, i to chyba około 100 zyla posztuje, dziewięćdziesiąt-pare, teraz zaznaczamy na ile nam starczy ta piątka, to wtedy będę widziała... ale i tak, rekompensuje sie to ze względu na przygotowanie, kupowanie, odgrzewanie, itp. A pies i tak nie może jeść nic innego, bo bedzie chorował, więc i tak nie mamy wyboru... ;)

I wątpie, żeby kupowała najlepsze mięso... :lol:
Zapisane

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #50 : 2005-03-28, 12:52 »
ej nie myslcie ze tylko eukanube sie na zwierzętach testuje :roll: bo juz inne karmy to na ludziach pewnie? :roll: albo na misiach ?? nie badzcie smieszni...90% sie testujew beztialski sposób !! ale nic nie mozecie zobic...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #50 : 2005-03-28, 12:52 »

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #51 : 2005-03-28, 12:59 »
jezeli juz to polecam bento cronen, acane, glipe... słyszałam, że nienajgorsze :P

Eli

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #52 : 2005-03-28, 13:31 »
Cytat: Elfi
Cytuj

Miyu!Nie dobijaj mnie!Już jeden temat założyłaś i tyczy się tego samego świństwa co Chappie!!Frolic to też wielkie G i nie niszcz psa od środka podając mu taką dawkę chemii!!

Dokładnie!!

ja dzisiaj dostalam z Pedigree paczuszke, a wniej karme, zabawke i kosteczki na zęby!!!
ale w zyciu takiego g!!!!! bym nie kupila  dla swojego pieska!!! Karme oddam jakiemus biednemu psince!!


Elfi sory ze wyciagam to ze stycznia, ale zastanawia mnie skad wy bierzecie te promocje, ze za darmo dostarczaja wam do domu, a wy nie musicie za to placic? Juz mnie kiedys to interesowało, bo ktos coś podobnego pisał.
Pytam z czystej ciekawości.
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #53 : 2005-03-28, 14:43 »
ja tez sie niezle zastanowilam, nie kojarze zebym podawala masterfoodsowi swoje dane, no ale coz  ;) moze kiedys jakis test rozwiazywalam czy co..

M'AST, przeciez napisalam ze mam watpliwosci co do testow innych karm. ale przy eukanubie mam pewnosc, wiec czemu mam ja kupowac? czemu ma na tym ucierpiec ina karma, jesli np nieslusznie posadze ja o testowanie?

z RC naprawde nie jest tak strasznie.. czytalam wczesniej o tym ale nie uwierzylam, potem dopiero sama policzylam (na kocich) i naprawde karmienie samym RC wyszlo taniej niz whiskasem czy czyms. przy psach zapewne jest podobnie

zakla

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #54 : 2005-03-28, 15:18 »
Karmienie psa np. Chappi i boschem wychodzi podobnie cenowo... Moje psy, jak jeszcze byly karmione tymi swinstwami, potrafily 3 michy zarcia dziennie zjesc... 10kg starczalo nam na tydzien, a teraz na boschu 20kg juz trzy tygodnie jada, i jeszcze troszku jest ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #55 : 2005-03-28, 15:57 »
Ja tylko dopowiem ze nie mozna tak bezpodstawnie demonizowac karm typu Chappi i Pedigree, gdyz jakby były szkodliwe to by nie dopuscili ich do sprzedazy albo juz dawno wycofali jakby trafiły sie przypadki otrucia psa. Pomyslcie ile Wy pochłaniacie róznych konserwantów codziennie i jakos zyjecie. Karmy typu Chappi i Pedigree po prostu są ubogie w mikroelementy, dlatego nie mozna ich podawac psom młodym, a karmy drozsze są lepiej zbilansowane i mają wiecej pełnowartosciowych składników odzywczych.
Zapisane

zakla

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #56 : 2005-03-28, 16:12 »
Ale wiadomo, ze takie karmy typu Chappi, sa gorsze od tych z wyzszej polki. Owszem, psy je jedza i jakos zyja, ale na pewno zmiana na lepsza karme wyszlaby im na zdrowie;)
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #57 : 2005-03-28, 18:39 »
Nanami, ludzie jedza pelno swinstw i zyja. problem w tym ze zyja nekani chorobami lub umieraja mlodo
Niektorzy jedza fastfoody i zyja. Lepiej, niektorzy jedza je codziennie i tez zyja, choc wszyscy wiemy w jakim sa stanie zdrowotnym. to samo ze zwierzakami zywiacymi sie niepelnowartosciowymi karmami

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #57 : 2005-03-28, 18:39 »

Zorba

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #58 : 2005-03-28, 19:22 »
Mój na poczadku dostawał Pedigree potem Doko potem Darling i teraz mial chwile że dostawał Happi a teraz leci znowu na Darningu (mówie o suchej karmie).
Do kaszy zwytkel dostaje morką Darlinga lub My Lorda.
I mimo wszystko ze karmie (karmilam) go najgorszymi karmami na rynku jakoś żyje i ma sie dobrze,nie ma problemow ze zdrowiem sierścią.
Do co Eukanuby hodowczyni odradzila mi kupowania tej karmy. Kiedyś karmili dalmatynke Eukanubą skonczylo sie na kuracji witaminowej  :roll:
Jak uzbieram to kupie Zorbiemu duzą 14kg pake suchego Balecando ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #59 : 2005-03-28, 19:31 »
zorba poczekja na skutki po latach :roll:
juz lepiej dawaj mu purine.....
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 29 zapytaniami.