Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: ? Pedigree czy Friskies ?  (Przeczytany 35654 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
? Pedigree czy Friskies ?
« : 2005-08-06, 16:31 »
Która z tych karm jest waszym zdaniem lepsza?? bo  mi się wydaje że Friskies. A waszym zdaniem?? Czy dla sczeniaka Friskies to pełnoporcionalny pokarm?? Czy psa to (nie zabije) ?? chodzi mi oto aby dostawała suchą karme raz na jakis czas, ale tak to domowe jedzenie... No i czy mokra karma, która lepsza??
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #1 : 2005-08-06, 16:32 »
Ani jedna ani druga nie jest dobra... :roll:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #2 : 2005-08-06, 16:34 »
Ale przecież od czasu do czasu psu nic nie będzie, pytam się tylko, która od której jest lepsza... trudno powiedzieć?? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedz #2 : 2005-08-06, 16:34 »

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #3 : 2005-08-06, 16:40 »
Może skoro obydwie nie są dobre to sa na tym samym poziomie jakości? :?
I od razu się tak nie wkurzaj, Boże... :roll:
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #4 : 2005-08-06, 16:42 »
Dlaczego wkurzacie się jak ktos daje swojemu psowi karme  z niższej pólki
Może ego pies nie lubi innej
moja kora akurat przepada za royalem a pedigri ubóstwia ale jej nie daje

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #5 : 2005-08-06, 16:48 »
ale to przeciez nie jest trucizna :( przecież tylko nie ma ta karma wszystkich składników pokarmowych i je uzupełniam domowymi posilkami... moja też psina ubustwia pedigree ale wole dawać friskies
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #6 : 2005-08-06, 16:49 »
Ani jedna ani druga nie jest dobra... :roll:

Dokładnie...
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #7 : 2005-08-06, 17:12 »
Nie jest to dobre zarcie, ale pies moze to jesc, a zwlaszcza od czasu do czasu;) A co do jakosci to sa podobne, ale friskies tanszy:P
Ale tez mam pytanie mysha- czy jezeli tylko od czasu do czasu, to nie lepiej jest kupic cos lepszego, np. ariona? Nie jest on wcale duzo drozszy od pedigree a o ile lepszy;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #8 : 2005-08-06, 17:15 »
mam bardzo daleko do takich super sklepów :( czy taka karme kupie w normalnym sklepie sporzywczym, mięsnym i takie tam...? bo jescze widziałam taka karme o nazwie "As"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedz #8 : 2005-08-06, 17:15 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #9 : 2005-08-06, 17:18 »
Myska zapoamiętaj, wszystkie karmy które są sprzedawane w sklepie spożywczym czy jakimś innym nie są dobre, obojętnie jaką być kupiła. Wszystkie dobre karmy są w sklepie zoologicznym lub u wteterynarza!
Gdzie w takim razie kupujesz smycze, obroże, zabawki i inne rzeczy dla psa? twój wet nie ma zadnych karm?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #10 : 2005-08-06, 17:26 »
Nie dziw się mojej odpowiedzi, to samo jakby ktoś zapytał na forum maluchów:

"czy dla mojego 8 -miesięcznego dziecka leprze będa batoniki czy czekoladowe cukierki?"
Odpowiedzi byłyby jednoznaczne:
Ani to ani to nie jest odpowiednie. A przecież  batoniki i cukierki to rownież nie trucizna ;) .
 Podobnie tutaj...

mam bardzo daleko do takich super sklepów :( czy taka karme kupie w normalnym sklepie sporzywczym, mięsnym i takie tam...? bo jescze widziałam taka karme o nazwie "As"
Możesz karme zamówić przez internet. Wiele firm  oferuje nawet dowóz do domu gratis.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #11 : 2005-08-06, 17:35 »
No wlasnie:) Jezeli masz daleko, to przeciez jezeli rzadko bedziesz karmy uzywac to sa doweozy i sklepy internetowe:)
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #12 : 2005-08-06, 17:44 »
Cytuj
ale to przeciez nie jest trucizna
To jest trucizna. I mowie na serio.
Pedigree, Chapi, Friskies to najgorszy chlam jaki moze byc.
Juz lepiej dawac psu ryz z marchewka, niz to cos  :roll:

Jesli nie masz za duzo kasy na karme to polecam Nutre, albo Purine...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #13 : 2005-08-06, 18:05 »
paolinka nie przesadzaj  :| pedigree według mnie jest najlepszą karmą z niższej pułki.   Chapi, friskas jest gorszy...  :roll: jeśli  pedigrre to najgorsza karma to czym według  ciebie są karmy typu :dobre i tanie"  :roll: nie powiesz mi ze są lepsze  :roll:
Niektóre psy na tej karmiew potrafią zyć nawet 16 lat więcej nieogulniajmy.
Niestety Mysha to ze służy innym psom to wcale nie znaczy ze twoim ;) naprawde lepiej juz wydac te kilkanaście złoty na lepszą karme...
« Ostatnia zmiana: 2005-08-06, 18:07 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Nanami

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #14 : 2005-08-06, 18:16 »
Heh, moja Kaza od ponad roku wsuwa codziennie odrobine Chappi, lezy sobie w jej misce i jest jako "zagryzka" a tak to dostaje normalne, domowe zarcie. Od czasu do czasu, dodaje jej do zarcia jedzenia z puszki, gdyz jest wybredna, a jak sie podrasuje takimi "wspomagaczami smaku" to od razu lepiej wcina :P I nic jej nie jest. Tobie też nic sie nie stanie jak raz dziennie zjesz sobie batonika. Ale odradzam jechanie na samej suchej karmie czy z puszki tej jakosci.

Co do pytania - Pedigree i Friskies są na tym samym poziomie - pare lat temu, gdy Pedigree produkowała firma Pedigree PAL to rzeczywiscie była dobra karma, ale odrobine spadła jakosc, gdy postanowili masowo. Teraz znów sobie troszke podwyzsza poprzeczke, bo zaczyna "segregowac" karme na np. dla juniorów, seniorów, onków, z czystym miesem itp. Z Friskies jest podobnie, jest produkowane przez firme Purina - niezła marka - ale jakis rok temu została wykupiona przez Nestle, które zaczeło bardziej masową produkcje kosztem jakosci. I tak samo jak Pedigree stara sie teraz podwyzszyc poprzeczke, wydając nową serie "Vitality +".

Jesli chodzi o smak, to moja sunia je tak samo ceni - czasem sobie pogryzie. Jesli chodzi o wyglad, to Friskies Vitality + ma fajne kształty :mrgreen: A Pedigree raczej jednolity.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-06, 18:21 autor Nanami »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedz #14 : 2005-08-06, 18:16 »

Tiggy

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #15 : 2005-08-06, 18:20 »
Ja ostatnio uslyszalam, jak sie robi Whiskasa i Pedigree.. dziekuje bardzo, mielone szczury zabijane w drastyczny sposob... :roll: :? I slyszalam to bezposrednio od osoby, ktora pracuje w ich fabryce, wiec to nie sciema...
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #16 : 2005-08-06, 18:22 »
Tiggy, dobrze ze nie wiesz czego Ty jesz... :P Poza tym my tez nie wiemy, jak robią inne karmy, nawet te z wyzszej półki. Jeszcze niedawno Eukanuba była najbardziej prestiżową karmą, teraz reputacje sobie zepsuli po filmiku o tym, jakie "fajne" badania prowadzą głównie na beaglach...
« Ostatnia zmiana: 2005-08-06, 18:24 autor Nanami »
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #17 : 2005-08-06, 18:26 »
Wiem - slyszalam rownie mile rzeczy o Snickersach, Marsach itp... (robionych z reszta czesto na jednej hali z Pedigree - bo to wszystko MasterFoods... :roll: ) i dlatego zywie sie dosyc.. nietypowo :P To znaczy jem baaaardzo malo gotowych produktow, a wlasciwie wcale ;)

Ale to nie ma nic do rzeczy, co ja jem, psu bym tego nie dawala napewno.. :? Bardzo zdrowe i odzywcze pozywienie :P :roll:

-----
Co do karm - owszem, niby nie wiemy z czego je robia.. ale jednak marka to marka, badania, i wystarczy spojrzec na psa, jak po karmie wyglada/zachowuje sie... ;) Z eukanuba o "skandalu" slyszalam, ale zeby w to na 100% uwierzyc, musialabym miec wiecej dowodow... w koncu czego sie nie zrobi, by zniszczyc konkurencje..?
« Ostatnia zmiana: 2005-08-06, 18:27 autor Tiggy »
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #18 : 2005-08-06, 18:26 »
Cytuj
Niektóre psy na tej karmiew potrafią zyć nawet 16 lat więcej nieogulniajmy.
Sama sobie zaprzeczasz pisząc niektóre. Owszem, sa takie "przypadki", co nie znaczy ze kazdy pies pociagnie tyle na tej karmie... Od prawidlowego odzywiania bardzo duzo zalezy i na prawde nie ma co skąpić tych 2zł!!!!!!!!!!!!!! A Pedigree do az takich tanich nie nalezy - sa tansze w sklepach typu Lidl - takie same swinstwo...
Nutra czy Purina kosztuje 6-7zł wiec czy to jest tak duzo??????
Jesli kogos nie stac to na prawde lepiej gotowac ryz, makaron, warzywa, jakies miesko...

Tiggy ja slyszalam to samo co Ty  :roll:
Dlaczego psy tak lubia Pedigree? Bo krotko mowiac smierdzi tym z czego to robia..............
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #19 : 2005-08-06, 18:29 »
Wlasnie - ja szczerze mowiac wolalabym karmic domowym, niz pedigree dawac... i napewno bym podawala, gdybym nie byla w stanie kupic lepszej karmy. Z reszta domowe jedzenie jest bardzo dobre, o ile nie lepsze od karm.. :P (ale to jest juz inna sprawa, tu znajda sie zwolennicy obu metod zywienia ;) )
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #20 : 2005-08-06, 18:33 »
Paolinka napewno wszystkie karmy robione przez supermarkety są dużo   bardziej gorsze  :roll:
tak jak juz ktoś wpomnial nie wiadomo nawet z czego robione są te lepsze...
Nie jestm zwolenniczką pedigrree i wszystkim odradzam tą karme, nie karmią ją psa tylko według mnie troche niektórzy przesadzają...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedz #20 : 2005-08-06, 18:33 »

Tiggy

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #21 : 2005-08-06, 18:37 »
Ola14 - ale na tym poziomie, na ktorym robi Pedigree, i supermarkety nie da sie juz mowic o jakosci, i jest to naprawde TAKIE SAME... :roll: o ile nie pokusilabym sie o stwierdzenie, ze te "marketowe" maja mniej syfu w sobie, ale to tylko moje przypuszczenia.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #22 : 2005-08-06, 18:40 »
Szczerze? Ani to ani to ;)
Oczywiście nic się nie stanie gdy pies dostanie raz na ruski rok trochę pedigree czy chappi. Ale regularne karmienie psa ta karmą, może doprowadzić do obfitego wypadania włosa, czy też "zepsucia" [:P] jakiegoś narządu ;)
Ja zawsze jako smakołyki na wystawe kupuję frolic bo moje psy to lubią ;) Jak wezmę im karmę któą sa karmione cąły czas, odwracają łeb, wiercą się na ringu itp. Dostają i dalej żyją ;)
Ale nie polecam na dłużą metę dlaczego? To już opisałam. Spowodowane jest to nafaszerowaniem karmy chemią, robiona jest ona z odpadów itp.
A jak już bym musiałą wybierać między pedigree a chappi to bym wybrała  głodzenie psa :lol:
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #23 : 2005-08-06, 18:40 »
Dokladnie, tez mysle ze sa ciut lepsze  :roll:
Pedigree i te wszystkie chapi to cfaniaki - jakosc maja ponizej normy, a kase wydaja na nieskonczona ilosc reklam  :roll:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #24 : 2005-08-06, 18:42 »
Goldi, ja na ring zawsze bralam syr zolty albo frolica... :P Bo tez na normalna karme Afer kreci nosem... ;)

Wlasnie - patrzcie, ile master foods (od Pedigree i whiskasa) wyklada kasy na reklamy... a po jakosci jada rowno.. :roll:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #25 : 2005-08-06, 19:01 »
Jakoś nie zabronili produkowac Chapi ani innych tego typu karm - chyba nawet sie dobrze mają, skoro na tyle reklam kase mają :P
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #26 : 2005-08-06, 19:04 »
jezu, odpadki :shock: szcury! okropne! w poniedziałek ide do zoologicznego, chociaz mam bardzoo daleko :? ale cóż, ja chce dobro dla pieska... chyba kupie mu frolic


własnie tez mnie dziwi, gdyby te karmy były wielkim świnstwem to by był zakaz produkowania tych karm...
ale i tak większość piesek dostaje domowego jedzenia..
« Ostatnia zmiana: 2005-08-06, 19:09 autor Mysha792 »
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #27 : 2005-08-06, 19:09 »
mój pies za żadną suchą karmą nie przepada, a za frolicem już szczególnie- nawet nie miałam pojęcia że psy potrafią tak daleko pluć... :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedz #27 : 2005-08-06, 19:09 »

Tiggy

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #28 : 2005-08-06, 19:13 »
A wiecie czemu mozna je dalej produkowac?
Pomyslcie... np. taki Master Foods to bardzo bogata firma, prawda? I myslicie ze jesli ich produkty nie podlegaja jakims normom, to ich jest nie stac, zeby "na papierku" wszystko bylo w porzadku...? ;)

Mysha - to juz lepiej kup Purine, Nutre, to jest naprawde niewiele od frolica drozsze, a lepsze... bo Frolic, ten polski to tez g... :P (o niemieckim slyszalam ze lepszy, ale i drogi on jest :P )
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: ? Pedigree czy Friskies ?
« Odpowiedź #29 : 2005-08-06, 20:36 »
Frolic co sama chemia! Mozna go stosowac jako smakolyki, ale nie jako zarcie!
Prawda prawda, ze dog-chow nie jest duzo lepszy od pedigree, a znacznie drozszy...
Jak juz kupujesz, tokup dobra. A zdarzaja sie do bre i tanie;) Np. arion-ale trudno dostepny, acana:)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 29 zapytaniami.