Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Kości  (Przeczytany 20805 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #30 : 2012-05-03, 22:58 »
W naszym schronie takich suchych karm nawet bezdomne psy nie jedzą . Ale- lepszy rydz niż nic. Dobrze,ze dajesz także domowe jedzenie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #31 : 2012-05-04, 15:00 »
A czy ze schroniska to gorszy ? Nie, nie chodzi o to czy jest wybredny, czy nie. Chodzi o to, żeby dawać mu jak najlepsze jedzenie, a nie śmieci i truciznę. Jasne, że Chappi i innymi śmieciami z marketu czy sklepu zoo, będzie się zajadał ze smakiem, bo to tak jak ze słodyczami, mają w sobie konserwanty, które pobudzają do jedzenia. Nie lepiej skończyć z karmieniem psa śmieciami i zacząć karmić go wartościowym jedzeniem ?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #32 : 2012-05-04, 17:33 »
Weź pod uwagę,ze niektore psy nawet tego nie mają. Dobrze,ze czlowiek pieska przygarnął i stara się jak moze.
Zeby każdy zamiast psa wyrzucac, albo sie mądrzyc na forach dal dach nad glową i pełną miskę potrzebującemu psu to by schroniska świecily pustkami. My zawsze staramy się miec na stanie takiego bidoka. I traktujemy go na rowni z naszymi rasowcami.
Jesli karma tania jest uzupelniania domowym jedzeniem to nie jest źle. Pies nie chodzi glodny, nie ma alergii - więc jakość zycia ma lepsza niz w schronie, bo zyje w kochającym domu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #32 : 2012-05-04, 17:33 »

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #33 : 2012-05-04, 20:16 »
A nie prościej przestać faszerować psa trucizną i odejść od karmy w ogóle ? Można kupować mięso-jest tańsze.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #34 : 2012-05-04, 23:34 »
Kazda przesada czy w jedna czy w druga strone jest niebezpieczna. Samo mięso moze zaburzyc rownowagę wapniowo-fosforowa w oragnizmie psa i zaszkodzic mu. Ja jestem za karmienim urozmaiconym, nawet jesli jego część stanowi karma z marketu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #35 : 2012-05-05, 08:59 »
A czy ze schroniska to gorszy ? Nie, nie chodzi o to czy jest wybredny, czy nie. Chodzi o to, żeby dawać mu jak najlepsze jedzenie, a nie śmieci i truciznę. Jasne, że Chappi i innymi śmieciami z marketu czy sklepu zoo, będzie się zajadał ze smakiem, bo to tak jak ze słodyczami, mają w sobie konserwanty, które pobudzają do jedzenia. Nie lepiej skończyć z karmieniem psa śmieciami i zacząć karmić go wartościowym jedzeniem ?
Ja mam psa ze schroniska i oboje z mężem bardzo go kochamy.Ja nigdy nie uważałam,że pies ze schroniska gorszy-to sa psy pokrzywdzone przez człowieka i którym  nalezy się duzo ciepła i miłosci.Ten awatar co mam to jest właśnie ten nasz psiak ze schroniska-czy nie jest piękny?!
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #36 : 2012-05-05, 09:05 »
Weź pod uwagę,ze niektore psy nawet tego nie mają. Dobrze,ze czlowiek pieska przygarnął i stara się jak moze.
Zeby każdy zamiast psa wyrzucac, albo sie mądrzyc na forach dal dach nad glową i pełną miskę potrzebującemu psu to by schroniska świecily pustkami. My zawsze staramy się miec na stanie takiego bidoka. I traktujemy go na rowni z naszymi rasowcami.
Jesli karma tania jest uzupelniania domowym jedzeniem to nie jest źle. Pies nie chodzi glodny, nie ma alergii - więc jakość zycia ma lepsza niz w schronie, bo zyje w kochającym domu.
Masz całkowitą rację!Zamiast sie tu wymądrzać na temat żywienia czy ta karma jest dobra czy zła,to niech kazdy wezmie psa ze schroniska i zacznie kupować mu same rarytasy.Przeciez jakby nie było to schroniska karmia psy sucha karma i mięsem z puszki,bo przeciez tam nikt nie bedzie sie bawił z domowymi obiadkami!Ja od czasu do czasu jeżdze do schroniska i pomagam psiakom,wyprowadzam na spacer,lub zakupuje karmę.tak,że wiem czym tam sa psy karmione.Tam nie patrzy się na karme,tam psiaki sie ciesza z tego co mają,bo na wolności by chodziły głodne.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #37 : 2012-05-05, 15:30 »
Pies piekny i szczęśliwy :) To widać :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kości
« Odpowiedź #38 : 2012-05-05, 15:53 »
Scooby, masz pięknego psa :VoV: Ale z marketowej karmy faktycznie lepiej zrezygnuj (sama kiedyś ją kupowałam, nieświadoma, jak to może zaszkodzić psu), kup trochę droższą (niekoniecznie Orijen, to chyba jedna z najdroższych karm), wybór jest duży... Zaoszczędzisz w przyszłości na leczeniu zwierzaka... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #38 : 2012-05-05, 15:53 »

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #39 : 2012-05-05, 18:49 »
Co do schroniska...od  5 lat jestem wolontariuszką, orientuję się dobrze, co zazwyczaj się psom podaje w takich placówkach. Jasne,że nigdy nie będzie to orijen czy totw, ale nie wolno porównywać schroniska d swojego domu, ponieważ schronisko to miejsce na przetrwanie,  a w domu, decydując się na psa, mamy świadomość,że jego wyżywienie kosztuje i mamy tyle psów,na ile mamy warunki i pieniądze. Mając jednego psa,nie jest to wielki wydatek. W schronisku psy dostają najczęściej gotowe jedzenie, mieszanka karmy, gotowanego mięsa, warzyw, kości itd... nie jest to na pewno tylko sama karma
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #40 : 2012-05-05, 21:59 »
A skąd wiesz co dla kogo jest niewielkim wydatkiem ?
Skoro papu urozmaicone - nie ma o co kopii kruszyc. Przecież nie samo suche pies je.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #41 : 2012-05-06, 11:07 »
Scooby, masz pięknego psa :VoV: Ale z marketowej karmy faktycznie lepiej zrezygnuj (sama kiedyś ją kupowałam, nieświadoma, jak to może zaszkodzić psu), kup trochę droższą (niekoniecznie Orijen, to chyba jedna z najdroższych karm), wybór jest duży... Zaoszczędzisz w przyszłości na leczeniu zwierzaka... :/
Dziekuje mnie tez on bardzo,bardzo sie podoba.
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #42 : 2012-05-06, 11:14 »
Widzę,że temat zywienia sie rozwinął na całego.A więc ja swojemu pupilowi podaje:gotowany ryz z jakimś sosem,makaron gotowany z miesem,kasze  z oliwa z oliwek-dla poprawienia sierści(zeby była błyszcząca i tak niewypadała),od czasu do czasu mięsko z kurczaczka.Sucha karme kupuje bardzo rzadko.Wracajac do schroniska-schronisko zapewnia psom taka karme na jaka ich stać,nie wszystkie schrony prosperuja dobrze finansowo,czesto maja pieniadze od prywatnych osób lub przez zorganizowanie jakies zbiórki karmy.
Zapisane

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #43 : 2012-05-06, 13:59 »
Ponieważ schronisko to miejsce na przetrwanie...a nie dom, więc karmą czym się da, byle psy głodne nie były. :)

P.S. Ja za ryżem, kaszą czy makaronem w diecie drapieżnika także nie jestem...
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #44 : 2012-05-06, 18:13 »
Yeti ja tak czytam Twoje posty i nic z nich nie rozumiem!Co napisać na temat jedzenia to Tobie wszystko  nie pasuje!Zachowujesz się jak rozkapryszona dziewczynka!To co ty uważasz,żeby psu dawać tylko mięso,bo tak z twoich postów wynika!A dając psu ryż,makaron czy kaszę z dodatkami to ja wcale nie prowadzę psu diety,bo nie ma takiej potrzeby.Nie martw sie ,to jest mój nie pierwszy pies i uważam,że krzywdy w pożywieniu nie ma.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #44 : 2012-05-06, 18:13 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kości
« Odpowiedź #45 : 2012-05-07, 12:07 »
Scooby, to ja zaproponuję Ci coś innego :) sama wiesz jaka jest tabela żywienia psa na tych karmach co podajesz? Przelicz ile dziennie dajesz karmy dla psiaka wg tej tabeli, a teraz popatrz np na takiego Brit'a. Karma bardzo tania mimo dobrej jakości (bo czeska). Sama dawałam psiaku pedigree, chapii (na początku). Twojemu psu może to nie zaszkodzić bo jest schroniskowym i jadł na pewno o wiele gorsze jedzenie... Ja za brita płaciłam około 100zł za 15kg.

Oczywiście Ci tylko zaproponowałam, bo nie mam nic za złe że karmisz psiaka tą karmą + domowe jedzenie. Jednak zawsze polecam tą karme ze względu na to że jest bardzo tania, wydajna i dobra.

http://www.krakvet.pl/brit-premium-adult-15kg-p-19871.html tutaj masz np taką. Plus 3kg gratis ;) Przesyłka jest za darmo powyżej 100zł.

A mój psiak niestety musi już całe życie ciągnąć na karmie... zwyrodnienie, w dodatku możliwa cukrzyca. Dzisiaj się badamy. Więc za fajnie nie mamy po prostu. Ale masz dobre serce że wzięłaś psa ze schroniska, ja zawsze biorę bidy i wiem jak potrafią odwdzięczyć się człowiekowi. :)

Z resztą w ramach porwania psiaka ze schroniska polecam zrobic badania krwi (zwłaszcza biochemia), Zobaczysz czy Twój psiak ma zdrowe organy i będziesz spać spokojnie, bo my niestety przez naszego byłego weta, który zawsze zlewał problem mojego psa mamy problem, bo pies nagle ma chorą trzustkę, wątrobę, podwyższona glukoza, itp. A takie badania raz na rok naprawdę czasem mogą uratować zdrowie i życie psu.
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #46 : 2012-05-07, 12:50 »
Kochana myso ja wiem,że ty dobrze radzisz,żeby psiak był zdrowy bo mnie też bardzo zależy na jego zdrowiu.Ale ja ta karma chapii lub inna najtańszą karmie bardzo rzadko.tak to daje mu npormalne domowe jedzenie jakie my ludzie jemy oczywiście bez przypraw typu sól,pieprz itp.mój pies nie chce jeśc żadnej suchej karmy-tak sie stało po powrocie ze schronu.Dla mnie to dobrze.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kości
« Odpowiedź #47 : 2012-05-07, 14:44 »
W takim razie rzeczywiście jak podajesz bardzo rzadko to nie ma sensu :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #48 : 2012-05-07, 17:01 »
scooby jednak makaron czy kasza z jakimś sosem to malo. Dodawaj do tego np jakies podroby lub bialy ser. Pies nie jest wegetarianinem i jednak potrzebuje częsciej jakiegos miesa niz od czasu do czasu. Surowe korpusy drobiowe sa niedrogie i mozna psu kupowac. Dodac do makaronu watrobki czy zołądkow gotowanych - też nie wyniesie Cie drogo.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #49 : 2012-05-07, 17:26 »
diuna przeciez ja nie pisze,że daje sam makaron,czy kaszę i ryz.Zawsze daje z jakimś mięsem bądź sosem miesnym.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kości
« Odpowiedź #50 : 2012-05-07, 17:36 »
Ja najchętniej daję ryż z gotowanym kurzym udkiem (mozna dodać marchewkę, ale Piguś kręci nosem). Łatwo to wymieszać tak, by psiak nie powybierał samego mięsa, żołądki czy serduszka juz tak fajnie się nie skleją. Za to wątróbka drobiowa owszem i pieski (nasz i mamy) są baaardzo zadowolone... :jupi2: Czasem, zamiast gotować, piekę nóżki, oczywiście nie używam żadnych przypraw.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #50 : 2012-05-07, 17:36 »

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #51 : 2012-05-07, 18:42 »
Zgadzam się z diuną :) Można psu podawać ryż/makaron/kaszę z mięsem (oczywiście przewaga mięsa) do tego mogą być drobne warzywa/owoce , kości/chrząstki i polecam częste podawanie żółtek z jaj kurzych, bo są bardzo bogate w witaminy i dobrze wpływają na sierść.
Zapisane

tomaskus.

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kości
« Odpowiedź #52 : 2013-12-17, 22:43 »
Ja gotuję łapki kurczaka z marchwią, dwa buraki i seler i trochę płatków owsianych. A z przysmaków to paski Orlando.
Zapisane

janbaran33

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Kości
« Odpowiedź #53 : 2013-12-18, 12:04 »
Witam mój pies ma uczulenie na kości poprostu nie może ich jeść bo ropieją mu po nich oczy. Nie ukrywam że jak z nim wyjde to coś capnie z pod kubła na śmieci i ucieka by to spożyć. Staram się tego oduczyć ale to nie takie proste - pies to pies. A co do odżywiania to myślę że dobrze go karmię. Chociaż trochę przytył mi ostatnio.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #54 : 2013-12-18, 17:18 »
 Totalna bzdura . Oczy nie ropeija po jedzeniu kości. Mogą ropiec po przyprawach ktore sluzyly do pieczenia czy gotowania mięsa z ktorego pozostaly kości. A surowe kosci to doskonale źródło wapnia. W celu uzuplenienia flory jelitowej dobrze podawac też kefir i do gryzienia od czasu do czasu suszone żwacze wlowe. W dodatku polowę posilku doroslego psa powinno stanowić mięso i podroby. Mozna też stosowac odpowedniej jakości i stosowna do wielkosci, trybu zycia  i wieku- sucha karme. Ale nie perwszą lepszą bo byle jaka zawiera w lwiej częsci bialko rosline, weglowodany, po ktorych to właśnie się tyje.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Jukia

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kości
« Odpowiedź #55 : 2014-04-14, 01:36 »
Mój psiak czasami dostaje kości i nie zauważyłąm u niego żadnych "skutków ubocznych". :) A co do ropienia oczu to także o tym nie słyszałam, może faktycznie to za sprawą przypraw ...
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Kości
« Odpowiedź #56 : 2014-06-02, 15:26 »
Raczej na pewno jest to przyczyną podawania przypraw i jeżeli chcecie w przyszłości uniknąć podobnych objawów lub rym gorzej choroby,to radze zaprzestać mu podawania przypraw na rzecz dobrej i sprawdzonej karmy.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

KamiRose

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7
Odp: Kości
« Odpowiedź #57 : 2015-01-05, 12:04 »
Broń Boże dawać psu gotowane kości. Może się nimi zadławić, uszkodzić przewód pokarmowy i zaczopować jelita. Pozatym kości drobiowe są ostre i puste w środku (bezwartościowe). Lepiej podawać podroby. Mojej suni (bernardynce) dawałam surowe skrzydełka z kurczaka gdy była 3-4 miesięcznym szczenięciem. Zalecenie od hodowcy. Potem raz na 2 tyg fundowałam jej kość wołową od rzeźnika, a teraz czasem połowę cielęcej nogi. Ma 11 miesięcy jest zdrowa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #57 : 2015-01-05, 12:04 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kości
« Odpowiedź #58 : 2015-01-08, 11:15 »
Zadławić może się też normalną drobną kością i nie bezie miało znaczenia to czy jest ona gotowana czy nie,trzeba po prostu mieć się na baczności i uważać na to co podajemy. Unikając kości minimalizujemy ryzyko,ja polecam np bardziej mokre karmy czy batony wołowe.
Zapisane

zoologiczny.pl

  • *
  • Wiadomości: 7
  • https://zoologiczny.pl
    • WWW
Odp: Kości
« Odpowiedź #59 : 2015-01-21, 11:20 »
Żywienie psa  nie powinno zależeć od jego "wybredności". Ważne żeby zwierzak miał odpowiednio zbilansowaną dietę. Wchodzą tu w grę alergie, choroby ukł. pokarmowego, choroby skóry, choroby cushinga itd.
Każdy pies powinien mieć indywidualnie dobraną dietę - ryby, kwasy omega, ziarna...

Ktoś mógłby powiedzieć, że to zwierze i zje wszystko - bo kiedyś jadły...
Z ludźmi też tak kiedyś było - a teraz alergie i inne choroby... Postęp cywilizacyjny dotyka zarówno ludzi jak i zwierzęta...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 32 zapytaniami.