Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 1574 1575 [1576] 1577 1578 ... 1593   Do dołu

Autor Wątek: Kundelkomaniacy też się łączcie :)  (Przeczytany 1514311 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47250 : 2019-05-18, 23:14 »
No ja też... ;)

Byłam dziś w kinie na "John Wick 3"... Tak dla odmiany poszłam na film, który nie należy do mojego ulubionego gatunku... I raczej nie zmienię upodobań, nie ma to jak dramat psychologiczny albo thriller... Mimo bardzo głośnego dźwięku, częstych odgłosów rozbijanego szkła, uderzeń itp. i tak o mało nie przysnęłam :lol: Z tym, że ostatnio nie dosypiam, więc filmu nie winię ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47251 : 2019-05-21, 19:17 »
Oglądałam część 1, cały film mnie serce bolało bo tam ukatrupili beagielka :( Nie podobał mi się.

Balbunek całkiem sprawnie wyje. A dzisiaj tak leje, że mi kwiatki wymyło ze skrzynki na balkonie, sufit przecieka(!), a i mnie 3 razy permanentnie ulewa złapała. Do doopy.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47252 : 2019-05-22, 11:05 »
A u mnie lało wczoraj wieczorem i dziś też pada. Rano deszcz był taki, że trudno było wyjść z domu, Pigwa zmokłaby do skórki... No to opóźniliśmy trochę wyjście, za to umyłam balkon, bo skoro i tak leje, to może polecieć i z rzygacza ;) Zazdroszczę tym, którzy mają rury odpływowe poprowadzone po ścianie budynku aż do chodnika i mogą myć balkon w dowolnym czasie, nie czekając na deszcz... Bo u mnie wali z góry i jakby tak komuś na głowę... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #47252 : 2019-05-22, 11:05 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47253 : 2019-05-25, 21:54 »
U mnie wszystko do sąsiadki idzie ;)
Moja spółdzielnia mieszkaniowa to taki trochę PRL - przyszli ocenić szkody, jak mnie nie było ;p  Wychodzili chyba z założenia, że całe dnie w domu siedzę i kiedy przyjdą, to będę. Nawet nie zdradzili w który dzień się stawią.
Numer do mnie mają, ale po cóż dzwonić. To ja zadzwonię, w poniedziałek :hmmm:


W te ulewy Balbina pokazała, że siku trzymać potrafi długo - od 6 rano, do 20. W międzyczasie miała dwa spacery, ale pogoda nie ta i nic nie siknęła, tylko do domu prosiła.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47254 : 2019-05-26, 18:33 »
To Balbisia pojemna jest ;)

A jakie szkody masz? Zalanie? Ja przeżyłam kilka, ostatnie, parę lat temu, to był niemal Armageddon... Niezamieszkane lokum nade mną i pęknięta rura... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47255 : 2019-05-29, 23:15 »
Leje się w jednym pokoju, koło lampy - tam muszę mieć wiadro podstawione. Przemakają też ściany. W kuchni i sąsiednim pokoju mocno przemaka sufit i łączenia sufitu i ścian. Obawiam się grzyba :mysli:
W toalecie i przedpokoju też przemaka, ale niewiele, tak 15 cm srednicy plamy mają.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47256 : 2019-05-31, 09:12 »
O kurcze, to niewesoło... A mieszkanie ubezpieczone?

Idę jutro na "SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH 2"  :D
Zapisane
IBDG Wrocław

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47257 : 2019-06-04, 20:29 »
Co tam, dzieci? Żyjecie? :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47258 : 2019-06-06, 00:00 »
Smaze się w Egipcie 😉 ( jest północ i 39 stopni! Klima mi przeszkadza w spaniu, ale strach wyłączyć)
żarcie tragiczne, faceci chcą cię zjeść wzrokiem-, miałam już zainteresowanego mną pana sprzatacza.

Dobrze, że basen blisko. Jeszcze 6 dni
Tęsknię za Balbinka i kotyszami.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #47258 : 2019-06-06, 00:00 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47259 : 2019-06-11, 22:10 »
A my mamy egipskie upały w Polsce :D Pigwa znów chodzi polewana wodą i biedna dyszy, dyszy...

Przystojny ten sprzątacz? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47260 : 2019-06-12, 11:09 »
Obrzydliwy.

Wróciłam wczoraj- tam jednak te upały inne, nawet myślałam, że jakimś cudem się nie pocę :P ale pot po prostu od razu parował. Tu już mam mokro ;p

Pod moją nieobecność kotami zajmował się mój eks. Okazało się, że kupił im mysz(żywą) i chciał urządzić mortal combat. Koty instynkty zatraciły, o mysz się nacierały więc... mam mysz i wstręt do byłego. Ma na imię Myszkiet i nie mam zdjęcia, bo się boi. Zostanie ze mną.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47261 : 2019-06-12, 22:51 »
Co mu odbiło z tą myszą? :shock: Ci faceci to jacyś durnowaci, rzadko który ma wszystko na swoim miejscu :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47262 : 2019-06-13, 22:56 »
Mysza mnie uczula przy wzięciu na ręce - jak moje szczury ;) Nie bardzo wiem jak się nią zajmować, no i capi :D Na instagramka (jak gdziesik go masz)wrzuciłam jej fotkę
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47263 : 2019-06-19, 23:04 »
Nie mam :bezsilny: Ale na pewno jest śliczna, jak to myszka :D

Pigwa mi dogorywa z upału... :roll: Rano na podwórku polewam ją wodą, po południu, wychodząc z firmy znów ją zlewam obficie... W ciągu dnia leżakuje na podłodze i niezbyt chętnie wychodzi na zewnątrz, ale jak ktoś przyjdzie, pruje dzioba jak przekupa na targu... :roll:

Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47264 : 2019-06-23, 09:32 »
Bidny Pigwiszon, ale obowiązkowy. Niedaleko mnie jest dom w którym na bramce wisi "Uwaga, suka!" - i jest tam rzeczona suka, czarna o oczkach żółtych i w te upały też jej się nie chce, doopa ciężka, ale motywuje się i idzie mnie opieprzyć gdy przechodzę obok ;)
 Balbin też nie jest ciepłolubny - wszak jej nawet zimą gorąco było w mieszkaniu, co jakoś super nie grzejemy. Ewidentnie była podwórkowcem tylko wspaniale się przystosowuje.

Tata już się nie kryje z tym, że ją kocha, Bambusiem ją nazywa.

A mysz oddałam  - w szalone, ale dobre dla zwierząt rączki. Dostałam zdjęcie myszy ganiającej po specjalnie stworzonym dla niej torze przeszkód: z wytłaczanek i rolek po papierze. Cieplej mi się na sercu zrobiło... ale jeszcze nieprzesądzone czy myszak do mnie nie wróci, bo matka dziewczęcia jeszcze nie wie, że ma nową wnuczkę ;p

edit.
zamówiłam matę chłodzącą dla piesa. O ile Balbin zechce leżeć, powiem jak się sprawdza.
« Ostatnia zmiana: 2019-06-23, 17:10 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #47264 : 2019-06-23, 09:32 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47265 : 2019-06-24, 11:00 »
No właśnie, też myślałam o macie chłodzącej, niedawno dowiedziałam się o istnieniu takowej... To czekam na Twoją opinię ;)

Kropiszka też szuka chłodniejszego miejsca, kładzie się w przedpokoju, gdzie ma przewiew spod drzwi wejściowych. Strach pomysleć, co będzie od środy, u mnie ma być 36 stopni... Chyba będziemy Pigwę zostawiać w domu, w zaciemnionym pokoju. Sama nie wiem, jak będzie lepiej dla piesa, ale iść z nim w taki upał, kiedy będziemy po południu wracać do domu... Teraz jeździmy tramwajem i musimy dojść do przystanku, co nam zajmuje dobrych kilka minut w słońcu...
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47266 : 2019-06-28, 06:34 »
Mamy matę , ale na razie na niej nie leży ;) chyba, że usiądę tam aby ją czochrac. W całej swojej inteligencji ( nie sarkazm, ona serio bardzo bystra), nie skumala, że na tym chłodniej. Jak dalej nie będzie używać to dam kotyszkom.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47267 : 2019-06-28, 12:32 »
Może nie lubi nowości ;) Pamiętam, jak Toffiś uciekł z pokoju na widok nowych sof... A potem z wielkim upodobaniem spał na tej, przeznaczonej dla niego :) Niestety, Pigwa w ogóle nie chce na nią wskakiwać, zresztą na żadną nie wchodzi... Tym sposobem trzyosobowa sofa służy mi do rozkładania koszul po uprasowaniu, bo jak już się rozkręcę z żelazkiem, to uprasuję tyle, że nie mam gdzie umieścić... Teraz jeszcze kładę na niej złożony leżak, bo postawiony w kącie lubił rymsnąć na podłogę, choćby noc głęboka była... :D A znów zostawiony na balkonie kurzy się, a przecież nie będę go przykrywać pokrowcem... Utrapienie z tym wszystkim, żeby jakiejś garderoby/schowanka na klamoty nie było :roll:

Dziś chłodniej, Pigwa "na sucho" szła do pracy :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47268 : 2019-06-29, 10:12 »
Balbina się zepsuła, nagle :( Problemy z chodzeniem, wlecze tyłek - bardzo boli ją tył. Ma problem żeby wstać, więc wlecze zadek po podłodze.

Na razie dostała przeciwbólowe, zdjęcie dopiero w poniedziałek - podejrzane biodra, kolana, zerwane wiezadła, albo wypadł dysk - nic bliżej nie wiemy bo psina cała napięta była i ciężko było wetce wyczuć. Bardzo się martwię.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47269 : 2019-06-30, 12:28 »
Balbin dzis lepszy, własciwie normalny - nie wiem, dysk jej się wysunął i wskoczył znów? :bezsilny:

Aha, leży na tej macie chłodzącej. Nie kojarzy jej z chłodzeniem, ale faktycznie fajna.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47270 : 2019-07-01, 13:16 »
Nam tak nagle zepsuła się Kropisia, a wcześniej psuł się Maczek... Jamnikowate, to wiadomo, kręgosłupki szwankują... Zresztą, równie dobrze psiak może nadwyrężyć się przy skakaniu czy innych harcach, a objawy podobne.

Kropicha po zastrzykach szybko wróciła do normy, ale stale będziemy podawać jej Arthloflex.

To mówisz, że mata jest ok? A gdzie kupiłaś?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #47270 : 2019-07-01, 13:16 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47271 : 2019-07-02, 22:16 »
W czwartek do kontroli, ale jest szansa, że obejdzie się bez rentgena - Balbunek ma kiepskie kolanka. Ma skłonność do "nadwichnięć" rzepki, taka jej uroda. Ostatnio siadł jej tylni napęd bo w obu lapach poszło(lewa ją cały czas boli) później naskoczyło.

Matę kupiłam w zooplusie, taką niebieską. Wzięłam mniejszą i mi się cały Balbinek nie mieści.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47272 : 2019-07-04, 19:43 »
Smaze się w Egipcie 😉 ( jest północ i 39 stopni! Klima mi przeszkadza w spaniu, ale strach wyłączyć)
żarcie tragiczne, faceci chcą cię zjeść wzrokiem-, miałam już zainteresowanego mną pana sprzatacza.

Dobrze, że basen blisko. Jeszcze 6 dni
Tęsknię za Balbinka i kotyszami.
Polecam Twej uwadze inne bliższe naszej słowiańskiej Duszy rejony. Chorwacja, Słowenia etc.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47273 : 2019-07-04, 21:10 »
Zoolog, kopę lat ;) Egipt nie był moim wyborem: jechała moja paczka a ja stwierdziłam, że sama się nigdzie nie ruszę więc pojechałam z nimi. Nie polecam :-)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47274 : 2019-07-10, 20:30 »
Zoolog, gdzie byłeś, jak Cię nie było? ;) Masz jakiegoś zwierza?

Kupiłam matę (też w Zooplusie, ale większą), a tu jesień za oknami :lol: No nic, może lato wróci...

Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47275 : 2019-07-29, 21:21 »
Byłam w Warszawie na weekend. Było o niebo lepiej niż w Egipcie .;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

lukas88

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47276 : 2019-07-30, 11:05 »
Hej kundelmaniacy i w ogóle zwierzomaniacy :)

Myślę, że trzeba wspierać każdą akcję, gdzie ktoś chce pomóc zwierzakom, więc mam do Was pytanie:
- czy kojarzycie wokół siebie (albo Wasi znajomi) jakieś zwierzaki, które są w potrzebie, ale brakuje środków, by im pomóc?
Pytam, ponieważ moi znajomi ze świata zwierzęcego uruchomili na dniach serwis, gdzie chcą z własnych pieniędzy dofinansowywać akcje charytatywne, które zgłoszą im użytkownicy. O tym, która akcja będzie dofinansowana zdecydują również użytkownicy poprzez głosowanie. Brzmi fajnie i zawsze to kolejny kamyczek w poprawieniu życia zwierząt.

Podrzucam link jakby ktoś się zainteresował:
https://aniland.pl/
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47277 : 2019-07-30, 22:10 »
była w Warszawie i się nie pochwalila :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #47277 : 2019-07-30, 22:10 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47278 : 2019-07-31, 12:20 »
Pigi nie chce korzystać z maty. Usunęłam legowisko, na jego miejsce położyłam matę i nic... Próbowałam zachęcić do wejścia na nią przez umieszczanie kawałka biszkoptu albo piłki (znaczy, całej piłki, nie kawałka ;) ), ale nic z tego. Piesek co trzeba, z maty zabierze, ale na niej się nie kładzie. Dwa razy przyłapałam go tylko na chwilowym międleniu grzbietem, ale po takim krótkim seansie mata idzie w odstawkę... Co prawda legowisko też tylko do tego mu służyło, ale przecież to mata chłodząca... I naprawdę daje uczucie chłodu, a tymczasem Piegus dyszy, ale pokłada się w innych miejscach. Pewnie z powodu futra nie odczuł przyjemnego chłodzenia i nie ma świadomości, jaki skarb mu się marnuje ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47279 : 2019-07-31, 17:41 »
Kostku, bo tyś przelotem tutaj, nie wiedziałam czy Cię trafię ;)

Pochwaliłam się natomiast koleżance ze studiów, która mieszka w Wawie niegdyś mnie wielokrotnie zapraszała - nie widziałyśmy się z 5 lat. Chciałam się spotkać, jednak spotkałam się z uśmiechniętym olaniem ;) Bez problemu bym przyjęła odmowę, wszak nie musi mieć ochoty. Na moją propozycję spotkania dostałam odpowiedź typu "to fajnie, ze jedziesz na wycieczkę". Ciągnęłam, rozmowę dalej proponując konkretny termin to uzyskałam odpowiedź, ze to miło, że chcę zobaczyć stolicę ;p

Odkąd zaczęła sympatyzować z pewnym ruchem religijnym, to nie ta baba :bezsilny: Podejrzewam, ze to ignorowanie mnie wynika z tego, że stanowczo podziękowałam jak mnie na messengera materiałami indoktrynacyjnymi bombardowała.

IBDG, Balbin też bez szału, chociaż teraz mordę trzyma tam - mata leży u siostry na łóżku bo tam najczęściej można spotkać Balbinkę. Koty by miały więcej pożytku, wszak jak na podłodze leży plastikowa teczka to będą siedzieć właśnie na nie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: 1 ... 1574 1575 [1576] 1577 1578 ... 1593   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 28 zapytaniami.