Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do dołu

Autor Wątek: egzaminy gimnazjalne  (Przeczytany 30371 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #60 : 2005-04-08, 16:41 »
jestem w kujonskiej szkole, wiec srednia za piekna nie bedzie.. staram sie to nadrobic egzaminem i ladnym usmiechem ;) a tak serio to bede starala sie o pasek.. co by nie bylo, to zawsze dodatkowe 4 punkty..

Raven

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #61 : 2005-04-08, 16:41 »
Osobiście polecam testy "Victora". Są dobrze skompletowane, pytania z najróżniejszych tematów, ogólnie dobra powtórka. I to dobre ćwiczenie na pisanie wypracowań.  :wink:
Cytuj

Gdybym się pouczyła, byłoby lepiej, ale boje sie ze normalny test bedzie trudniejszy od próbnego....

Ale wierz mi, że o ile nie będziesz zdenerwowana, możesz się niezwykle skoncentrować i przelać swą wiedzę na papier :) Trzeba zachować spokój :)
Zapisane

Agata:)

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #62 : 2005-04-08, 20:06 »
Za pasek jest 8 punktów :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedz #62 : 2005-04-08, 20:06 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #63 : 2005-04-08, 20:29 »
Cytat: Raven
Osobiście polecam testy "Victora". Są dobrze skompletowane, pytania z najróżniejszych tematów, ogólnie dobra powtórka. I to dobre ćwiczenie na pisanie wypracowań.  :wink:

Rowniez polecam, bo sama kupuje ten dwutygodnik edukacyjny..
Ale musze stwoerdzic, ze zaczyna on sie "pogarszac"...kiedys byl lepszy, ale nadal jest dobry.
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #64 : 2005-04-08, 22:00 »
Agata, w Wawie 4.. ale kazdy punkt sie liczy..  ;)
ja Victorow nie kupowalam nigdy, choc uczylam sie z nich do olimp z polaka.. bardzo fajne kondensatory wiedzy  :wink:

*Antek*

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #65 : 2005-04-08, 22:03 »
A ja tam Victory zbieram :P czasem sie przydaja :P :)
zycze wam jeszcze raz powodzenia w tych testach :wink:
Zapisane

Raven

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #66 : 2005-04-09, 10:07 »
Cytat: Fiona

Ale musze stwoerdzic, ze zaczyna on sie "pogarszac"...kiedys byl lepszy, ale nadal jest dobry.

Tylko minusem jest to, że często występują tam błędy w druku, więc trzeba uważać.
Zapisane

Agata:)

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #67 : 2005-04-09, 10:41 »
Co do błędów w druku... Np. na moim próbnym jedno zadanie było nie odbite do końca i straciłam przez to punkty  :roll:
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #68 : 2005-04-09, 12:02 »
Powinnas to zglosci. Znanim zacznie sie rozwiazywac test, to trzeba spr czy sa wszystkie arkusze i czy sa dobrze odbite. Nawet chyba to jest napisane na piewrszej stronie testu :-))
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedz #68 : 2005-04-09, 12:02 »

Agata:)

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #69 : 2005-04-09, 12:26 »
Ale trudno, żebym czytała każde pytanie
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #70 : 2005-04-09, 12:52 »
U Was za pasek tez sa punkty? U mnie w zeszłym roku, jak ja zdawałam to tak nie było,ale i tak bym nie dostała :P W zeszłym roku wyszedł specjalny numer jakiejś gazety (nie pamietam)  i tam była płyta z testami, dobre te testy do rozwiazywania ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Raven

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #71 : 2005-04-09, 13:00 »
Cytuj

Znanim zacznie sie rozwiazywac test, to trzeba spr czy sa wszystkie arkusze i czy sa dobrze odbite.

Właśnie... Przed przystąpieniem do pisania uczniowie strona po stronie sprawdzają czy mają wszystkie strony, czy są dobrze odkserowane itp.
Cytuj

Ale trudno, żebym czytała każde pytanie

Wystarczy nawet przelecieć wzrokiem...
Najgorzej jest jak dają obraz do opisania, a jest on źle odbity... :roll:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #72 : 2005-04-09, 14:37 »
No wlasnie Raven tu dobrze znac ten obraz.. lub spojrzec na tytul - wiele sie mozna dowiedziec. kolezanka kiedys pisala opowiadanie do 'bocianow' chełmońskiego, a ze bylo zle odbite to uznala je za mewy. a wystarczylo przeczytac podpis  ;)

Raven

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #73 : 2005-04-09, 14:41 »
Cytuj

kolezanka kiedys pisala opowiadanie do 'bocianow' chełmońskiego, a ze bylo zle odbite to uznala je za mewy. a wystarczylo przeczytac podpis

Tak, ale jak trzeba będzie zinterpretować obraz, to sam tytuł nie wystarczy... :| Każdy szczegół się liczy, a złej jakości kserówka może bardzo utrudnić to zadanie...
Zapisane

halina

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #74 : 2005-04-09, 14:44 »
Raven dokładnie.... Ja miałam testy takie tylko na poziomie drugich klas i były dwa obrazy i pytanie coś z wozem....
Wóz był, tyko na samym dole i go wogóle nie było widać :roll:  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedz #74 : 2005-04-09, 14:44 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #75 : 2005-04-09, 14:45 »
To akurat prawda.. No ale w sumie - wszyscy maja to samo zadanie. wiec jesli nie da sie nic wydumac, to nikt nie wyduma i straty punktu jakby nie bylo  ;) ja mysle ze jak juz bedzie niski wynik to sama siebie bede mogla obwiniac, nie jakosc ksero  :wink:

Raven

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #76 : 2005-04-09, 14:56 »
Cytuj

wiec jesli nie da sie nic wydumac, to nikt nie wyduma i straty punktu jakby nie bylo  

No nie wiem... Przecież ktoś może znać ten obraz bardzo dobrze i wiedzieć dużo na jego temat i zarobić te parę punktów.
A oprócz obrazów, dochodzą również mapy do zadań z historii, inne ilustracje itp.
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #77 : 2005-04-09, 15:20 »
mapy do zadan z historii? nie spotkalam jeszcze (?)
a te znane obrazy rzeczywiscie lepiej znac, choc wszystko w miare mozliwosci. ja jestem dobrej mysli, blagam nie wytracaj mnie z tego  ;)

Raven

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #78 : 2005-04-09, 15:25 »
Cytuj

mapy do zadan z historii? nie spotkalam jeszcze (?)

Oj, niestety czas się z nimi zapoznać ;)
Cytuj

ja jestem dobrej mysli, blagam nie wytracaj mnie z tego  

Ależ nie mam zamiaru Cię wytrącać ;) Tylko powinno się być przygotowanym na różne ewentualności. I oczywiście trzeba wierzyć w siebie, a nerwy to największy wróg :)
Zapisane

Bonsai

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #79 : 2005-04-10, 18:24 »
Cytat: Raven
Cytuj

mapy do zadan z historii? nie spotkalam jeszcze (?)

Oj, niestety czas się z nimi zapoznać ;)
Cytuj



Taaak.... Ja myśle sobie powtórzyć co ważniejsze miejscowości (choc i tak wiem, bo pani nas bardzo tego kuła), jak wyglądały granice Polski w poszczególnych latach, no i stroje - szlacheckie, to zawsze było moja kulą u nogi. Skąd mam wiedziec co to jest kontusz? :?

A dziś cały dzień przesiedziałam z książką od matmy.... Ciekwae czemu przed oczami mam same liczby?
Sinusy, cosinusy.... wariuje  :tard:

Ale będzie dobrze.... Wezme sobie tydzień urlopu od szkoły przed egazminami :)

Co do Victorów to sa super  :!!!:  :!!!:  :!!!:  Dzięki nim wiem co muszę się jeszcze ewentualnie nauczyć... Testy bede rozwiązywać później...
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #80 : 2005-04-10, 20:24 »
Tylko ja sie nie ucze :P
Z matmy jestem tepa, wiec nawet nie mam co liczyc ..
(to juz za 16 dni  :shock: )
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedz #80 : 2005-04-10, 20:24 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #81 : 2005-04-10, 20:31 »
za ile?? wez przestan..
ja mam to szczescie ze matematyk ze mnie dobry, wiec o to nie musze sie martwic... kiepsko mi tylko idzie teoretyczna chemia bo reakcji itd juz sie naumialam  ;)

Agysz

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #82 : 2005-04-10, 21:58 »
Pamiętam jak ja pisałam te testy to gimnazjum..Pamiętam,że miałam 28 punktów na 40  :oops: No,ale przynajmniej wiecej niż połowa  :oops: Chyba nie było tak źle? :P
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #83 : 2005-04-10, 22:29 »
Tak się boicie, że testy prawdziwe będą trudniejsze od próbnych a tak nie będzie ;) zawsze próbne są trudniejsze. jedynie orzy tych prawdziwych udzielają się nerwy i to może być przyczyną utraty punktów
Co do sinusów i cosinusów to w liceum dowiedziałam się, że to nie jest obowiązkowe w gimnazjum  :roll:  ale częśc nauczycieli przerabia to żeby potem w liceum było łatwiej... więc skoro nie jest obowiązkowe to nie powinno byc na tescie. W kazdym bądź razie nie pamiętam zeby było na dotychczasowych testach ;) Ale uczyć się nie szkodzi :mrgreen:
Zapisane

Raven

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #84 : 2005-04-11, 16:40 »
Cytuj

Co do sinusów i cosinusów to w liceum dowiedziałam się, że to nie jest obowiązkowe w gimnazjum  ale częśc nauczycieli przerabia to żeby potem w liceum było łatwiej...

Tak, zgadza się. Mój matematyk przerabiał z nami to w 3 gim., ale cały czas nam powtarzał, że tego nie ma w programie gimnazjum i jest to wiedza tylko dla nas.
Cytuj

Tak się boicie, że testy prawdziwe będą trudniejsze od próbnych a tak nie będzie  zawsze próbne są trudniejsze. jedynie orzy tych prawdziwych udzielają się nerwy i to może być przyczyną utraty punktów

No właśnie... Mi się wydawało, że te prawdziwe były głównie na logikę, a nie na jakąś wiedzę z kosmosu. Np. to zadanie, że flakon perfum, but i fryzura co przypominają ze starożytności, czy cos w tym stylu... :P To logiczne i łatwo było zarobić punkty na tym zadaniu. :)
Zapisane

Bonsai

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #85 : 2005-04-11, 21:24 »
Cytuj

Co do sinusów i cosinusów to w liceum dowiedziałam się, że to nie jest obowiązkowe w gimnazjum  ale częśc nauczycieli przerabia to żeby potem w liceum było łatwiej...

Tak... Ale dzięki temu idzie łatwiej obliczyć objętość lub pole brył.... Tylko że mi to i tak jakoś nie chce nigdy dobry wynik wyjść :roll:
Cytuj

No właśnie... Mi się wydawało, że te prawdziwe były głównie na logikę, a nie na jakąś wiedzę z kosmosu. Np. to zadanie, że flakon perfum, but i fryzura co przypominają ze starożytności, czy cos w tym stylu... :P To logiczne i łatwo było zarobić punkty na tym zadaniu. :)


Baaa.... Żeby u nas było podobnie.

P.S. Dzisiaj musiałam naumieć się na gegre i nie zdążyłam nic zrobić!!
Czy nauczyciele mogą robicsprawdziany na krótki czas przed egzaminami???? Np. baba z chemii chce nam zrobić sprawdzian 25 kwietnia!!! Na dzień przed egzaminem!!! Pfff, chyba mnie nie zastana w tym dniu w szkole ;]
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #86 : 2005-04-11, 22:22 »
Bonsai, nam robia codziennie i raczej nie zanosi sie by cos zmienilo sie do egzaminu...  :roll:

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #87 : 2005-04-12, 15:10 »
U mnie w szkole też prawie codziennie robią sprawdziany. Ale przynajmniej obiecują, że tydzień przed egzaminem będziemy 'pod ochronką' i nikt nie będzie mógł nas pytać, robić sprawdzianów, etc ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedz #87 : 2005-04-12, 15:10 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #88 : 2005-04-12, 15:12 »
Mi nauczycielka w gimnazjum mowila,ze te testy powinny sprawdziac wiedze na temat umiejetnosci czytania ze zrozumieniem i ze nie powinno byc obrazow bo kazdy moez je inaczej zinterpretowac.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Nicka

  • Gość
egzaminy gimnazjalne
« Odpowiedź #89 : 2005-04-13, 10:03 »
to  już za 2 tygodnie... nieee :cry:
Mnie mama zawsze ciągała p przeróżnych wystawach, czytałam książki o obrazach, a jak biorę takie testy do ręki, to.. yyy :roll: nie powiem, żebym coś rozwiązała :( :?:
I jeszcze jakość tych fotek jest taka, że nie daj Boże :roll:

A sin, cos, tg, ctg miałam w 2 gimn:P :)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 26 zapytaniami.