Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Matura 2006  (Przeczytany 19807 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #30 : 2005-09-13, 15:02 »
iwa to przynajmniej przyda Ci się w remontowaniu domu :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #31 : 2005-09-13, 16:19 »
Matma najwyżej będzie obowiązkowa za 2 lata - żeby wprowadzić zmiany powinni nas powiadomić 2 lata wcześniej - żebyśmy się przygotowali - przynajmniej tak jest w teorii, a jak w praktyce nie wiadomo..

agnes, zdecydowałam się na ten temat o wsi :)

I jeszcze jedno - czy przypadkiem w tym roku nie jest tak że jak nie zda się zakresu rozszerzonego to jest niezdana matura?

I dwa - czy uczycie/uczyliście się pisać wypracowania pod tzw klucz? Bo my nie i zastanawiam się co robić :( W końcu zdaję polak rozszerzony a w życiu nie pisałam wypracowania na podstawie tekstu... - jak to w ogóle wygląda w praktyce?
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #32 : 2005-09-13, 23:09 »
ech...ja wiem, że jak pisaliśmy przykładowe zestawy i była część z wypracowaniem,to niestety,ale wiedzą nie błysnęłam- a 4 dostałam :roll: jak to możliwe?
był fragment ze "zbrodni i kary", rozmowa dwóch bohaterów,ale nie podane było kto z kim rozmawia. było pytanie do tego i trzeba było napisać wypracowanie. oczywiście połowa klasy źle odgadła rozmówców i pisała wypracowanie. bardzo ważny błąd rzeczowy,ale....za piękne i bogate słownictwo dostałam tyle punktów,że w rzeczywistości wyszło 4 :lol:
nie wiem,jak to teraz jest z punktacją
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #32 : 2005-09-13, 23:09 »

kasia

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #33 : 2005-09-14, 14:12 »

I dwa - czy uczycie/uczyliście się pisać wypracowania pod tzw klucz? Bo my nie i zastanawiam się co robić :( W końcu zdaję polak rozszerzony a w życiu nie pisałam wypracowania na podstawie tekstu... - jak to w ogóle wygląda w praktyce?

Nigdy tego nie robiłam, miałam w ogóle jak najgorsze zdanie o większości kluczy. Bardzo mnie denerwowało, kiedy na klasówce traciłam punkt, bo zamiast słowa zawartego w kluczu użyłam innego...
Ale maturę zdałam. Liczyłam na lepsza ocenę, ale trudno, Klucze. Wypracowania maturalne były dwoma najniżej ocenionymi w moim życiu wypracowaniami...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #34 : 2005-09-14, 15:24 »
klucze....jaki ich sens?? nikt nie zgadnie... :|

my się uczyliśmy pisać według kluczy tylko w 3 klasie...ale to i tak nic nie dało :| Nigdy nie wiadomo jak skonstruują klucz, co trzeba będzie zawrzeć, a czego nie...beznadzieja totalna :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Katarzyna

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #35 : 2005-09-14, 20:14 »
Rachela - aby zdać maturę musisz zdać zakres podstawowy trzech obowiązkowych przedmiotów. (polski, język obcy + jeden wybrany przedmiot).
Masz możliwość wyboru (oczywiście) języka obcego i tego, co zdajesz jako trzeci przedmiot i możesz też wybrać, czy zdajesz podstawowy, czy rozszerzony. Oprócz tego możesz sobie wybrać dowolną ilość przedmiotów, ale wtedy MUSISZ zdawać je rozszerzone i MOŻESZ nie zdać ich wcale, nawet poziomu podstawowego...
Podam na właasnym przykładzie:
Zdaję polski, decyduję się na rozszerzony angielski, a oprócz tego chcę zdawać historię i wos. Jako "trzeci" przedmiot wybieram historię i mogę ustalić, czy zdaję ją podstawowa czy rozszerzoną. Jeśli zdam podstawową historię, polski i angielski, to bez znaczenia, na jaki poziom się decydowałam - mam zdaną maturę. Wos wybieram jako przedmiot dodatkowy, co automatycznie sprawia, że muszę zdawać rozszerzony, ale jeśli nie zdam nawet podstawowego, to "nic się nie stanie" :)
Czyli nie jest tak źle...
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #36 : 2005-09-14, 22:29 »
Czyli jest tak, jak było za moich czasów ;) A nie było źle - wszyscy tylko tak panikowali. Zdac maturę jest łatwo, żeby nie powiedziec bardzo łatwo. Gorzej -- zdać ją na tyle dobrze, żeby dostać się na studia...  Ale nie martwcie się na zapas, będzie dobrze.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #37 : 2005-09-15, 17:09 »
dokładnie...zdać ją na tyle dobrze żeby się dostać na studia...niestety mi się nie udało...

ale pozbierałam się i próbuje jeszcze raz...mam nadzieje że tym razem się powiedzie...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #38 : 2005-09-15, 20:04 »
Trzymam kciuki! Będzie dobrze.

A u mnoie też się sporo osób nie dostało - i to osoby, które miały średnią ocen 4,8 i dobrze zdaną maturę!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #38 : 2005-09-15, 20:04 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #39 : 2005-09-15, 22:00 »
Od przyszlego roku prawdopodobnie wroca do formy ustnej jak na starej maturze, czyli losowanie pytan i nie bedzie tez mozna zdawac wosu bo jest "za latwy" jak to twierdza :/ Kocham Polske :/
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

kasia

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #40 : 2005-09-15, 22:11 »
Wos za łatwy?
A wszyscy, którzy zdawali mówili, że potwornie trudny był :mysli:
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #41 : 2005-09-15, 23:21 »
Agakonik, skąd to wiesz? ja nie chce starej mautury ustnej :( To jest niesprawiedliwe :( zamiast uczyc sie potrzebnych przedmiotow, to jeszcze polski :( Moze to odwołają no bo w sumie my się uczymy ciągle jak prezentowac..
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #42 : 2005-09-16, 08:42 »
"-nie bójcie się zdawać przedmiotów na poziomie rozszerzonym  u nas np polski był 10000 razy łątwiejszy rozszerzony niz podstawa"
W przeciwieństwie do biologii... :P

"-nie denerwujcie sie. Wiem że stres tak czy siak jest, ale to naprawde nie jest takie straszne jak sie wydaje"
Przy nowej maturze zero stresu... :P Jak isę napisze próbną, to myśli się luuuzik... a potem, o  podwyższyli poziom... :P Ale i tak zdałam...

Boże, jak Wam współczuję, w życiu bym nie chciała tego przerabiać jeszcze raz, do tego matma, jesteście pewne że nie będzie jej w tym roku? (To bym uświadomiła mojego byłaego, który myśli, że ustna z polskiego to będzie sajgon, bo będzie dużo pytań... ale będą tylko z tematu....)

Ok, ogłoszenia drobne, mój temat to "Realizm i naturalizm w literaturze i sztuce wybranych epok", jak ktoś ma, to poszukam materiałów... Choć pracowicie je wywalałam, jak gdzieś znajdowałam, ale nawet jak nie znajdę, to wspomogę radą. Znam jeszcze osoby, które robiły o bestselerach, dialogu z Bogiem, o archetypie rycerza i o adaptacjach filmowych... :)   
Zapisane

Dominika1987

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #43 : 2005-09-16, 16:08 »
Zdaję polski, decyduję się na rozszerzony angielski, a oprócz tego chcę zdawać historię i wos. Jako "trzeci" przedmiot wybieram historię i mogę ustalić, czy zdaję j± podstawowa czy rozszerzon±. Je¶li zdam podstawow± historię, polski i angielski, to bez znaczenia, na jaki poziom się decydowałam - mam zdan± maturę. Wos wybieram jako przedmiot dodatkowy, co automatycznie sprawia, że muszę zdawać rozszerzony, ale je¶li nie zdam nawet podstawowego, to "nic się nie stanie" :)
Czyli nie jest tak Ľle...
Dzięki za wytłumaczenia, wreszcie wiem co i jak :mrgreen:
Ok, ogłoszenia drobne, mój temat to "Realizm i naturalizm w literaturze i sztuce wybranych epok", jak kto¶ ma, to poszukam materiałów... Choć pracowicie je wywalałam, jak gdzie¶ znajdowałam, ale nawet jak nie znajdę, to wspomogę rad±. Znam jeszcze osoby, które robiły o bestselerach, dialogu z Bogiem, o archetypie rycerza i o adaptacjach filmowych... :)
Charon a nie znasz kogoś kto pisał o motywie tatrzańskim??? :help:

Ja już sie zdecydowałam na:
polski - podstawowy
angielski - ustny podstawowy, pisemny rozszerzony
biologia - rozszerzony
chemia - rozszerzony



Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #44 : 2005-09-16, 16:42 »
Wiem, bo w szkole nauczyciele mowili. Wiadomo,ze to nic pewnego,ale takie informacje sa, zreszta w naszym kraju nic nie jest pewna takze zmiany moga zajsc rownie dobrze miesiac przed matura :/ Ja wolalabym ustna z polaka zdawac na zasadach nowej a pisemne na zasadzie starej :P A tak powaznie to ja chcialam wos zdawac, eh :/
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #44 : 2005-09-16, 16:42 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #45 : 2005-09-16, 16:43 »
Dominika ja znam ale się do tej osoby nie odzywam :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kareena

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #46 : 2005-09-17, 18:12 »
jak ktos potrzebuje wskazowek do tematu "kim jest poeta?" to costam moge poradzic bo mialam to :P tylko jak juz to odezwijcie sie na gg bo nie zagladam tu czesto ;)

agnes211 - ja tez nie dostalam sie na dzienne studia, ale zdecydowalam sie wybrac tryb zaoczny. moze tez o tym pomysl jesli masz taka mozliwosc :) (mam na mysli ze niektore kierunki sa tylko w trybach dziennych)
Zapisane

Dominika1987

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #47 : 2005-09-17, 19:17 »
Dominika ja znam ale się do tej osoby nie odzywam :P
Anges, to może się pogodzisz z tą osoba tak na chwilę aby wybadać co i jak?? :P  (wiem, wiem głupi pomysł :roll: ale obecnie chwytam się wszystkich mozliwych sposobów na zdobycie jakiś info o tych Tatrach :ogien:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #48 : 2005-09-17, 19:26 »
kareena niestety nie załapałam się nawet na kwalifikacje na wieczorową wet...byłam 20 po liście...niestety wszyscy zapłacili...dlatego pozostało mi poprawiać maturkę...

dominika bardzo mi przykro ale z nią sie napewno nie pogodzę :P NIGDY W ŻYCIU :P a pomyśleć że kiedyś była jedną z najlepszych koleżanek :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Dominika1987

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #49 : 2005-09-18, 07:50 »
a pomy¶leć że kiedy¶ była jedn± z najlepszych koleżanek :|
Skąd ja to znam.... :roll: Ja też niestety miałam wiele "takich kolezanek"

anges wybacz moją ciekawość, czy Ty próbowałaś się dostać na weterynarię??? Ja właśnie chciałabym to studiować i dlatego zdaję biologie i chemię. Łatwo jest się dostać?? (głupie pytanie..... :;p: :roll:)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #50 : 2005-09-19, 21:59 »
Do maturzystów 2007-
Nie mogą nam zmienić wersji matury ustnej z polskiego bo musieliby to zrobić w naszej pierwszek klasie. Kedynie teraz zmienili to to, że w trakcie prezentacji mogą nam zadawać pytania ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #50 : 2005-09-19, 21:59 »

Katarzyna

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #51 : 2005-09-22, 14:37 »
W TRAKCIE prezentacji nie mogą - nie mogą nam przerwać :) A po prezentacji zadawali na ostatniej maturze i na tej 2007 też będą zadawać... Tylko że na najbliższej maturze zmienił się rozstaw punktów - tzn. więcej punktów dostaje się za odpowiedź niż się dostawało w tym roku... Czyli odpowiedź po presentacji jest dla maturzystów 2007 ważniejsza, niż była dla maturzystów 2006. :)
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #52 : 2005-09-24, 18:36 »
Zmiany w maturze ustnej na ten rocznik (matura 2006) - prezentacja - 25% punktacji, dyskusja z komisja na zadany temat - 35% punktacji, jezyk wypowiedzi (prezentacja i dyskusja) - 40%. Jesli zdajacy nie przystapi do dyskusji nie otrzymuje zadnych punktow za jezyk.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #53 : 2005-09-24, 18:45 »
anges wybacz moj± ciekawo¶ć, czy Ty próbowała¶ się dostać na weterynarię??? Ja wła¶nie chciałabym to studiować i dlatego zdaję biologie i chemię. Łatwo jest się dostać?? (głupie pytanie..... :;p: :roll:)

łatwo...tylko ok 10-12 osób na miejsce... :P

no to będziemy rywalkami :)

mi zabrakło szczęścia...ale widocznie tak miało być...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Zimoludka

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #54 : 2005-09-25, 21:34 »
Katarzyna, słyszałma od koleżanki, która zdaje mature w tym roku, że mogą zadawać pytania w czasie prezentacji ;) No ale jesli mowis że ta nie jest to chyba masz racje :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #55 : 2005-09-25, 21:45 »
łatwo...tylko ok 10-12 osób na miejsce... :P



ale chyba nie wszedzie? gdzie zdawalas?
Zapisane

Dominika1987

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #56 : 2005-09-27, 22:52 »
ale chyba nie wszedzie? gdzie zdawalas?
Najwięcej osób się stara na Wrocław, bo podobno najlepszy :D
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #57 : 2005-09-28, 13:30 »
we wrocławiu pomimo dość wysokiego progu punktowego było chyba 11 osób na miejsce...a w powiewach do 13 osób :|

w wawie w powiewach było do 12 ale tak normalnie to chyba jakieś 10 osób wyszło...i podobnie w olsztynie...

a do lublina nie próbowałam więc nie wiem
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #57 : 2005-09-28, 13:30 »

Emilka

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #58 : 2005-09-28, 16:25 »
a powiedzcie mi na jakiej zasadzie odbywa sie rekruatcja,trzeba miec zdana mature z biologii i z chemii czy wystarczy sama biologia?
bo slyszalam ze w lublinie podobno nie trzeba miec zdanego i tego i tego,wiecie cos moze o tym?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #59 : 2005-09-28, 18:18 »
Emilka możesz i zdawać mature z wosu a na SGGW i tak możesz startować. Wtedy poprostu zdajesz tamtejsze testy z biologii i chemii. I Ci co tak zrobili prawdopodobnie lepiej na tym wyszli...

Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.