W tym konkursie udziału nie brali Polacy
Wyniki konkursu w Willingen:
skok1 nota1 skok2 total
1. AUT Kofler Andreas 143,0 140,4 138,5 273,7
2. AUT Morgenstern Thomas 135,5 125,4 145,0 270,4
3. SUI Kuettel Andreas 135,5 125,4 138,5 257,2
4. JPN Ito Daiki 136,0 126,8 135,0 252,3
5. NOR Pettersen Sigurd 129,0 111,2 142,5 249,7
6. FIN Ahonen Janne 130,0 113,0 140,0 246,5
7. AUT Koch Martin 130,0 112,5 139,5 244,1
8. CZE Janda Jakub 125,0 106,0 140,0 241,0
9. GER Neumayer Michael 135,0 123,0 130,5 237,4
10. GER Uhrmann Michael 126,5 107,2 138,0 237,1
11. FIN Kiuru Tami 132,0 118,1 132,5 237,1
12. JPN Okabe Takanobu 127,5 109,0 137,5 237,0
13. FIN Hautamaeki Matti 125,0 105,5 137,0 234,6
14. GER Herr Alexander 129,5 112,6 134,0 234,3
15. FIN Happonen Janne 130,5 113,4 126,5 220,1
16. NOR Ljoekelsoey Roar 121,5 97,2 131,5 215,4
17. GER Spaeth Georg 124,5 103,1 128,5 214,9
18. NOR Bystoel Lars 122,5 97,5 129,0 209,2
19. FIN Olli Harri 123,5 98,8 126,5 205,0
20. CZE Matura Jan 124,5 102,1 122,0 200,2
21. JPN Kasai Noriaki 121,0 96,3 122,5 195,8
22. SUI Ammann Simon 124,0 101,7 118,5 192,5
23. AUT Fettner Manuel 117,0 89,1 122,5 187,6
24. NOR Romoeren B. Einar 110,5 73,4 128,5 185,2
25. AUT Schwarzenberger R. 112,5 79,5 124,5 182,6
26. NOR Ingebrigtsen Tommy 115,0 78,5 124,5 181,1
27. SUI Moellinger Michael 109,5 73,1 116,0 158,4
28. JPN Ichinohe Tsuyoshi 106,5 67,7 107,0 136,8
29. CAN Read Stefan 109,0 71,7 103,5 129,0
30. CZE Vaculik Ondrej 109,5 72,1 100,0 125,1
---------------------------------------
31. GER Hocke Stephan 106,5 66,7
32. AUT Kaltenboeck B. 107,0 66,6
33. SLO Sinkovec Jure 105,5 65,4
34. GER Musiol Julian 106,0 63,8
35. KAZ Zhaparov Radik 103,5 61,3
36. EST Salumae Jens 100,5 54,9
37. SWE Erikson Johan 101,5 54,2
38. CZE Sedlak Borek 100,0 54,0
39. KAZ Karaulov Ivan 99,0 52,2
40. SLO Urbanc Rok 97,5 50,0
41. SLO Zupan Bine 91,5 37,2
42. SUI Landert Guido 92,0 36,6
43. SWE Grimholm Isak 93,0 36,4
44. SWE Grimholm Jakob 90,5 35,9
45. RUS Plekhov Evgeni 87,0 27,6
46. KAZ Karpenko Nikolay 85,5 23,4
47. RUS Kobelev Valery 83,0 20,4
48. SLO Pikl Primoz 82,0 16,6
49. RUS Silaev Alexei 80,0 12,0
50. AUT Widhoelzl Andreas 78,0 8,4
Data wysłania: 2006-02-04, 19:43
PŚ w Willingen: Finowie najlepsi
Reprezentacja Finlandii w składzie Tami Kiuru, Janne Happonen, Matti Hautamaeki i Janne Ahonen wygrała w niedzielę konkurs drużynowy w skokach narciarskich w niemieckim Willingen - 973,4 pkt.
Drugie miejsce zajęła Austria (Andreas Kofler, Thomas Morgenstern, Andreas Widhoelzl, Martin Koch) - 953,5, a trzecie Norwegia (Bjoern-Einar Romoeren, Lars Bystoel, Sigurd Pettersen, Roar Ljoekelsoey) - 950,5 pkt. Polacy nie startowali.
Najdłuższy skok w konkursie - 148,5 m oddał w pierwszej serii dwukrotny mistrz świata w lotach narciarskich Norweg Roar Ljoekelsoey. Rywalizowało 11 drużyn.
Wyniki:
1. Finlandia 973,4 pkt
(Tami Kiuru 129,5 m/128,0 m; Janne Happonen 120,5/136,0; Matti Hautamaeki 140,5/130,5; Janne Ahonen 145,5/140,0)
2. Austria 953,5
(Andreas Kofler 136,0/130,0; Andreas Widhoelzl 110,5/137,0; Martin Koch 131,5/126,0; Thomas Morgenstern 145,0/144,0)
3. Norwegia 950,5
(Bjoern-Einar Romoeren 130,5/127,0; Lars Bystoel 126,0/141,5; Sigurd Pettersen 119,5/125,5; Roar Ljoekelsoey 148,5/136,5)
4. Niemcy 926,1
(Michael Neumayer 133,0/119,5; Georg Spaeth 125,5/138,5; Alexander Herr 131,0/121,0; Michael Uhrmann 134,5/144,0)
5. Japonia 879,2
(Daiki Ito 129,0/129,0; Tusyoshi Ichinohe 111,0/128,5; Noriaki Kasai 122,5/127,0; Takanobu Okabe 139,5/134,5)
6. Szwajcaria 748
(Simon Ammann 115,0/115,0; Andreas Kuettel 119,0/140,5; Guido Landert 112,0/113,0; Michael Moellinger 129,0/119,0)
7. Czechy 695,9
(Borek Sedlak 108,0/108,5; Ondrej Vaculik 99,0/112,0; Jan Matura 119,5/116,0; Jakub Janda 140,0/130,0)
8. Słowenia 590,5
(Bine Zupan 107,5/111,0; Primoz Pikl 104,5/112,0; Rok Urbanc 111,0/120,0; Jure Sinkovec 116,0/100,5)
9. Kazachstan 289
(Nikołaj Karpienko 118,0; Radik Żaparow 112,0; Iwan Karaułow 118,0; Aleksiej Koroliew 89,5)
10. Rosja 236,9
(Ilja Rosliakow 106,0; Aleksiej Siliajew 100,0; Walery Kobieliew 101,5; Jewgienij Plekszow 105,5)
11. Szwecja 225,9
(Andreas Aren 96,5; Isak Grimholm 97,0; Jakob Grimholm 103,0; Johan Erikson 109,0)
Klasyfikacja drużynowa po 18 z 25 zawodów:
1. Finlandia 2464 pkt
2. Norwegia 2353
3. Austria 2151
4. Niemcy 1387
5. Czechy 1206
6. Japonia 1144
7. Szwajcaria 1140
8. Słowenia 710
9. Polska 440
10. Rosja 151
Polska na 9 miejscu słabo