Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Piniążki :]  (Przeczytany 3124 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Piniążki :]
« : 2005-06-07, 18:34 »
Nie wiem czy taki temat był, ale jak kiedyś obleciałam (bez podtekstów :P) kilka stron wstecz nie zobaczyłam podobnego tematu (chyba że jestem ślepa:P)

Ok przejde do tematu. Czy zgadzacie się z określeniem "pieniądze szczęścia nie dają"? Chciałabym zapoznac się z Waszym zdaniem, bo mi się wydaje, że w dzisiejszych czasach takie określenie chyba już nic nie znaczy... :P Ale to może ja jestem tylko materialistka ;)

Proszę tylko o szczere odpowiedzi i nie zgrywać "przyjaznych" "dla których miłośc jest ważniejsza od wszystkliego" :P ;)


Pozdr. :)
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #1 : 2005-06-07, 18:42 »
Zgadzam się z określeniem, że "pieniądze szczęścia nie dają", gdyż uważam, że pieniądze stwarzają tylko jego złudne poczucie. Poza tym za pieniądze nie kupi się miłości, przyjaźni, zdrowia, a jedynie rzeczy materialne. Poza tym sądzę, że przede wszystkim należy dbać o bogactwo wewnętrzne, a nie tylko materialne. Myślę, że bogactwo wewnętrzne stanowi dla człowieka największy skarb i świadczy o jego wartości.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #2 : 2005-06-07, 18:42 »
Moim zdaniem pianiadze nie daja prawdziwego szczescia, mozna miec super chate z basenem, byc bogatym.. ale pieniadze nie sa najwazniejsze, dla mnie najwazniejsze jest to zeby miec kogos bliskiego, komu mozna zaufac i porozmawiac. Przyjaciele sa zupełnie bezcenni :). Nie zmienia to faktu ze pieniadze moga bardzo czlowiekowi zycie umilic, ale co po kasie gdy czujesz sie zupelnie niepotrzebny i niekochany? Jak to ladnie w Małym Ksieciu napisano: "Dobrze widzi sie tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Piniążki :]
« Odpowiedz #2 : 2005-06-07, 18:42 »

zakla

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #3 : 2005-06-07, 18:53 »
Jak dla mnie owszem milosc, przyjaciele itp. sa wazniejsze. Ale pieniadze zawsze sie przydaja. Z pewnoscia latwiej jest byc w pelni szczesliwym majac kochana rodzinke i chajs, niz miec fajna rodzine i klepac biede. To moje zdanie.
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #4 : 2005-06-07, 19:33 »
Pieniądze nie są najważniejsze. Ale w dzisiejszych czasach są przecież niezbędne i siłą rzeczy przywiązujemy się do nich. Pieniądze są teraz bardzo potrzebne.
Ale one wszystkiego nie załatwią. Niezbędna jest też w naszym życiu miłość, przyjaźń, rodzina itd.
Hmm... jakieś tam szczęście nam pieniądze dają. Ale są wartości ważniejsze, o których wszyscy powinni pamiętać :).
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #5 : 2005-06-07, 19:38 »
kwestia tego co dla kogoś znaczy słowo "szczęście"... jeżeli dla kogoś jest to jakaś rzecz materialna typu samochód, willa z basenem, wycieczka dookoła świata itp no to bez pieniędzy szczęśliwy nie będzie, jednak myślę, że dla większości z nas ważniejsze są miłość, rodzina, przyjaźń ... a tych uczuć i ludzi kupić się nie da za żdane pieniądze :)

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #6 : 2005-06-07, 19:44 »
Ja się nieraz tak zastanawiam jeszcze... "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Wydaje mi się, że to już nie te czasy ;) Świat został zdominowany przez kasę, tak i ludzie nie przeżyją bez pieniędzy... Teraz można miłośc czy przyjaźń i kupić za pieniądze...
Ale co do tej przyjaźni w biedzie watpię aby to w dzisiejszych czasach miało miejsce. Bo kto zwraca uwagę na ludzi którzy żebrają są bezdomni... chyba osoby które troszkę żyją np... nasze babcie :P W naszym mieście roi się od żebraków- i widze to, że nikt nie zwraca na nich uwagi.
Wydaje mi się też że w dzisiejszych czasach, w świecie materialnym (tak to sobie nazwę :P) ktoś kto nie dojdzie do tego, że ma pieniądze jest ładniej mówiąc nikim... bo kogo obchodzi los biedaka który nie je przez kilka dni, tygodni? Właściwie ten świat tak pędzi że nie zauważamy tych ludzi- a pędzimy po co? Po sukces po pieniądze... kto będzie ślamazarny ten raczej do niczego nie dojdzie.

Nie piszę tutaj nic że ja tak robię czy próbuję Was do czegoś przekonać- to tylko refleksje ;)

Zapisane

halina

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #7 : 2005-06-07, 20:14 »
wiadomo, że pieniądze nie zastapia Ci rodziny, przyjaciół itp.. Ale nikt nie powiedzial, ze jezeli pieniądze szczescia nie daja ty rodzina tez nie moze :P Owszem, dają szczęście, może nie na dłuższą metę ale daja :)
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #8 : 2005-06-07, 20:15 »
współczesny człowiek bez pięniędzy to np. jeden z tych bezdomnych, którzy żebrzą na ulicach... taka jest dzisiejsza rzeczywistość :( Aby przeżyć swoje życie dobrze (czyt. w dobrych warunkach i zdrowo) pieniądze są niezbędne. Do szczęścia potrzebne nie są, ale do bytu - niemal tak samo potrzebne, jak tlen do oddychania. Takie jest moje zdanie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Piniążki :]
« Odpowiedz #8 : 2005-06-07, 20:15 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #9 : 2005-06-07, 20:21 »
goldenka ja tez chyba jestem materialistka, bo uwazam ze owszem pieniadze szczescia nie daja, ale to co mozna za nie kupic owszem :lol: chociaz oczywiscie milosc, przyjazn, ogolnie uczucia, sa wazniejsze i to bez dyskusji ;)
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #10 : 2005-06-07, 20:27 »
goldenka ja tez chyba jestem materialistka, bo uwazam ze owszem pieniadze szczescia nie daja, ale to co mozna za nie kupic owszem :lol: chociaz oczywiscie milosc, przyjazn, ogolnie uczucia, sa wazniejsze i to bez dyskusji ;)

dokładnie :lol:

Qaś

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #11 : 2005-06-07, 20:41 »
Pieniądze szcescia nie dają,ale bez nich życ se nie da ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #12 : 2005-06-07, 21:05 »
pieniadze daja szczescie patrzac z perspektywy zapotrzebowania materialnego a nie duchowego- rodziny przyajciol
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #13 : 2005-06-07, 21:12 »
A ja powiem, że pieniądze szczęście dają. Żeby mieć dom, rodzinę, PSA (!) trzeba mieć pieniądze. Bo co z tego, że będziesz miał przytulną, kochającą rodzinkę, jak będzie mieszkać w przytulnym kartonie i jadła przytulne resztki i ledwo wiązała koniec z końcem :roll: Nie da się ukryć - bez pieniędzy ani rusz. I jak w każdej sprawie na świecie - znać umiar. Jeśli nie wie co z pieniędzmi zrobić, zazwyczaj zaczynają się kłopoty. :lol:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #14 : 2005-06-07, 21:20 »
A ja jestem pewna w 100% ze szczescia nie daja! I wszystkim to powtarzam... sama doswiadczylam i sama wiem, ze pieniadze i rzeczy materialne naprawde nie sa wazme w rodzinie/ przyjazni... i ze to nic w porownaniu do milosci, zrozumienia... bez pieniedzy nieraz naprawde jest latwiej i mozna docenic to czego nie mozna majac kasy po brzegi..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Piniążki :]
« Odpowiedz #14 : 2005-06-07, 21:20 »

niaania

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #15 : 2005-06-07, 21:23 »
Najważniejsi są przyjaciela i osoby do których mamy zaufanie, ale trochę pieniędzy jest niezbędnych do przeżycia np. po to aby sobie chleb kupić.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #16 : 2005-06-07, 21:29 »
oczywiście, że pieniądze CAŁKOWITEGO szczęścia nie dają ;)
A najlepiej to być średniozamożnym :P
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #17 : 2005-06-07, 21:29 »
a ja sadze ża mając dużo j pieniędzy byłabym szczęśliwsza, i co najwazniejsze, mogłabym dawać szczescie innnym np: chorym dzieciom którym pomogą tylko drogie operacje na ktore nie stac rodziców...
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #18 : 2005-06-07, 21:46 »
a ja sadze ża maj±c dużo j pieniędzy byłabym szczę¶liwsza, i co najwazniejsze, mogłabym dawać szczescie innnym np: chorym dzieciom którym pomog± tylko drogie operacje na ktore nie stac rodziców...
Tak Aujeszka, ale majac pieniadze I FAJNA, ZGRANA RODZINE, PRZYJACIOL, KOGOS BLISKIEGO... bez tego nawet obrabowywujac bank nie  bedziesz szczesliwa..
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #19 : 2005-06-07, 22:31 »
Myślę, że pieniądze nie dają szczęścia. Co prawda, są do życia potrzebne i dobrze mieć ich dużo, ale takie rzeczy jak przyjaźń, miłość, rodzina, wiara są o wiele ważniejsze, są najważniejsze. Ja nie byłabym szczęśliwa mając pieniądze, a nie mając dookoła siebie życzliwych ludzi, którzy mnie kochają i których ja kocham.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #20 : 2005-06-07, 23:42 »
Pieniądzę szczęścia nie dają ale je ułatwiają ;)
wiadomo,że ważniejsze są emocje typu wsparcie psychiczne i zrozumienie u drugiej osoby,ale gdy brakuje pieniędzy i następuje "wiązanie końca z końcem" rodzą się na tym tle konflikty....niestety...a szkoda,że tyle rzeczy na świecie zależy od kasy :?
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Odp: Piniążki :]
« Odpowiedz #20 : 2005-06-07, 23:42 »

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #21 : 2005-06-08, 10:38 »
pieniądze nie dają szczęscia. Ale zeby nie dawały trzeba zyc, myśleć jak paranoik.
Wkoło ludzie klasyfikuja swój sukces iloscia pieniędzy, za nie mozna kupic prawie wszystko.
Wszystko wlasciwie ma swoją wartosc.
Wciaz reklamy, sposób pracy, kupowania - konsumpcja...
 Zeby naprawdę wierzyc w to ze pieniądze nie dają szczęścia - po prostu trzeba negowac
całą dzisiejszą rzeczywistosc.. inaczej będzie to tylko slogan...

pamietaj

Jesteś tego warta ....
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #22 : 2005-06-08, 11:34 »
jest takie powiedzenie " PIENIADZE SZCZĘSCIA NIE DAJĄ ALE SZCZĘSCIU POMAGAJĄ" i zgadzam się z tym w 100%  ;)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #23 : 2005-06-08, 12:18 »
goldenka ja tez chyba jestem materialistka, bo uwazam ze owszem pieniadze szczescia nie daja, ale to co mozna za nie kupic owszem :lol: chociaz oczywiscie milosc, przyjazn, ogolnie uczucia, sa wazniejsze i to bez dyskusji ;)
Dokładnie ... ;)
Ja akurat byłabym szczęśliwa mogąc trochę powydawać bez ograniczeń, ale bez przyjaciół nie byłoby przed kim szpanować :lol:
Ale tak na serio : chciałabym miec dużo pieniędzy , ale bez przyjaciół i rodziny to się robi jakieś smętne ...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #24 : 2005-06-08, 14:08 »
ja bym nie chcial miec woglole pieniedzy.. zaszyc sie w jakiejs puszczy czy dzungli i nie wiedziec zadnego człowieka do konca zycia..
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #25 : 2005-06-08, 14:23 »
Pięniądze szczęścia nie dają...
                                                                  ...tym, którzy ich nie mają




Pieniądze dają szczęście, ale nieprawdziwe.
Zapisane

MaŁren

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #26 : 2005-06-08, 14:43 »
ideałem byłoby być bogatym i mieć PRAWDZIWYCH przyjaciół...ale kiedy mamy miliony na koncie nigdy nie wiemy, czy ludzie, którymi sie otaczamy są z nami dla nas czy naszej kasy...a bez pieniędzy nawet z najwspanialszymi przyjaciółmi życie jest marne, bo nie mamy pieniędzy żeby cokolwiek do garnka włożyć...nie mam więc konkretnego zdania na ten temat, gdyż z jednej strony nie jestem milionerką a z drugiej żyję i póki co dobrze mi się powodzi...a i znajomych mam wspaniałych i wiem że nie są ze mną dla kasy ;)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #27 : 2005-06-08, 15:35 »
Zgadzam sie z tym ze forsa szczescia nie daje bo
szczescie to cos czego  nie da sie kupic ;)

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Piniążki :]
« Odpowiedz #27 : 2005-06-08, 15:35 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #28 : 2005-06-08, 22:08 »
Staffka wygranie w totka to już szczęście powiązane z pieniędzmi ;)

Ja dziwię się ludzią którzy mówią kiedy ich spotkam "dla mnie to i to jest najważniejsze bez kaski bym sobie poradził/ła"- uważam to za brak wyobraźni czy "udawanie dobrodusznego". Nie da się żyć bez kasy ;) Ale to "urok" dzieijszego świata ;)

Kiedyś moja kumeplka powiedziała że spytała się brata (26 lat) "Jak myślisz, czy pieniądze dają szczęście?" a on na to "Pieniądze szczęścia nie dają, ale życie bez pieniędzy to ch..." chyba się domyślacie :P I zgadzam się z tym ;)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Piniążki :]
« Odpowiedź #29 : 2005-06-08, 22:32 »
No oczywiscie ze dzis zyjemy w swiecie w którym forsa jest niezbedna.
bo trzeba sobie jakis byt zapewnic ;)

Jednakze zostanie millionerem szczescia nie daje ;)
to ze ktos moze miec niewiadomo ile kasy nie czyni go szczesliwym ;)

Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.147 sekund z 27 zapytaniami.