Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Młode małżeństwa...  (Przeczytany 4586 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #30 : 2004-02-22, 17:40 »
no właśnie dla mnie wyjazd na wakacje dużo dał-zobaczyłam,że mat sam nie wstanie,żeby zrobić śniadanie,czasami ciężko mu było wytłumaczyć,żeby coś sprzątnął,ale to się zmienia,bo sam widzi,że pora na zmiany i że mama nie zawsze mu podsunie śniadanie pod nos itp. ważne jest dla mnie jaki jest dla mojej mamy i znajomych,bo co z tego,że do mnie będzie ćwierkał,a do innych będzie nie w porządku.
Zapisane

Lidzia

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #31 : 2004-02-27, 04:29 »
HM...tak sobie to wszystko czytam...i myslę że do ślubku nie ma sie co wyrywac.Ja z moim partnerem jestem od siedmiu lat>przez pierwszych piec lat spotykalismy sie tylko(i to co 2 tygodnie bo dzieliło nas 100km!).A teraz mieszkamy ze soba i jest naprawde oki!!!Nie mamy co prawda ślubu ale jakos nam to nie przeszkadza>ani naszym rodzicom.  :D
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #32 : 2004-02-27, 10:04 »
Ja tam nie moge sie doczekac slubu.. moze jestem niepoprawnym romantykiem ale chce wykrzyczec całemu swiatu ze ją kocham...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Młode małżeństwa...
« Odpowiedz #32 : 2004-02-27, 10:04 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #33 : 2004-02-27, 10:55 »
Ja też nie mogę się doczekać ślubu :serce: am sobie, że mogloby być lepiej. Chyba nikt inny nie zniósłby moich codziennych wad które wychodzą na wierzch przy wspólnym mieszkaniu.Na szczęście mamy już swoje mieszkanie, ciasne ale własne, jeszcze nie za bardzo ustabilizowaną sytuację finansową ale mam nadzieję, że to się jeszcze zmieni. Mam jednak zamiar poczekać a skończę studia ale wtedy to będzie najważniejszy moment w moim życiu, uważam, że niesamowite jest przysięgać sobie miłość aż do śmierci przed samym Bogiem. To zobowiązuje i nadaje tej ceremonii ponad czasowy charakter.Przynajmniej dla mnie.
Zapisane

chichon

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #34 : 2004-02-27, 11:02 »
Jestem mężatką od prawie 2 lat. Mojego męża poznałam na chacie, miesiąc póżniej poznaliśmy się osobiście, po pół roku pobraliśmy się (nie było wpadki !!), już po miesiącu znajomości wiedzieliśmy, że chcemy być do końca życia razem. Na dodatek Łukasz jest młodszy ode mnie o 2 lata - kiedy się pobieraliśmy On miał 22 ja 24, znajomi pukali się w głowę  ;), rodzice byli w szoku  :shock: - jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie  :) .
Nie ma reguły!! Każdy sam najlepiej wie czy i kiedy jest odpowiedni czas na ślub!
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #35 : 2004-02-27, 11:04 »
Są też aspekty prawne. Małżeństwo przydaje sie w wielu sprawach spadkowych itd.
a Konkubinatu nikt nie uznaje...
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #36 : 2004-02-27, 11:22 »
w wypadku miłości nie kieruję się aspektaktami prawnymi a już na pewno nie sprawami spadkowymi. ważne jest uczucie i to, że ludzie chcą się sobie poświńcić do końca...i to właśnie jest takie piękne :kocham:
Zapisane

chichon

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #37 : 2004-02-27, 11:30 »
No tak,aspekty prawne nie są może ważne w momencie podejmowania decyzji ale potem okazuje się , że będąc małżeństwem dużo łatwiej jest załatwić wiele spraw (i nie mówię tu o sprawach spadkowch), ale choćby w urzędach zupełnie inaczej się patrzy na żonę niż na dziewczynę, kóra przecież w świetle prawa jest zupełnie obcą osobą, tak prozaiczna sprawa jak odebranie na poczcie listu poleconego czy paczki na nazwisko naszej Miłości staje się całkiem proste kiedy jesteśmy w formalnym związku.
Zapisane

Lidzia

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #38 : 2004-02-28, 20:47 »
No wlasnie>w naszym cudownym kraju konkubinatu sie nie uznaje>a szkoda!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Młode małżeństwa...
« Odpowiedz #38 : 2004-02-28, 20:47 »

iwa

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #39 : 2004-02-29, 22:01 »
eee.a co fajnego w konkubinacie??? ;) dla mnie to i nazwa jest taka... :?
Zapisane

Lidzia

  • Gość
Młode małżeństwa...
« Odpowiedź #40 : 2004-03-01, 00:07 »
W konkubinacie to tak samo jak w malzenstwie!Tylko ze w naszym zacofanym kraju konkubinat uwazany jest w wiekszosci jak jakies "wykroczenie" z przyjmowanych przez ogol spolecznosci norm!!! Iwa a co jest zlego lub niestosownego w nazwie >KONKUBINAT<?Tak samo mozna sie czepiac do miliona innych nazw badz do samej nazwy"malzenstwo"!!!! :?
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.