Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.  (Przeczytany 4612 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfka Nenar

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« : 2002-07-19, 15:32 »
Wyobraźcie sobie:
Rodzisz się. Jesteś małym wesołym źrebakiem. Już jako młody koń zaczynasz startować w wyścigach. Skręcasz noge i z tego powodu nie możesz biegać. Zostajesz odizolowany. Wyworzą cię na "targ". kupuje cię jakiś facet który ma przeładowaną ciężarówkę koniami. Odjeżdżacie. połowa z twoich "współpasażerów" ginie. Zakładają ci na szyję cienką żyłkę i prowadzą pod nóż.
Albo:
Rodzisz się. Jesteś małym wesołym źrebakiem. Wyworzą cię na "targ". kupuje cię jakiś facet który ma przeładowaną ciężarówkę koniami. Odjeżdżacie. połowa z twoich "współpasażerów" ginie. Zakładają ci na szyję cienką żyłkę i prowadzą pod nóż.
To jest to co się dzieje z koniami. Niewiele z nich umiera ze starości. Z polski najwięcej koni wywożą na rzeź. są ludzie którzy pomagają tym bezbronnym zwierzętom, ale wszystkim nie pomogą :-( :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Majanka

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #1 : 2002-07-19, 16:17 »
Straszne ale prawdziwe !!!
A koń to takie piękne zwierze!
Mój dziadek ma konika. Staruszek już z niego (tak naprawdę to nikt nie wie ile ma lat, bo jest z nami od zawsze). Stoi sobie w stajni albo na wielkiej zielonej łące (zależy od pory roku) i jest zadowolony z życia (tak mi się wydaje). Nic nie musi robić (no bo niby co??) I dziadziuś mówi, że nigdy go nikomu nie sprzeda. Nie muszę się więc martwić, że trafi w łapy jakiegoś "Rzeźnika".
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #2 : 2002-07-19, 17:32 »
Ech, żeby każdy tak traktował konie jak Twój Dziadek, Majanko, świat byłby o niebo lepszy  :)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedz #2 : 2002-07-19, 17:32 »

Zorba

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #3 : 2002-07-20, 21:45 »
Naszczęście są schroniska dla koni ,ale jest ich bardzo mało.......
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #4 : 2002-07-21, 21:12 »
Do domów rehabilitacji dla dzieci często konie są kupowane (jeśli są) z "targu". Ostatnio zakupiono gdzieś 10, bo psełdochodowcy :evil:  widzieli, że nie na mięso konie pojadą to podwyższali ceny :twisted:  :? i tylko 10 zakupiono :(  :cry: a kupujący nawet z własnej kieszeni dołożyli :D
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #5 : 2002-07-21, 21:20 »
Rozbój w biały dzień  :evil:   :evil:   :evil:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Elfka Nenar

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #6 : 2002-07-21, 21:32 »
Niestety :cry: Chcesz dobrze dla zwierzątka, to musisz przepłacać :cry: . Takich to tylko pod mur i :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil: tyle ich jest, bo jeden raz nie wystarczy.
Zapisane

zolly

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #7 : 2002-07-22, 14:33 »
to jest okropne...jak można traktować te zwierzęta..kiedyś widziałam reportaż na ten temat..ryczałam jak bóbr..
Kiedy bliżej przyglądałam się tym biednym skrzywdzonym konikom widziałam jak ciekną im łzy to było straszne...
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #8 : 2002-07-23, 08:30 »
elfblondyn tu masz zupełnie rację ale lepiej do rzeźnika niż do zakładu utylizacyjnego :(  :oops:

A najlepiej jakby rodziły się  umierały na wolności  :P
Ale człowiek to już jest taki że nie da :idea:  :arrow:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedz #8 : 2002-07-23, 08:30 »

Elfka Nenar

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #9 : 2002-07-23, 10:51 »
A najgorsze jest to, że kiedyś żyły na wolności. A teraz tam je można spotkać tylko w snach :x  :cry:
Zapisane

Ann

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #10 : 2002-08-24, 11:39 »
Cytat: zolly
to jest okropne...jak można traktować te zwierzęta..kiedyś widziałam reportaż na ten temat..ryczałam jak bóbr..
Kiedy bliżej przyglądałam się tym biednym skrzywdzonym konikom widziałam jak ciekną im łzy to było straszne...


Doskonale Cię rozumiem... też nie mogę patrzeć na takie rzeczy, bo automatycznie zaczynam wyć... to jest takie okrutne... :(  :cry:
... raz, to mi się śniły te konie.... ich transport... :(  :(  :cry:  :cry:  :cry:
... obudziłam się i zaczęłam wyć... :cry:  ... aż się moja Mama obudziła i wystraszyła się okropnie, bo myślała, że coś mi się stało...
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #11 : 2002-08-25, 12:21 »
Biedna Ann mieć taki sen, a ci z rządu nic nie zrobią. Jedni ludzie w ogień by się rzucili za koniami, a drudzy by się w ogień rzucili, żeby je sprzedać rzeźnikom
Zapisane

Ann

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #12 : 2002-08-25, 14:05 »
No...
... żal mi tych koni... :(
... tylko ludzie potrafią tak potaktować żywą istotę... :(
... szkoda, że częściej udaje się im zabić, niż nam uratować... :(  :(  :(
Zapisane

zolly

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #13 : 2002-09-02, 15:10 »
to wszystko jest takie straszne  :cry:  :cry:
Jeszcze  niedawno wszystko to było sczelnie tuszowane przed publikš..
teraz prznajmniej mamy œwiadomoœć co się dzieje.. i staramy się to choćaż w małym stopniu zmienić
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #14 : 2002-09-03, 14:15 »
Już zwierzęta w dźungli są bardziej cywilizowane, bo one zabijają bo muszą i wszystko zjedzą, a wiele z tej koniny się marnuje :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedz #14 : 2002-09-03, 14:15 »

Sayaka

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #15 : 2002-09-11, 19:36 »
Bo człowiek jest najokrutniejszy. Przynajmniej niektórzy.
A to z konmi...okropne
Zapisane

Izabela Szymczak

  • Gość
nowe schronisko dla koni
« Odpowiedź #16 : 2003-01-10, 22:42 »
witam was zakładam z fundacjqn nowe schronisko dla koni i tu bedzie mogł pomoc kazdy albo wpłacajac na koto moje lub fundacji po 5 zł na miesiac
(mozna wiecej jak ktos moze) albo przydadza sie rece albo belki żerdzie,siano owies ,deski, druty, cement,płytki chodnikowe stare,cegła rozbiorkowa kto co ma to moze załatwiac-a najlepiej jakby ktos miał auto do dyspozycji moze bys stare bo sa czasem dary ale nie ma jak tego przewiesc-czekamy iza i ania lub salamis@wp.pl
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #17 : 2003-01-18, 11:21 »
To świetnie, że Izabela Szymczak zakłada fundację!!

A propops rzeźni, to poprostu okrutne straszne i jeszcze jakieś...
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #18 : 2003-04-23, 18:49 »
proponuję pozabijać :evil: tych którzy sprzedają i wywożą do rzeźni ocalimy więcej koników  :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #19 : 2003-04-23, 19:10 »
a wiecie gdzie moze takie targi gdzies w podlaskim sie odbywaja dokladniej? lub gdzies niedaleko,moze adresy jakis handlarzy ktorzy wyqpuja konie zeby potem sprzedac na transport?no oczywisie takie gdzie mozna lekie konie spotkac,bo niestety tylko taki wchodzilby w rachube w zwiaq z wykupieniem...

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #20 : 2003-04-23, 21:04 »
STRASZNE tak tylko mozna skomentowac to co sie dzieje z końmi, ktore wywoza z naszego kraju. (oczywiscie nie tylko z naszego)....nie rozumiem jak wogole tak mozna..ehhh napewno kazdy z Was chciałby pomoc,ale ja nie mam funduszy zeby wykupic konia  aaa zbieranie podpisow i tak nic nie daje. Niestety :/
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedz #20 : 2003-04-23, 21:04 »

Ritka

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #21 : 2003-04-23, 21:14 »
biedne te koniki ;(
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #22 : 2003-04-24, 12:43 »
Gdybym mogła to bym wykupila te wszystkie konie ale niestety nie mogę :(((((((((((((((
Zapisane

Ritka

  • Gość
Wszystkie drogi prowadzą do... rzeźnika.
« Odpowiedź #23 : 2003-04-24, 17:03 »
Wiecie co mnei wkurza? Wszyscy zakładają posty, że to kon idzie na rzeź.. itp... Przecież każy zbiera podpisy.. Nikt nie jest debilem i nie trezba go przekonywać.. boze... ludzie... Gdyby to był post, że najukochańszy koń idzie to rozumiem... Mam dzisiaj zły humor :(...
Poza tym nie każdy koń idzie do rzeźni!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 30 zapytaniami.