Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sterylizacja  (Przeczytany 1245 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qaś

  • Gość
Sterylizacja
« : 2005-04-27, 13:24 »
Dziś byłam z moją Norcia u weta i powiedział,że jedyne rozwiązanie do jej ciąż urojonych to sterylizacja.Tłumaczyłam mi,że jeśli tego nie zrobie za każda nowa urojoną ciązą bedzie coraz gorzej i mogą sie wytworzyc nowotwory :( Tydzień po wyleczeniu tej ciąży u. bedzie sterylizacja, pod koniec czerwaca. Mam nadziej ,że sie wszystko uda i Noruśka bedzie zdrowa :) Minusem jest,że moze po tym nie utzrymywac moczu i sie bardzo męczyć,ale mam nadzieje że tak nie bedzie...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #1 : 2005-04-27, 13:46 »
Minusem jest,że moze po tym nie utzrymywac moczu i sie bardzo męczyć,ale mam nadzieje że tak nie bedzie...

Przez jeden-dwa dni od operacji na pewno będzie się dziwnie zachowywać, zataczać, może zrobić siusiu tam gdzie stoi itp ;) Ale potem to powinno przejsc ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #2 : 2005-04-27, 13:49 »
pies takze moze wymiotowaz zolcia i nie miec przez pewien okres czasu apetytu
bedzie zapadniety oraz monotonny
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sterylizacja
« Odpowiedz #2 : 2005-04-27, 13:49 »

Nanami

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #3 : 2005-04-27, 13:51 »
To nie do konca tak. Często mozna samemu zapobiegac ciązom urojonym, juz w czasie cieczki nie przekarmiając suki, mnóstwem cwiczen i brakiem pieszczot, zabraniem zabawek itp. I zazwyczaj nie ma ciązy urojonej, albo ma łagodny, nieszkodliwy przebieg. Ciąze są niezdrowe gdy zawsze pojawia sie duza produkcja mleka, dochodzi do zapalenia sutków i trzeba podac leki hormonalne.
Niestety nie zawsze sterylizacja oznacza koniec z ciązami urojonymi. Czasami jest to sprawa psychiki wiec i tak suka ma ciaze urojone, czasami zdarza sie syndrom trzeciego jajnika i suka ma niby-cieczki, jednak to rzadkie przypadki. Aby zapobiec guzkom i zapaleniu sutków, mozna od razu wywiac cała listwe mleczna.
Ja mam suke niedawno po sterylce, głównie własnie z powodu ciąz urojonych. I problemu nie ma. Aha, i jeszcze przed zabiegiem myslałam, ze to łatwy zabieg. Ale sunia cierpi zwłaszcza podczas pierwszych dni po operacji, najgorsza jest pierwsza noc. Ale juz w tydzien po operacji zaczyna zapominac, a po dwóch to juz spowrotem ten sam pies.

Vio, a co do nietrzymania moczu, to mysle ze jej chodziło o syndrom nietrzymania moczu u sterylizowanych suk - a nie o pierwsze dni po operacji. Ta choroba jest nieodwracalna, suka po prostu nie trzyma moczu. Ale to takze rzadkie i u mojej suki sie nie objawiło ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-04-27, 13:53 autor Nanami »
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #4 : 2005-04-27, 14:07 »

Vio, a co do nietrzymania moczu, to mysle ze jej chodziło o syndrom nietrzymania moczu u sterylizowanych suk - a nie o pierwsze dni po operacji. Ta choroba jest nieodwracalna, suka po prostu nie trzyma moczu. Ale to takze rzadkie i u mojej suki sie nie objawiło ;)

Własnie, tak mówil weterynarz,no ale i tak bedzie trzeba wysterylizować.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #5 : 2005-04-27, 16:41 »
Qaś - to może ja umówię Nelkę na ten sam termin co Nora? :lol: I będą dwie rekonwalescentki :P
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #6 : 2005-04-29, 17:33 »
Dopiero w czerwcu ...
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #7 : 2005-04-29, 18:23 »
Zupełnie nie ma czym sie martwić  :roll: :wink:
Wszystko będzie dobrze. Pies będzie chodził z wygiętym grzbietem, i będzie robił siku tam gdzie stoi..ale to przejdzie już po czterech/trzech dniach!
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #8 : 2005-04-30, 14:47 »

Często mozna samemu zapobiegac ci±zom urojonym, juz w czasie cieczki nie przekarmiaj±c suki, mnóstwem cwiczen i brakiem pieszczot, zabraniem zabawek itp. I zazwyczaj nie ma ci±zy urojonej, albo ma łagodny, nieszkodliwy przebieg. Ci±ze s± niezdrowe gdy zawsze pojawia sie duza produkcja mleka, dochodzi do zapalenia sutków i trzeba podac leki hormonalne.
To też do końca tak nie jest - nie jesteśmy w stani zapobiec ciążom urojonym. Są psy, które maja skłonności do tego typu problemów.
Słyszałam nie raz jak zapobiec c.u. ale w przypadku mojego psa to się nie sprawdziło. Ciąże urojone były - może nie takie z mlekiem, ale i tak istniało niebezpieczeństwo nowotworów.
Obecnie jestem niecały miesiąc po sterylizacji. Dużo nerwów przed i w trakcie - po zabiegu było już dobrze.
Nie strasznie Qaś że pies kilka dni nie będzie trzymał moczu ;)  Takie problemy trwają tylko pierwsze kilka godzin kiedy pies jeszcze całkowicie nie wybudza się z narkozy. Potem po prostu trzeba częściej wychodzić z psem na spacery - i tu nawet nie chodzi o nietrzymanie moczu, ponieważ  pies na początku nie może pić więc przez następne dwa dni nie sika prawie wcale, móie tu o kupach(będe nazywać wszystko po imieniu ;) ) Pamiętajcie że mimo tego że pies odzyskuje pełną sprawność cały czas go to boli, więc kupy są malutkie ale często. W przypadku mojej Matyldy przez pierwsze kilka dni robiła po 10 dziennie.
To wszystko na prawde nie jest takie straszne.
Jeszcze tylko wspomne o jednym o czym nie wspomina weterynarz. Po sterylizacji przynajmniej przez pierwszy tydzień nie zostawiaj psa samego. Mnie nikt nie uprzedził i po czterech dniach wszyscy wyszli z domu na cały dzień. Kiedy wróciłąm widok był straszny i pies od razu wylądował u weterynarza na bardzo niemiłej wizycie, po której zaczęła się bać kliniki, okazało się że ma problemy psychiczne. Dostała zastrzyki na uspokojenie i na kilka nastepnych dni tabletki uspokajające. Problem byłbardzo poważny, bo Matylda była tak zestresowana że przez te kilka dni kiedy dostawałą środki uspokajające bała się z domu wychodzić, a nawet przebywać w innym pokoju niż domownicy. Tak więc uważaj na to.
Mam dla Ciebie dobrą rade - nie czytaj o problemach jakie moga wystąpić - to są pojedyncze przypadki, a zapewniam Cię że jak za dużo wiesz zabieg jest prawdziwą udręką
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Sterylizacja
« Odpowiedz #8 : 2005-04-30, 14:47 »

Nanami

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #9 : 2005-04-30, 14:52 »
Anutka - dlatego napisałam często.

A co do niezostawiania samej po zabiegu - mysle ze kazdy pies ma inaczej. Mojej nie przeszkadzało, przewaznie spała, była w kubraczku, zeby nie gryzła szwów. Tylko pierwszej nocy czuwałysmy z mamą nad nią na zmiane, bo wymiotowała, nie mogła znalezc wygodnego miejsca.
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #10 : 2005-04-30, 14:53 »
Nanani ja wiem że każdy pies inaczej - tylko po co ryzykować??
W moim przypadku już było blisko nieszczęścia.
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

kasia02

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #11 : 2005-04-30, 17:15 »
Jak wysterylizowaliśmy mojego kota to przestał drapać tpetę- rzeczywiście pazóry były za długie...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #12 : 2005-04-30, 21:41 »
kasia ty wiesz co to jest sterylizacja wogule?  :lol22:
I co to ma wspólnego z tapetą i pazurami ? :lol22:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #13 : 2005-05-01, 08:03 »
Jak wysterylizowaliśmy mojego kota to przestał drapać tpetę- rzeczywiście pazóry były za długie...


eeeee - nie skomentuję....

Co do nietrzymania moczu po sterylce - w sumie zdarza sie to około 2 %, wiec ryzyko jest niewielkie. A nawet jeśli sie to zdarzy to nie jest tak że pies sie męczy (jedna z moich nalezy do tych 2%) Dodatkowo może to trwać ok. 2 miesięcy, a potem przejść, a jeśli nie przejdzie - mozna to skutecznie leczyć (podaje się... hormony) No i najczęsciej ten problem dotyczy suki u których wet coś spartaczył
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Olka1992

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #14 : 2005-05-01, 09:19 »
Ja kastrowałam trzy kotki (jakimś cudem udało mi się rodziców przekonać) i żadna nie miała problemów z nietrzymaniem moczu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sterylizacja
« Odpowiedz #14 : 2005-05-01, 09:19 »

pola

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #15 : 2005-05-01, 20:12 »
moja Tinucha (6 lat) już po tym :) 01.04 :mrgreen:
najgorzej było od razu po zabiegu jak jej narkoza 'schodziła' - nie wiedziała sunia co sie za bardzo dzieje nie miala władzy w nogach... a potem to już z górki :] chodziła w białym kubraczku aż do zdjęcia szwów :) a jedzonko... ryż z mięsem nie bardzo jej pasował ale wyjścia nie miała... zdjęcie szwów szybciutko i sunia w pełni zdrowa :D:D no ale potem jeszcze sie okazało że suniek ma ciąże urojona :| bo przed zabiegiem miala cieczkę no i tak się stało... ;) ale spokojnie przechodziła tą ciążę urojoną... :wink:
ale wogóle to bardzo się cieszę ze mamy to juz za sobą... (:
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #16 : 2005-05-01, 20:23 »
A co  z tyciem :>?
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #17 : 2005-05-01, 20:34 »
Co do tycia to nie ma reguły... Psy mogą przytyc ale wystarczy zmniejszyc karme i zapewnic psu dużo ruchu.
Chociaż znam też takie przypadki które mimo zmniejszenia karmy i długich spacerów przytyły...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

olc!a

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #18 : 2005-05-02, 10:17 »
Qaś - jak pies ma tendencje do tycia, to przytyje czy po kastracji, czy nie.
Mniej jedzenia, więcje ruchu i nie ma problemu ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #19 : 2005-05-02, 14:30 »
Moja po sterylce zrobiła sie z niejadka straszny obzaruch!! A juz zwłaszcza jak wyleczylismy jej gardło. Przytyła 3 kg i musimy stosowac ograniczanie zarcia :P
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #20 : 2005-05-03, 17:36 »
Moja teraz bardzo mało je,ale kiedys to jadła tonami - co do ruchu,to bez przerwy gdzies biega ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sterylizacja
« Odpowiedz #20 : 2005-05-03, 17:36 »

mdp

  • Gość
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #21 : 2005-05-04, 15:19 »
Ja długo szukałam dobrej lecznicy do przeprowadzenia zabiegu sterylizacji. Większość lekarzy w ogóle nie miała ochoty tłumaczyć mi, jak tnie, czym znieczula i co będzie po zabiegu, mimo że jestem opiekunem psa, chcę wszystko wiedzieć, a w końcu za to płacę. Większość lecznic stosuje metody jak zza króla Ćwieczka, ale udało mi się znaleźć lecznicę, gdzie mają nowoczesną aparaturę, odwracalną narkozę, monitorują pracę serca w trakcie zabiegu, a szwy robią rozpuszczalne. Joga po dwóch dniach chciała już (chociaż oczywiście nie mogła) harcować po ogrodzie ;-)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #22 : 2005-05-04, 16:31 »
mdp a kiedy to było? bo w tej chwili każda narkoza jest odwracalna , monitorowanie pracy serca jest zbędne, gdyz widać co się dzieje, a operacja zwykle nie trwa zbyt długo , co do rozpuszczalnych szwów - sa dobre tylko w przypadku zszywania wewnątrz, bo przy szwach skórnych nie sprawdzaja się zbytnio - sa o wiele mniej trwałe niż zwykłe. Co do chęci szalenia dwa dni po - to jest jak najbardziej normalne.  sumie u mnie każda z suk po sterylce tak miała, z tyciem tez nie ma u mnie kłopotów - a trzymanie moczu... ta jedna co ma ten problem to jest wogóle psem - nieszcześciem - w ciągu roku miała dwa razy kłopoty z kręgosłupem, raz złamaną nogę, złapała gronkowca, jest uczulona na pare rzeczy i prawdopodobnie gdyby się jej nie wysterylizowało to prędzej czy później nabawiłaby sie ropomacicza czy jakiegoś innego syfu....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 28 zapytaniami.