Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wyniki badan.  (Przeczytany 1463 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oddzialowa89

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
wyniki badan.
« : 2010-04-19, 20:04 »
Witam .Jestem tu nowa wiec jesli temat w zlym miejscu to przepraszam. Pisze do Was z pewna sprawa. Mam psa husky prawie rocznego [ rok skonczy 23.04 br]. Od ponad miesiaca nie mial bardzo apetytu do jedzenia wiec pojechalismy z nim do weta. Doktor powiedzial ze ma cos z zebawi jakies zapalenie czy cos i dostal zastrzyki 2 dawki i PRATEL na odrobaczenie. Niestety nic to nie dalo wiec udalismy sie po raz kolejny. Pobrano mu krew i okazalo sie ze ma cos z watroba. W 1 wynikach badan wyszlo mu GOT 49,2 U/l GPT 97,6 U/l CREA 1,07 mg/dl UREA 44,4 mg/dl i weterynarz zdecydowal ze bd bral kroplowki [nie znam dokladnie nazw tych lekow ktore w kroplowce dostaje lecz 1 ma jakas nazwe zaczynajaca sie na CAT i jest to jakas mieszanka 2 lekow ze plyn w butelce jest zolty]. Obecnie jest po 3 takich i jego 2 wyniki badan to GOT 40,1 U/l GPT 164 U/l. W niedziele 18 kw. dostal biegunki ale lekarz powiedzial ze to dobrze bo w ten sposob toksyny mu z organizmu sie ulatniaja.  Dostal takze tablelki, ktore bierze 2x dziennie po 1 ORNITIL.czy moglby mi ktos z Was powiedziec czy to oznacza ze pies powoli zdrowieje?? Lekarz mowi ze jeszcze bd mial pare tych kroplowek a ja sie i tak o niego martwie  :(. Prosze o odpowiedz i dziekuje :)


PS: jedzenie jakie dostaje pod moja obecnosc jest przyrzadzane w domu ryz, marchew, mieso itp. studiuje w innym miescie wiec nie mam mozliwosc karmic psa na tygodniu ale babcia mowila ze dawala mu to pedigree z puszki wiec moze od tego mu sie tak zrobilo. teraz jest karmiony tylko miesem, warzywami i ryzem ogolnie dieta lekkostrawna gotowana.
« Ostatnia zmiana: 2010-04-20, 19:34 autor oddzialowa89 »
Zapisane
Każde zwierze też ma uczucia.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wyniki badan.
« Odpowiedź #1 : 2010-04-20, 11:02 »
pewnie w kroplowce byl catosal i combicvit (witaminy)

parametry watrobowe NIE sa tragiczne - wiecej - tego typu wyniki moga sie pojawic chociazby przy odwodnieniu.

lekarza radze zmienic, bo mowienie, ze biegunka to dobrze jest lagodnie mowiac - debilizmem.

napisz czy procz braku apetytu sa jakies inne objawy - bo te parametry watrobowe mogly podwyzszyc nawet srodki na odrobaczenie, a brak apetytu jest objawem towarzyszacym praktycznie wszystkiemu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

oddzialowa89

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: wyniki badan.
« Odpowiedź #2 : 2010-04-20, 17:54 »
tak to wlasnie bylo w kroplowce.
Procz tego braku apetytu zrobil sie troche mniej chetny do zabawy ale na spacery zawsze ma sily.
czy po tej kroplowce zawsze sa takie objawy ze zwierzak jest ospaly?? zazwyczaj zaczyna juz usypiac w drodze powrotnej do domu a po powrocie spi przez jakis czas. jakie sa normy tych wynikow, ktore wyszly w pierwszym badaniu?? znalazlam w necie ze ASPAT 5-50 U/l i ALAT 9-70 U/l a jak teraz patrze na jego wyniki ALATu po 2 badaniu to mnie to przeraza ze az tak urosl  :/. Lekarz mowil ze to moze byc od tego ORNITILu.
Zapisane
Każde zwierze też ma uczucia.

Forum Zwierzaki

Odp: wyniki badan.
« Odpowiedz #2 : 2010-04-20, 17:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 25 zapytaniami.