Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Proszę o opinię...  (Przeczytany 3346 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bz

  • *
  • Wiadomości: 6
Proszę o opinię...
« : 2010-06-02, 01:14 »
Witam. Jestem tutaj nowy i pewnie zachowuję się jak większość spanikowanych włascicieli. Prosiłbym bardzo o pomoc przy  interpretacji wynikow. Mój piesek rasy Pinczer miniaturowy  15 lat doznał silnego zatrucia? ( wymioty, rozwolnienie, smoliste stolce). Następnego dia pojawił sie przeokropny fetor amoniaku z pyska. Na tyle mocny ze nie mogłem spać z nim w jednym pokoju. Pies odmawiał wody i jedzenia. W końcu po jednym dniu poszedłem do weterynarza. Piesek ma następujące wyniki:
mocznik 22
kreatynina 0,4
AspAT 20
ALAT 56
Fosfataza alkaliczna 49
Glukoza 91
hematokryt 24
Lekarz powiedział ze na tak chudziutkiego i  wiekowego pieska to nie ma tragedii. Pies obecnie jest na antybiotyku Synulox. Dostał tez kilka innych zastrzyków, kroplówke i duży zastrzyk podskurny. Piesek wazy ponizej 3 kilogramow i jest bardzo chudziutki, ale odwodniony chyba nie jest pije sam wode i siusia tyle co zwykle. Jedzenia nadal odmawia. Podczas krótkich "przemarszy"  bardzo się chwieje i sprawia wrazenie pijanego. Temperatra w normie. Dodam ze brzydki zapach całkowicie ustąpił. Obecnie dostał karmę Royala dla rekonwalescentów i podaję mu  ja przez strzykawkę Stolec juz jasny i w 50% twardy.
Boję sie o niego bo to naprawde twarda bestia całe życie była. Dodam ze jest po ciezkim wypadku sprzed 11 laty. Moze mi ktos na podstawie tego  co napisałem powiedziec co o tym sądzi. Myslę ze nie pominałem niczego znaczacego Z góry dziekuję i pozdrawiam. :help:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Proszę o opinię...
« Odpowiedź #1 : 2010-06-02, 01:41 »
nerki w porzadku (obizona kreatynina moze byc spowodowana tym, ze pies nie je) watroba w porzadku (zatrucie w zwiazku z tym odpada) glukoza tez ok, lekko obnizony hematokryt (smolisty stolec swiadczy o krwawieniu z przewodu pokarmowego - wiec mozliwe jest ze to przyczynilo sie do obnizenia hematokrytu)

fetor amoniaku najczesciej bywa przy mocznicy - ale patrzac na te wyniki to nerki maja sie swietnie. hmmm moze kamulec na zebach jest przyczyna zapachu z pyska?

O odwodnieniu raczej mowy nie ma, bo najczesciej odbija sie to na wynikach (podwyzszone sa)

przydaloby sie wiedziec jaki jest poziom leukocytow - daloby to wglad na to, czy jest w organizmie stan zapalny i jak silny.

Do rozwazenia byloby tu usg jamy brzusznej, by wykluczyc nowotwory.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

bz

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Proszę o opinię...
« Odpowiedź #2 : 2010-06-02, 07:25 »
Witam.Dziękuję serdeczie za błyskawiczną odpowiedź. Piesek duzo spi. Pije samodzielnie ale jeśc nie chce do mokrej karmy Royal recovery dodaję drobinkę gotowanej wody to po "nabiciu" w strzykawkę podaję, Piesek przyjmuje ten pokarm nawet chętnie(nie wypluwa) i załatwia sie pozniej co 2 godziny w małych ilościach jasnym stolcem tak w 60% twardym (jasnym). Chciałbym zeby juz powoli zaczał  się przekonywać do jedzeia bowiem jest przerazliwie chudziutki Odstają mu zebra i midnica. Przygnębia mnie jego widok. Czy jest szansa ze wreszcie zaskoczy? Dodatkowo P. doktor zaleciła 1/4 tabletki nospy i 1/5 ranigastu, rano i wieczorem. Czy to dobrze? Prawdą jest ze kamienia nazębnego ma b dużo. Lekarz powiedził że z czasem mozna się tym zająć ale istieje ryzyko obruszenia zębów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Proszę o opinię...
« Odpowiedz #2 : 2010-06-02, 07:25 »

bz

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Proszę o opinię...
« Odpowiedź #3 : 2010-06-02, 08:42 »
Jeszcze jedna sprawa. Jak często powinienem karmić pieska w w/w sposób i czy nie do końca zbite stolce to powazny problem? Przepraszam za banalne pytania ale zależy  mi by staruszek wrócił do kondycji przynajmniej sprzed 2 tygodni). Pozdrawiam
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Proszę o opinię...
« Odpowiedź #4 : 2010-06-02, 10:13 »
Kamien nazebny wbrew pozrom to nie tylko brzydki zapach z pyska i wyglad - jesli jest go bardzo duzo, to pies ma dziasla caly czas w stanie zapalnym (bol), pod kamieniem moga sie tworyc dodatkowo ropnie - i czasem bywa wrecz tak, ze zeby trzymaja sie tylko na tym kamieniu. Ryzyko obkruszenia to akurat sprawa najmniej wazna - bardzop czesto zeby sa w takim stanie, ze sie je usuwa. Tak czy inaczej - opis stau psa uniemozliwia porzadne zajecie sie tym....

Dosc niepokojace jest to, ze pies zalatwia sie tak czesto i ze stolec jest jasny. Tu mogloby pomoc w diagnozie oznaczenie parametrow trzustkowych.

Ranigast i no-spa jak najbardziej. Dodatkowo jeszcze mozna podawac lakcid/trilac/lacidofil do uzupelnienia flory bakterynej wybitej antybiotykiem (polowka 2x dziennei - trilac w kapsulkach jest wiec bedzie chyba najprostszy do podania)

Czy jest szansa ze wreszcie zaskoczy - powiem ci,z e nie wiem. Bez diagnozy ciezko to stwierdzic, a z powodu braku typowych dla danych jednostek chorobowych objawow - diagnoza jest znacznie utrudniona.

karmienie - gdzies tak co dwie godziny, po okolo 10 - 15 ml
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

bz

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Proszę o opinię...
« Odpowiedź #5 : 2010-06-02, 13:47 »
Dziekuję Teraz stolec jest brązowy  tak co 4 godiny w małych ilosciach. Konsystencja stolca jest podobna do  mokrej karmy dla psów, sa czesci stałe i miękkie. Bardzo mnie smuci  ze piesek ma takie problemy z utrzymaniem równowagi. Dużo spi ale juz z racji wieku wczesniej spał sporo.... :sciana: :sciana: :(
Zapisane

bz

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Proszę o opinię...
« Odpowiedź #6 : 2010-06-02, 22:36 »
Ostatnie pytanie, czy to nie dziwne ze piesek nie dostał do antybiotyku leków osłoowych?? dzisiaj kupiłem Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 25 zapytaniami.