Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: STERYLIZACJA I CO PO NIEJ?  (Przeczytany 5007 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIEJ?
« : 2003-06-09, 14:05 »
CZesc wszystkim i dziekuje wszystkim za rady o uciekajacych psiakach 8) Donosze ze rotwailer nie jest maly ma 7 latale juz nie ucieka  :lol: z czego bardzo cie ciesze:)jest madrzejszy od kundrlka pudelka ;) a maly pies(Kacper)znow uciekl i niestety poszarpakl sobie brzuch :( nie mocno ale chodzi teraz z podwinieto noga ,ale na szcescie to nic powaznego.Niespodobalo mu sie ze uszcelnilam plot ;)
co do sterylizacji to mam watpliwosci nie wiele o niej wiem:( i nie wiem jak zniosa to psiaki pozatym chcialabym miec w przyszlosci szczeniaki :krycie:  A moze macie jakies doswiadczennia i mi pomozecie podjac decyzje:) :nauka:
Zapisane

onka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #1 : 2003-06-09, 14:27 »
no OK chcesz miec szczeniaki ale masz przeciez 2 psy
więc  :?:
jak chcesz tego dokonać :?:   :P  ;)

założę się ,że zaraz padną pytania
PO CO ci te szczeniaki itd
oj oberwać ci się może  :idea:  :P
Zapisane

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #2 : 2003-06-09, 15:07 »
Cytat: onka
no OK chcesz miec szczeniaki ale masz przeciez 2 psy
więc  :?:
jak chcesz tego dokonać :?:   :P  ;)

założę się ,że zaraz padną pytania
PO CO ci te szczeniaki itd
oj oberwać ci się może  :idea:  :P

 :?: czemu ma mi sie oberwac? :?:  :shock: ja chce miec szceniaki  male slodkie rotwailerki:)a tu nie lubicie szczeniakow :( ?!
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedz #2 : 2003-06-09, 15:07 »

Andariel

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #3 : 2003-06-09, 15:29 »
Cytat: ZUZKA
[..]


 :?: czemu ma mi sie oberwac? :?:  :shock: ja chce miec szceniaki  male slodkie rotwailerki:)a tu nie lubicie szczeniakow :( ?!


No jasne że szczeniaczki są słodkie !
Tylko najpierw pomyśl zanim palniesz coś czego będziesz potem żałowała. Zastanawiałaś się co zrobisz z tymi małymi słodkimi szczeniaczkami? Czy znajdziesz dla nich dom, czy tylko powiększą liczbę bezdomnych psów w schronisku???
Jak chcesz mieć szczeniaczka to weź go ze schroniska, przynajmniej uratujesz psie życie a nie doprowadzisz do "skazania" swoich małych szczeniaków na kraty schroniska!!!. Ja bym się nie zastanawiała tylko wysterylizowała swoje psy (moje suczki są po sterylizacji i jakoś jest wszystko okej, nie mam problemów ze sforą adoratorów, którzy czując cieczkę zdolni są nawet biegać za mną przez pół dzielnicy).
Poza tym nie będziesz narażała psy na bezsensowne ucieczki a co za tym idzie rany powstałe przy próbie przeskakiwania przez płot, czy w końcu walk z innymi psami.
Po co doprowadzać do bezsensownego rozmnażania psów, widząc ile tych małych cierpień siedzi opuszczonych w schroniskach, porzucanych w lesie i  wyrzucanych z samochodu!!! :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

myszka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #4 : 2003-06-09, 15:29 »
Lubimy szczeniaki, a szczególnie lubimy te, które są już na świecie - w schroniskach, usypiane u wetów, topione i rozdziabywane łopatami, zakopywane żywcem, ewentualnie wciskane pierwszemu lepszemu naiwnemu, który potem wywala kłopot w lesie. Najpierw zasługują na życie te, które już na świecie są. Nie ma po co sprowadzać kolejnych bied. Chcesz pobawić się słodkimi szczeniaczkami, zgłoś się do wolontariatu, w schronisku nie zabraknie ci słodyczy.
Zapisane

DorotaP

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #5 : 2003-06-09, 15:39 »
Macie rację !!!!

Ja pamiętam, gdy byłam mała to moja Babcia robiła "porządek" z kociętami...  Do wiadra i po sprawie. Zostawiała kocicy jedno małe.

Ale... ja nie tłumaczę Babci - kiedyś nie było mowy o sterylizacji i o chodzeniu z kotami do weterynarza :(
Koty były do łapania myszy i jeśli się kotu stało - to umierał a Babcia od sąsiadki brała drugiego. Dziś w miastach jesteśmy chyba bardziej "cywilizowani" ??? Bo na wsiach ... ??
Zapisane

myszka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #6 : 2003-06-09, 15:51 »
Taaa, jedna koleżanka opiekuje się kotami przyszpitalnymi w swoim mieście... Sterylizuje, leczy, szuka domów ewentualnym kociakom - no i właśnie tam pracownice apteki chowają kotkę z maluchami przed wzrokiem kierowniczki, która stwierdziła, że jak zobaczy małe to je "miotłą załatwi" Cywilizacja? :(
Zapisane

onka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #7 : 2003-06-09, 15:51 »
a nie mówiłam  :oops:
Zapisane

siba

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #8 : 2003-06-09, 20:37 »
Kastracja psa to w miare prosty zabieg , co innego u suczki- to juz operacja brzuszna. Moje obydwa psy kastrowalam wlasnie w wieku 7 lat , tylko , ze przyczyna byla inna - prostata , ale w przypadku mojego obecnego psa rowniez problemy z charakterem , a choroba tylko przyspieszyla decyzje . Z nim tez mialam problem , bo wyciagal sobie szwy i musial dostawac srodki uspokajajace , bo nie mozna go bylo zostawic na 5 minut bez kontroli . Najlepiej pogadac ze swoim wetem , on wytlumaczy wszystkie za i przeciw , przygotuje na ewentualne trudnosci i wyjasni korzysci.
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedz #8 : 2003-06-09, 20:37 »

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #9 : 2003-06-10, 17:13 »
Cytat: onka
a nie mówiłam  :oops:

no tak onko niezla burzamialas racje :prosze:  :chytry: :)
Zapisane

myszka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #10 : 2003-06-10, 17:14 »
A przynajmniej cokolwiek z niej wynosisz? :P
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #11 : 2003-06-10, 20:51 »
yyyyy jak pies moze uciekac dla wlsciciela kory obdaza go miloscia? Ja nie rozumiem, moja misia uciekla mi 2 razy, jeden raz jak miała cieczke i wszyscy wiemy jakie były tego konsekwencje, drugi jak mój tato jechał do pracy, wybrała jego(najzabawniejsze ze był to dzień moich ezaminów i poszłam na nie zapłakana). Mojej psinie nawet przez łeb nie przejdzie odemnia uciec, więc zastanów się po pierwsze czemu uciekają, może za mało sie z nimi bawisz, za mało dajesz im miłości?Co do sterylizacji, moja niunia została wysterylizowana 5 dni temu, jak narazie ma sie dobrze, troche cierpi bo szwy ją zaczynają swędzieć, ale kiedy z nią pogadam, wytłumacze że to tylko teraz, że będzie wszystko ok, to kładzie się spokojnie i leży :) Ja jestem normalna, naprawde ! :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #12 : 2003-06-10, 20:55 »
Zuzka, jeśli masz kundelka - latawicę :lol: to go wykastruj - po co ma powiększać i tak ogromną rzeszę psiaków nikomu niepotrzebnych. W tym wieku i tak nie wpłynie to zasadniczo na jego zmianę charakteru (będze pilnował domu, może ździebko mniej uciekał) ale najważniejsze - nie będzie zapładniał :wink: Kastracja psa to nie taki znowu trudny zabieg ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #13 : 2003-06-10, 21:03 »
z tego co ja rozumiem to te psiaki sa duze całkiem, to pomysl sobie ze taki piesek moze zgwałcic bezbronna sunie, ktora moze przez niego umrzec!
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

siba

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #14 : 2003-06-10, 21:35 »
Agnes - hormony sa silniejsze od przywiazania do wlascicieli , poza tym te psiaki nie uciekaja z domu na zawsze tylko wymykaja sie i wracaja. Suczce hormony odbieraja rozum tylko dwa razy do roku , psom niestety caly czas :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedz #14 : 2003-06-10, 21:35 »

Murka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #15 : 2003-06-11, 00:04 »
Cytuj
yyyyy jak pies moze uciekac dla wlsciciela kory obdaza go miloscia? Ja nie rozumiem,


agnes, po pierwsze suczki są bardziej przywiązane do domu, a psy mają większą skłonność do włóczykijowania  :P
Po drugie niektóre psy maja taką naturę i po prostu lubią chodzić całym światem. Czasem pies ma zapisaną w genach miłość do samotnych wycieczek i kłusowania (np. husky), a czasem jest to nawyk (psy długo będące bezdomnymi, włóczącymi się, nabierają nawyku i żadna siła ich nie powstrzyma przed nawianiem).

Mojego Kubę znalazłam w lesie, był włóczykijem jak sie patrzy. Wciąż mi zwiewał, na spacerach, w ogrodzie. Mimo, że chodziłam z nim trzy razy dziennie na spacer, potrafił pod koniec dwugodzinnego spaceru zmienić kierunek marszruty i zamiast do domu, udawał się w przeciwną stronę.

Wszystko to piszę w czasie przeszłym, bo mamy to już z Kubusiem za sobą  ;)

Moja sunia nie zwiała mi nigdy. No raz, jak na spacerze pogonił ją wielgi pies. Szukałam jej przez dwie godziny - kiedy ją znalazłam, trzęsła sie jak trusia, myślałam, że mnie zaliże na śmierć.......
Zapisane

Monik@

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #16 : 2003-06-11, 09:07 »
Ależ wy jesteście niedobrzy....Zuzka po prostu chce się mieć czym pobawić. A szczeniaczki się doskonale do tego nadają. No i jak wyrosną, to już nie są takie zabawne.
Zuzka - ja Ci proponuję szczeniaki co pół roku - nie żałuj sobie!
Zapisane

DorotaP

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #17 : 2003-06-11, 10:34 »
Cytat: Monik@
Zuzka - ja Ci proponuję szczeniaki co pół roku - nie żałuj sobie!


Moniko - czy ty czytasz to co piszesz???
Szczeniaczki są fajne, ale gdy wyrosną to co z nimi zrobić?
Ciężko oddać "w dobre ręce" mnogość szczeniaków (może z 8 sztuk co pół roku) Czy znajdzie się tylu znajomych w ciągu roku którzy będą chcieli zaopiekować się pieskami ??????? :?:  :?:
Zapisane

Monik@

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #18 : 2003-06-11, 10:55 »
Dorota, a czy Ty pomyślałaś, że to mogła być gorzka ironia??? :?:
Widzę, że bez ikonek ani rusz! A do Zuzy i tak nie trafi, co byście nie powiedzieli.
Zapisane

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #19 : 2003-06-11, 11:09 »
MONIKA MAM NADZIEJE ZE NA PRZYSZLOSC NIE BEDZIESZ OCENIALA CO DO KOGO TRAFI BEZ UPRZEDNIEGO PORZADNEGO ZROZUMIENIA TEMATU.TO ZE NAPISALAM TAKI POST NIE ZNACZY ZE WYRZUCAM SZCZENIAKI CO POL ROKU(z twojej ready wynika ze moze ty tak robisz? :?: ) wiec jesli to byla ironia to nie zapominaj o ikonkach bo mozna to zle zrozumiec :(  a podejrzewam ze takich intencji nie mialas :cry:
Zapisane

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #20 : 2003-06-11, 11:20 »
Cytat: myszka
A przynajmniej cokolwiek z niej wynosisz? :P

Oczywiscie Myszko ze wynosze wszystkie zdania sa dla mnie wazne ale nie z kazdym sie zgadzam  Codo sterylizacji starszego psa to macie zupelna racje wahania przychodza tylko z rotwailerem nie ucieka on tak duzo a ostatnio wogole :wink:   Ale dziekuje za pomoc wszystkim 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedz #20 : 2003-06-11, 11:20 »

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #21 : 2003-06-11, 11:45 »
Cytat: agnes211
yyyyy jak pies moze uciekac dla wlsciciela kory obdaza go miloscia? Ja nie rozumiem, moja misia uciekla mi 2 razy, jeden raz jak miała cieczke i wszyscy wiemy jakie były tego konsekwencje, drugi jak mój tato jechał do pracy, wybrała jego(najzabawniejsze ze był to dzień moich ezaminów i poszłam na nie zapłakana). Mojej psinie nawet przez łeb nie przejdzie odemnia uciec, więc zastanów się po pierwsze czemu uciekają, może za mało sie z nimi bawisz, za mało dajesz im miłości?Co do sterylizacji, moja niunia została wysterylizowana 5 dni temu, jak narazie ma sie dobrze, troche cierpi bo szwy ją zaczynają swędzieć, ale kiedy z nią pogadam, wytłumacze że to tylko teraz, że będzie wszystko ok, to kładzie się spokojnie i leży :) Ja jestem normalna, naprawde ! :P

Agnes moje oba pieski jak zauwazylas nie sa suczkami proponuje zebts przeczytala dokladnie wypowiedz Myszki xww , Siby i murki one dokladnie rozumieja na czym polega moj problem.Psy moga byc 2/3 razy dziennie na spacerze a i tak starszy(Kacper) zwieje.Nie maja cieczki 2 razy do roku  ;)  i niestety maja chec ucieczki o wiele czesciej bo psy maj taka nature/Mialam kiedys suczke owczarka i uciekla moze 3 razt w calym swoim 13 letnim zyciu a wrecz przeciwniw podczas cieczki to do niej schodzilo sie pelno adoratorow :krycie: Ja swoje psiaki  bardzo mocno kocham i zapewniam cie ze bardzo duzo sie z nimi bawie i obdarzam je miloscia:duzo do nich mowie wychodze na spacery bawie sie na ogrodzie itd. :grr:  :grr: wiec jesli tylko podejrzewasz to nie pisz ze moje psy maj za malo milosci :do-bani:  DZiekuje ci za opisanie stanu twojej suczki po zabiegu.mam nadzieje ze szwy sie utrzymaja a sunia bedzie niedlugo juz nawet pamietac o zabiegu.
Zapisane

Monik@

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #22 : 2003-06-12, 07:30 »
Cytat: ZUZKA
MONIKA MAM NADZIEJE ZE NA PRZYSZLOSC NIE BEDZIESZ OCENIALA CO DO KOGO TRAFI BEZ UPRZEDNIEGO PORZADNEGO ZROZUMIENIA TEMATU.

Mogę Cię zapewnić z ręką na sercu, że będę ile razy mi się zechce!!!!!!!!
Jeżeli nie rozumiesz tekstu bez ikonek - to moje sobie po prostu daruj.
Pozdrawiam
Zapisane

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #23 : 2003-06-12, 12:54 »
Cytat: Monik@
[..]


Mogę Cię zapewnić z ręką na sercu, że będę ile razy mi się zechce!!!!!!!!
Jeżeli nie rozumiesz tekstu bez ikonek - to moje sobie po prostu daruj.
Pozdrawiam

Moniko to nie jest tematem ktory napisalam w poscie a ocenianie bez zrozumienia zostaw sobie dla siebie lub kogo innego Mysle ze darowac sobie mozesz ty skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia na temat sterylizacji tak jak inni forumowicze a tylko potrafisz wtracic swoje trzy calkowicie zbedne i niepotrzebne grosze z takimi pogladami proponuje znalezc przyjaciol na np czacie pt:"nie mam wlasnego zdania ale i tak cos powiem"Rowniez cie pozdrawiam :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

myszka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #24 : 2003-06-12, 14:51 »
Hm, z tego co ja widzę, Monika wyraziła się na temat sterylizacji. Fakt, że uczyniła to za pomocą figury retorycznej i przewrotnie, ale niemniej jednak uczyniła. Bardzo jasno.
Zapisane

oLgA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #25 : 2003-06-12, 16:44 »
sluchajcie czytam tu rozne glupoty, i nie dziwie sie Monice ktora po przeczytaniu niektorych postow mogla zwatpic.
Czy wy ludzie sobie nie zdajecie sprawy ze nam jzu nie potrzeba wicej mieszancow w schroniskach jest ich dow wyboru do koloru?

Tak pozatym to nie wiem czy niektorzy zdaja sobie z tego sparwe ze pies  bez rodowodu to zwykly kundel przypominajacy tylko z wygladu psa rasy do ktorej jest podobny a mozejak sie uda to bedzie mail jeszcze cechy charakteru danej rasy  ale nie ludzcie sie ze to jest pies arsowy ktorego dzieci tez beda rasowe !!!!

P.S. Sorry ale nerwy mnie ponosza jak czytam takie glupoty
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #26 : 2003-06-12, 18:24 »
Cytat: ZUZKA
[..]
ja chce miec szceniaki  male slodkie rotwailerki:)a tu nie lubicie szczeniakow :( ?![/b]


Jasne że lubimy. Ale "małe słodkie rottweilerki" później będą dużymi rottwailerkami... i co z nimi zrobisz? Będziesz hodowała je wszystkie, czy przyczynisz się do powiększania liczby psów w schronisku? Masz dwa psy, jeśli chcesz się pobawić szczeniaczkami to zgłoś się do wolontariatu.

Cytat: ZUZKA

jest madrzejszy od kundrlka pudelka


 :grr:  :grr:  :grr:

Jak śmiesz tak mówić- sprawdzałaś IQ twojego psa i kundelka i pudelka?? Czy owy kundelek i pudelek są gorsze?
Zapisane

ZUZKA

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #27 : 2003-06-12, 18:31 »
Cytat: oLgA
sluchajcie czytam tu rozne glupoty, i nie dziwie sie Monice ktora po przeczytaniu niektorych postow mogla zwatpic.
Czy wy ludzie sobie nie zdajecie sprawy ze nam jzu nie potrzeba wicej mieszancow w schroniskach jest ich dow wyboru do koloru?

Tak pozatym to nie wiem czy niektorzy zdaja sobie z tego sparwe ze pies  bez rodowodu to zwykly kundel przypominajacy tylko z wygladu psa rasy do ktorej jest podobny a mozejak sie uda to bedzie mail jeszcze cechy charakteru danej rasy  ale nie ludzcie sie ze to jest pies arsowy ktorego dzieci tez beda rasowe !!!!

P.S. Sorry ale nerwy mnie ponosza jak czytam takie glupoty

mnie ponosza jak czytam jak pisze taka monika nie przeczyta ze kundelka mam zamiar wysterylizowac a rzecz rozchodzi sie o rotwailera
dzieki za wypowiedz 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedz #27 : 2003-06-12, 18:31 »

myszka

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #28 : 2003-06-12, 18:44 »
A to rodowodowy rottweiler z uprawnieniami reproduktora? Nawet jeśli miał, to w wieku 7 lat już w świetle przepisów ZK jest chyba za stary do reprodukcji...?
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
STERYLIZACJA I CO PO NIE?
« Odpowiedź #29 : 2003-06-12, 19:01 »
Słucham, nie piszę... i wywnioskowałam że ty, ZUZKA, nie sluchasz dokladnie wszystkich, przeczytaj sobie jeszcze raz wsyzstkie odpowiedzi, Moniki też, i zobacz, że niepotrzebnie się denerwowałaś, Monika ma swoje zdanie, ty masz swoje, na tym polega dyskusja...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 29 zapytaniami.