Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies nagle oślepł...pomocy  (Przeczytany 7707 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

14kulka88

  • *
  • Wiadomości: 4
Pies nagle oślepł...pomocy
« : 2012-10-06, 23:06 »
Witam, piesek około 2 lat,kundelek -  przybłęda, od jakiegoś czasu zachowywał się dziwnie, był przestraszony,aż tydzień temu nagle stracił całkowicie wzrok. Zrenice ma powiększone.Je normalnie natomiast nie pije nic. Temperatura prawidłowa. Pierwszy lekarz u którego byliśmy podał jedynie jakieś środki przeciwzapalne i przeciw obrzękowe. Drugi podawał antybiotyk przez 4 dni i kazał obserwować psa, jednak nie ma żadnej poprawy, sugerowano nam że może to być jakiś guz w mózgu,który uciska nerwy wzrokowe, lub jakaś wada genetyczna, mogło dojść też do jakiegoś urazu kiedy był mały (nie wiemy co sie z nim działo ale został zabrany z bardzo nieciekawej okolicy więc mógł być bity itp.)i żebyśmy jechali z nim do Wrocławia na tomografię bo tam wykonują podobno, natomiast trzeci pan podejrzewa wściekliznę i absolutnie odradza jakiekolwiek wyjazdy z psem i badania....nie wiem już co robić jestem skołowana, każdy mówi co innego a my nadal nie wiemy co jest psiakowi.
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #1 : 2012-10-07, 00:46 »
wścieklizna jest mało prawdopodobna więc raczej tym nie należy się szczególnie przejmować. Jeśli macie blisko do Wrocławia to gorąco polecam, jeśli chodzi o neurologie to jest najlepsze na dzień dzisiejszy miejsce w Polsce Katedra Chorób Wewnętrznych na UP we Wrocławiu. Jeśli będzie taka potrzeb maja możliwość tomografii
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #2 : 2012-10-07, 03:32 »
Tylko jeźdzcie na UP, a nie do kliniki dr. Niedzielskiego... fachowcem jest, ale co do pilnowania zwierząt już kiepsko :roll: (zgubili mi psa na 2,5 miesiąca ze stanem krytycznym)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedz #2 : 2012-10-07, 03:32 »

14kulka88

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #3 : 2012-10-08, 01:37 »
Dziękuje serdecznie za odpowiedzi... właśnie mamy spory kawałek do Wrocka, ale jak będzie trzeba pojedziemy, tylko koszta mnie przerażają -  podobno takie badania kosztują kilkaset złotych...może ktoś jeszcze coś doradzi?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #4 : 2012-10-08, 02:39 »
tomografia kosztuje około 800zł (tak samo jak rezonans), niestety na takie nagłe i tak poważne schorzenie widzę tylko badania tomografii, lekarze mogą gdybać, a gdybaniem nic sie nie zrobi. jedynie badania.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #5 : 2012-10-08, 16:45 »
Na pewno nie jest to banalne schorzenie. Moze do Warszawy na SGGW masz blizej ? Tego weta od wscieklizny bym omijala z daleka. Natomiast na UP polecam dr. Atamaniuka bo jest podejrzenie guza jednak.U mojej pomeranianki przewidzial nowotwor , ktorego nie bylo widac ani na zdjęcach, ani w badaniach. Ale wtedy nie bylo rezonansu.
« Ostatnia zmiana: 2012-10-08, 19:05 autor diuna »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

14kulka88

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #6 : 2012-10-08, 19:47 »
Do Warszawy jeszcze dalej...ja jestem z Sosnowca i nie posiadam własnego samochodu co jeszcze utrudnia sprawę, nie ukrywam też że nie bardzo nas stać na takie badania a pewnie na jednym by się nie skończyło...
Mamy się pokazać z pieskiem za 2 tygodnie zobaczymy co powiedzą ale raczej bez tomografii się nie obejdzie...
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #7 : 2012-10-08, 20:57 »
Ja bym pojechala na RTG na UP i na konsultacje do dr. Atamaniuka , moze to wystarczy do diagnozy...
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

14kulka88

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #8 : 2012-10-09, 00:36 »
Dziękuje bardzo za radę, :tuli: będziemy się na pewno kontaktować tam, także będę wiedziała do jakiego lekarza najlepiej a to juz dużo :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedz #8 : 2012-10-09, 00:36 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #9 : 2012-10-09, 08:40 »
I pisz nam, co się dzieje... Zdrówka dla psiaka :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pies nagle oślepł...pomocy
« Odpowiedź #10 : 2012-10-09, 22:04 »
Trzymamy kciuki za psiaka :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 25 zapytaniami.