Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Książki z dzieciństwa  (Przeczytany 5675 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #30 : 2005-08-20, 21:18 »
ooo... no i 2 grube tomy baśni Braci Grimm ... jeszcze je gdzieś mam chociaż podejrzewam,ze po tylu latach bedą w opłakanym stanie :?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #31 : 2005-08-20, 22:08 »
Baśnie Andersena kochałam :) potem mama kupiła mi książkę na której trzeba było naklejać obrazki ,,Brzydkie kaczątko'' i czytałam codziennie :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #32 : 2005-08-22, 19:01 »
Ja  do tej pory mogę na okrąglo czytac Pana Samochodzika.

Hmm książek to ja sporo przeczytalam;p ale  z tych najfajniejszych to akurat pamietam Pies ktory jeźdil koleja  puc bursztyn i goscie czarna olwieczka. hmm ja duzo o ziwerzakach ksiazek "pozerałam" :P Ale Chmielewską zaczelam wczesnie czytac- i mi  do tej pory ne rpzeszlo (jak z panem samochodzikiem) Ale Chmielewska to ma klase;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedz #32 : 2005-08-22, 19:01 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #33 : 2005-08-22, 19:04 »
Piszę z pamięci więc mogą w moim poście wystąpić różne błędy.Książki historyczne Walerego Przyborowskiego,"Generał Ciupinek"(autora nie pamiętam),Witali Bianki "Tam gdzie raki zimują",Bohdan Dyakowski "Z naszej przyrody", "Sampo Lampelil(również nie pamiętam autora).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #34 : 2005-08-26, 16:39 »
"Dzieci z Bullerbyn" to urocza książeczka! Podobał mi się też "Plastusiowy pamiętnik" [czy były inne "Plastusie"? Jeśli tak, to na pewno też je zaliczyłam]. Lubiłam książkę o niebieskim, zaczarowanym koraliku i o czarownicy Filemonie, "Doktora Dolittle", nieco póżniej czytałam wszystkie tomy "Ani z Zielonego Wzgórza", książki o przygodach Tomka, autorstwa Alfreda Szklarskiego, bardzo chętnie sięgałam po podróżnicze książki Arkadego Fiedlera oraz historyczne powieści Ignacego Kraszewskiego. Lubiłam też zupełnie "dorosłą" literaturę, czasem znajomi mamy dziwili się widząc, co czytam... Czytanie, nie tylko książek, również czasopism, to ulubiona czynność mojego dzieciństwa.
Zapisane
IBDG Wrocław

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #35 : 2005-08-26, 22:22 »
Piszê z pamiêci wiêc mog± w moim po¶cie wyst±piæ ró¿ne b³êdy.Ksi±¿ki historyczne Walerego Przyborowskiego,"Genera³ Ciupinek"(autora nie pamiêtam),Witali Bianki "Tam gdzie raki zimuj±",Bohdan Dyakowski "Z naszej przyrody", "Sampo Lampelil(równie¿ nie pamiêtam autora).
"Generał Ciupinek" Henryka Chmielewskiego (tego od Tytusa), "Sampo Lappelill" to ksiązka Zachariasza Topeliusa
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #36 : 2005-08-26, 22:25 »
a pamiętacie "Puc, Bursztyn i goście"? i książki Grabowskiego?
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #37 : 2005-09-30, 20:16 »
lubiłam baśnie - Grimm, Andersen, Perrault  i baśnie narodów ZSRR - nie wiem czy ktos tez sie z nimi spotkal? wg mnie b.fajne :) niestety pozbylam sie juz tej ksiazki... szkoda, ale zawsze bede pamietac :)  poza tym obowiązkowo dr. Dollittle (tez juz nie mam tej ksiazki..:/), bullerbyn, oto jest kasia, karolcia, martynka, mala ksiezniczka, i inne.. :P
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedź #38 : 2006-02-18, 12:45 »
zapomniałam o "Kajtkowych przygodach"! Jak mogłam! przecież jeszcze kilka lat temu ja to znałam na pamięć.. :lol:
Dzisiaj poszukam baśni braci Grimm, czasami fajnie wrócić sobie do ksiażek z dzieciństwa :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Książki z dzieciństwa
« Odpowiedz #38 : 2006-02-18, 12:45 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 25 zapytaniami.