Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Trutka na szczury  (Przeczytany 1030 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patryk2485

  • *
  • Wiadomości: 1
Trutka na szczury
« : 2020-07-16, 23:40 »
Witam. W poniedziałek ok. godz. 15 mój pies miał kontakt z trutką na szczury. Tego samego dnia wieczorem, gdzieś ok. 20/21 zwymiotował jedzenie co mnie zaniepokoiło. Następnego dnia z rana poszedłem z psem do weterynarza, aby opowiedzieć o całym zdarzeniu jak również zrobić morfologię. Wyniki z morfologii wyszły dobre poza tym, że pies był lekko odwodniony, nie znaleziono w krwi psa żadnych substancji świadczących o tym, że coś zjadł. Zapobiegawczo weterynarz przepisał Vitacon 2x2 tabletki. Do dziś u psa nie stwierdziłem żadnych niepokojących objawów. Pies nie jest osowiały, normalnie spożywa pokarm, jest chętny do zabawy, wypróżnia się regularnie oraz stolec nie odbiega od norm a co najważniejsze nie krwawi. Jednakże dziś wieczorem zaniepokoił mnie chwilowy kaszel, wystąpił dwa razy na przestrzeni kilku godzin. Czy może to jednak świadczyć o zatruciu? Czy zdrowie psa może się diametralnie zmienić na przełomie 2 dni?
Pozdrawiam.
Z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane

moree

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Trutka na szczury
« Odpowiedź #1 : 2020-10-18, 20:06 »
Takie zatrucia chyba dają oznaki w ciągu kilu pierwszych godzin, ale to trzeba konsultować z weterynarzem.
Zapisane

wodek

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Trutka na szczury
« Odpowiedź #2 : 2021-01-28, 09:58 »
najlepiej zgłosić się do weterynarza

Forum Zwierzaki

Odp: Trutka na szczury
« Odpowiedz #2 : 2021-01-28, 09:58 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 27 zapytaniami.