Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak oswoic kroliki?  (Przeczytany 5884 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania T.

  • Gość
jak oswoic kroliki?
« : 2007-05-25, 16:15 »
Witam! mamw domu dwa króliczki,dwie samiczki,jedna jest starsza to misia,adruga mlodsza to kulka,obie zyja razem w jednej klatce i juz sie bardzo polubily,obie są bardzo kochane ale misia to taki dzikus nie zawsze daje sie glaskac, ucieka i jest jakas taka dzika,kulka natomiast jest bardziej przyjazna choc chyba zaczyna brac przyklad z tej starszej,jak mam je oswoić by dawaly sie glaskac i same do mnie podchodzily by sie bawic?? prosze o rade  :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jak oswoic kroliki?
« Odpowiedź #1 : 2007-05-25, 16:39 »
nic na sile - zanim poglszczesz, dotkniesz krolika - najpierw on sam musi do ciebie podejsc - czyli bierzesz do reki cos co krolik lubi i wabisz go tym - czasem podejdzie w miare szybko, czasem trwa to dlugo - jak podejdzie, na samym poczatku nic nie robisz - a smakolyk mu oddajesz. Jesli jest na tyle dziki ze wogole nie chce podejsc - kladziesz zrcie niedaleko siebie - musisz sama znalezc granice do ktorej odwazy sie zblizyc, a potem stopniowo, stopniowo ta granice zmniejszasz. O zabawie na razie nie masz vco marzyc - najpierw trzebaprzekonac krolika ze sie nie gryzie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dyzio14

  • Gość
Odp: jak oswoic kroliki?
« Odpowiedź #2 : 2007-06-03, 16:08 »
Sie wogole ciesz, ze Twoje kroliczki sie lubia. Ja mam dwoch samcow, tez w roznym wieku a odrazu ten starszy... hmm... powiedzmy... "chce sie bawic" takzwanie... drugi czasem go pogoni a częściej przed nim ucieka. Starszy to jakis homo... ;( Lipa. Ale koffam ich :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak oswoic kroliki?
« Odpowiedz #2 : 2007-06-03, 16:08 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jak oswoic kroliki?
« Odpowiedź #3 : 2007-06-03, 20:05 »
Cytuj
Starszy to jakis homo... ;(

u zwierzat odruchy ko[pulacyjne to oznaka dominacji i bardzo czesto nie ma nic wspolnego z popedem plciowym.  Mlodszy na razie ucieka - pozniej zaczna walczyc...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zuzia22

  • Gość
Odp: jak oswoic kroliki?
« Odpowiedź #4 : 2007-06-03, 20:20 »
Ja musiałam czekać ponad pół roku zanim mój króliczek dał się pogłaskać....przez te pierwsze miesiące cały czas gryzł i uciekał. Ale opłacało się czekać! Czasami już mnie ręka boli od głaskania.
No ale czasem ma takie dni że nie da się pogłaskać....to go nie zmuszam jak jednego dnia nie przyjdzie to kolejnego nie odstępuje mnie na krok. Czasami też strzeli focha (jest w tym mistrzem) jak się zbliżam do niego to odwraca się do mnie tyłem i udaje że nie widzi.
Nie ma co zmuszać królika na siłę do niczego, wkońcu sam przyjdzie :)
Zapisane

Dyzio14

  • Gość
Odp: jak oswoic kroliki?
« Odpowiedź #5 : 2007-06-04, 14:41 »
Jeeej czemu Iras musisz sie mnie zawsze cos czepiac. Ja pisze do Ani.T zeby bylo jasne.

Dlatego, ze zalozenie iz zwierze ma sklonnosci homoseksualne jest bledne, a to co okreslasz jako "homo" jest naturalnym zachowaniem kazdego zwierzecia - ty zas nie znasz podstaw na temat zachowan zwierzat, ani ich utrzymania. Aha - i jesli TY nie przestaniesz w kazdym mozliwym temacie spamowac tylko dlatego, ze pisze poprawna odpowiedz, zaprzeczajac bzdurom, ktore piszesz, skonczy sie to dla ciebie czyms wiecej niz tylko upomnieniem. Tonie jest grozba - to ostrzezenie.
« Ostatnia zmiana: 2007-06-05, 17:57 autor Iras »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 28 zapytaniami.