Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: umierają czy zdychają??  (Przeczytany 20874 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia8989

  • Gość
umierają czy zdychają??
« : 2004-12-19, 20:18 »
dyskusja ta zaczęła się na wirtualnym cmentarz ale ponieważ tam nie można odpowiadać przenoszę ją tu żeby nie zaśmiecać i każdy bez obawy mógł się wypowiedzieć. Zwierzęta umierają czy zdychają ??
Co wy sądzicie na ten temat??
Zapisane

Raven

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #1 : 2004-12-19, 20:32 »
Oczywiście że UMIERAJĄ!!!! "Zdechnąć" to bardzo brzydki synonim śmierci... Nie powinien sie on odnosić do tragedi jaką jest śmierć tak wspaniałych przyjaciół jakimi są zwierzęta.
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #2 : 2004-12-19, 20:37 »
moim zdaniem zwierzeta umieraja, a zdychac to tak nie ladnie brzmi...jest takie glupie powiedzonko, zdychaj psie...przeciez to nie brzmi ladnie, co najmniej obrazliwie....

tak jak kiedys moja babcia mnie sie spytala: " Beatko pytam sie Ciebie bo Ty sie znasz na psach, to powiedz mi pies ma krew czy juhe?" a ja taka zdziwiona mowie ze krew....

wiecie, to takie glupie staropolskie przekonania o zwierzetach, tak samo z tym zdychaniem i umieraniem....
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #2 : 2004-12-19, 20:37 »

Kamaq

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #3 : 2004-12-19, 20:39 »
umierają....
Zapisane

kasia8989

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #4 : 2004-12-19, 20:43 »
betty zgadzam się na ale cóż są osoby które tkatkują zwierzęta jak zabawki : wkońcu się zepsuje.
Zdychać brzmi nieładnie i pogardliwie
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #5 : 2004-12-19, 20:55 »
ale nie przekona sie babc i dziadkow ktorzy wiedza swoje....ze zwierze nie jest rzecza...a w sredniowieczu mysleli, ze psa jak sie kopnie w brzuch to jego jeczenie nie jest oznaka bolu, tylko ze to dzwiek sprezyn w srodku, takie odglosy wydaje.... :roll:  :shock:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

BakuBak

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #6 : 2004-12-20, 01:23 »
a co za rórznica ?? jedno i drugie  znaczy to samo , tylko ze  zdychać  to tak bardziej  " po chamsku " np - zdychaj hamie :P

więc to jakiego słowa uzyjemy  zalezy od naszego stosunku emocjonalnego :P
Zapisane

kasia8989

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #7 : 2004-12-20, 09:36 »
no dokładnie a ktoś mi tu wmawia na forum że zwierzęta nie zasługują na umieranie...
Zapisane

Raven

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #8 : 2004-12-20, 12:08 »
Domyslam się kto to... :roll:  Ja w przeciwieństwie do osoby X traktuję zwierzęta jako najlepszych przyjaciół, wręcz członków rodziny. Jakby ktos powiedział "Wczoraj zdechła moja przyjaciółka Justyna", to wszyscy byliby oburzeni, ale jak powiem "Zdechł mój pies" to wszystko byłoby w porządku  :? Tak nie powinno sie postępować... Każda istota UMIERA, nawet roślina...
Zapisane

Forum Zwierzaki

umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #8 : 2004-12-20, 12:08 »

Lalaith

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #9 : 2004-12-20, 12:23 »
Oczywiście, że umierają..
Zapisane

DeeDee13

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #10 : 2004-12-20, 13:38 »
Ja uwazam że umierają. I tak też napisałam na wirtualnym cmentarzy o mojej śwince morskiej - Misi. (czy to z mojego powodu rozpoczeła sie ta dyskusia na wirtualnym cmentarzy?????) Zdechnąć to brzmi bardzo arogancko i bez szacunku. Ja się bardzo przywiazałam do mojej świnki i traktowałam ja właściwie jak siostrę, kogos z rodziny. Bardzo mi jej brakuje.  Wejdź na gryzonie, zajeczaki i fretki ("co z moją świnką???????"), i odpowiedz na pytanie, bardzo mi to pomoże. Z góry wielki thx.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #11 : 2004-12-21, 10:19 »
Jestne, że zwierzęta umierają. Zwierzęta tak wiele dla nas robią dobrego, tylke dla nas znaczą, więc nnawet po śmierci trzeba im okazać szacunek.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kasia8989

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #12 : 2004-12-21, 11:49 »
hmmm szkoda tylko że osoba która rozpoczęła ten temat na cmentarzu się nie odzywa...
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #13 : 2004-12-21, 11:58 »
tak kkaassiiaa masz calkowita racje, tyle ze nie wszyscy zwierzeta szanuja :(
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

DeeDee13

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #14 : 2004-12-21, 20:26 »
Kasia, co masz na myśli mówiąc że "się na cmentarzy nie odzywa"???
Zapisane

Forum Zwierzaki

umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #14 : 2004-12-21, 20:26 »

Cathycash

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #15 : 2004-12-22, 09:31 »
Umierają.... odchodzą...
Zapisane

Raffy

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #16 : 2004-12-22, 10:39 »
Cytat: *~Cathy~*
Umierają.... odchodzą...


nic dodać i nic ujać..

zdychają tylko debile co znęcają się nad zwierzętami !!  :evill:
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #17 : 2004-12-22, 11:35 »
Jak się kogoś kocha niezależnie od tego kim jest jak wyglada... to to czy powie zdechł czy umarł ma wielkie znaczenie  :roll: .
Cytuj

Umierają.... odchodzą...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #18 : 2004-12-22, 12:00 »
DeeDee nie skumałeś(aś) o co mi chodzi mówie że osoba która rozpoczęła ten temat na cmentarzu wirtualnym, tutaj w tym temacie się nie odzywa
pozdro 8)
Zapisane

monikaa

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #19 : 2004-12-22, 14:50 »
kasienka masz coś z główką nie tak? jak masz cos do mnie to napisz otwarcie. Zwierzeta bardzo zasługuja na szacunek sa wspaniałe i kochane i bede bardzo płakac jak mój piesek zdechnie ale chodzi o to że nigy bym nie powiedziała że zmarł mi chomi po tym jak zmarła mi babcia to raczej dla jakis ludzi którym juz szjbka lekko uderzyła. Bardzo szanuje zwierzeta ale umieraja ludzie kasienko młoteczek i stuk puk.....
tak jak koca sie kotki, cielą-krówki a szczenia-suki
pozdrawiam gorąco zycze więcej odwagi na swieta
Zapisane

Cathycash

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #20 : 2004-12-22, 14:59 »
Monikaa....hm...dla mnie zwierzęta są czymś wyjątkowym. Nie mogłabym powiedzieć że "zdechł" mi pies czy kot. To zabrzmiałoby tak, jak gdybym się wogóle nie przejęła.

Czy zawsze zwierzęta muszą być gorsze? jak zmarła Ci bliska osoba to nie możesz podobnie powiedzieć o ukochanym zwierzaku? czy zawsze zwierze musi być na drugim planie, nie szanowane, bez praw?

Z czasem, gdy coraz bliżej poznaję ludzi, coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak wspaniałe są zwierzeta.
Zapisane

Forum Zwierzaki

umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #20 : 2004-12-22, 14:59 »

monikaa

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #21 : 2004-12-22, 15:13 »
zwierzeta są wspaniałe- tak nawet bardzo, cudowne,wierne,oddane kochane itp niedawno zmarła mi babcia i gdy słusze ze komus "zmarła" rybka to mnie krew zalewa zwierzta szanuje i nie sa dla mnie gorsze od ludzi to jest sposób rozróznienia jak umiera człowiej to mówi sie jakos jak umiera pies to sie mówi jakos i nie zminiajcie tematu ze ja mam zwierzeta w dupie jestem straszna nie sznuje ich bo to nie prawde bardzo je kocham a to w jaki sposób mówie, że np. zdechł mój ukochany pies- berdzo obrazliwe, to jest chyba kwestia wychowania i podejscia do pewnych spraw...

p.s to jest mój tekst "im blizej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzeta" jak juz cytyjesz to napisz od kogo zaczerpnełaś tekst i rób to dokładnie nie lubie jak ktoś nie dość ze kradnie moje teksty to jeszcze stara sie mnie nimi umoralniac.....
Zapisane

DeeDee13

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #22 : 2004-12-22, 18:49 »
Monika trochę cię rozumie, masz inne podejscie do tej sprawy.
Ja uwazam że zwierzęta umierają, ty masz prawo uwazać inaczej.
Zapisane

Raven

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #23 : 2004-12-22, 19:30 »
Cytuj

p.s to jest mój tekst "im blizej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzeta" jak juz cytyjesz to napisz od kogo zaczerpnełaś tekst i rób to dokładnie nie lubie jak ktoś nie dość ze kradnie moje teksty to jeszcze stara sie mnie nimi umoralniac.....

Ale monikaa, to nie jest TWÓJ tekst... To znane przysłowie... Nie pamiętam czyje, ale wielokrotnie je słyszałam.  :P
Zapisane

Essey

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #24 : 2004-12-22, 20:00 »
No właśnie, ten "twój" tekst ma bardzo dużo ludzi w podpisach na różnych forach. ja twierdzę że zwierzęta umierają...bo niejednokrotnie przekonałam się ze sa w wielu sprawach lepsze, wierniejsze od ludzi. Kocham je całym sercem, od najmniejszej mrówki po słonia i szanuję z całą mocą... ale ludzie mają prawo mieć różne zdanie... Monikaa, twierdzisz że zwierzęta "zdychają", w porządku, tak twierdzisz ty...ty wiesz swoje ja wiem swoje i jest ok ;) tylko nie upominaj nas jak piszemy na cmentarzu że nasze zwierzaki umarły, czy odeszły, bo wywiązują się z tego niepotrzebne sprzeczki i równie dobrze ktoś moze mieć do ciebie pretensje (że nie szanujesz zwierząt) jak ty do kogoś (że nie szanuje ludzi). Pozdrawiam :)
Zapisane

Raven

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #25 : 2004-12-22, 20:11 »
Cytat: Essey
No właśnie, ten "twój" tekst ma bardzo dużo ludzi w podpisach na różnych forach. ja twierdzę że zwierzęta umierają...bo niejednokrotnie przekonałam się ze sa w wielu sprawach lepsze, wierniejsze od ludzi. Kocham je całym sercem, od najmniejszej mrówki po słonia i szanuję z całą mocą... ale ludzie mają prawo mieć różne zdanie... Monikaa, twierdzisz że zwierzęta "zdychają", w porządku, tak twierdzisz ty...ty wiesz swoje ja wiem swoje i jest ok ;) tylko nie upominaj nas jak piszemy na cmentarzu że nasze zwierzaki umarły, czy odeszły, bo wywiązują się z tego niepotrzebne sprzeczki i równie dobrze ktoś moze mieć do ciebie pretensje (że nie szanujesz zwierząt) jak ty do kogoś (że nie szanuje ludzi). Pozdrawiam :)

Zgadzam się co do joty!!!!!!!!! 8)  :wink:  ;)
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #26 : 2004-12-22, 20:53 »
Każdy ma prawo określać odejście swojego zwierzaka, jak chce... Nigdy nie powiedziałabym o żadnym moim stworzeniu, że zdechło... Prędzej, że odeszło, lub - tak! - umarło. Ale nie razi mnie, jeśli ktoś mówi inaczej. Wolny kraj, wolny wybór. Szanujmy cudze poglądy.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

kasia8989

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #27 : 2004-12-22, 23:55 »
Cytat: monikaa
kasienka masz coś z główką nie tak? jak masz cos do mnie to napisz otwarcie. Zwierzeta bardzo zasługuja na szacunek sa wspaniałe i kochane i bede bardzo płakac jak mój piesek zdechnie ale chodzi o to że nigy bym nie powiedziała że zmarł mi chomi po tym jak zmarła mi babcia to raczej dla jakis ludzi którym juz szjbka lekko uderzyła. Bardzo szanuje zwierzeta ale umieraja ludzie kasienko młoteczek i stuk puk.....
tak jak koca sie kotki, cielą-krówki a szczenia-suki
pozdrawiam gorąco zycze więcej odwagi na swieta


to tu się zachowałaś po prostuuu no nie wypowiem tego na forum
tak mam COŚ do ciebie bo narzucasz mi swoje poglądy a jak ja ci przedstawiam swoje po piszesz że mam coś z głową weź ty się zastanów nad tym co piszesz i nie obrażaj mnie bo żyję w kraju w którym moe mówić otwarcie o tym co myślę a taka osoba jak ty nie będzie mi nic narzucać!!
I mówisz że osoba mówiąć zdechła mi rybka- jest głupia czy jej szajba odbiła?? A mogłabyś Ty tego nie osądać bo jesteś najmniej właściwą osobą. CZłowiek też jest zwierzęciem ( na bilogię trzeba było chodzić moniczko) czyli myśląc twoim tokiem to też zdycha.....
I jeszcze raz ci powtarzam nie gadaj nic o mnie jeśli nic o mnie nie wiesz, nie obrażaj tych co mają większy szacunek do zwierząt niż ty, tych dla których pies może być w życiu jedynym przyjacielem
I tak na przyszłość młoteczki,m to się gwoździe wbija!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #27 : 2004-12-22, 23:55 »

BakuBak

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #28 : 2004-12-23, 01:33 »
walić to ...

umierają czy zdychają  to jest to samo

 tak samo jak to czy my umieramy czy zdychamy ,, niech kazdy mówi jak chce - jego problem i jego sprawa :P


 to jest jak dyskusja o eutanazji ,, nikt nie ma racji a kazdy wie najlepiej :P
Zapisane

Jaśka

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #29 : 2004-12-23, 09:15 »
Umierają....
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.