Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu

Autor Wątek: Glonojady :)  (Przeczytany 78043 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: wyskoczył mi glonojad!!!!
« Odpowiedź #150 : 2007-12-04, 16:44 »
Cytuj
wiem że do 25 cm dorasta ale w akwa 200L może tak urosnąć ??
Cytuj
a słyszałem że ryba dostosowywuje się do zbiornika a nie na odwrót ...
ryba dorasta do takich rozmiarów na jakie jej warunki pozwolą. jeśli warunki nie pozwalają to ryba karłowacieje a to jest bardzo niemiłe dla ryby. akwarysta który dba o dobro swoich podopiecznych a nie tylko o ładny wygląd zbiornika nie pozwoli rybie skarłowacieć. innymi słowy zapewni odpowiednie warunki.

azja powiadasz? zatem zbrojniki odpadają :) (ja mam am pd zatem jeśli to nie zbrojniki niebieskie to mogę sie zaopiekować ;) )

bocje sa śliczne i na dno wystarczą :)

brzanki zajmą ładnie centralną część akwa

kosiarki masz właściwe czy te udawane? bo sa dwa podobne gatunki jednak tylko właściwe rzeczywiście zasługują na swoja nazwę ;)

jeśli cokolwiek dodawać to roślinność (choć nie wiem ile i jaką masz) ewentualnie jakąś mała ławicówkę (np kardynałek ;) ) jeśli zadbasz o roślinność śliczny zbiorniczek będzie :) szczególnie ze bocje to niesamowicie wdzięczne rybki i można je obserwować godzinami :)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Owczar

  • Gość
Odp: wyskoczył mi glonojad!!!!
« Odpowiedź #151 : 2007-12-04, 19:09 »
Wiesz co ... kosiarki są jak najbardziej TE PRAWDZIWE :P na szczęście potrafię je odróżnić między sobą. To mogą być? A co do glonojadów to są te zbrojniki niebieskie ale już wujek (patrz wyżej-500L akwa) się nimi zaopiekuje :P:P wiem że trafią do właściwych rąk :p prześle zdjęcie Akwarium ale nie w najbliższym czasie bo mi się zepsuł :( ale jak naprawią to wam puszcze link :P i powiesz czy roślinki takie :P A co do Kardynałków to podejrzewam że mówisz że o chińskich ... może i były by dobre ale mam pytanie bo ja czytałem że kardynałki (chińskie) potrzebują temp. wody tak 18-22C ponieważ w wyższej tracą swoje piękne ubarwinie :p to tak na marginesie. Z roślin wiem że mam mech tajwan na kokosie , moczarke i ludwigie i chyba zwartke wendta.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: wyskoczył mi glonojad!!!!
« Odpowiedź #152 : 2007-12-05, 10:11 »
Cytuj
ale mam pytanie bo ja czytałem że kardynałki (chińskie) potrzebują temp. wody tak 18-22C ponieważ w wyższej tracą swoje piękne ubarwinie :p to tak na marginesie.

miałam kardynałki w azji i mimo wysokiej temperatury (bywało 29) doskonale rosły i piękne miały kolory. potem gdy zmieniłam biotop to kardynałki mi sie ostały (zamieszkały w am pd) i nie dość ze temperatura nadal wysoka to jeszcze mi sie straszliwie namnożyły :) nie wiem gdzie to czytałeś, ja jednak z własnych kardynałkowych obserwacji widzę że nie ma takiej zależności. a kardynałki kilka lat miałam w akwa (teraz mam jednego, pozostałość po ławicy ;) )

u ciebie fajnie by azja wyglądała i właściwie masz pod to grunt. unikaj ryb z am środkowej bo mają kompletnie inne wymagania ;)

kosiarki prawdziwe to bardzo pożyteczne rybki :) i tez azja :) zatem jak zredukujesz ilość glonków (a jak czytam już to planujesz) to dodaj jakąś azjatycka ławicówke i zaroślinnij zbiornik. szczególnie że nie masz ogrodników w składzie ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: wyskoczył mi glonojad!!!!
« Odpowiedz #152 : 2007-12-05, 10:11 »

Owczar

  • Gość
Odp: wyskoczył mi glonojad!!!!
« Odpowiedź #153 : 2007-12-05, 18:03 »
Dobra :P a co do kardynałków to się chyba  ,,skuszę,, :P a roślinność gęsta?? dużo tego ?? PAO A co powiesz o przezroczkach indyjskich ... ? o jakiej np. ławicówce mówisz?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: wyskoczył mi glonojad!!!!
« Odpowiedź #154 : 2007-12-05, 19:17 »
Kryptopterus bicirrhis wymaga miękkiej i lekko kwaśnej wody, bardzo ładnie prezentuje się w akwariach jednogatunkowych i nie jest rybą dla początkującego akwarysty.
Zapisane

Owczar

  • Gość
Odp: wyskoczył mi glonojad!!!!
« Odpowiedź #155 : 2007-12-05, 19:52 »
Wiesz ja trochę doświadczenia już mam ... 1,5 roku Akwarium :P a to 200L to dopiero mam tak 3,5 miesiąca
Zapisane

xPATRYCJAx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
GLONOJADY
« Odpowiedź #156 : 2007-12-10, 21:59 »
Hej mam na początek kilka pytań,a mianowice proszę o pomoc bo chciałabym sie dowiedzieć więcej o glonojadach tzn. ich warunki, czyli z jakimi rybkami je mozna trzymać, czym karmic oprócz tych glonów co zjadają ze ścianek akwa, ile litrów na jednego glonojada itp. Jeżeli coś na ten temat wiecie to piszcie!!!
Ps. Chciałabym więcej o nich wiedziec gdyż miałam juz jednego glonka który niedawno mi zdechł bo pierwszej wymienie wody! :(
Zapisane
Naprawde jaka jestem, nie wie nikt...

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: GLONOJADY
« Odpowiedź #157 : 2007-12-10, 22:02 »
wody sie nie wymienia, to raz
nie nabijaj bo mam na ciebie lekką alergię, to dwa
przeszukaj forum bo były tematy o glonojadach, to trzy

a teraz dodam to Twoje nieszczęsne pytanie do jakiegoś innego wątku. na przyszłość nie będę dodawać tylko usunę. ostrzegam sumiennie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #158 : 2007-12-11, 00:07 »
Glonojady przede wszystkim muszą mnieć dużo syfu na żwiże i ścianach akwarium. Raczej nie przeszkadza innym rybom ani one nie przeszkadzają jemu.
BUHAHAHAHAHA smieszna jestes
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Glonojady :)
« Odpowiedz #158 : 2007-12-11, 00:07 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #159 : 2007-12-11, 09:10 »
zanim odpiszecie na post sprawdźcie jego datę...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Azrael

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #160 : 2008-04-13, 00:10 »
http://www.planetcatfish.com/core/index.php   Dla wszystkich którym się podobają Zbrojnikowate i Sumowate ...
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #161 : 2008-04-13, 01:05 »
dzieki bardzo :) a widział ktoś to- exoticfinds.net ? super zbrojniki i jeszcze lepsze ceny ;)
Zapisane

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #162 : 2008-04-13, 12:30 »
jednym słowem piękne. ale większości tych ryb chyba nie da się dostać w sklepie
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

madeline111

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 65
  • Kocham zwierzęta ! :)
    • WWW
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #163 : 2008-04-13, 18:07 »
No chyba się nie da ale rybki śliczne :D
Zapisane
- 112l - 2 welonki  i 1 teleskop
- 25l - red cherry :)
- 30l - gupiki

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #164 : 2008-04-13, 19:26 »
u mnie za oceanem wiekszosc jest. zato nigdy nie widziałem zbrojnikow niebieskich(ktore mam w 217l-przywiezione z PL )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Glonojady :)
« Odpowiedz #164 : 2008-04-13, 19:26 »

ivana

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #165 : 2008-08-03, 08:48 »
witam wszystkich...mam już samiczkę zbrojnika niebieskiego...wczoraj dokupiłam do niej samca weloniastego....i w przeciwieństwie do waszych wcześniejszych opisów to dziewczyna goni tego bidula...mam nadzieję że te ich gonitwy zapoznawcze się skończą jak już się bliżej poznają:))) widziałam glonojady weloniaste i bardzo mi się podobały...tylko że glonojady które widziałam u znajomych miały płetwy niczym motylki...a mój chłopak przednie płetwy ma poskręcane niczym małe świderki...widzę że w niczym mu to nie przeszkadz,ale wygląda to dosyć śmiesznie...jeszcze jeden ze świderków ma skręcony mocniej i wygląda to tak jakby miał tylko jedną płetwę...mam nadzieję ze to się w tej rasie zdarza..i nie jest to dla małego problemem...i z czasem jak urośnie to te kędziorki mu się zwiększą:)))) z góry dziękuję za informacje...pozrawiam
Zapisane

glonstar

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #166 : 2010-10-25, 15:38 »
czy dobrze zrobiłem jaśli małe glonojady umieściłem z samcem w słoiku ??


sory za błedy
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #167 : 2010-10-30, 11:04 »
czy dobrze zrobiłem jaśli małe glonojady umieściłem z samcem w słoiku ??


sory za błedy

SŁOIKU??????????????? Matko przenajświętsza, na wściekłe skorpiony i do stu tysięcy rozszalałych minotaurów! Powiedz jeszcze, że w takim po ogórkach, albo co lepsze po dżemie...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.229 sekund z 30 zapytaniami.