Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kregoslup!  (Przeczytany 4267 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natchniuza

  • Gość
Kregoslup!
« : 2003-09-16, 23:06 »
Dzisiaj zauwazylam, ze moj kon ugina sie, jak mu sie uciska palcami grzbiet wzdluz kregoslupa. Nie zauwazylam jednak, by uginal sie rowniez, kiedy na przyklad zakladam siodlo.
Zmartwilam sie strasznie :( Czy to moze byc cos powaznego? Czym to jest spowodowane (ja jestem lekka - 49 kg, siodlo jest odpowiednio dopasowane, treningi bywaja ciezkie, ale skoki sa gora trzy razy w tygodniu, wiec zbyt intensywny trening nie wchodzi chyba w gre). Kon ma 6 lat. Czy jemu to sprawia bol? Jak mu pomoc?! Podobno rozgrzewac? Moze macie jakies sprawdzone sposoby. Odstawic go? W sobote chce jechac zawody. Musze to jutro uzgodnic z trenerem. Moze wystartuje, a potem dam mu wolne. Nie wiem sama. Prosze o rady, jak z tym kregoslupem postepowac. Czy wiekszosc koni tak ma czy jest to raczej rzadko spotykane? Pomocy!
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Kregoslup!
« Odpowiedź #1 : 2003-09-16, 23:56 »
może sobie coś odbił ale najlepiej jakby zobaczył go wet ale sama o tym wiesz
Nie martw się z konikiem będzie wszystko dobrze
Zapisane

Tafta

  • Gość
Kregoslup!
« Odpowiedź #2 : 2003-09-17, 01:02 »
To raczej nie jest normalne, oczywiście niektóre konie uginają się pod naciskiem palców czy szczotki, ale jeżeli Twój nigdy się tak nie zachowywał to coś musi być niestety nie tak. Ale nie musi to być nic strasznego.
Może po prostu coś sobie naciągnął?

Powinnaś jak najszybciej skonsultować się z weterynarzem!!! Z kręgosłupem nie ma żartów.

Ja bym sobie te zawody na Twoim miejscu odpuściła. Jak wszystko będzie dobrze to wystartujesz jeszcze w niejednych,
tym bardziej, że konisia masz młodziutkiego :)

P.S. Słyszałam kiedyś o kręgarzach, którzy umieją nastawiać końskie kręgosłupy,
ale mam nadzieję, że to nic poważnego i nigdy nie będziesz musiała korzystać z ich usług.

Powodzenia!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kregoslup!
« Odpowiedz #2 : 2003-09-17, 01:02 »

falka28

  • Gość
Kregoslup!
« Odpowiedź #3 : 2003-09-17, 07:10 »
moja klaczka 13 letnia tez miala takie objawy ,nacieralam jej mascia rozgrzewajaca po jezdzie, zmienilam siodlo na kulbake na jakis czas i zakladalam grubego misia ,przeszlo jej.acha i uwazaj na glowe ,najlepiej jakby chodzil pozbierany ,bo jak leci z glowa w gorze i odwrotnie wygietym kregoslupem to sie pogarsza i  to jest glownie przyczyna problemu
gdyby bylo gorzej wez weta i zalozy blokade ,tyle ,ze konis wtedy musi stac pare tygodni
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Kregoslup!
« Odpowiedź #4 : 2003-09-17, 09:24 »
mozesz sprobowac z chambonem na poprawe miesni grzbietowych....moj kon uginal sie tylko przy narawde mocnym jezdzeniu szczotka i ucisku palcow.... sprawdzilam to kiedys jak rozmasowywalam mu grzbiet ;) swoja droga to jest prawidlowy zdaje sie odruch na ucisk na kregoslup...chociaz...w pewnej ksiazce ponoc tak powinno byc ze kon ugina sie kiedy przejedze sie mocniej palcami po bokach bzdloz kregoslupa,ale czytalam tez artykol gdzie opisane bylo iz jest to dosc poewazna sprawa jezeli takie sa reakcje..niech lepiej zbada go wet

Tafta

  • Gość
Kregoslup!
« Odpowiedź #5 : 2003-09-17, 09:56 »
A tak w ogóle to o które miejsce kręgosłupa chodzi?
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Kregoslup!
« Odpowiedź #6 : 2003-09-17, 12:11 »
ja proponuje nasjszybciej po weta.

a jeździsz z żelem pod siodło ??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 25 zapytaniami.