Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?  (Przeczytany 13619 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Mam psa o imeniu Zuzia. Właściwie to jest w większości pies mojego taty. Jest to rasa pinczera karłowatego (jest bardzo mała, mniejsza od normalnego pinczera i ma przednie łapy lekko wykrzywione na zewnątrz jak u buldoga). Ma już 7 lat. Czy da się ją jeszcze wytresować? Chodzi o takie komendy jak siad, waruj, daj głos itd. I wogóle do, którego wieku życia da się tresować psa?
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #1 : 2008-07-18, 19:54 »
po pierwsze - wyszkolic. Okreslenie "tresura" jest uzywane w stosunku do "uczenia" stosujac metody silowe - a to nie o to chodzi by pies sie wlasciciela bal i kmomendy ze strachu wykonywal.

Odpowiadając na pytanie - nie ma granicy wieku. starsze psy glupsze nie sa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #2 : 2008-07-18, 20:40 »
A więc jak nauczyć Zuzię siad,leżeć i daj łapę?
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

Forum Zwierzaki

Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedz #2 : 2008-07-18, 20:40 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #3 : 2008-07-22, 01:26 »
jak? normalnie ;) jest dużo metod szkolenia psa. najlepiej zachęcając psa smakołykiem.

Dodam, ze każdy pies uczy się w innym stopniu - jeden nauczy się siadać w niecałą minutę, a drugiemu trzeba poświęcać na to godziny, a nawet dni.
Zapisane

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #4 : 2008-07-22, 11:59 »
A więc konkretnie co mam zrobić żeby Zuzia ( dodam, że mój pies ma kiepską koncentrację, niezbyt przepada za chrupkami i jest bardzo łakomy) umiała siad?
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #5 : 2008-07-22, 13:44 »
bierzesz coś, co twój pies uwielbia (np. zabawka, smakołyk)
trzymasz tą rzecz nad jego głową (jeżeli skacze nie zwracaj uwagi) i powoli przesuwaj ten smakołyk w stronę tułowia psa (powoli). Pies będzie zmuszony usiąść aby mieć w zasięgu wzroku tą rzecz (oczywiście może się sam cofać, co jest normalne). Ponawiaj te próby do skutku, możesz nawet pomóc psu usiąść delikatnie przyciskając mu zad do ziemi. I co najważniejsze - cierpliwość z twojej strony. Nagrodź psa jak nawet będzie próbował usiąść, albo jak usiądzie i zaraz wstanie.
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #6 : 2008-07-22, 14:12 »
Albo po prostu kup książkę, najlepiej o metodzie klikerowej.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #7 : 2008-07-22, 22:14 »
ksiazka to jest dobry pomysł bo jest wiele komend ktorych bys pewnie chciała nauczyc a troche ciezko bedzie je pokolei opisywac, zreszta sa rózne metody, rozgladnij sie za ksiazka ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #8 : 2008-07-22, 23:01 »
Ta, rózne, ale ważne by nie trafić na te które każą używać przemocy wobec psa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedz #8 : 2008-07-22, 23:01 »

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #9 : 2008-07-23, 11:41 »
Wielkie dzięki! Spróbuję!
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #10 : 2008-07-23, 13:46 »
no i ważne, pochwal się jak idzie ci szkolenie psiaka ;)
Zapisane

kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #11 : 2008-07-26, 17:14 »
myśle że się da ale różnie bywa.Miej w ręce np.kawałek kiełbaski i podnoś łapę psa za każde\wysłuchanie dawaj kawałek kiełbaski pies szybko załapie i będzie wdzięczny :)
Zapisane
:):):)

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #12 : 2008-07-28, 11:49 »
Narazie chyba będzie umiała proś! Wyjełam parówkę i wzięłam kawałek. Powiedziałam proś kilka razy a ona poprosiła!!
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #13 : 2008-07-28, 11:53 »
I nawet zaczyna powoli umieć siad!
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #14 : 2008-09-11, 10:35 »
Oj tak smakołyki są kluczem do psiego posłuszeństwa :P
chociaż ku mojemu zdziwieniu Pako chetnie nauczył się wykonywać wszystkie te czynnosci bez pomocy szyneczki :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedz #14 : 2008-09-11, 10:35 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #15 : 2008-09-11, 11:08 »
Oj tak smakołyki są kluczem do psiego posłuszeństwa :P
na mojego to nie działa, on w ogóle je tylko dlatego, że czasem musi ;). W końcu nauczył się podawać łapę, ale uczyłam go tego "na zabawkę".
Tylko łapkę podaje tylko i wyłącznie gdy stoi na tylnich nóżkach, gdy stoi na komplecie swych odnóży łapki podać nie chce- boi się, że się wywróci, czy co? :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #16 : 2008-09-12, 20:57 »
Cóż! Niektóre psiaki nie są jedzenio-maniakami tylko zabawko-maniakami!! Ale są wspaniałe wyjątki, które zrobią to bezinteresownie! :D
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

klaudia.czastkiewicz

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #17 : 2008-09-21, 13:57 »
Miałam kiedyś bernardyna, to był najłagodniejszy pies na świecie była bardzo leniwa i wystarczyło że leżała na podwórku na schodach a każdy bał się wejść. Nigdy w życiu nikogo nie ugryzła nie szczypnęłą ani nie podrapała.Nie wiedziała nawet co znaczy lizać zmarła jak miała 8 lat. Ale to długa historia, bardzo. A nauczyłam ją dużo rzeczy w wieku 7, 8 lat. Mówi się ze psa mozna czegokolwiek nauczyc do 2 lat!!nieprawda!! mojego psa tresowałam tylko jeden dzień a umiała się zachowac.Strasznie za nia tesknie i pzdr

a i jeszcze dodam że nie musiałam jej niczym nagradzać... ;p robiła wszystko bezintersownie  to był jacudowniejszy pies pod słońcem ;(
« Ostatnia zmiana: 2008-09-21, 14:19 autor IBDG »
Zapisane

Asiulka xD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • Koniara ze mnie! :b
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #18 : 2008-09-23, 21:03 »
Jejciu! To był naprawdę pies-cudo! Może i leniwy, ale co tam!! Waże, że miała dobre serducho...  :wink:
Zapisane
Przewędrował raz samowar drogę z Tuły do Krakowa. Choć troszeczkę się zaśniedział, co zobaczył, opowiedział. To w obłoczku jego pary można ujrzeć trójkę koni... Rozśpiewały się janczary, za przygodą "trójka" goni! (Janusz Szczepkowski)

Bartek

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #19 : 2009-02-25, 08:09 »
Ja też mam taką sukę która podaje łapę bez żadnych smakołyków wystarczy że ją pochwale a ona potem sama mi łapę podaje ale teraz nie ma czasu na tresurę gdyż Mucha leży prawie cały czas w budzie i karmi maluchy   
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #20 : 2011-02-03, 11:45 »
Mój pies jest szczeniakiem ma 6 miesięcy przygarnęłam go 3 miesiące temu .Ciągle jak się bawi to gryzie nie mogę go od tego odzwyczaić nawet zamykanie go  na jakiś czas w pokoju nie pomaga , kłopot polega w tym że mój pies ma bardzo bardzo ostre zęby i jak mnie gryzie dla zabawy to czasem krew się poleje  . Nie wiem co mam robić  ;(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedz #20 : 2011-02-03, 11:45 »

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #21 : 2011-02-03, 17:20 »
myślę że psa da się wytresować bez względu na jego wiek jeżeli jest się cierpliwym i wytrwałym da się zrobić wszystko   :) psy to bardzo inteligentne stworzenia rozumieją każde słowa z ust człowieka , pies jest wierny i miły lubi uszczęśliwiać swego właściciela
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #22 : 2011-02-03, 17:49 »
Mój pies jak go przygarnęłam miał 3 miesiące i nawet na szczeniaka był bardzo rozkojarzony , teraz jest inaczej umie już siad , leżeć , zostań , daj łapę , przyjdź a ma zaledwie 7 miesięcy . Wystarczy często pod czas tresury powtarzać słowo na które ma reagować , jeśli pies zaczyna powoli wykonywać poszczególne czynności powinno się go nagradzać [ dawać mu smakołyki , głaskać go , bawić się z nim , mówić dobre słowa ] i wtedy pies zaczyna powoli pamiętać co ma zrobić gdy usłyszy dane słowa . Nie wolno krzyczeć a tym bardziej bić psa pod czas tresury to naprawdę źle działa na psa a tym bardziej na szczeniaka czy młodego psa . Sprawia to że pies nie będzie chciał wam ufać i będzie się was bać, psy to wrażliwe zwierzęta . Nie które psy boją się podejść do właściciela dlatego że on go bije i na niego krzyczy , dla tego jeśli chcecie by wasz pupilek wam ufał to proszę nie bijcie go bo to psuje między wami relacje
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #23 : 2011-02-03, 17:53 »
KAŻDY kontakt z psa zębami (również delikatne, przypadkowe dotknięcie bezbolesne dla Ciebie) powinno być jednoznaczne z końcem zabawy i ignorowaniem psa przez kilka/kilkanaście minut. Jak pies domaga się uwagi za wszelką cenę należy go ignorować do czasu, aż się uspokoi i dopiero wtedy, po odczekaniu kilku minut można powrócić do zabawy.
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #24 : 2011-02-03, 19:35 »
Tylko jest taki mały problem jak go ignoruję zaczyna tak głośno szczekać oraz zaczyna  mnie szczypać i gryźć jeszcze mocniej niż w tedy  :( on ma naprawdę bardzo ostre zęby a jest jeszcze szczeniakiem no właściwie ma 6 miesięcy . A jak go  leciutko klepnę to on myśli że się z nim bawię a z reguły jest naprawdę bardzo mądry ale jeśli chodzi o zabawę to nie mogę sobie z nim  poradzić     a nie chcę go bić
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #25 : 2011-02-03, 20:28 »
W takiej sytuacji zamknij siebie albo psa w innym pokoju i czekaj aż się uspokoi. Biciem nic nie wskórasz, podczas zabawy pies pod wpływem emocji nie czuje bólu, wiec zawsze będzie to traktować jako zabawę. Poza tym zapewnij psu więcej zajęć - spacerów szkolenia, jak pies będzie zmęczony to przy ewentualnym ignorowaniu go nie będzie aż tak bardzo zabiegał o uwagę dzięki czemu łatwiej będzie go oduczyć gryzienia przy zabawie.
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #26 : 2011-02-03, 20:38 »
Okej ,ale mój pies umie otwierać drzwi  :idea: :|
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedź #27 : 2011-02-05, 10:19 »
Dziękuję ci chamsti  ,twoje porady są bardzo skuteczne , zamknęłam go w pokoju i przytrzymałam drzwi by sobie nie otworzył . Gdy się uspokoił to go wypuściłam i był grzeczny teraz gdy się bawimy a on mnie gryzie to go zamykam w pokoju i po kilku minutkach wypuszczam i on już mnie nie gryzie bo wie jaka kara go za to czeka  ;p dziękuję  ci chamsti
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do, którego wieku życia da się wytresować psa?
« Odpowiedz #27 : 2011-02-05, 10:19 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 33 zapytaniami.