Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Konie nie muszą byc idealne!  (Przeczytany 5040 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alii

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #30 : 2004-07-18, 13:30 »
Cytat: Newada
właśnie.
a co do tego wcześniejszego.
najbardziej mnie wkurza jak ktoś taki biedny i zrospaczony że hej bo MUSI oddać biednego konia na rzeź(którego tak przecież kocha)(niezapominajmy że oddając konia na rzeź też się zarabia)tylko że ten miłośnik koni już nie pomyśli o tym że można konia oddać do Tary czy do innego schroniska,bo jeszcze do końca jego życia musi na nim zarobić...a jak się ogłasza w necie czy gdzies ze taki biedny bo koń jest chory i musi go sprzedac na rzeź,robi akcję-pomóżcie- ,zbiórkę pieniędzy itp.


To to juz normalnie paradoks. jak zalezy mu na koniku to niech odda go do Tary, a nie narzeź
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #31 : 2004-07-18, 18:53 »
No ale widać, że niektórzy lubią grać na uczuciach dobrym ludziom, a i przy tym się wzbogacając.... straszne  :cry:
Pozdrawiam :P
Zapisane

Alii

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #32 : 2004-07-18, 20:57 »
Z takimi to mi sie nawet gadać nie chce. Jak tak można. Brać ludzi na litość, a potem i tak oddawać konia na rzeź  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedz #32 : 2004-07-18, 20:57 »

barszcz

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #33 : 2004-07-19, 10:05 »
heh, to już fakt, że najlepiej się zarabia na cudzym nieszcześciu niestety...
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #34 : 2004-07-20, 20:16 »
Najgorsze jednak to że na takich nie ma rady...
Oni beda robić i beda organizować bo wiedzą żę znajdą się tacy którzy tą kase dadzą...
bo przecież jak nie das, to nie jemu robi na złość, tylko koniowi, bo jak nie bedzie kasy, nie bedzie życia..
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #35 : 2004-07-20, 20:56 »
No to jest straszne, aż sumienie boli jak się nie mogło dać, a oni tylko chęć zysku......
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #36 : 2004-07-23, 10:43 »
Cytuj

no raczej dobrze jak stajnie sa czyste, mimo wszystko..  

podejrzewam, że Rusce chodziło o to, iż stajnia w której jeździ nie jest jakaś sterylna, cała wykafelkowana itp. tylko taka mala stajenka , taka 'poprostu'
  :wink:
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #37 : 2004-07-26, 21:04 »
co do tytułu tematu to ja się jeszcze nigdy niespotkałam z koniem idealnym, każdy ma swoje plusy i minusy jak i ludzie w koncu nie ma ludzi idealnych :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #38 : 2004-07-26, 21:12 »
napewno u każdeko koń idealny będzie inaczej wyglądał i inaczej się zachowywał.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedz #38 : 2004-07-26, 21:12 »

Alii

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #39 : 2004-07-26, 21:23 »
Każdy koń dla swojego właściciela jest ideałem.  :D
Zapisane

Ritka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #40 : 2004-07-26, 21:34 »
nieprawda  :roll:
Zapisane

Alii

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #41 : 2004-07-26, 21:41 »
no dobrze nie każdy, ale wielu tak uważa. :D
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #42 : 2004-07-26, 22:10 »
ja mam swoją ukochaną pupilke i wcale nieuważam że ejst ideałem, i gdyby była cudownym koniem który potrafi wszystko i wogóle to byłoby to troche nudne tak przynajmniej codzień staram sie ją czegoś nauczyć pracuje nad nią i to właśnie jest najwspanialsze gdy poraz pierwszy kon zrobi idealnie to czego uczyło sie go przez pewien czas :D
Zapisane

Morticia

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #43 : 2004-07-26, 23:11 »
Oj Alii dla większości jeźdźców "profesjonalnych" to biznes jak każdy więc mało kto myśli o tym że jego koń jest idealny a wielu koniarzy wymienia swojego do niedawna idealnego konia na nowszy model jak tylko zachce im się startować na zawodach
Zapisane

Alii

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #44 : 2004-07-27, 08:56 »
E tam, dla mnie mój koń i tak byłby ideałem  :D Nie ważne czy umiał by ciągi zwroty, piafy itp.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedz #44 : 2004-07-27, 08:56 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #45 : 2004-07-27, 14:33 »
wielu osobom, takim jak np. Alii nie przeszkadzają niedoskonałości swoich pupili, chodźby z tego względu, że jest to spełnienie ich marzeń  :wink:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #46 : 2004-07-27, 18:57 »
zacznijmy od tego że nie ma koni idealnych :P

Kamelia

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #47 : 2004-07-27, 19:22 »
Cytuj

Nie ważne czy umiał by ciągi zwroty, piafy itp.

dla mnie też nie robi to znaczenia ale nie mówie że jakiś takich prostszych z trudniejszych :P rzeczy jak np. ciągi w stępie nie uczyliśmy sie (ja i Gigi) może kiedyś przyjdzie czas na coś więcej ale to tylko dla własnej satysfacji a nie na pokaz w końcu on ma 4 lata i 2 miesiące :)
Zapisane

anieszka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #48 : 2004-07-28, 18:12 »
a dla mnie "mój" koń jest taki jakbym chciała żeby był :) umie tyle żeby mnie czegoś nowego nauczyć a ja umiem tyle żebym jego coś nauczyła :) i pracuje nam się super uczymy się siebie nawzajem :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #49 : 2004-07-30, 12:49 »
doładnie lepiej dojść do tego razem i powoli niż szybko i bez porozumienia
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #50 : 2004-08-01, 11:25 »
Ja też bym tak chciała kiedyś mieć konia i razem z nim się uczyć, to takie fajne :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedz #50 : 2004-08-01, 11:25 »

Ritka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #51 : 2004-08-01, 13:18 »
a ja sie ucze bez mojego konia :P
kupiłam sobie takiego co umie i nie żałuje  ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #52 : 2004-08-04, 13:01 »
a ja takiego co nie umiał, ale potem umiał a potem miał wypadek i znowu częściowo nie umie i jestem czasami na skraju rzucenia tego wszystkiego, chce mi się ryczeć i wogóle :(
Zapisane

Krówka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #53 : 2004-08-04, 13:15 »
ja uważam, że są konie ideały.
Przecież "ideał" to dla każdego co innego.
kon ideal to wcale niemusi byc jakis piekny, rumak, ktory wszystko umie.
Mój ideał ma swoje wady, ale są to takie wady za które go kocham(tak samo jest z facetami, moim psem itp). Jakby byl takim stereotypowym ideałem(bez jakichkolwiek wad) szybko by się znudził- "Ja też bym tak chciała kiedyś mieć konia i razem z nim się uczyć, to takie fajne "
Ritka, twój koń tez napewno nie robi wszystkiego zawsze tak jakbyś chciała no nie? :D
Zapisane

Ritka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #54 : 2004-08-04, 13:23 »
krówka, on nigdy nie robi tego tak jakbym chciała :P
ale nie napisałam że to jest ideał. Może ideałem byłby dla mnei koń, którego bym sobie sama zrobiła, napewno lepiej by sie jeździło, bo koń jest nauczony twoich sygnałów...
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #55 : 2004-08-04, 15:54 »
Nie zniechęcaj się Kamelia  :P :) :) :) napewno Ci się uda... Krówka zgadzam się z Tobą.
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #56 : 2004-08-08, 00:10 »
Cytat: krówka
Jakby byl takim stereotypowym ideałem(bez jakichkolwiek wad) szybko by się znudził

Mi by się napewno nie znudził i myśle że to źle ze uważasz ze jakikolwiek koń mógłby ci się znudzić. Dla mnie kon nie jest czymś co mogłoby się znudzić jak jakaś zabawka dla mnie jest osobą, przyjacielem a prawdziwi przyjaciele się nigdy nie nudzą. Z koniem ideałem czy nieideałem można przezywac najróżniejsze przygody ale to wsyztsko zalezy od właściciela.
Zapisane

anieszka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #57 : 2004-08-08, 22:57 »
no napewno by ci się znudził gdybys od kilku lat robiła codzień to samo koń zawsze robiłby to samo i zachowywał się tak samo :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedz #57 : 2004-08-08, 22:57 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #58 : 2004-08-09, 08:37 »
sztuka w tym by trenując konia wciąż urozmaicać mu trening i zmieniać ilość i kolenośc ćwiczeń poszczególnych, nie można dopuszczać by koń chodził na pamięć...ale jeżeli ktoś wozi pupę i codzień 10 min stępa 10 kłusa 10 galopu 10 strępa i w między czasie 3 woltya  reszta po obwodzie to się nie dziwię...

Krówka

  • Gość
Konie nie muszą byc idealne!
« Odpowiedź #59 : 2004-08-09, 20:55 »
nawet jak bym urozmaicala trening, (a tak robie) to i tak znudzilo by mi sie, gdyby kon ideal(stereotyp) na ktorym bym jezdzila zawsze wszystko robilby idealnie...nie chodzi o to, ze kon by mi sie znudzil, tylko jazda na nim nie sprawiala by mi takiej satyswakcji, jak jezdze na koniu, ktory czegos niepotrafi i po wielu ciezkich treningach uda nam sie to zrobic, wtedy dopiero czuje ze to wszystko ma sens, wiem że moja jazda to nie właśnie woże dupy zaprzeproszeniem
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.516 sekund z 28 zapytaniami.