Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem na lonzy!!  (Przeczytany 3743 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klaudusia090

  • Gość
Problem na lonzy!!
« : 2008-03-03, 19:22 »
Witam! Mam pytanie poniewaz moje kolezanka dostala konia do opieki na 10 miesiecy pod nieobecnosc wlascicielki. Wielkim problemem jest, ze kon nie chce chodzic na lonzy !! :(
Chodzi o to, ze kon wogole nie chce chodzic na prawa strone, wiec zawsze zaczyna z lewa strone...
ale jak zmienia strone to konik zaczyna za nia chodzic, probowala nawet odgonic ja batem ,ale ona(kon) nic nie robi sobie z bata !!
Jednym slowem ma go gdzies :/
Niestety nie ma mozliwosci kozystania z lonzownika bo go nie ma!
Konik jest w wieku 5 lat, wczesniej byla zrebna i cacly czas w boksie lub na pastwisku...!
Dlatewgo, ze konik bardzo dlugo nie chodzil, nie chcemy ryzykowac wsiadajac na niego...(od razu jak zostala ujezdzona to zazrebili ja, od tamtego czasu nie chodzila )
Prosimy o pomoc !
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Problem na lonzy!!
« Odpowiedź #1 : 2008-03-03, 20:59 »
może niech jedna z was stoi na środku z lonża a druga prowadzi konia idąc obok niego zeby pokazać koniowi o co chodzi ew wedzidło i 2 lonże, myśle że mogłaś dopisać ten pos do innych tego typu zamiast zakładać nowy wątek
Zapisane

klaudusia090

  • Gość
Odp: Problem na lonzy!!
« Odpowiedź #2 : 2008-03-03, 21:15 »
Przepraszam za dodawanie nowego postu/watku??
Odp. bardzo zadko jestesmy w tych samych godzibnach w stajni ona czesto jest jak mnie nie ma, wiec sie mijamy... co myslisz aby moze zaczac z tym koniem naturala?? 7gier??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem na lonzy!!
« Odpowiedz #2 : 2008-03-03, 21:15 »

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Problem na lonzy!!
« Odpowiedź #3 : 2008-03-04, 18:56 »
 wiesz skoro koń nie che chodzi na jedną strone to moze ma ją obolałą sprawdzalaś czy nie ma jakis obrzęków, gorących miejsc na ciele. proponowałabym ją osiodłać założyć ogłowie i przypiać laze do wewnętrznego kółka wedzidła a od zewnętrznej strony gume na tyle krucej by nie pozwalała koniowi zmieniać kierunku, zacząć od stęna powoli kłusem i jak już sie wycwiczy to zacząć galop. idz cały czas za koniem z batem tak by nie mógł sie obrócić jeśli bedzie próbowac to zrobić to machnij batem i pogoń. ten koń poprostu wymaga nauczenia chodzenia na lonży i przedewszystkim lonżować na małym ogrodzonym terenie. mósiałbybyście sie skontaktowac z wlaścicielem i wypytać co było robione z tym koniem dokładnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.308 sekund z 24 zapytaniami.