Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomóżcie mi!!  (Przeczytany 1854 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marta1

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« : 2004-10-05, 19:29 »
W sobotę kupiłam sobie parkę gupików- sprzedawca sprzedał mi je normalnie. W nocy samiczka zdechła. Poporosiłam tatę aby mi kupi w poniedziałek przed południem jeszcze jedną samiczkę, ale tym razem w sklepie odradził mu jakiś strarszy sprzedawca kupna tych rybek gdyż od jakiegoś czasu coś się z nimi dzieje.  Pod wieczór samczyka- gupika już nie było. Zdechły też trzy neonki. No a dzisiaj jeszcze molinezja. Boję się aby mi wszystkie po kolei nie zaczeły zdychać...
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #1 : 2004-10-05, 19:36 »
Wlasnie tak wyglada wpuszczanie nowych rybek bez kwarantanny.
Czy sa jakies widoczne objawy tego czegos co powoduje smierc rybek?
Zapisane

marta1

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #2 : 2004-10-05, 19:55 »
kompletnie nic. Brak objawów. Co rozumiesz przez kwarantanne?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomóżcie mi!!
« Odpowiedz #2 : 2004-10-05, 19:55 »

arke

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #3 : 2004-10-05, 19:57 »
Bo jeżeli nie to nie wiem ja bym porazdił wymienic cała wode i wypłukac wszytko chociaż wiem ,że sie tego nie powinno robic tego nigdy ale cóz.... ale kupić jakieś lekarstwo somkro widaomo jaka to choroba.przykro mi
Zapisane

marta1

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #4 : 2004-10-05, 22:49 »
Cytuj

ale kupić jakieś lekarstwo somkro widaomo jaka to choroba

no dokładnie.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #5 : 2004-10-06, 07:36 »
Cytat: marta1
Co rozumiesz przez kwarantanne?

Kwarantanna to jest osobny zbiornik, do ktorego wpuszcza sie nowo zakupione ryby i obserwuje sie je przez jakis czas czy nie sa nosicielami jakiejs choroby i czy wogole nie sa chore. Taka kwarantanna powinna IMO trwac od 2 tygodni i dluzej. Wedlug mnie w kwarantannie, jesli nie ma zadnych objawow, nie powinno stosowac sie zadnych lekarstw. Jedynie w przypadku wystapienia choroby nalezy stosowac lekarstwa. A tak jedynie obserwacja ryb.
Akwarium kwarantannowe to jedynie sam zbiornik z grzalka, filtrem i oswietleniem bez zadnych ozdobek jak rosliny, zwir itp., a to dlatego, ze wtedy lepiej widac np. odchody rybie, po ktorych mozna poznac czy nie maja np. pasozytow, co byloby trudne gdyby w takim akwarium znajdowal sie zwirek, w ktory wpadalyby odchody.
Tak wiec rada na przyszlosc. Kwarantanna to raczej nieodzowny element akwarystyki. Nie musi to byc wielki zbiornik. Musi spelniac jedynie swoje zadanie.
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #6 : 2004-10-06, 08:17 »
A ja jak zwykle:
trypoflavin
FMC
i po kłopocie, ale później trochę jest problem z neutralizacją. A może rybki mają problemy jakieś z trawieniem??
Zapisane

Amarae

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #7 : 2004-10-06, 10:47 »
ja gdzie kupuje ryby jest kwarantanna.. ostatnio chcialam kupic pare neonow, ale facet uczciwie powiedzial, ze sa w kwarantannie ;] Oczywiscie moga byc tez w skelpie takie rybki ktore zachorowaly juz po kwarantannie nie wiedziec czemu - to sie nazywa choroba bezobjawowa ktora moze zarazic wszystkie ryby ;) kupuj tylko w sprawdzonych sklepach, tak na przyszlosc ;P
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #8 : 2004-10-06, 13:33 »
Cytat: Ersa
ja gdzie kupuje ryby jest kwarantanna.. ostatnio chcialam kupic pare neonow, ale facet uczciwie powiedzial, ze sa w kwarantannie ;]

Tylko, ze w sklepie jak robia kwarantanne to szprycuja ryby niewiadomo czym i po przeniesieniu do innego akwa sa oslabione i moga zlapac cos od rybek, ktore juz w akwarium byly i byly tylko bezobjawowymi nosicielami choroby.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomóżcie mi!!
« Odpowiedz #8 : 2004-10-06, 13:33 »

marta1

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #9 : 2004-10-06, 15:16 »
nasępnym razem zrobie kwarantanne. No coż nie wiedziałam o tym wcześniej. :(  :(  :(  :(  :(  :( :( :( :( :(
od wczoraj nie zdechła żadna rybka :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)
Zapisane

arke

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #10 : 2004-10-06, 15:35 »
To już powinno być wszytko dobrze:d
Zapisane

marta1

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #11 : 2004-10-06, 18:18 »
kupiłam jakąś tabletke z antybiotykie, jak rybki nadal będą zdychać dam im ją. Bo póki cio nie chce dawać no bo antybiotyk osłabia
Zapisane

Kira

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #12 : 2004-10-06, 18:41 »
:) a kwarantanna sie napewno przyda.... :o  w przyszłosci  marcie
Zapisane

Amarae

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #13 : 2004-10-06, 18:46 »
Cytat: Asmi
Cytat: Ersa
ja gdzie kupuje ryby jest kwarantanna.. ostatnio chcialam kupic pare neonow, ale facet uczciwie powiedzial, ze sa w kwarantannie ;]

Tylko, ze w sklepie jak robia kwarantanne to szprycuja ryby niewiadomo czym i po przeniesieniu do innego akwa sa oslabione i moga zlapac cos od rybek, ktore juz w akwarium byly i byly tylko bezobjawowymi nosicielami choroby.


W tym sklepie, w ktorym ja kupuje, nie szprycuja ;/
Zapisane

Asmi

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #14 : 2004-10-06, 19:05 »
Cytat: Beaglomania
A ja jak zwykle:
trypoflavin
FMC
i po kłopocie, ale później trochę jest problem z neutralizacją. A może rybki mają problemy jakieś z trawieniem??

Jedynym sposobem na pozbycie sie lekarstw po chorobie w akwarium jest uzycie wegla aktywowanego. Trzeba umiescic go w filtrze na dobe, dwie a potem w koszu na smieci :P .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomóżcie mi!!
« Odpowiedz #14 : 2004-10-06, 19:05 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #15 : 2004-10-06, 19:50 »
marta1 od razu widać, że nie przeczytałaś książki dla początkujących akwarystów

dam ci pewną radę, rybki bierz tylko od hodowcy, a nie ze sklepu
po pierwsze taniej
po drugie masz pewność, że są zdrowe

niestety w sklepach zoologicznych bardzo często sprzedają chore ryby, a w zbiornikach można zobaczyć ryby padłe
kiedyś babka w sklepie wciskała kit jakiemuś dziecku, że te kropeczki na rybce to taka odmiana, a wszystkie ryby były chore na ospe  :roll:
ja zwykle jak coś takiego widze to głośno wyrażam swoją opinię, zniechęcając ludzi do kupowania w takich sklepach
Zapisane

marta1

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #16 : 2004-10-06, 21:58 »
Cytuj

marta1 od razu widać, że nie przeczytałaś książki dla początkujących akwarystów

przczytałam, ale tam pisało tylko że rybko przed wpuszczeniem do akwarium należy umieścić w woreczku i położyć na powierzchni wody. I tak zrobiłam
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #17 : 2004-10-07, 14:53 »
ja w każdej książce mam napisane o kwarantannej  :shock:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #18 : 2004-10-07, 15:04 »
ja czytałam ze 2 i nie było- ale ze mnie typowy akwarystyczny samouczek ;) a kwarantanny nie stosowałam- miałam szczęście po prostu. ale i tak już kulorzęsek był ;]
Zapisane

arke

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #19 : 2004-10-07, 15:21 »
Cytuj

dam ci pewną radę, rybki bierz tylko od hodowcy, a nie ze sklepu

NO nie przesadzaj po rybki bedzie specjalnie do hodowcy klecieć.Trzbea sie tylko troche znac i pujśc do uciewego skleou zoologicznego ;)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #20 : 2004-10-07, 20:20 »
Wiesz, jest sporo ludzi którzy hodują rybki dla przyjemności i napewno podzielą się z nią za darmo lub za symboliczną cenę i będzie mieć pewność że są to zdrowe i młode rybki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomóżcie mi!!
« Odpowiedz #20 : 2004-10-07, 20:20 »

marta1

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #21 : 2004-10-07, 21:23 »
Ale cięzko jest znaleźć rybki od hodowcy(nie mówię o mlinezjach,mieczykach i gupikach). No ale dzięki za radę
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #22 : 2004-10-08, 08:10 »
ja bym musiała kawał jechać a tak to przejdę się po rybki i spokój. i sklep jest OK
Zapisane

arke

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #23 : 2004-10-08, 14:59 »
NO wśnuie jak się ma jakiś dobry sklep i wiesz zę cię nie przekręce.Ale dobrze powiedziała Kesi ,bo rzeczywicscie nie którzy ludzi z zoologu sa wredni a by sprzeac
Zapisane

moody

  • Gość
Pomóżcie mi!!
« Odpowiedź #24 : 2004-10-08, 15:16 »
arke to ty ?? hehe nie poznałem cie po tej grzywie :P żabka była charakterystyczna jak znak firmowy a ten lef nie pasuje do twojej xywki :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 27 zapytaniami.