Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z RYBKA  (Przeczytany 8634 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary-kate11

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #30 : 2004-12-01, 17:58 »
Wszyscy jestescie beznadziejni, gadacie ame glupoty, a ja i tak wiem swoje!!! Bo nie bede hodwac jednego malutkiego welona w 100 litrowym akwarium bo by byl samotny!!!
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #31 : 2004-12-01, 18:02 »
Cytat: mary-kate11
Wszyscy jestescie beznadziejni, gadacie ame glupoty, a ja i tak wiem swoje!!! Bo nie bede hodwac jednego malutkiego welona w 100 litrowym akwarium bo by byl samotny!!!


Co prawda wczesniej się nie wypowiadałam, ale to, co napisałaś, nie było miłe. Prosiłaś o pomoc, to ją uzyskałaś...  Jesteś znawcą welonów żeby osądzać jak "beznadziejna" jest wypowiedź innych? Poza tym jeden welon, choćby był w małej kuli, zawsze będzie "samotny", bo przecież nie będzie miał kolegów/koleżanek ;)

(ja osobiście kiedyś miałam welonki, było to co prawda dawno, ale z tego co czytałam w tym temacie, są tutaj osoby, które troszkę się na tym znają - a jeśli coś napisałam nie tak w tym poście, to proszę o jakieś sprostowanie ;) )
Zapisane

mary-kate11

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #32 : 2004-12-01, 18:19 »
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, TROCHE MNIE PONIOSLO!!! :cry: NIE  SADZILAM ZE NA FORUM MOGA BYC TAKIE SPRZECZKI ALE JA I TAK BEDE HODOWAC TE WELONKI!!! :) NAPRAWDE BARDZO SSSSSOOOOOORRRRRYYYYY ZA TO CO PISALAM JAK NA RAZIE CHCIALABYM POWIEDZIEC ZE JAK DO TEJ PORY MI TE  WELONY NIE ZDECHLY TO SAZDROWE TYKO CCHCIALABYM WIEDZIEC CO TO ZA CHOROBA BO JUZ WIECIE WARUNKI!!!!PLEASE!!!!!!!! :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problem z RYBKA
« Odpowiedz #32 : 2004-12-01, 18:19 »

Ellen

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #33 : 2004-12-01, 18:22 »
To moze opisz dokladnie jak sie teraz rybka czuje i jak wyglada ok? Podaj jaka masz teraz temperature i najlepiej jeszcze wyniki testow wody.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #34 : 2004-12-01, 18:24 »
Cytat: mary-kate11
Wszyscy jestescie beznadziejni, gadacie ame glupoty, a ja i tak wiem swoje!!! Bo nie bede hodwac jednego malutkiego welona w 100 litrowym akwarium bo by byl samotny!!!

moja babacia też tak mówi.... no sorry weż ty spójż na siebie. w 100 litrach można chodować 2 welonki.
 Jak długo chodujesz welonki??
czy kiedykolwiek miałaś inne rybki??
czy czytałaś inne książki niż "SERA""??
czy ty serio myślisz że jesteś najmądrzejsza??
czy czujesz się samotna w swoim domu pokoju no nie wiem
czy welonki żyją w stadzie??(tu sie serio pytam  bspecjalistów bo nie wiem)
czy masz trochę szacunku dla SIEBIE I INNYCH
CZY JAkbyś gadała z nami na żywo to teź byś takie pierdoły i chamstwa pociskała??

a zrób sobie takie coś: przelicz sobie jakoś wielkość welolnka i poj. twojego akwarium na ludzkie wymiary weż się zamknij w takim pomieszczeniu cały czas biegaj (szybko) jedz i wiadomo co rób po jedzeniu  a i nie zapomnij jeszcze dodać paru innych osób
i jak się czujesz drugi oświęcim nie?? ciekawe co by powiedziały twoje welonki na wigilię o ile doźyją
Zapisane

Ellen

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #35 : 2004-12-01, 18:28 »
Cytat: kasia8989
czy welonki żyją w stadzie??


Chyba tak :roll:
Zapisane

mary-kate11

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #36 : 2004-12-01, 19:07 »
ALE KASIA CHYBA PRZEPROSILAM JEST MI NAPRAWDE PRZYKRO ZE TAK MOWILAM!!! :(  A CO DO POSTU ELLEN  CHCIALAM POWIEDZIEC ZE BABELEK ( TA RYBA ) MA SIE CHYBA ROCHE LEPIEJ A TEMPERATURE MAM 26 STOPNI!!! JESLI TO ZA DUZA TEM. TO POWIEDZ JAK MAM JA OBNIZYC!!! :cry:  :(
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #37 : 2004-12-01, 19:40 »
NO WIM WIM DLUGO TO PISAŁAM WIĘC ZA NIM PNAPISAŁAM NIE ZDĄŻYŁAM PRZECZYTAĆ
POZZZZZZDROOOOOOOOOOOOOO
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #38 : 2004-12-01, 19:50 »
Kasia8989 Welonki nie są typowo stadnymi rybami, ale lubią mieć towarzystwo
mery-kate 11- temperaturę obniżasz wyjmując po prostu grzałkę. I naprawdę radzę ci przeieść te ryby do większego akwarium, bo jak masz akwa za małe na ich potrzeby to licz się z tym, że będą ci chorowały
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problem z RYBKA
« Odpowiedz #38 : 2004-12-01, 19:50 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #39 : 2004-12-01, 20:55 »
Cytuj

BEDE HODOWAC TE WELONKI!!!  NAPRAWDE BARDZO SSSSSOOOOOORRRRRYYYYY ZA TO CO PISALAM JAK NA RAZIE CHCIALABYM POWIEDZIEC ZE JAK DO TEJ PORY MI TE WELONY NIE ZDECHLY TO SAZDROWE


Znałam welonkę, ktora żyła 1,5 roku w kuli 5 litrów w przy wodzie zmienianej chyba raz na miesiąc... :( Na szczęscie teraz ma więszy metraż... :)

Moje welonki nie mają wogóle grzałki... ;)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #40 : 2004-12-01, 22:37 »
mary-kate11 nie rozumiem jak możesz się tak wymądrzać nie wiedząc właściwie nic o awarystyce  :roll:  

Zanim się kupi jakieś zwierzątko należało by poczytać fachową literature, a nie jakieś ulotki ( w których jest mało prawdy).

I radzę poczytać coś na temat chroroby - skarlania ryb przez nieodpowiedni litrarz zbiornika.

Przyjmujemy twoją skruchę   :wink:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #41 : 2004-12-02, 14:10 »
Cytat: mary-kate11
NIE ZDECHLY TO SAZDROWE TYKO CCHCIALABYM WIEDZIEC CO TO ZA CHOROBA BO JUZ WIECIE WARUNKI!!!!PLEASE!!!!!!!!


Są zdrowe, ale chcesz wiedzieć na co są chore?  :roll:
Zapisane

mary-kate11

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #42 : 2004-12-02, 16:16 »
CO DOOLKI NIE MAM GRZALKI!!! A JA I TAK UWAZAM ZE TE RYBY NIE POTRZEBUJA WIEKSZEGO AKWARIUM BO NIE WYGLADAJA JAK NIESZCZESLIWE!!! :D
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #43 : 2004-12-02, 16:30 »
Nie wyglądają? Po yglądzie ryb nie można rozpoznać ich samopoczucia. Tylko po zachowaniu. I powtarzam jeszcze raz: W takim małym zbiorniku (nie dostosowanym do wielkości i ilości mieszkańców) ryby będą wiecznie chorować. To jest wina wspomnianego już karłowacenia (które wynika z za małych rozmiaów zbiornika). Musisz się liczyć też z tym, że te ryby nie pożyją za długo (jeśli dobrze pójdzie 3 lata, kiedy w dużych akwariach dożywają 15). Więc twoje ryby może i wyglądają na szczęśliwe, ale wierz mi- one szczęśliwe nie są
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #44 : 2004-12-02, 17:15 »
Ta choroba nazywa się;  zbyt mały litrarz akwarium  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problem z RYBKA
« Odpowiedz #44 : 2004-12-02, 17:15 »

kasia8989

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #45 : 2004-12-02, 18:04 »
a jak ty rozpoznajesz czy ryba jest szczęśliwa czy nie??
Zapisane

mary-kate11

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #46 : 2004-12-02, 19:46 »
Cytat: kasia8989
a jak ty rozpoznajesz czy ryba jest szczęśliwa czy nie??
Poprostu widze ze na moj widok plywaja radosnie w kolko i doplywaja do powierzchni zebym dala im jesc!!!A a jesli chodzi o olke nie sadze zeby ryby dozywaly 15 lat chociaz to moze mozliwe! A ja i tak bede sie cieszyc jesli pozyja tak dlugo!!! 8)
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #47 : 2004-12-02, 20:06 »
Cytat: mary-kate11
Poprostu widze ze na moj widok plywaja radosnie w kolko i doplywaja do powierzchni zebym dala im jesc!!!A a jesli chodzi o olke nie sadze zeby ryby dozywaly 15 lat chociaz to moze mozliwe! A ja i tak bede sie cieszyc jesli pozyja tak dlugo!!! 8)


Z tym pływaniem- welonki to bardzo towarzyskie ryby i takie zachowanie nie jest u nich czymś dziwnym. A ryby owszem dożywają 15 lat, a większość bez problemu przekracza tę granicę (pewnien Japoński karp koi przeżył 275 lat). Ale twoje nie mają szans na dotarcie do tej granicy z powodu choprób, których w tak małyym akwarium nie da się uniknąć (wiem, wiem- jestem mnomotematyczna)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #48 : 2004-12-02, 20:17 »
to, że ryby podpływają pod powierzchnie wody wcale nie oznacza, że są głodne  :roll:
Zapisane

amnesiac

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #49 : 2004-12-02, 21:05 »
Miałam nie pisać, ale napiszę. Ktoś z tak infantylnym i bezkrytycznym podejściem do zwierząt co Ty, nie powinien mieć żadnych żywych stworzeń pod opieką. Skoro wszyscy tu są beznadziejni, a Ty jedna twierdzisz, że masz rację, to chyba o czymś świadczy...
Nie wspomnę już o litrażu, jaki zafundowałaś swoim rybkom, bo graniczy z sadyzmem.
Z reguły im ryba większa, tym dłużej żyje. Karpie koi dożywają 80-tki!. Nie życzę Twoim rybkom długiego życia w takich warunkach.
Ryby są z natury wiecznie głodne i dlatego podpływają do powierzchni bo "a nuż coś wpadnie do wody". Przekarmiając można doprowadzić do klęski biologicznej w akwarium i zafundować podopiecznym nadwagę.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #50 : 2004-12-02, 21:11 »
Cytuj

a jak ty rozpoznajesz czy ryba jest szczęśliwa czy nie??

Pyta się ich :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problem z RYBKA
« Odpowiedz #50 : 2004-12-02, 21:11 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #51 : 2004-12-03, 16:34 »
Cytuj

A a jesli chodzi o olke nie sadze zeby ryby dozywaly 15 lat chociaz to moze mozliwe!


Zdecydowanie możliwe...

mary-kate, skoro i tak nie wieżysz w to co mówimy, to może kup sobie profesjonalną książkę, jak mówi Kesi, a nie ulotki w których wszystko co jest napisane sprowadza się do zachęcenia do kupienia produków danej firmy. Jak już się naczytasz to wtedy wejdx na forum i rozwiej resztę wątpliwości... :)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Problem z RYBKA
« Odpowiedź #52 : 2004-12-05, 13:12 »
ja myślę że to jest typowe prowokowanie, a jeśli nie to już reszta powiedziała co myślała  :roll:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 27 zapytaniami.