Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rybka nie jedzaca dafni istnieje??  (Przeczytany 1390 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« : 2004-01-28, 22:33 »
bowiem moj brat ma uczulenie na białko zawarte w pokarmie dla rybke czy istnieja jakas rybka ktora moglby nie jesc tego zwykle pokarmu ??
Zapisane
To piekło nie raj :)

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #1 : 2004-01-29, 00:52 »
A może zamiast przestawiać gatunki ryb kupicie kostke mrożonych robakó i zdrowsze i lepsze.
Dafnia to szajstwo samo w sobie najlepiej służy jako dodatek do mieszanek domowej roboty sama nic rybie nie daje poza utzymaniem przy życiu.
Zapisane

Essi

  • Gość
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #2 : 2004-01-29, 09:47 »
A czemu dafnia to szajstwo? Ze względu na niewiadome miejsce jej pozyskiwania?
Pat, twój brat jest uczulony na dafnie czy zwykłe płatki dla ryb? Chyba że na jedno i drugie...
Dafnia też występuje w mrożonkach. Gdzieś czytałam, że niedobrze jest karmić ryby samym żywym (choć zamrożonym  :P ) pokarmem, bo jest wysokokaloryczne. Proszę mnie poprawić, jeśli to nieprawda.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedz #2 : 2004-01-29, 09:47 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #3 : 2004-01-29, 11:23 »
Suszona dafnia to szajstwo same pancerzyki nic więcej.
Cytuj

Gdzieś czytałam, że niedobrze jest karmić ryby samym żywym (choć zamrożonym  ) pokarmem, bo jest wysokokaloryczne

Nie wręcz odwrotnie moje ryby od 2 lat dostają tylko urozmaicony pokarm poch. zwierzęcego i nie widze żadnych niekorzystnych zmian w zdrowiu wyglądzie i zachowaniu (poza częstszym podchodzeniem do tarła)
Zapisane

Essi

  • Gość
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #4 : 2004-01-29, 12:26 »
Rozwielitki to skorupiaki - zawierają nie tylko białko zwierzęce, ale również różne składniki mineralne np. krzem (zawarte w pancerzykach właśnie).
W dodatku to taki sam naturalny pokarm jak oczliki czy larwy owadów, ale przekonywać nikogo nie zamierzam  :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #5 : 2004-01-29, 12:33 »
Tia ale na samych pancerzykach długo nie pożyje w zdrowiu i urodzie.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #6 : 2004-01-29, 13:47 »
moj brat jest uczulone na białko zawarte w pokarmie dla rybke
harpia pomyślałam wlasnie nad zywym pokorme ale cyz rybencje mogą sie tylko nim zywic

p.s
mialm juz akwarium 100 l ale z pwodou ucuzlenio zostalo usuniete :( ale moj brat wyjezdza na studia od przyzlego roku wiendz pomyslelismy a czemu nie :)
Zapisane
To piekło nie raj :)

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #7 : 2004-01-29, 13:52 »
Pat jasne że mogą tylko bardzo urozmaicone a pod tym względem niema problemu. Na rynku jest teraz cała masa róznych mrozonek od komarów ochotek i wodzieni po dafnie artemie bosmine do małży jaj krabów ikry krewetek itp. Można dostać mieszanki serce wołowe plus szpinak lub sałata można robić to samemu.
Liczy sie tylko wyobraźnia ;)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #8 : 2004-01-29, 21:38 »
tylko ze ja mieszkam w amlutkim miescie i przejmuje sie ze moge nie zdolac :(
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedz #8 : 2004-01-29, 21:38 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #9 : 2004-01-29, 23:30 »
ja też i żyje :) podjerzdzam do sąsiedniego miasteczka raz w miesiącu i robie zapasy.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #10 : 2004-01-30, 11:44 »
no w sumie tak mozna zrobic zapas mrozonych robalów
Zapisane
To piekło nie raj :)

futermelok

  • Gość
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #11 : 2004-02-02, 11:30 »
W procesie suszenia dafni nastepuje bardzo duzy spadek biomasy i to prawda jak juz napisala harpia ze ten pokarm nie ma zaduzo wartosci odzywczych dla rybek ale przeciez istnieje masa innych suchych pokarmów znacznie lepszych.
Co do mrozonek to po pierwsze sa dla wiekszosci ryb bardzo dobrym pokarmem.
po drugie co do ich kalorycznosci to mozna wybrac takie bardziej kaloryczne np. ochotka lary komarów, srednie jak wodzien i lekko strawne np. dafnia cyklopy . wszystko zalezy dla jakich ryb.
Co do osób które mieszkaja w malych miasteczkach i nie maja w sklepach mrozonek polecam samodzilene lowienie zywego pokarmu trzeba sie tylko wybrac nad jakis w miare czysty staw i pomachac kilka razy siatka do polowu planktonu.
Ja to najbardziej polecam mieszkanca malych miejscowosci bo to najlepszy pokarm i w dodatku za darmo a sami zobaczycie jakie beda tego efekty jak ktos karmil tylko suchym lub mrozonka a teraz zacznie karmic planktonem to zobaczy ryby w naprawde dobrej kondycji i tak kolorowe jak nigdy. Jak sie sprzedaje ryby do hurtowni karmione planktonem to dostaje sie nawet 50 gr wiecej za jedna rybke bo maja takie niezle kolory.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #12 : 2004-02-02, 12:58 »
mam jeszcze 1 pytanie czy moge calkowicie odstawic ten ppokarm suszony?? czy raczje to nie mozliwe
ryby no nie wiem jakie chcialm akwarium slono wodne ale nie wiem czy dam rade (moji rodizce) za tyle kasy kupic bo bysmy kupowlai takie wielkie
ale mialm takie zwykle mialm tam rozne ruybki ale jak bym sie decydowal do chyba by byly to sklary mialm i pasują mi no i z 2-3 glonojady i moze te rybo rekiny
Zapisane
To piekło nie raj :)

futermelok

  • Gość
Rybka nie jedzaca dafni istnieje??
« Odpowiedź #13 : 2004-02-02, 14:03 »
Cytat: pat

ryby no nie wiem jakie chcialm akwarium slono wodne ale nie wiem czy dam rade (moji rodizce) za tyle kasy kupic bo bysmy kupowlai takie wielkie
ale mialm takie zwykle mialm tam rozne ruybki ale jak bym sie decydowal do chyba by byly to sklary mialm i pasują mi no i z 2-3 glonojady i moze te rybo rekiny


pat prosze jeszcze raz bo cie nie zrozumialem ten post jest zaciezki dla mnie i nie wiem o co w nim chodzi.
Ps. juz ci napisalem moze nie doslownie ze mozesz smialo zrezygnowac z suszonej dafni, powiem mocniej to jest jeden z najgorszych pokarmów którym mozesz karmic ryby, no moze poza przyneta do ryb  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 26 zapytaniami.