Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???  (Przeczytany 15027 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ruda

  • Gość
INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« : 2006-08-03, 15:44 »
co myslicie o jazdach w zastępie? i indywidualnych? bez dyskusji indywidualne są lepsze, ale często droższe... a jężeli ktoś dopiero się uczy... ja miałam i takie, i takie lekcje i jestem za indywidualnymi. Ale co wy o tym myślicie? bo jęzeli ktoś jeżdzi tylko rekreacje? albo dopiero sie przymierza do sportu (tak jak ja:P) ?
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #1 : 2006-08-03, 16:41 »
tam gdzie jeżdżę się uczuć jazdy konnej często jest tak, że osoby uczące się, mniejwięcej na tym samym poziomie robią zastęp. W sume jest to połączenie jakby lekcji indywidualnych i jazd w zastępie. Zwykle zastęp jest 2 konny bo tylko 2 konie są przeznaczone do rekreacji ale czasem jeździ z nami jeszcze jedna osoba, która jedzie pierwsza i pokazuje nam różne rzeczy.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #2 : 2006-08-03, 17:28 »
Jesli grupowo, to tylko na poczatku zastepu, bo reszta zazwyczaj nic sie nie uczy a ich konie po prostu robią to, co robi pierwszy koń... Ja mam zazwyczaj indywidualne, bo tam, gdzie jezdze, nie ma tłumów ludzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedz #2 : 2006-08-03, 17:28 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #3 : 2006-08-03, 18:58 »
mialam okazję jeźdic w zastępie i wyglądało to własnie tak jak nanami mowila -  konie robily to co pierwszy, mozna powiedziec, ze naszym jedynym zadaniem bylo starac sie nie spasc z konia. Potem doszło do sytuacji, że mieliśmy sobie  pojeździc w różnych kierunkach - no i okazalo się, ze niektórzy mieli problemy ze skierowaniem konia w innym kierunku niż reszta :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #4 : 2006-08-03, 20:15 »
rekeracja rekreacji nie równa.Jeździłam w takiej w której jazda wygląda z zegarkiem w ręku,jazda na ogonach,a urozmaiceniem jest moze jedna wolta lub zmiana kierunku.zrezygnowałam z tej stajni po 5 jazdach.
Teraz tez jeżdże rekeracje.Za jazde płace 15(do południa)20(po południu)lub 30(w sobote).Ale ejst nieporównywalnie lepiej do innych stajni.Jazda trwa 1,5-2 godz. Jeździmy grupowo ale nie w zastępie.Kazdy jedzie w duzym odstępem,wszystkie wolty,polwolty cwiczenia kazdy robi osobno.Naprawde bardzo duzo sie tam nauczyłam.Jestesmy rekeacją jeźdizmy an koniach rekeracyjncych ale jazdy na prawde duzo mi daja.JKeśli jest ujeżdżenie to robimy najpierw rózne półwolty,wolty,cwiczenia.pozniej kłus cwiczebny i tez rózne cwiczenia(bez strzemion,ze strzemionami różnie)później łopatki,zady,zwroty na zadzie i na przodzie.Poznej rózne cwiczenia na galop,przejscia.Jest na pawde ciekawie.Jeśli jest dzien skoków a nie ma ustawionych drągów to robimy różne inne cwiczenia na równowage i kondycje.Np.duzo jazdy polsiadem i stawanie w strzemionach w kłusie.Jesli sa skoki to najpierw skoki z kłusa i rozne cwiczenia na nich.,pozniej galop i ewent dzielenie na grupy wg umiejetnosci i tego jakiej wys.przeszkody skaczemy.
Tak wiec jezdze w grupie a mimo to bardzo duzo sie tam ucze.Tak jak mówie rekreacja rekreacji nie równa.
Jeżdze tez w innej stajni ale tam zazwyczaj jezdze sama,jest to mała stajnia,jeździ mało osob,nie ma instruktora ale sa fajne konie.Tez bardzo lubie tam jeździc.
Zapisane

Ruda

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #5 : 2006-08-03, 20:55 »
Newada, a gdzie jeżdzisz? Brzmi bardzo interesująco :)
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #6 : 2006-08-04, 10:26 »
Bo jest interesująco,znaczy zależy jakie ktos m wymagania ale moi znajomi tez są bardzo zadowoleni.Oprócz tego odbywa sie tam bardzo duzo imprez jeźdizeckich>ostatnmio był "cykl" zawodów ujezdzeniowych,takto skoki,ujezdzenie i skoki(amatorskie zawody dla nas-dla rekreacji)ogolnopolskie zawody w woltyzerce.
A jest to w przymiłowicach koło Częstochowy.
www.koniczyny.pl
Zapisane

Ruda

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #7 : 2006-08-04, 16:37 »
Newada, no full wypas... fajna hala, zresztą stajnia od środka bardzo ładna :) szkoda tylko, że to okolice Częstochowy (ja z pod Warszawy) :P, ale naprawde bardzo ładnie :)))
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #8 : 2006-08-05, 12:41 »
Pod Warszawa zwłaszcza cos ciekawego dla siebie sie znajdzie... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedz #8 : 2006-08-05, 12:41 »

Ruda

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #9 : 2006-08-05, 19:21 »
a słyszałyście coś o stajni Góra, która jest w Górze :P ??? jutro jadę tam na jazdę, chcę zacząc ujeżdżenie :P ale zastanawiałam się jeszcze nad Kluczem, ale podobno tam jest nie zaciekawie...
Zapisane

Ruda

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #10 : 2006-08-05, 19:23 »
a tan Klucz jest w okolicach Legionowa pod Wawą, a stajnia  Góra koło Nowego Dworu Mazowieckiego, równieżpod stolicą :P
Zapisane

Raven

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #11 : 2006-08-06, 22:42 »
Tylko indywidualnie. Nie znoszę jeździć w zastępie. I na szczęście mam jazdy z trenerką i tylko mi poświęca uwagę podczas treningu :) I skutki widac coraz wyraźniej :) Jazda trwa (pod kątem ujeżdżeniowym) z 1,5h i w sumie płacę za nią 20zł  :D
Tak jest najoptymalniej ;)
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #12 : 2006-08-07, 12:56 »
Ja jezdze indywidualnie i nie chcialabym w zastepie.
A za 1h place 25 zł ...
Tzn teraz mam karnet wykupiony to wychodzi 20 zł ;)
Zapisane

Ruda

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #13 : 2006-08-07, 14:56 »
ja byłam w czoraj w nowej stajni na indywidualnej i wzieli ode mnie 30 za !h, więc w miare przyzwoicie:) a za trening skokowy/ujeżdżeniowy chyba biorą 40 za 45 min wiec juz mniej ciekawie, no ale cóż...
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #14 : 2006-08-23, 15:39 »
Zdecydowanie indywidualne, ja płace za godzine zegarową indywidualnie 17zł i to z naprawde dobrym trenerem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedz #14 : 2006-08-23, 15:39 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #15 : 2006-08-23, 16:31 »
Zuzika a gdzie to masz takie luksusy? ;d
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Princessa

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #16 : 2006-08-23, 18:22 »
niby jezdze w rekreacji ale zawsze mam osobno treningi..to ze mam siostre to jezdze z nia ale czasami trener Pawel dolaczy jeszcze kogos do nas...nigdy nie jest nudno :P zawsze jakies skoki, kawaletki, dodanie i skrocenie itp :P wiec ten kto akurat sie zalapie to ma z nami full wypas :P ogolnie nie narzekam...tylko ze place 30zl za godzine co sie oplaca bo czasami Pawel przedluza jazde o jakies 10-15 minut :)
Zapisane

aagula

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #17 : 2006-08-23, 20:09 »
ja jezdze w zastepie, alebo inndywidualbnie, zalezy jaka stajnia
 :P
Zapisane

Budyńek

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #18 : 2006-08-30, 14:02 »
Ja jedziłam przez 3,5 roku w zastepie a treaz inndywidualnie i nie mam zamiaru wracać do zastepu !! ja płace za 1 h inndywidualnie 55 zł ale + nauka czyszczenia siodłania budowy itd itp :)
Zapisane

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #19 : 2006-08-31, 17:30 »
ja place 20 zł za godzinke, i jeżdże wraz z kumpelą, ona na jednym koni a ja na drugi i obie ejstesmy na tym samym etapie, i na nastepna lekcje uczymy sie siodłac konie, czyscić
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #20 : 2006-09-01, 11:50 »
Inwidulanie czy grupowo.I to i to jest dobre. Ja ogólnie miałam jazde w zastępach, a inwidualnie to gł. do skoków. Lepsze są jazdy inwidualne,bo instr/trener poświęca nam uwage. U mnie jak jesxze była "stara"instr. to w zastępie chodziło ok.6-7 koni o różnych charakterach.I każdy musiał gł. sam "kierować" koniem. Były jeszcze jazdy grupowe tzw. inwidualne. Czyli każdy jeździł w którą strone chce i robił o chce tzn. wolty,ósemki itp. a podawane były tylko komendy " stęp,kłus,galop, robimy zatrzymania z kł. itp itd". Szczerze to mi to bardziej pasuje jazdy grupowe inwidualne.A do skoków czy niektórych elementów dresażu wole jazdy inwidualne albo jazda max. 2 konie. Ja płace w jednej stajni za godz. 30 zł ,a w drugiej stajni nic nie płace,bo pomagam przy koniach cały dzień (czasami jest roboty full,czasami prawie nic) i za to mam jazde...a że teraz mamy dupną babke,to z kolezankami jeździmy same ...i albo nam któraś jazde poprowadzi jak nic nie robi (są poleffki wtedy),albo jeździmy same... każda jak chce.Ale co do skoków to już musimy się pytać.No i częściej jeżdże w tej drugiej... bo mam bliżej, a brakuje mi jazd z instr. co zwraca uwagi i mówi coś nowego.. i nie pytajcie sie dlaczemu ta nam nie prowadzi bo to długa i gupia historia.. :/ dlatego cieszcie sie i z zastępów i z inwidualnych bo i to i to daje korzyści :)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedz #20 : 2006-09-01, 11:50 »

Wunderwaffe

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #21 : 2006-09-24, 20:35 »
W mojej stajni nie ma opcji indywidualnie lub grupowo, ale na przestrzeni moich wcześniejszych doświadczeń, jak zdarzało mi się jeździć samej, jestem zdania, że moja instruktorka nikogo nie zaniedbuje.
Poza tym, zastępy mamy małe (max 4 osoby), galop i skoki indywidualnie, chyba, że ktoś sobie sam nie radzi (koń wjeżdża do środka, wyłamuje, itp.).
Zapisane

wampirka1

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #22 : 2006-11-01, 12:18 »
Tylko indywidualnie. Przez jakieś pół roku jeździłam w zastępie, i oprócz tego, że niczego się nie nauczyłam to jeszcze się cofnełam!!! Fakt faktem, ja chcę więcej niż rekreacja...
Zapisane

Wunderwaffe

  • Gość
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #23 : 2006-11-01, 12:40 »
Jak ja czytam, ile niektórzy z was płacą za jazdę, to jestem w szoku.
U mnie jest 35 zł za godzinę. W zastępie. A wszystkie tańsze stajnie w okolicy mają beznadziejnych instruktorów.
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #24 : 2009-01-23, 20:41 »
nie chce mi sie szukać wątku z moim pytaniem , a ono sie niejako wiąże z tym wątkiem, a po co zakładać drugi...
mam pytanie do Was

Ile z Was jeździ samemu a ilu z Was z trenerem ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #25 : 2009-01-24, 00:10 »
Głównie teraz sama (własny koń), 1-2 razy w tygodniu z trenerem. Jak nie miałam swojego to jeździłam tylko z instruktorem.
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #26 : 2009-01-25, 20:15 »
Ja teraz (od sierpnia) jeżdżę sama. Dlatego ze jezdze prywatne konie, mam ich 4-5, zazwyczaj ruszam po 2-3 dziennie, tak 3-4 razy w tyg(ferie codziennie). Wszystkie jeżdże bez trenera. Ale to nie jest dobre. Mysle ze moja jazda jest o ok. 50% mniej efektywna niż jakbym jeździła z trenerem. Co by nie mówić to jest jednak potrzebny ktos kto spojrzy z dołu. Juz nie mówiac o tym ze czasem mi sie poprostu nie chce jezdzic.
Wczesniej jeżdziłam 3 lata z trenerem (w tym ok 1,5 roku rekreacyjnie i 1,5 sportowo).
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #27 : 2009-01-25, 20:39 »
Newada właśnie mam ten sam problem i widzę,że też odczuwasz tą mniej efektywną jazde szczególnie przy dużej ilości koni. Cholercia najgorzej,że ten trener też kosztuje.. <:|
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedz #27 : 2009-01-25, 20:39 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #28 : 2009-01-26, 17:48 »
No dokładnie. Mam jednego konia (mojego ulubieńca,) który kiedyś chodził sport, miał przerwe 2 lata i tylko sie pastwiskował, teraz ja go jeżdże(od wrzesnia wyrabiam mu forme). Nadal jest bardzo dobrym koniem ale mam wrażenie ze albo powinnam od niego wiecej wymagac, albo wrecz przeciwnie -dac nam wiecej czasu i jezdzic na prawde luźno. wiem ze bez wyrobienia odpowiednich miesni i sumiennej codziennej jazdy nic na tym koniu nie zrobie, a szkoda bo ma swietny ruch, genialne kłusy dodane, idealny galop. Ale co z tego. Bez trenera zadnych nawet elementów poza ustepowaniem,łopatkami trawersami, nawet nie bede cwiczyc bo mu tylko w głowie pomotam. A na codzienną jazde nie mam nawet czasu. Także kon stoi czasem tydzien. I kółko sie zamyka.
Natomiast mam teraz taką jedną kobyłkę która jest dosłownie kłębkiem nerwów, przez jej włąscicielkie nawiasem mówiac, na nią mam pomysł i mam ambicje zeby chociaz troche pomóc temu koniowi. tymbardziej ze jest szalenie inteligentna. W przypadku tego konia az tak bardzo braku trenera nie odczuwam, chociaz mogłoby sie to wydawac dziwne bo kobyła jest bardzo trudna i zepsuta.
I powiem szczerze, chociaz nie myslałam ze to kiedyś powiem, ze boje sie ze trace zapał. Nadal to kocham ale juz nie ma takiego oczekiwania na kazdy trening. Wiem ze moge sobie wziąc konia kiedy chce,którgo chce i robić z nim co chce.Wydawałoby się ze bajka. A jednak sie chyba wypalam. Ja, która jeździłam z gorączką 38*  do konia, wstawłąm codziennie o 6 w wakacje zeby pojezdzic, wydałam całą kasę za którą mogłam kupic samochód-na konia,mułka z rekreacji.
Kurde, a jednak.
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: INDYWIDUALNIE CZY GRUPOWO???
« Odpowiedź #29 : 2009-01-26, 17:49 »
Hehe zonk napisałąm jako siostra :P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 31 zapytaniami.