Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwna rzecz...  (Przeczytany 3020 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Visenna

  • Gość
Dziwna rzecz...
« : 2002-11-19, 15:17 »
Mieszkanka Koszalina, która nie prowadziła podczas spaceru psa na smyczy, została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Kobieta puściła psa wolno na jednym z osiedli.

 
W związku z coraz częstszymi przypadkami atakowania ludzi przez psy, koszalińscy strażnicy zaostrzyli kontrole w mieście zwłaszcza na osiedlach, placach zabaw i parkach. Za wyprowadzanie zwierząt w miejscach niedozwolonych i bez smyczy właściciele będą upominani i karani grzywnami.

W Polsce 11 ras psów uznanych jest za szczególnie niebezpieczne. Ich właściciele muszą zwierzę zarejestrować i mieć zezwolenie na ich posiadanie.

Andrzej Krysiak - komendant Straży Miejskiej w Koszalinie, a jednocześnie działacz Związku Kynologicznego - uważa, że błędem jest nieumieszczenie psów bez rodowodów w wykazie ras mieszanych.

Jego zdaniem, ostatnie tragiczne zdarzenia pogryzienia i zagryzienia ludzi wskazują, że najbardziej niebezpieczne są mieszańce i kundle.
Zapisane

Saba

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #1 : 2002-11-19, 17:53 »
Cytuj
Andrzej Krysiak - komendant Straży Miejskiej w Koszalinie, a jednocześnie działacz Związku Kynologicznego - uważa, że błędem jest nieumieszczenie psów bez rodowodów w wykazie ras mieszanych.
Jego zdaniem, ostatnie tragiczne zdarzenia pogryzienia i zagryzienia ludzi wskazują, że najbardziej niebezpieczne są mieszańce i kundle.

A moze by to jakoś udokumentował, podał sensowne argumenty. Grr...
Jeśli chodzi o karanie ludzi za spuszczanie psów na osiedlach, to muszę powiedzieć, że zgadzam się. Uważam, że strażnicy powinni zwracać na to uwagę, bo to rzeczywiście może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji (nieprzyjemnych zarówno dla ludzi jak i psa).
Zapisane

Edi

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #2 : 2002-11-19, 20:48 »
Witam
Tiaaa,w Polsce bez zman: "Każda akcja wywołuje reakcję"...
Tzn,że musi dopiero dojść do tragedii,żeby zaczęto coś działać.Inna sprawa,że póki sprawa pogryzień jest świeża to kontrole będą zaostrzone a z biegiem czasu znowu przejdzie się do "normalności".I tak aż do kolejnej tragedii...
Trudno mi się dziwić,że dochodzi co jakiś czas do takich tragedii,jeśli to działa tak jak działa...
"Aby otrzymać zezwolenie(na psa rasy uznawanej za agresywną),wystarczy wypełnić formularz,czyli wpisać m.in. wiek psa,rasę,warunki jego przechowywania,oraz wpłacić 76 zł.W praktyce nie weryfikujemy tych danych-mówi Danuta Czechmanowska z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMK.(...)Nie mamy możliwości takich jak np. inspektorzy budowlani kontrolujący pozwolenia na budowę.To sutne(myślę,że nawet tragiczne...),ale weryfikacja następuje dopiero wtedy,gdy dochodzi do jakieś tragedii-dodaje."
Brawa dla prawa.
Teraz sami właściciele psów.Nie chcę nikogo urazić,nie generalizuję też,ale podejdź do takiego właściciela i zwróć mu uwagę,żeby trzymał psa na smyczy i/lub na kagańcu to ten gotów poszczuć cię swoim psem,wygrażając jeszcze,że "Kaganiec to się tobie należy"(autentyczny przypadek...).I zawsze te argumenty-przecież on(pies) jest taki spokojny,nigdy na nikogo nie szczeka,a o gryzieniu to już w ogóle...".Pies jest spokojny do czasu.Ale jeśli człowiek nieraz traci panowanie nad sobą to czemu ma nie być tak z psem??Ile jest przypadków,gdzie " taki spokojny,cichy człowiek" dopuszcza się "takich strasznych" czynów-a teraz przełóżmy to na psa,cichego,spokojnego zazwyczaj...
Może to nie najlepsze porównanie ale taka jest prawda,że żadne zwierze,choćby nie wiem jak wytresowane,tak naprawdę jest nieprzewidywalne.U jednego to się nie ujawni a u drugiego tak.A dodając do tego nasze wspaniałe przepisy...i tragedia gotowa.
Pozdrawiam(miejąc nadzieję nie narażenia się forumowiczom-właścicielom psów  :roll:   ;)  )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwna rzecz...
« Odpowiedz #2 : 2002-11-19, 20:48 »

ZEMAT

  • Gość
Re: Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #3 : 2003-01-04, 13:10 »
Cytat: adrenalina
Mieszkanka Koszalina, która nie prowadziła podczas spaceru psa na smyczy, została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Kobieta puściła psa wolno na jednym z osiedli.

 
W związku z coraz częstszymi przypadkami atakowania ludzi przez psy, koszalińscy strażnicy zaostrzyli kontrole w mieście zwłaszcza na osiedlach, placach zabaw i parkach. Za wyprowadzanie zwierząt w miejscach niedozwolonych i bez smyczy właściciele będą upominani i karani grzywnami.

W Polsce 11 ras psów uznanych jest za szczególnie niebezpieczne. Ich właściciele muszą zwierzę zarejestrować i mieć zezwolenie na ich posiadanie.

Andrzej Krysiak - komendant Straży Miejskiej w Koszalinie, a jednocześnie działacz Związku Kynologicznego - uważa, że błędem jest nieumieszczenie psów bez rodowodów w wykazie ras mieszanych.

Jego zdaniem, ostatnie tragiczne zdarzenia pogryzienia i zagryzienia ludzi wskazują, że najbardziej niebezpieczne są mieszańce i kundle.


500ZŁ?????

PRZECIEŻ TO JEST SPRZECZNE Z PRAWEM TAKA KARA JEST MAX DO 250ZŁ

SKĄD MASZ TE INFO???  :shock:  :grr:  ;)
Zapisane

Visenna

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #4 : 2003-01-04, 15:11 »
Z Polityki, a dokładniej poratule onet...była tam taki temat w Polityce...
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #5 : 2003-01-04, 19:55 »
Tu nie chodzi o politykę a o nas.
O nasze zachowanie - odpowiedzialność - innymi słowy mentalność.
Jest zima - spróbujcie ulepić bałwana na trawniku w mieście a będziecie wiedzieć, o co mi chodzi !
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #6 : 2003-01-09, 18:50 »
No tak, mentalność, ty tygrysia morducho... :lol:
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #7 : 2003-01-09, 21:08 »
tugrysia morducho!!! :lol:  :lol:  :lol: Roxx...ty tygrysia morducho :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #8 : 2003-01-09, 21:21 »
Ja na razie to leżę ... ale jak wtanę ...
Widziałyście kotki ... tygrysa  w rzeczywistości ... ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwna rzecz...
« Odpowiedz #8 : 2003-01-09, 21:21 »

emilka_old

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #9 : 2003-01-09, 21:28 »
Oczywiście Roxx ;)  i to nie raz ;)
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #10 : 2003-01-09, 21:52 »
Ty się w cieniu nie chowaj ... i tak cię widzę ... i zaczynam ... być ... głodny ... kotka na ząb by się  ...
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #11 : 2003-01-09, 22:17 »
a..ja..to mam w domu takiego kota BOJOWEGO że ty bys sie nie kcial z nim spodkac oko w oko on by Ci tego tygrysa jednym pazurem zdrapal z Ziemi  ;)  Bo ten moj kot BOJOWY to on był na wielu szkoleniach , najlepszych!! a jak on wstanie..to...a..
wole nie mowic bo sie jeszcze przestraszycie i sie nie bedziecie do mnie odzywać




P.S a tak w ogole to nie wiem co pisze..bo mi juz prawie mozg wyparowal wiec nie zwracajcie uwagi co ja tam za brednie wypisuje
pozdro..
moze lepiej pojde juz spac..moze mi ten mozg ..no..wiecie...
a nie wazne ide spac..o..tak.. :x
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #12 : 2003-01-09, 22:24 »
Taaak ...Emilka ... to dobry pomysł ... Tylko swojego kotka nie obudź ... :P
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #13 : 2003-01-10, 15:09 »
moj kot jest kotem bojowym tylko po 21....no i jak troche za duzo kociego zarcia zje  ;)
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #14 : 2003-01-10, 15:19 »
To tak jak w bajkach ...
CO TY kota szpinakiem karmisz ... ?
I to może jeszcze fajką ... ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwna rzecz...
« Odpowiedz #14 : 2003-01-10, 15:19 »

emilka_old

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #15 : 2003-01-10, 15:37 »
e..nie wiem to winny wszystkiemu kitekat....to wlasni po nim moja kot staje sie BOJOWY.  ;)  nie wiem co tam wrzucaja..w kazdym badz razie...nie zawsze odstaje kietakta a i tak jest BOJOWY  ;)
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #16 : 2003-01-10, 16:13 »
To może ... wypożyczysz go ... ?
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #17 : 2003-01-10, 18:38 »
Cytat: adrenalina
Z Polityki, a dokładniej poratule onet...była tam taki temat w Polityce...
cOŚ NIE DOWIERZAM  ;)
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #18 : 2003-01-10, 20:51 »
ZEMAT ...
Tak z ciekawości pytam ... nie abym się czepiał ...  ;)
Ale dlaczego WSZYSTKO PISZESZ DUŻYMI LITERAMI ...?
Niedowidzisz ... czy kłopoty ze słuchem ...?  :lol:  :P  :P  :P  :P  :cry:
A może .. że ... Moderator ... ?
Naprawdę ciekawy jestem ... Czytałem parę postów ... fajne ...
ale dłaczego dużymi ?
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #19 : 2003-01-11, 09:29 »
Cytat: Roxx
ZEMAT ...
Tak z ciekawości pytam ... nie abym się czepiał ...  ;)
Ale dlaczego WSZYSTKO PISZESZ DUŻYMI LITERAMI ...?
Niedowidzisz ... czy kłopoty ze słuchem ...?  :lol:  :P  :P  :P  :P  :cry:
A może .. że ... Moderator ... ?
Naprawdę ciekawy jestem ... Czytałem parę postów ... fajne ...
ale dłaczego dużymi ?

HE HE HE

Nie no co ty  :wink:
Miałem akurat w ten dzień włączony Caps Lock i pisałem posty z dzieciakiem na ręku  :lol:  :lol:  ;)

Poprostu tak wyszło

Ale jak się wskurzam to piszę WIELKIMI LITERKAMI a wolałbyć aby tak pisał??  :?:
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #20 : 2003-01-11, 15:07 »
Jaaaaaaaaa ... ?
No co ty ... w życiu ...
Ja dobry człek jestem ... nikomu nie wadze ... chyba ...
A tak .... poza tym ... ja jestem małe dziecko ... też na ręku ... a dzieci się jie bije ...  :cry:  :cry:  :cry:
 :cry:   :cry:
Mamo ...   :cry:  Mama...  :cry:  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwna rzecz...
« Odpowiedz #20 : 2003-01-11, 15:07 »

Julia Snake

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #21 : 2003-01-18, 12:17 »
Cytat: Roxx
Ja na razie to leżę ... ale jak wtanę ...
Widziałyście kotki ... tygrysa  w rzeczywistości ... ?

Roxx, ty tygrysia słodziuchna morducha, oczywiście, że tak! Ciągkle się na ciebie gapię!
Zapisane

Emilka

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #22 : 2003-01-18, 15:29 »
Cytat: Kinia

Roxx, ty tygrysia słodziuchna morducha

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #23 : 2003-01-28, 19:29 »
Cytat: !_Emilka_!
Cytat: Kinia

Roxx, ty tygrysia słodziuchna morducha

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



 :lol:
 :lol:
 :lol:
 :lol:
Zapisane

Roxx

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #24 : 2003-01-28, 19:39 »
Znowu zaczynacie ... ?
Brak wam pomysłów na rozmowę ... ?

Ferie ... opiszcie je ...
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #25 : 2003-01-28, 19:50 »
hmmm.....
Wstaję z łóżka itp. :lol: , cośtam sprzątam, gram w jakieś gry, czekam do wieczora,. czytam książkę, siadam do neta, jem kolację,czytam książkę, siedzę do 1 w nocy, idę hrrrr... :x
Zapisane

Sword

  • Gość
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #26 : 2003-04-21, 18:25 »
Powinni zrobic specjalne ogrodzone parki dla psów. Wtedy by było lepiej
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #27 : 2003-08-10, 17:11 »
Mieszkam we Wrocławiu, w Śródmieściu. Chodzę z psem [na smyczy] do niewielkiego parku. Od pewnego czasu dużą aktywnością wykazują się strażnicy miejscy, którzy przyczepiają się do właścicieli puszczonych wolno psów. Żądają okazania dowodów, straszą grzywną. Wszystko byłoby o.k., gdyby nie fakt, że strażnicy startują wyłącznie do osób z małymi psami, np. jamnikami! Jeśli poprosi się ich o zainteresowanie spuszczonym ze smyczy rottweilerem, odpowiadają, że za chwilę podejdą, po czym wsiadają do samochodu i odjeżdżają. Gdybym była świadkiem takiej sytuacji, spisałabym numery służbowe tych żałosnych poskromicieli psich karzełków. Po co tacy wstępują do Straży Miejskiej? Żeby straszyć starsze panie z ratlerkami?  :shock:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Dziwna rzecz...
« Odpowiedz #27 : 2003-08-10, 17:11 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #28 : 2003-08-10, 19:45 »
rozmawiałam niedawno przy okazji spacerku z psem z właścicielem jamniczki o złotym sercu, pan opowiadał że kiedy poszedł do sklepu a psa zostawił obok bo do spożywczaka niewolno z psem to w ten czas podjechała straż miejska i zwineła Sare!!! tak po prostu sunia jest przylepą do każdego podejdzie, pomacha ogonkiem, to już staruszka a oni ją do samochodu i już mieli odjeżdzać jak on wyszedł, po niechętnym oddaniu psa wlepili mu jeszcze 50zł. mandatu za "niedopilnowanie" psa, przeciez to woła o pomste do nieba, ktoś musi tutaj zrobić pożądek bo wychodzi nato że oni sobie po prostu tak zarabiają a dodam że bezpańskie psy biegają luzem od dawna ale oczywiście lepiej "złapać" psa który sam podejdzie i pomacha ogonkiem niż gonić przybłęde.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Dziwna rzecz...
« Odpowiedź #29 : 2003-08-17, 14:21 »
Cóż, strażnicy miejscy muszą się wykazać aktywnością, przecież nie chcą brać pieniędzy za nic... A do groźnego psa nie podejdą, bo jeszcze zrobi bu-bu. Do pijaczka też lepiej nie, bo śmierdzi i na dodatek może dać w mordę albo pobrudzi mundur. A coś podczas służby robić trzeba... :evil:
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.