Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Żabka akwariowa  (Przeczytany 34359 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« : 2004-08-18, 21:38 »
Ostatnio bardzo zainteresowały żaby. Chciałabym kupić żabę którą mogłabym trzymać w akwarium, a wiem że jest taka. Jak wiecie to powiedzcie jak się nazywa, co je, jakiej minimalnej wielkości musi być akwarium, jaka duża rośnie, ile żyje i ile kosztuje. Za wszystkie info z góry dzięki ;)
Zapisane

marta1

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #1 : 2004-08-18, 22:20 »
jeżeli chodzi o koszt- to moja siostra kupiła za 2zeta. Jadła normalny pokarmjak dla rybek. Była malutka(ok.1cm) a do jakiej wielkości rośnie to nie wiem.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #2 : 2004-08-19, 09:25 »
W sklepie mi mówili, jak pytałam że takie maluchy większe nie rosną... tylko kto wierzy sprzedawcom...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabka akwariowa
« Odpowiedz #2 : 2004-08-19, 09:25 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #3 : 2004-08-19, 09:57 »
ja tez mialam takie zabki :)
nazywaja sie karliki szponiaste, rosna malutkie (do 2-3 cm), jedza to co rybki ale w wiekszosci zywy pokarm. ile zyje- nie wiem. kosztuje malusko, kolo 2-3 zlotych. akwarium dla 5 takich zabek to moze byc juz 10 litrow, z tym ze wtedy same zaby i nic wiecej.. zalezy jakie masz akwa i jakie ryby- tak samo nie mozna ich trzymac z drapieznymi duzymi rybami jak pielegnice czy duze sumy (moj kirysnik sie odzywil wlasnie taka zabka.. ). zabki te sa typowo wodne i nie mozna ich wyjmowac z wody.
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #4 : 2004-08-19, 11:23 »
Dzięki Vio :) ja nie mam rybek. Chciałabym same żabki. Mam akwa 8 l. Kupiłabym 4 lub 5. A mogą żyć bez filtra, grzałki itp? Potrzebują jakieś roślinki czy coś?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #5 : 2004-08-19, 12:19 »
jak masz 8 litrow to tak na 4 zabki byloby dobre, tylko powiedz jakie ma wymiary i czy to kula czy akwa? (kula sie nie nadaje dla zabek.. zreszta dla rybek tez nie).
grzalka im nei jest potrzebna z tego co pamietam, ale filtr by sie przydal- chyba ze bedziesz im wymieniac 30% wody raz-dwa razy w tygodniu. roslinki- no jak kazdemu stworkowi- wskazane ;) najlepiej jakies takie zeby sie w nich mogly skryc. do tego jakies kamienie, kryjowki, a zwirek ciemny i na tyle duzy zeby nie mogly go polknac. i pokrywa.
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #6 : 2004-08-19, 13:43 »
Mam akwarium 8l mam i grzałkę i filtr itp. akcesoria. mam roślinki (sztuczne). Jakieś kamienie bym znalazła nad rzeką a o żwirek spytam w sklepie. I jeszcze pytanka (jak ja męczę :lol: )
Czy żabki mogą mieć sztuczne roślinki, czy koniecznie żywe? Czay potrzebują jakąś roślinkę w stylu "pływająca po powierzchni", na którą by mogły wskoczyć i wynurzyć się z wody (chyba że cały czas są w wodzie :) ) Jutro pójdę do zoologicznego po żabcie. Mam nadzieję że będą :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #7 : 2004-08-19, 14:23 »
Cytuj

i grzałkę

jaka?? z termostatem?? bo jak bez to sie moga ugotowac :/

Cytuj

Jakieś kamienie bym znalazła nad rzeką

tylko koniecznie je wyparz!

Cytuj

Czy żabki mogą mieć sztuczne roślinki, czy koniecznie żywe?


hmm no wiesz.. lepiej zywe, szczegolnie ze sa malutkie i moglyby sie pokaleczyc sztucznymi..

Cytuj

Czay potrzebują jakąś roślinkę w stylu "pływająca po powierzchni", na którą by mogły wskoczyć i wynurzyć się z wody (chyba że cały czas są w wodzie  )

juz pisalam wyzej, nie mozna ich wyjmowac z wody, sa to zabki typowo wodne - tak jak rybki.

pozdrawiam :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #8 : 2004-08-19, 14:30 »
Grzałki najlepiej nie będę dawać. Kamyki wyparzę. Roślinki na razie będę mieć sztuczne, ale jak najszybciej kupię żywe :)
Cytuj

juz pisalam wyzej, nie mozna ich wyjmowac z wody, sa to zabki typowo wodne - tak jak rybki.


Nie będę wyjmować :wink:

EDIT: Znalazłam w necie informacje o tych żabkach http://www.terrarysta.com.pl/opisy/karlikiszponiaste.php poczytam sobie :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabka akwariowa
« Odpowiedz #8 : 2004-08-19, 14:30 »

Mysza89

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #9 : 2004-08-19, 16:24 »
Z żabciami trzeba uważać... Kiedyś znalazłam jedną dobre pięć metrów od akwarium (zakrytego!). Niestety, była już sucha jak pieprz... :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #10 : 2004-08-19, 16:34 »
No właśnie :shock: prawie zapomniałam o najważniejszym CZYM JE TRZEBA PRZYKRYĆ ŻEBY NIE UCIEKŁY?? JAKĄŚ TKANINĄ CZY JAK??
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #11 : 2004-08-19, 19:57 »
zamow u szklarza pokrywe szklaną- kosztuje najwyzej 5 zlotych.
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #12 : 2004-08-19, 21:15 »
a nie uduszą się jak je przykryję szkłem?? I jeszcze jedno. Mogę je wziąć na ręce :) chociaż na chwilę?

P.S. Sorki za tyle pytań ale chcę wszystko wiedzieć :)
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #13 : 2004-08-19, 22:10 »
mysle ze na chwile chyba tak. moje kiedys uciekaly z akwa i skakaly po dywanie :) one oddychaja powietrzem atmosferycznym.. ale naprawde na chwile, raczej musza byc w wodzie ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #14 : 2004-08-20, 12:41 »
Dzięki za rady ;) kupiłam dzisiaj dwie. prawdopodobnie parka :lol:  :lol: są śliczne. Na razie ich nie wyciągam. Niech się zaaklimatyzują :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabka akwariowa
« Odpowiedz #14 : 2004-08-20, 12:41 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #15 : 2004-08-20, 13:02 »
Ale podpływają do powieźchni żeby zaczerpnąć powietrza nie? Chyba nie mają skrzeli :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zapisane

Mysza89

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #17 : 2004-08-20, 13:55 »
No to powodzenia w hodowli :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #18 : 2004-08-20, 14:09 »
Dzięki. Te żabcie są prześliczne :wink: .
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #19 : 2004-08-20, 14:24 »
No, czyli potrzebują czegoś na czy mogły by przycupnąć tuż pod lustrem wody...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #20 : 2004-08-20, 16:53 »
Cytuj

 Mogę je wziąć na ręce


no nie polecam.. one sa jak bojowniki. tez oddychaja powietrzem atmosferycznym ale nie mozna ich wyciagac z wody.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabka akwariowa
« Odpowiedz #20 : 2004-08-20, 16:53 »

olimpia1400

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #21 : 2004-08-20, 18:38 »
Cytuj

No, czyli potrzebują czegoś na czy mogły by przycupnąć tuż pod lustrem wody...

Wlasnie nie... one same nie wylaza z wody. Mówiac ze mozna je wziac mam na mysli, ze chwilke sobie mozna je potrzymac w rece, nie zdechna od razu, ale po prostu zyja pod woda i generalnie nie wyjmuje sie ich :))))
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #22 : 2004-08-20, 19:53 »
Cytuj

Mówiac ze mozna je wziac mam na mysli, ze chwilke sobie mozna je potrzymac w rece, nie zdechna od razu, ale po prostu zyja pod woda i generalnie nie wyjmuje sie ich )))



no o to chodzi.. pinky nie zrozum mnie zle ale to tak jakbys sobie kupila kota i pytala sie czy mozesz go wypuscic na chwilke na wybieg dla psow bo tak bardzo bys chciala.. :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #23 : 2004-08-20, 19:55 »
Tzn. na jednaej z tych stron było napisane że one śpią wystawiając pyszczek nad powieżchnię wody siedząc na czymś. Czyli jednak czegoś potrzebuję, czy nie?
Zapisane

Essey

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #24 : 2004-08-20, 20:00 »
Cytuj

no o to chodzi.. pinky nie zrozum mnie zle ale to tak jakbys sobie kupila kota i pytala sie czy mozesz go wypuscic na chwilke na wybieg dla psow bo tak bardzo bys chciala..


To ty mnie chyba trochę źle zrozumiałaś :) Ale mniejsza z tym. Nie będę ich wcale wyciągać i problem z głowy :)
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #25 : 2004-08-20, 20:26 »
Cytuj

Tzn. na jednaej z tych stron było napisane że one śpią wystawiając pyszczek nad powieżchnię wody siedząc na czymś. Czyli jednak czegoś potrzebuję, czy nie?

wlasnie nie wiem... ja ich nigdy nie przylapalam... u mnie co prawda nie bylo wysepki, ale mogly siedziec na roslinach. Nigdy nie widzialam zeby siedzialy... Nie neguje, moze to prawda... :roll: Czasem zawisaly sobie w wodzie, pod powierzchnia i nie opieraly sie na niczym...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #26 : 2004-08-20, 21:23 »
No chyba roślinki muszą mieć pod sufitem i tyle, nie?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #27 : 2004-08-21, 01:50 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żabka akwariowa
« Odpowiedz #27 : 2004-08-21, 01:50 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #28 : 2004-08-21, 09:33 »
No tam szą zaplątane w roślinki...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Żabka akwariowa
« Odpowiedź #29 : 2004-08-21, 12:17 »
Można np, wyłowić rogatka z pobliskiego zbiornika wodnego, odkaźić go np. nadmanganianem potasu, roztworem wody utlenionej , czy czyms podobnym i poczekać parę dni czy się coś w wodzie nie monoży, po tym czasie można go dać spokojnie do akwarium z żabkami, ja mam takie zdobyczne roślinki w oczku wodnym.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 28 zapytaniami.