Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy twoje zwierzę jest legalne?  (Przeczytany 5106 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Enola

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« : 2004-10-29, 14:12 »
Niewiele czasu pozostało posiadaczom zwierząt objętych ograniczeniami Unii Europejskiej na zarejestrowanie swoich pupili w starostwach powiatowych. Niezastosowanie się do tego przepisu grozi wejściem w konflikt z obowiązującym obecnie prawem. Posiadanie nie zarejestrowanych okazów już od 1 XI br. będzie stanowić wykroczenie i podlegać karze aresztu lub grzywny.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE

www.salamandra.org.pl/cites/inf/kom_1.php

Nie przykładaj ręki do przemytu zwierząt zagrożonych wyginięciem!
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-29, 14:46 »
A jakiśpapier się dostaje że ma się zarejestrowanego np. żółwia (taki jak gdyby rodowód) ilejets tyvh załączników??
Zapisane

Enola

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-30, 12:54 »
Jak masz żółwia legalnego to masz certyfikat. Jeżeli jednak kupiłeś go zanim prawo weszło w życie to możesz nie mieć certyfikatu. Wtedy idziesz i rejestrujesz i już nie jesteś w konflikcie z prawem. Szczegóły w linku który podałam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-30, 12:54 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-02, 20:46 »
A jeśli żółwia mam już 7 lat to też musze go zarejestrować? Wtedy sprzedaż żółwi stepowych była legalna.
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-02, 22:12 »
a ja mam legalnie mojego weza  :P  :P  :P  bo nie musze go rejestrować  :wink:
Zapisane

Edi

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-03, 12:37 »
Cytat: Ariva
A jeśli żółwia mam już 7 lat to też musze go zarejestrować? Wtedy sprzedaż żółwi stepowych była legalna.


To nie ma znaczenia,że kupiłaś żółwia zanim pojawił się obowiązek rejestracji.Wszyscy właściciele którzy zakupili żółwia(i inne zwierzę obecnie podlegające obowiązkowi rejestracji) przed obowiązkiem rejestracji,nie posiadający żadnych dokumentów potwierdzających jego legale pochodzenie(mało kto o tym wiedział i w większości sklepów tego  nie przestrzegano...) mięli możliwość-do 2 listopada(wczoraj) zarejestrować je.Obecnie w żadnym sklepie gatunki wpisane w CITES nie mogą być sprzedawane bez odpowiedniego dokumentu potwierdzającego jego legalne pochodzenie.Dotyczy to m.in. żółwia stepowego.
Pozdrawiam
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-05, 13:08 »
Ja w jednym ze sklepów zoologcznych często spotykam żółwie stepowe czyli są ona nielegalne tak? I jak nie zarejestrowałam mojego Milusia (żółw stepowy) to moi rodzice będą płacić karę? Tylko skąd oni będą wiedzieli że ja mam żółwia? Jeszczemiałam modliszke gwnejską ale już nie żyje :cry:  ale bardzo długo żyła jak na ten gatunek. Za nią też trzeba zapłacić?
Zapisane

Enola

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #7 : 2004-11-05, 13:58 »
W sklepach jezeli sprzedaja z certyfikatem to sa legalne. zapytaj o certyfikat
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #8 : 2004-11-05, 15:07 »
Ale skąd będę wiedzieli że mam żółwia?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedz #8 : 2004-11-05, 15:07 »

arke

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #9 : 2004-11-05, 15:07 »
NIOOOM zdadza, sie  Enola
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #10 : 2004-11-05, 15:12 »
Ale skąd będą wiedzieli że mam żółwia?
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #11 : 2004-11-05, 18:03 »
My to wiemy............. ]:->  


A tak na powaznie to tez sie zastanawiam... sasiad nakabluje??
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #12 : 2004-11-05, 19:41 »
umnie to jets możliwe bo mieszkam w bloku ale ludzie są spoko nie powinno nikomu przeszkadzać :P
Zapisane

Edi

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #13 : 2004-11-06, 13:59 »
Witam
Nie słyszałem by organizowane były jakiekolwiek inspekcje mające na celu "wyłapanie" nielegalnie trzymanych zwierząt.Ale jeśli ktoś doniesie,że posiadasz zwierze,które jest wpisane w CITES, a Ty nie posiadasz żadnych dokumentów o jego legalnym pochodzeniu(certyfikat lub dowód rejestracji takiego zwierzęcia) to mogą Ci go odebrać.Wystarczy nieżyczliwy sąsiad,ktokolwiek.
Aha,a rejestracja dotyczy tylko tych zwierząt,które wpisane są na liście CITES.
Pozdrawiam
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #14 : 2004-11-07, 14:19 »
no to fajnie :roll: ja slyszalam,ze trzeba rejestrowac tylko te kupione po ktorymstam roku  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedz #14 : 2004-11-07, 14:19 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-13, 20:08 »
Ja też tak słyszałam że trzeba rejestrować te zwierzaki które zostały kupione po właśnie którymś tam roku kiedy nie wolno było takich zwerząt sprzedawać. Tylko który to rok był?
Zapisane

Enola

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-14, 16:14 »
Nawet jeżeli kupiłeś zwierzę jak jeszcze zakaz nie obowiązywał to MASZ OBOWIĄZEK teraz to zwierzę zarejestrować żeby być w zgodzie z prawe i własnym sumieniem, które Tobie, jako miłośnikowi zwierząt, zabrania przyczyniania się do nielegalnego ich obrotu.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-16, 17:55 »
Cytuj

jak jeszcze zakaz nie obowiązywał to MASZ OBOWIĄZEK teraz to zwierzę zarejestrować żeby być w zgodzie z prawe


maslo maslane  :roll:
Zapisane

Edi

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #18 : 2004-11-16, 21:27 »
Witam
VioaoiV,chodzi o to,że:
Kupiłaś zwierzaka(Ty lub inny ktoś),np. żółwia stepowego.Bez dokumentów zaświadczających o jego legalnym pochodzeniu(tzn,że nie jest z odłowu).W zeszłym roku była wielka akcja rejestracji zwierząt,które wpisane są na listę CITES(choć najgłośniej było o tym w internecie)-problem był taki,że właśnie większość osób żadnych dokumentów na swoje zwierzaki nie miała.Wszyscy ci dostali szansę zarejestrowania takich zwierzaków,bez przedstawiania jakichkolwiek dokumentów(tzn nie musieli podawać źródła,z którego zwierzak został zakupiony)-był określony termin do kiedy można było to zrobić bez żadnych negatywnych konsekwencji i zgodnie z prawem.Termin minął i teoretycznie od tej danej daty posiadanie niezarejestrowanego zwierzaka(przypominam-->który wpisany jest na listę CITES) stało się nielegalne i podlegało karze.Ale(nie wiem dokładnie dlaczego,chyba chodzi o sprawy unijne) podobny termin(tzn dla tych,którzy mają zwierzaka bez wymaganych dokumentów potwierdzających jego legalne pochodzenie a nie zarejestrowali go w terminie poprzednim) ustalono ponownie a kończył się on 2 listopada.Do tego czasu wszyscy,którzy nie wykorzystali wcześniejszej szansy, mięli obowiązek(wcześniejszy termin też był oczywiście obowiązkiem) zarejestrować swoje zwierzaki.I po 2 listopada niezarejestrowane zwierzaki,bez dokumentów potwierdzających ich legalne pochodzenie są przetrzymywane w domach nielegalnie.W skrócie-kupiłem zwierzaka(nie mam dokumentów,że jest legalnie zakupiony-nie z odłowu)->w zeszłym roku dali szansę bym go zarejestrował i był "czysty"->w tym roku dali kolejną(ostateczną) szans
Zapisane

Enola

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-20, 11:41 »
No. Jaśniej się już tego wytłumaczyć nie da. Zresztą wszystko jest wyłuszczone na stronie


www.salamandra.org.pl/cites/inf/kom_1.php

ktorej link podalam juz zreszta wczesniej. Jezeli ktos nadal nie rozumie to trudno. Oczywiscie Twoja sprawa czy zarejestrujesz zwierzaka czy nie i czy ogolnie obchodzi Cie los przemycanych zwierzat. Chociaz po 2 listopada to juz nie wiem jak to by trzeba bylo zalatwiac. Ten watek mial po prostu charakter informacyjny, a nie moralizatorski.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #20 : 2004-11-24, 19:24 »
Ja mam ptasznika, a dokładnie brachypelme smithi i kazdy kto siedzi w pająkach wie, ze smithi jest na liście CITES, pająka kupiłam od faceta, który hoduje ptaszniki, nie miałam wcale problemow, gościu przyjechał w umowione miejsce o wyznacoznym czasie, dał mi pajączka ja mu kase i sie ulotnił ;) i z tego co wiem to rzadko kto ma taki papierek..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedz #20 : 2004-11-24, 19:24 »

sojkas

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #21 : 2004-11-25, 17:55 »
W przypadku pajakow niemozliwe jest posiadanie takiego papierka, bo w ustawie wyraznie stoi, ze bezkregowcwe sa wylaczone z rejestracji.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #22 : 2004-11-25, 18:37 »
dokładnie, a jednoczesnie posiadanie pająka znajdującego sie na liscie CITES jest przestępstwem...  :roll:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

arke

  • Gość
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #23 : 2004-11-25, 18:38 »
Dokładnie :roll:
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Czy twoje zwierzę jest legalne?
« Odpowiedź #24 : 2004-11-25, 21:46 »
To troche bez sensu, bo kto zaprzestanie kupować pająków, jeśli je naprawde lubi? a tak gmina nawet nie bedzie miała statystyki ile takich pająków jest w terrariach..  :roll:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 26 zapytaniami.