Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pokarm węży  (Przeczytany 1714 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pokarm węży
« : 2005-02-28, 20:07 »
Moja kolażanka twierdzi że wszystkie węże dostępne w sklepach zoologicznych żywią się myszkami, a każde inne mięso czy inne pożywienie jest dla nich nie zdrowe, prawda, fausz?

(Ja twierdziłam, że to nie prawda. :oops: )
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Pokarm węży
« Odpowiedź #1 : 2005-02-28, 20:12 »
Dokładnie nie wiem , ale czytałam kiedys opowiadanie ( prawdziwe rzecz jasna ) o dziewczynce , która miała węża i karmiła go specjalnym morżonym pokarmem , bo nie mogła znieść widoku pożeranych myszek . I wąż dobrze sie czuł :roll: .
Zapisane

Raffy

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #2 : 2005-02-28, 20:15 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokarm węży
« Odpowiedz #2 : 2005-02-28, 20:15 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pokarm węży
« Odpowiedź #3 : 2005-02-28, 21:26 »
Jeso...

Słyszałam, że nie wszystkie węże żywią się myszami... a może czytałam na forum... :(

(Raffy, gdzie mogę fotki twoich papużków zobaczyć :))
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pokarm węży
« Odpowiedź #4 : 2005-02-28, 21:32 »
czym wy sie tak bulwersujecie.. jecie krowki? swinki? nie musicie. a one musza.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #5 : 2005-02-28, 21:36 »
charon - na forum papuzki :P w albumie albo zagadaj do mnie na gg : 7318378 :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pokarm węży
« Odpowiedź #6 : 2005-02-28, 22:12 »
Oki!

Cytuj
czym wy sie tak bulwersujecie.. jecie krowki? swinki? nie musicie. a one musza.


Nieee... :P Ale poza tym ja się załamuje fotką... nie samym jedzeniem... Pytam, bo pamiętam jak ktoś kiedyś mówił czy piesał, że jak będzie brał węża, to takiego który nie żywi się myszami, bo nie miałby sumienia, bla bla... (no w sumie co innego dawać nieznajomy kawał mięsa a małego nowo narodzonego "pędraczka")... Dlatego z okazji rozmowy zaczęłam się zastanawiać...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pokarm węży
« Odpowiedź #7 : 2005-02-28, 23:16 »
wąż nie zje mięsa oprawionego. zjada zwierzaki w całości i aby ofierze oszczędzić cierpień trzyma się ją aż do uchwycenia przez węża choć on sam pewnie wolałby popolować... węże fascynuja ale ja właśnie z tego wzgledu bym mieć nie mogła...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pokarm węży
« Odpowiedź #8 : 2005-02-28, 23:43 »
Cytuj
węże fascynuja ale ja właśnie z tego wzgledu bym mieć nie mogła...


Dokładnie... węże są piękne... ale...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokarm węży
« Odpowiedz #8 : 2005-02-28, 23:43 »

maka

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #9 : 2005-03-01, 10:18 »
mam weze i nie jedza gryzoni............to POŃCZOSZNIKI.........
zywia sie rybami mrozonymi i filetami itd
polecam dla ludzi ,ktorzy nie chca podawac gryzoni
ja jestm SUPER ZADOWOLONA
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #10 : 2005-03-01, 16:04 »
O :> To cos dla mnie... uwielbiam węże, ale moja mama by chyba zawału dostała :lol:
Zapisane

maka

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #11 : 2005-03-01, 16:19 »
wlasnie jednego sprzedalam!......bo mialam parke
samiczka pojechala do nowego domku
ona byla -thamnophis sirtalis parietalis
a samczyk to- thamnophis sirtalis sirtalis
podgatunek samczyka rosnie wiekszy i samiczka bała sie go,a mieszkali razem,wiec poszla do nowego domu........ale byla przepiekna,na bokach czerwone kropeczki....cudenko!!!
został samczyk o imieniu Newt...........jest duzy i rosnie jak na drozdzach (na filetach)....hehehehehe
naprawde weze godne polecenia i w ostatnich czasach robia prawdziwa furore!!!!!.....chyba idzie na nie moda,bo wlasnie nie jedza gryzoni,tylko ryby,a karmienie nie sprawia zadnej trudnosci.........rewelacja
ja tez lubilam weze,ale nie kupowalam ,bo jadly gryzonie,ktore hoduje....
jednak ktos polecil mi wlasnie ponczosznika i tak sie zaczelo....hehehe
kupilam jednego....a potem drugiego........i na tym sie chyba nie skonczy,bo to mile weze i moga zyc razem w jednym terrarium,ale wielkosc podobna powinna byc,bo jeden moze sie bac drugiego.....
pozdrawiam!
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #12 : 2005-03-01, 16:46 »
heh, MYSZY czy SZCZURY to NORMALNE POŻYWIENIE GADÓW!

nie ma sięco przerażać, płakać i bulwersować... proste...

Są gady które jedzą właśnie ryby czy owady...
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Pokarm węży
« Odpowiedź #13 : 2005-03-01, 17:02 »
Lub rośliny:)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pokarm węży
« Odpowiedź #14 : 2005-03-01, 20:03 »
Np.?

Cytuj
nie ma sięco przerażać, płakać i bulwersować... proste...


To nie jest kwestia, że jedzą... :roll: tylko, że dana osoba musiałaby im podawac takie żarełko. Ludzie nie oglądają miesa które jedzą kiedy było żywe, nie znają go, a taką myszę zdążą zobaczyć żywą. Psy karmi się mięsem i nie ma z tym problemów bo to anonimowe mięso... Taka psychika ludźka i tyle... (Poza tym, czy ktoś w tym topicu się bulwersował? Topic jest czy węże muszą jeść myszy, nie z powodów wałkowanych tysiące razy, tylko teoretyczny... A Raffiemu jest żal papużki, bo sam ma 11...)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokarm węży
« Odpowiedz #14 : 2005-03-01, 20:03 »

Cathycash

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #15 : 2005-03-01, 20:38 »
Ja mam 20 kilka myszy, szczury itp i nie żal mi takich myszy... pozatym można karmić mrożonkami, noworodkami....

napewno gdybym musiała sama dać wężowi żywą mysz -> jakoś bym się czuła nieswojo... ale można przecież kupić martwą...

Pozatym mysz TRZEBA uśmiercić przed podaniem - inaczej jest to nie humanitarne...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pokarm węży
« Odpowiedź #16 : 2005-03-01, 20:39 »
Cytuj
heh, MYSZY czy SZCZURY to NORMALNE POŻYWIENIE GADÓW!

nie ma sięco przerażać, płakać i bulwersować... proste...

Są gady które jedzą właśnie ryby czy owady...


DOKLADNIE.

Cytuj
To nie jest kwestia, że jedzą...  tylko, że dana osoba musiałaby im podawac takie żarełko. Ludzie nie oglądają miesa które jedzą kiedy było żywe, nie znają go, a taką myszę zdążą zobaczyć żywą

no i bardzo zle, powinni patrzeć kogo zjadają

Cytuj
Psy karmi się mięsem


ale psy musza jesc mieso.. ale prawda, ze latwiej jest dać anonimowe..
Zapisane

maka

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #17 : 2005-03-01, 20:59 »
weze tez musza jesc gryzonie.........ja tez zdaje sobie w tego sprawe i jak kiedys kupie innego weza,to bedzie konieczne podawanie myszy lub innych gryzoni..........
smierc myszki w wezowej paszczy jest bardziej humanitarne niz zabijanie jej wczesniej...........juz natura tak sprawila,ze myszka w oblicu strachu nic nie czuje.....a jak ja zabija czlowiek,to niestety......
ehhhhhhhhhhhhh
...........mam nadzieje ze mi do glowy nie przyjdzie takiego weza sobie sprawic..........no ale jedzie do mnie zaba rogata,a ona tez zywi sie myszkami..........eh
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pokarm węży
« Odpowiedź #18 : 2005-03-01, 21:47 »
Cytuj
no i bardzo zle, powinni patrzeć kogo zjadają


Wtedy by pewni zaczęli się zastanwaić... Ale np. ludzie na wsi są przyzwyczajeni do codziennego zadawania śmierci zwierzętom...
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #19 : 2005-03-01, 22:34 »
Tak... bo to "normalne", bo mięsko jest "konieczne" ...
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #20 : 2005-03-04, 21:41 »
Cytat: maka
wlasnie jednego sprzedalam!......bo mialam parke
samiczka pojechala do nowego domku
ona byla -thamnophis sirtalis parietalis
Cytuj



dlaczego ją sprzedałaś ??? moja sznuróweczka sie baaaaardzo zaprzyjeźniła z kolegą i śpią sobie razem w czułych objęciach :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokarm węży
« Odpowiedz #20 : 2005-03-04, 21:41 »

Cathycash

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #21 : 2005-03-04, 22:37 »
Cytuj

smierc myszki w wezowej paszczy jest bardziej humanitarne niz zabijanie jej wczesniej


maka, to nie jest prawda. Uśmiercenie myszy poprzez przerwanie rdzenia (umiejetne!) nie jest wogóle bolesne... pisano o tym wiele, wiele razy.
Zapisane

maka

  • Gość
Pokarm węży
« Odpowiedź #22 : 2005-03-05, 11:37 »
oki mozliwe......ale ja wole naturalne....nigdy nie moglabym w taki sposob usmiercic myszy

a dlaczego sprzedalam? poniewaz bala sie samca ,ktory ja wielokrotnie przerosl (parietalisy sa najmniejsze)....i ona bala sie go bardzo,nie wychodzila wogole na posilki,a jesli juz to zdarzyla zlapac jednego paseczka i w dluga ze strachem bardzo sie przy tym wiginajac zeby pokazac mu ze jest wieksza i nie da sie jej zjesc.....meczyla sie z nim w jednym terra......
nie bylo wyjscia,albo ja oddzielic do innego terra,albo sprzedaz..........wybralam to drugie,bo pajaki podrosly i zajely wszystkie terarria...........
na zabe misualam dostosowac stare terra,ktore jest tez bardzo krotko tymczasowe,kiedy w kwietnui wroce z wyjazdu to cos sie jej kupi nowego......bo chyba to jest jednak samica i bedzie jeszcze rosła......... :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Pokarm węży
« Odpowiedź #23 : 2005-03-05, 13:10 »
Lancetowgłowy meksykańskie czy mleczne moga jeść świerszcze domowe, oczywiście nie tylko... myszki niestety również...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 27 zapytaniami.