Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2  (Przeczytany 8853 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Dziwny żółw + pytania o żółwie stepowe
« Odpowiedź #30 : 2005-12-31, 13:56 »
Temu gatunkowi powinno się podawać sporo suszonych ziól, siana- nawet do 3/4 objętości diety. Zbyt duża ilość soczystej karmy to potem czasami problemy z nerkami, biegunki:( W naturze te żółwie nie mają wolnego dostępu do pokarmu uwodnionego, zwłaszcza owoców, warzyw.Są przystosowane do oszczędzania wody. Naturalnie nie można " zasuszyć" żólwia, trzeba dać możliwość kąpieli, spryskiwać rano terrarium( zwł. wiosną i dla młodych), ale po 1-3 godzinach podłoże powinno być suche.
« Ostatnia zmiana: 2005-12-31, 14:04 autor pituophis2 »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dziwny żółw + pytania o żółwie stepowe
« Odpowiedź #31 : 2006-01-02, 09:57 »
dopsz...to powiedz cos o tych gotowych karmach dla stepowców, o których ciągle ktos gdzieś wspomina a ja nie mogę trafić??? Czy one to jedzą i gdzie to mozna nabyć??
I czy mogą i będą chciały jeść siano, takie jakie kupuje się w sklepach, dla gryzoni?
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dziwny żółw + pytania o żółwie stepowe
« Odpowiedź #32 : 2006-01-02, 16:35 »
Gotowe karmy? Tzn. te sklepowe? Nie polecam, najczęściej są w tym jakieś zbędne świństwa. Najlepiej karmić pewnym pokarmem, jak rośliny, zioła.
A siano może być gryzoniowe - mój takie ma, i dobrze się sprawuje. Gad się w nim zakopuje, i czasem zjada razem z innym pokarmem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziwny żółw + pytania o żółwie stepowe
« Odpowiedz #32 : 2006-01-02, 16:35 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Dziwny żółw + pytania o żółwie stepowe
« Odpowiedź #33 : 2006-01-02, 20:58 »
Większość gotowych karm jest do wyrzucenia, albo do karmienia nimi świerszczy:) Dla "lądowców" się nie nadają, zawierają np. ryby, miód i inne dziwne dodatki. Jedyna dobra, o której słyszałem to Agrobs, niemiecka karma, sprowadzają ją żólwiarze, w sklepach nie do dostania.
Rozpieszczone soczystym jedzeniem żólwie często trzeba przekonywać do siana :) Najlepsze jest łąkowe, z dużą ilością żół i chwastów, nie powinno być ostre i twarde tylko miękkie. Dobre są też rozmaite mieszanki ziołowe dla gryzoni np. Herbal Pets, Zuzala.   
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Dziwny żółw + pytania o żółwie stepowe
« Odpowiedź #34 : 2006-05-21, 21:44 »
Dziękuję za rady - przydały się. Zmieniłam żółwiowi trochę jadłospis, mamy już duuże plany co do zmiany terrarium - zajmiemy się tym jak będziemy mieć więcej czasu, pod koniec roku szkolnego, bo nie będziemy kupować gotowego terra.
I znów mam pytanie... Mój  żółw jest agresywny. Bardzo. nigdy nic mu złego nie robiliśmy, wiem że to nie kot czy chomik, to "dziki" zwierz, ale jego agresja dochodzi do tego stopnia, że wyciągnąć mu rano pokarm z poprzedniego dnia można tylko wtedy, keidy śpi, inaczej po prostu się rzuca. Jest to kłopotliwe, kiedy chcę żeby pochodził po pokoju, a on najzwyczajniej podchodzi o gryzie wszystko co popadnie. Ma jedzenie, nie jest raczej głody... Piszę raczej, bo tak naprawdę nie wiem - ale dostaje duzo pokarmu, czasami zostawia. Nigdy tak się nie zachowywał, żółwie stepowe znajomych są łagodne, a mój? Kiedys szło go poglaskać po łebku, teraz to graniczy z cudem... Macie jakieś rady jak oswoić żółwia? Jest z nami parę lat, wiec powinien być przyzwyczajony...
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #35 : 2006-06-01, 19:29 »
Podejrzewam że to po prostu pobudzony seksualnie samiec, w tym momencie nie da się wiele zrobić, chyba, że ma się kilka m2 powierzchni wybiegu i kilka samic.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #36 : 2006-06-01, 21:24 »
no dokladnie, samiec, który dorósł :-))) mój zachowuje się w tym wiosennym okresie tak samo. Latem mu przechodzi i łagodnieje.
A jesienią to juz "baranek" :lol:

Ale wracając do mojego poprzedniego pytania o karmy. Własnie o te niemieckie mi chodziło. Było sporo podniecania się tematem, sprowadzania jakichś wielkich pak i zamawiania tylko  w necie, bo ktoś tam sprowadzał na zamówienie.
Wiesz może jaki finał??? Żółwie to jedzą??? Ktoś ściąga już oficjalnie i można zamawiac w trochę mniejszych ilościach???
Zapisane

Edi

  • Gość
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #37 : 2006-06-24, 22:26 »
U mnie samiec stał się na tyle agresywny, że zostałem zmuszony oddzielić go od samic. Inaczej niż u Nefry, samiec aktywny jest przez cały rok dlatego z samicami przebywa tylko przez określony czas, aby mogły odbyć się gody(miejmy nadzieję, że owocne  ;) ).

Nefra, w sprawie Agrobsa odsyłam do www.terrarium.com.pl (poszukaj na forum) Karma sprzedawana jest w 15kg workach, 1 taki worek został podzielony wśród chętnych. Na drugi zbierane są zapisy. Poczytaj, wszystkiego się dowiesz  :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #38 : 2006-06-24, 22:56 »
oki, dzięki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedz #38 : 2006-06-24, 22:56 »

Hilam

  • Gość
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #39 : 2006-08-28, 11:05 »
Nie wiecie jak sprawdza się płeć żółwia ?? Mam swojego od 6 lat a nawet nie wiem czy to chłop czy baba.
Zapisane

Hilam

  • Gość
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #40 : 2006-08-28, 11:08 »
Chciałbym też się dowiedzieć jaki jest najwiekszy przysmak żółwia i czym moge go karmić oprócz sałaty, mleczy i posiekanej marchewki.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #41 : 2006-08-28, 12:06 »
płeć zółwiea rozróżnisz po ogonie - samiec ma dłuższy :)
a o karmieniu zółwi już sporo było pisane na tym i innych forumach - poczytaj.
 
Zapisane

Hilam

  • Gość
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #42 : 2006-08-28, 13:12 »
A skąd mam wiedzieć czy ma długi ogon skoro mam tylko jednego żółwia??
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #43 : 2006-08-28, 13:39 »
nawet nie wiemy jaki to zółw, to jak z Tobą rozmawiać? :P
Trzeba oglądnąć kilka innych (np w sklepie albo na fotkach w necie) i porównac. Ja też w taki nauczyłam się rozpoznawać :P
Zapisane

Hilam

  • Gość
Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedź #44 : 2006-09-01, 23:16 »
Jak umiescic zdjecie w albumie ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak "oswoić" żółwia? Str. 2
« Odpowiedz #44 : 2006-09-01, 23:16 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 25 zapytaniami.