Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pomocy mój żółwik chyba jest chory  (Przeczytany 1292 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

loopi

  • Gość
pomocy mój żółwik chyba jest chory
« : 2006-02-05, 12:10 »
witam dostałam kilka dni temu żółwia hieroglifowego, nie wiem czy nie jest chory bo pojawia się mu coraz więcej białych plamek jakby meszek, na pancerzyku. Co mam robić aby mu pomóc? Żówik jest młody ma długości ok.8 cm. Pozdrawiam
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #1 : 2006-02-05, 17:13 »
Kiedyś interesowałam sie żółwiami i z tego co piszesz wygląda to na grzybicę. Te białe plamki na pancerzu należy zeskrobać, a pancerz smarować np jodyną, albo takim srodkiem jak Clotrimazol (mogłam cos przekręcic w nazwie)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

loopi

  • Gość
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #2 : 2006-02-05, 18:35 »
wielkie dzieki za odpowiedź zrobię co radzisz mam nadzieje że pomogę mojemu żółwikowi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedz #2 : 2006-02-05, 18:35 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #3 : 2006-02-05, 20:15 »
A jeśli znasz dobrego weterynarza od gadów to warto do niego wpaść ;)
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #4 : 2006-02-05, 20:19 »
Czekajcie! Nie wiadomo co to jest. Jeśli to są jasne " pęcherzyki" to to może być poprostu oznaka tego, że rosnący żółw zrzuci wierzchnią warstwę płytek. NIE wolno tego wtedy skrobać!
" Meszek" to mogą być rosnące na skorupie glony, które nie przeszkadzają żółwiowi, aczkolwiek u młodych okazów jest to rzadkie. A tak naprawdę to możemy jedynie zgadywać, jeśli nie zobaczymy zdjęć, to nie będziemy pewni co to jest.
Looki- czym karmisz swojego hieroglifa?
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #5 : 2006-02-05, 20:29 »
Ja uważam tak jak pituophis że żółw roś nie i zrzuce płytki(wierzchnią warstwe of course ,a nie całe :P )
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #6 : 2006-02-05, 21:19 »
Tak naprawde to bez dobrych zdjęć nie dojdziemy, co to może być, ale zrzucanie płytek jest najbardziej prawdopodobne, bo dosyć regularnie mam do czynienia z przerażonymi tym właścicielami:)
Zapisane

loopi

  • Gość
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #7 : 2006-02-05, 21:44 »
Dzięki za porady, jutro pójde do lekarza w Zoo. Na razie je ochotke i szpinak - jestem przerażona i nie wiem nic o nim(co je, jak śpi i o czym śni :))
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #8 : 2006-02-05, 23:09 »
Zdecydowanie wyrzuć szpinak, bo odwapnisz żółwia. Zamiast tego daj moczarkę, wgłębkę, cykorię. To głownie roślinożerny gatunek, nawet w młodosci.
Skąd jesteś?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedz #8 : 2006-02-05, 23:09 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #9 : 2006-02-09, 09:40 »
właśnie szpinak może jeść, ale nie za często... sama miałam takie żółwie, najlepiej kup mu jeszcze moczarki bo bardzo uwielbiają i jak masz zamiar dawać mu żywe rybki to nie radze bo nie bedzie chciał na nie polować, bedziesz wtedy musiał mu dawac rybe prosto z ręki. jeżeli naprawde ma grzybice żółw to możesz nawet skorupe po zeskrobaniu posmarować wazeliną białą. możesz też go wymyć w rumianku. musisz teraz dobrze zadbadź o jego djete i najlepiej dawać mu posiłki dwa razy dziennie (rano i wieczorem) możesz też kupić w zoologicznym pałeczki wodne, gammarus, ochotke, nawet w mięsnym kupic możesz kawalek wolowinki, lub serce wołowe, ale pamiętaj te żółwie jedzą więcej roślin, najlepiej abyś kupił gotowy wapń w zoologiczym... podaj jeszcze w jakim akwa go trzymasz, litraż, czy ma ogrzewanie, oswietlenie...
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #10 : 2006-02-11, 23:14 »
Pozwole się wtrącić ponieważ dostrzegłem sporo błędów w wypowiedzi Myshy:
 Czy w naturze to w porze karmienia ktoś przychodzi łapie rybke ze ogon i podaje żółwią, nie muszą sobie same radzić. Z moich obserwacji u T.s.e najwięcej skutecznych polowań na ryby odbywa się nocą...
Pałeczki wodne wylucz http://www.t-hermanni.de/bilder/fehl/zubehoer.html
Z tego co pamiętam to jest jeszcze młody więc posiłki co 1-2 dni
Dwa razy dziennie jest totalnie bez sensowne i może prowadzić tylko do odtłuszczenia.
Ja jestem za karmieniem pokarmami które moze znaleść w naturze,a mieśą z ssaków lub ptactwa jako urozmaicenie ok. raz na miesiąc.
Zapisane

loopi

  • Gość
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #11 : 2006-02-12, 10:23 »
Wielkie dzieki za informacje

Żówki ma sie lepiej , te plamiki to była grzybica. Smarowałam go clotrimazolem i zeszło. Weterynarz z zoo okazał się być niezwykle sfrustrowany i nie udzielił mi nawet minimalnej porady. No cóż tak bywa. znalzałam szalenie sympatycznego i kompetentnego weterynarza na Żabińcu, który nie tylko że udzielił pomocy mojejmu żółwikowi to jeszcze nie wziął pieniędzy. W dzisiejszym czasie wydaje się byc to zjawiskowe.

Pozdrawiam :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #12 : 2006-02-14, 18:22 »
Kacper nie zgodze sie z tobą że pałeczki są wykluczone, co do karmienia dwa razy dziennie też sie nie zgodze, moje żółwie nie były ani tłuste, ani grube, podawałam w małych ilościach...

loopi co do weta który nie bierze kasy to ja mam takiego na codzień :P robi mi obniżki itp... ;)
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #13 : 2006-02-15, 16:49 »
Pałeczki to sposób na przeróbkę tanich odpadów, aby na nich zarobić, niekoniecznie z korzyścią dla żólwi. Pseudemysy powinny mieć stały dostęp do roślin, natomiast pokarm mięsny( np. bezkręgowce) takie maluchy powinny dostawać 1-2 razy w tygodniu, starsze rzadziej.
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #14 : 2006-02-15, 16:52 »
Mysha jakie masz uzasadnienie uzasadnij to ...
Ja z chęcią porozmawiam przekonaj mnie że nie mam racji...
Edit: pitouphis też potwierdził że pałeczki są szkodliwe
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedz #14 : 2006-02-15, 16:52 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: pomocy mój żółwik chyba jest chory
« Odpowiedź #15 : 2006-03-03, 07:12 »
pałeczki są szkodliwe?! odpady są z nich robione?!! :shock: ale skąd mogłam to wiedzieć... tak samo jak wy... :/

ale co do karmienia ilością mam racje że dwa razy dziennie i mi tego Kapi nie zaprzeczaj, ja miałam młode żółwie..
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 25 zapytaniami.