Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Patyczaki Indyjskie  (Przeczytany 5273 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariuszp8

  • Gość
Patyczaki Indyjskie
« : 2006-02-24, 18:31 »
Wiem ze podobny wątek już istnieje ale nie chciałem miesząc.
Niedługo wujek kupi mi dwa patyczaki indyjskie wiec mam kilka pytać: Podstawowe jak duże ma być terrarium i co w nim umieścić? Wiem ze patyczaki żywią się liście jeżyny, liście maliny, liście truskawki, liście różanecznika, liście ligustra, liście dębu, liście porzeczki, liście bluszczu, liście trzykrotki, liście melisy (ale musze im dawać wszystkie czy mogę np. tylko malin, truskawek , jeżyn, dębu) i czy można gdzieś kupić te liście których nie mam?


PS
Jak duże rosną patyczaki Indyjskie?
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #1 : 2006-02-24, 18:59 »
Przede wszystkim proponuję lekturę strony www.phasmodea.prv.pl - tam jest wszystko dokładnie opisane (radzę też przejrzeć polecanych hodowców, można od nich kupić patyczaki znacznie taniej niż w sklepie, tyle że w większości albo jaja hurtowo albo conajmniej 10 szt. wyklutych owadów od L1, ale to od hodowcy zalezy).

Co do pomieszczenia - im większe, tym lepsze. Ważne jest, aby było wysokie (co umożliwi przechodzenie wylinek) i dawało szansę ruchu. Jako podłoże mogą posłuzyć zwykłe ręczniki papierowe, najłatwiej się wówczas sprząta. Liście wraz z gałęziami warto trzymać w słoikach z wodą(ale z podziurawionymi pokrywkami, żeby patyczaki się nie utopiły) - znacznie dłużej są do zjedzenia i nie schną. Dalej wszystko zalezy od Twojej inwencji, jeśli terrarium ma być ozdobą pokoju to można robić z nim najprzeróżniejsze rzeczy.

Nie musisz im dawać tych wszystkich liści, wystarczą nawet same liście jeżyny. Nie radzę Ci kupowac niczego w sklepie, bo to z reguły jest pryskane, a to znowu może spowodować zgon zwierzęcia.

Patyczaki indyjskie rosną mniej więcej do 8 cm (wersja imago). Zastanów się, czy nie boisz się takich owadów, bo wielu panów z np. mojego otoczenia nie tyle co drży na ich widok, ale nie chce brać ich na ręce - bo trzeba bardzo uważać, żeby nie spadły czy uciekły. Poza tym to dziwne uczucie gdy chodzi Ci po ręku a Ty widzisz sporawą paszczę, która bez problemu tnie mocne liście jezyny ;)
Zapisane

mariuszp8

  • Gość
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #2 : 2006-02-25, 23:25 »
A co mam dawać patyczakom jak jest zima i nie mam żadnych z tych liści? (Można dawać im suszone liście?)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedz #2 : 2006-02-25, 23:25 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #3 : 2006-02-26, 12:00 »
Musisz mieć dostęp do zimozielonej jeżyny, ale ona przy bardzo niskich temperaturach też pada.. Wtedy pozostaje przewidzieć takie sytuacje i zasadzić jeszcze na wiosnę czy lato jadalne przez patyczaki rośliny, typu natka pietruszki (z tym, że z nią trzeba uważać, bo zdania na jej temat są podzielone, aczkolwiek np. moje ją jedzą i żyją). Suchych liści raczej nie zjedzą, bo to dla nich nie ma żadnej wartości i nie nadaje się do spożytku.
Zapisane

mariuszp8

  • Gość
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #4 : 2006-02-26, 14:52 »
Dzięki za informacje
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #5 : 2006-04-27, 15:37 »
hym no i mam patyczaki:P jeden duzy sie nie rusza;P zyje??:D jeju jesetem tak zielona :D w tym ze hohoh;P nic w necie nie moge znalesc :P
Zapisane
To piekło nie raj :)

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #6 : 2006-04-28, 16:10 »
Pat, czytaj moje posty -> www.phasmodea.prv.pl (tu wszystko jest, łącznie z forum na którym można się o wszystko pytać).
Jeśli patyczak w ogóle się nie rusza przez kilka dni, to albo przechodzi wylinkę, albo nie żyje. Lepiej zostawić go w spokoju w pobliżu pokarmu i w wilgotnym pomieszczeniu, co jakiś czas doglądając zmian. Jeżeli po mniej więcej tygodniu nic się nie dzieje - cóż, to raczej koniec.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #7 : 2006-04-29, 09:50 »
dziekuje przejze napewno doklanie strone;)
Zapisane
To piekło nie raj :)

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedź #8 : 2006-05-31, 14:23 »
Dzięki tej stronce dowiedziałam się naprawde duuużo o patyczakach.Z moich 3 pozostał tylko 1 ale ma się świetnie,4 dni temu przeszedł kolejną wylinke (to już chyba 3 lub 4 )
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Patyczaki Indyjskie
« Odpowiedz #8 : 2006-05-31, 14:23 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 24 zapytaniami.