Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Młody wężyk (zaskroniec)  (Przeczytany 18870 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

  • Gość
Młody wężyk (zaskroniec)
« : 2007-04-27, 12:25 »
Podczas mojego ostatniego wyjścia z psem nad odrę spotkałam kilku chłopaków,którzy znęcali się nad maleńkim zaskrońcem :roll: wiem,że węże te w razie niebezpieczeństwa udają martwego,i oni zostawili go,zanim zdążyłam zareagować. Podeszłam do weża,był ranny,łuseczki powyrywane w niektórych miejscach.. zaniosłam go do weta,a on powiedział że wąż jest w dośc ciężkim stanie,ale przeżyje. No i powiedział żebym przetrzymała go jeszcze dwa tygodnie,jak mu się pogorszy to mam do weta iść a on mu jakieś tam leki poda.
No więc moje pytania sa następujące:
1.Czym karmić takiego małego węza?? Skąd wziąć maleńkie żabki by go nakarmić?U mnie w zoologach nie ma,były kiedyś takie malutkie po 5 zł ale już nie prowadzą sprzedaży tychże żabek
2.W jakich odstępach czasu karmić małego?
3.Jakie mogę ponieść konsekwencje prawne? Przecież zaskrońce są pod ochroną i chyba nie można ich trzymać w domu oO"

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi...
Zapisane

Enola

  • Gość
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #1 : 2007-04-27, 16:59 »
Eh nie sądzę, aby policja zrobiła nagle nalot na twoje mieszkanie i nałożyła karę za przetrzymywanie chronionego gatunku (zwłaszcza, że go wkrótce wypuścisz), także tym się nie przejmuj. Dobrze, że biedny wąż trafił akurat na osobę z dobrym sercem i głową na karku, która się nim zajęła, mam nadzieję, że wydobrzeje.

Młode zaskrońce żywią się także dżdżownicami. Ogólnie węże te zdobywają pokarm głównie w środowisku wodnym, proponuję więc, jeżeli masz waruki zrobić mu akwaterraium, z częścią wodną i lądową. Wtedy do części wodnej możesz wpuścić jakieś małe rybki (zaskrońce także się nimi żywią).
Zapisane

salsa

  • Gość
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #2 : 2007-04-27, 21:29 »
Tak,już ma akwaterrarium i wpuściłam tam takie małe rybki.Ciągle leży udając martwego brzuchem do góry ale rusza co jakiś czas głową,po czym poznaję że żyje..oby przeżył
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedz #2 : 2007-04-27, 21:29 »

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #3 : 2007-05-08, 16:12 »
i co z wężykiem?
Zapisane

KoNrAdEk93

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #4 : 2009-04-06, 20:21 »
Mam podobny problem. Mam też akwarium, w którym ostatnio zaistniał problem bo mam ślimaki. Czy taki zaskroniec jada ślimaki? A może suszoną rozwielitkę. Bo ze zdobyciem żab będę miał problem a rybek akwariowych mi szkoda. Ile taki zaskroniec przeżyje bez pokarmu?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #5 : 2009-04-23, 19:52 »
Mam podobny problem. Mam też akwarium, w którym ostatnio zaistniał problem bo mam ślimaki. Czy taki zaskroniec jada ślimaki? A może suszoną rozwielitkę. Bo ze zdobyciem żab będę miał problem a rybek akwariowych mi szkoda. Ile taki zaskroniec przeżyje bez pokarmu?
Zaskroniec (Natrix natrix) jest objęty ścisłą ochroną gatunkową i zgodnie z ustawą o ochronie przyrody nie może być trzymany w domach. Grozi za to odpowiedzialność karna.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

mzbx11

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #6 : 2010-01-11, 20:56 »
ja pełno łapałem a dawałem im owdy, białe robaki i robaki podziemne
Zapisane

Stworek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #7 : 2010-01-13, 18:58 »
Zdarzyło mi się go mieć, bo znalazłam go w szkole. Też było spore zainteresowanie nim, dosłownie zostałby "zagłaskany na śmierć". Miał zaledwie 10 cm. Wątpiłam, że sobie poradzi, więc postanowiłam, że go dokarmię.
Dawałam mu owady, małe muchy, drobne robaki i nie jadł. Książki polecały, aby trochę podręczyć go tymi muchami, ale to się nie sprawdziło. Dawałam mu na siłę - nie jadł. Dwa tygodnie później przestał się ruszać...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #8 : 2010-01-23, 09:13 »
ja pełno łapałem a dawałem im owdy, białe robaki i robaki podziemne

Odsyłam do mojego postu powyżej. Nie wolno przetrzymywać zaskrońców!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedz #8 : 2010-01-23, 09:13 »

Aksolotl

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Młody wężyk (zaskroniec)
« Odpowiedź #9 : 2010-04-20, 18:28 »
szczerze to kto nad tym myśli zeby brać węża do domu one sa samoregenerujące :) poleżał by w tym miejscu z 2 dni i by sobie poszedł jak juz widzisz taka sytuacje to najlepiej go odłożyć w bezpieczne miejsce  :) i on juz sam sobie poradzi..
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.