Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaszcurki Zwinki Help!!!!  (Przeczytany 5464 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olenka:)

  • Gość
Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« : 2007-07-09, 18:35 »
 :help:Pliska Pomurzcie !! bardzo chce miec jaszczurke zwinke !! :jupi2:

Ale niestety niewiem jak ją dostac prubowałam załatwic zeby ktos mi złapał
, prubowalam tez sama se zlapac ale nic nie wyszło!:( Wszyscy mówią ze one są takie fajne a ja niemoge se zalatwic bardzo chcialabym miec parke albo samice ! ciekawe wogule czemu one są pod ochroną :P przecież unas w Kaliszu jest ich multum ale ja poprostu niemoge zadnej zlapac!!! Pomurzcie!!! :x
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedź #1 : 2007-07-09, 19:11 »
http://jaszczurki.pl/zwinkaart.php muszę cię niestety rozczarować tym artykułem...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Olenka:)

  • Gość
Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedź #2 : 2007-07-09, 20:39 »
Hmm... przeczytałam to i sie z tobom zgadzam ! ale zaówaz ze zwinki morzna dokonac ich populaci w niewoli ! zastanów sie czy mozna je chodowac i wypuszczac na wolnosc? wkoncu jest ich mało bo unich wystepuje kanibalizm Matki zabijajom swoje potomstwo... to jest normale!
wienc to nietylko nasza wina  aze ktos chce je chodowac i ma dobre warunki na to , to niewidze przeszkud ja np juz mam naszykowane terrarium! opisze ci je ...:
60cm w długosci , 30 w wysokosci , 28 w szerokosci to jest sredniej wielkosci! : na samym dnie jest centymetrowa warstwa drobnych kamieni na całej powierzchni , 2centymetrowa werstwa czarnego piasku - ziemi , pu centymetrowa warstwa ubitego piasku takiego jak wpiaskownicy lub na scierzce , są tam : jeden pojemnik  z wodą ktury ma 10cm kory drzew mech na srodku wielki kamien do wygrzewania sie, gałęzie i konary drzew lampka energo  oszcędna UV :) więc wes to pod uwage ze one zdychają wtedy gdy mają nie odpowiednie a to im u mnie nie grozi uwierz! Ps do jedzenia : swierszcze , muchy , dzownice , pasi koniki :):)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedz #2 : 2007-07-09, 20:39 »

Olenka:)

  • Gość
Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedź #3 : 2007-07-10, 12:16 »
Ale nadal niewiem jak je zlapac!!
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedź #4 : 2007-07-14, 16:55 »
To gatunek chroniony, łapanie zwinek jest przestępstwem karanym grzywną a nawet więzieniem, nie wolno tego robić! Zadnych krajowych gatunków płazów i gadów nie wolno chwytać, a tym bardziej hodować w domu.
Ponadto złapana na wolności jaszczurka bardzo się stresuje w zamknięciu, często ginie.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedź #5 : 2007-07-15, 16:23 »
To gatunek chroniony, łapanie zwinek jest przestępstwem karanym grzywną a nawet więzieniem, nie wolno tego robić! Zadnych krajowych gatunków płazów i gadów nie wolno chwytać, a tym bardziej hodować w domu.
Ponadto złapana na wolności jaszczurka bardzo się stresuje w zamknięciu, często ginie.

Zgadzam się
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedź #6 : 2007-07-16, 10:56 »
jeśli chcesz mieć zwierze to kup se mysze albo kup se pluszaka.

nie dociera ze one są chronione i w niewoli zginą. skoro nie ma ich w sklepach ani w chodowlach to chyba oczywiste ze nie mozna ich trzymać.

a masz warunki by ją hodować?? akwarim odpowiednie jedzenie i... o czym ja pisze nie mozesz jej złapac i już.

mam nadzieje że twoje bzdurne marzenie się nie spełni i zostawisz dzikie ziwerzęta w ich środawisku
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Akane

  • Gość
Odp: Jaszcurki Zwinki Help!!!!
« Odpowiedź #7 : 2007-07-26, 22:02 »
Nie dość, że sama chcesz męczyć DZIKIE zwierzęta to jeszcze namawiasz do tego innych?? Tak jak napisali inni forumowicze ten gatunek jest pod ochroną, tak jak wszystkie nasze gady. Jednak to nie ma takiego znaczenia, bo to nie znaczy, że zwierzę, które nie jest pod ochroną możesz sobie jak gdyby nigdy nic odławiać. Zastanów się zanim coś napiszesz i zrobisz.

A propos, twoje błędy ortograficzne aż gryzą w oczy, masz jeden nawet w opisie, pisze się "górować" a nie "gurować" :/ ...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.