Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: ...!  (Przeczytany 4489 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Misty.K

  • Gość
...!
« Odpowiedź #30 : 2004-07-28, 13:03 »
Yo, Blackall!! Miło Cię widzieć na forum. Może Ty w końcu nauczysz Achaje dokładności itp. Pozdrówka!!!!
Zapisane

Achaja

  • Gość
...!
« Odpowiedź #31 : 2004-07-28, 13:06 »
Misty już mnie wnerwieasz bo piszesz nie do tematu piszcie na pw albo misty stąd się wynoś
Zapisane

myszka

  • Gość
...!
« Odpowiedź #32 : 2004-07-28, 13:09 »
Cytuj

Po czwarte dziś jedziemy do weterynarza dać jej zastrzyk (zamiast sterylizacji zastrzyk co pół roku), z tego co się orientuje 25 zł..


A potem - rak sutków, cukrzyca, ropomacicze i konieczna operacja za dwa razy wiecej kasy... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

...!
« Odpowiedz #32 : 2004-07-28, 13:09 »

Blackall

  • Gość
...!
« Odpowiedź #33 : 2004-07-28, 13:14 »
Cytat: Achaja
Misty już mnie wnerwieasz bo piszesz nie do tematu piszcie na pw albo misty stąd się wynoś


Po pierwsze ty tez pisze nie na temat, po drugie nie możesz mówić kto ma być na forum a kto nie...

Wróćmy do tematu:
Cytuj
Cytuj


Po czwarte dziś jedziemy do weterynarza dać jej zastrzyk (zamiast sterylizacji zastrzyk co pół roku), z tego co się orientuje 25 zł..
 

A potem - rak sutków, cukrzyca, ropomacicze i konieczna operacja za dwa razy wiecej kasy...


Że tak powiem... gadaj o co tu chodzi!!!...  :shock:

Edit: tego nie było, teraz zauwazyłem
To niech pomyślę to akurat coś wnosi do tematu?

Sorry, Edit 2: Czy dawanie kotce tabletek byłoby lepszym rozwiązaniem niż zastrzyki?

Edit 3: sOrki że edytuje ale u mnie na forum jest niedopuszczalne pisac posta pod postem i się juz przyzwyczaiłem ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
...!
« Odpowiedź #34 : 2004-07-28, 14:03 »
Bardzo dobrze, że edytujesz, na tym forum to umiejętność ciągle zbyt mało rozpowszechniona.
Do meritum. POdawanie jakichkolwiek hormonów kotkom jest dla nich niebezpieczne i może się skończyć tak, jak pisałam powyżej. Tabletki to mniejsze dawki, są więc nieco bezpieczniejsze - ale i mniej skuteczne - wystarczy, że kotka zwymiotuje, dostanie biegunki, albo zwyczajnie wypluje tabletkę. Najlepszym, najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym wyjściem jest kastracja, mimo, że na jeden raz wydaje się na nią więcej pieniążków, ale to wydatek raz na całe życie (równa się rok - półtora zastrzyków, a przemnóż te lata powiedzmy przez trzy i dodaj do tego dwukrotny koszt operacji ratującej życie w ropomaciczu, któe po zastrzykach lubi występować nagminnie...)
Zapisane

Blackall

  • Gość
...!
« Odpowiedź #35 : 2004-07-28, 14:08 »
Cytat: myszka
Bardzo dobrze, że edytujesz, na tym forum to umiejętność ciągle zbyt mało rozpowszechniona.
dzięki :)
Cytat: myszka
Najlepszym, najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym wyjściem jest kastracja, mimo, że na jeden raz wydaje się na nią więcej pieniążków, ale to wydatek raz na całe życie (równa się rok - półtora zastrzyków, a przemnóż te lata powiedzmy przez trzy i dodaj do tego dwukrotny koszt operacji ratującej życie w ropomaciczu, któe po zastrzykach lubi występować nagminnie...)


Teraz to ja już zglupialem... po prostu.. sam nie wiem co powiedzieć, a czy po sterylizacji nic się nie wydarzy? Bo wydaje mi się że to też nie jest takie bezpieczne...
Zapisane

Blanka

  • Gość
...!
« Odpowiedź #36 : 2004-07-28, 14:13 »
Sterylizacja jest jak najbardziej bezpieczna, lekarze vet nie określają nawet tego jako operację ale zabieg, bo to już standard. Myślę, że większość osób na tym forum ma wykastrowane i wysterylizowane koty
( chyba, że się mylę...  ;) ) a to chyba mówi samo za siebie. Moje dwa są bez pomponików i czują się świetnie  :)
Zapisane

Blackall

  • Gość
...!
« Odpowiedź #37 : 2004-07-28, 14:16 »
A nie wiecie ile kosztuje sterylizacja kotki?
Zapisane

Blanka

  • Gość
...!
« Odpowiedź #38 : 2004-07-28, 14:18 »
za kastrację w wawce płaciłam 85zł, sterylizacja kotki jeżeli się nie mylę 160 zł. U Ciebie może być inaczej....
Zapisane

Forum Zwierzaki

...!
« Odpowiedz #38 : 2004-07-28, 14:18 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
...!
« Odpowiedź #39 : 2004-07-28, 14:26 »
W krakowie zalezy od weta - od 120 do 180 pln.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sal

  • Gość
...!
« Odpowiedź #40 : 2004-07-28, 14:46 »
Poszukaj - przy pomocy forumowiczów - dobrego weta i oszczędź kotce chorób, a sobie wielkich wydatków na leczenie kiedyś w przyszłości.
Moje dwa kocurki są wykastrowane. Są przecudnymi nakolankowymi kotami  ;)  (jak to kiedyś okreslił ktoś z forumowiczów), bo natura nie wzywa na dwór a ślepy instynkt nie każe się rozmnażać.

Fakt, że u koteczki zabieg jest bardziej inwazyjny, bo rozcinany jest brzusio, ale dobry wet poradzi sobie świetnie.
Trzymamy kciuki za twoją decyzję.  :wink:
Zapisane

Blackall

  • Gość
...!
« Odpowiedź #41 : 2004-07-28, 14:51 »
Cytat: Salamandra

Trzymamy kciuki za twoją decyzję.  :wink:


Jak może ktoś zauważyl mam 14 lat więc mama zdecydowała że jednak zastrzyk... a i tak możliwe że w końcu oddamy komuś tą kotkę to on sam zadecyduje co dalej
Zapisane

Sal

  • Gość
...!
« Odpowiedź #42 : 2004-07-28, 14:54 »
Przyznaję, na wiek rzadko spoglądam.  :)

Szkoda.
Ale może uda ci się z mamą porozmawiać. Może pokaż jej tematy na forum?
Jeśli jednak nie podejmie takiej decyzji (naprawdę rozumiem, że wiąże się to z kosztami...) i zdecydujecie się koteczkę oddać, to czuwaj nad tym, żeby trafiła do dobrego domku. To chyba nam możesz obiecać?  :)
Zapisane

Blackall

  • Gość
...!
« Odpowiedź #43 : 2004-07-28, 17:22 »
Cytat: Salamandra
To chyba nam możesz obiecać?  :)

Możliwe że trafi do znajomego z pracy mojego taty, a wstępnie się oni zgodzili na kotka (with wife). Tylko stwierdzili że za szybko podjęli decyzję.. musimy ich tylko zaprosić do domu a powinni ulec magii Małej  :)
Jestem już po wizycie u weterynarza.. nie wyczuł on ciąży, lecz jest to mały kotek (lub wczesna ciąża) i możliwe że dlatego. Mamy do niego wpaść za ok. 3 tygodnie.
Co mnie ździwiło Mała prawie nie bala się podróży a przecierz mogła pamiętać jak ktoś wywiózł ją jak była mala i wyrzucił...
Zdam kolejny raport za 3 tygodnie ;)

A i jeszcze możliwa będzie sterylizacja.. kosztuje tylko 100 zł!
Wykastrowanie kota tylko 50 zł!
Jeżeli ktoś chce tanio przeprowadzić zabieg zapraszam do mnie  :)
Zapisane

koszmarek

  • Gość
...!
« Odpowiedź #44 : 2004-07-28, 21:57 »
co do zastrzyku - ja mialam taka sytacuje ze pomimo zastrzyku kotak zaszla w ciaze i niewiele brakowalo a przyplacila by to zyciem... na cale szczecie w ostatniej chwili (przenosila ciaze chyba z tydzien) zabralismy ja do weta no i uratowal jej zycie a przy okazji wysterylizowal
lepiej zastanowcie sie czy nie lepeij raz a skutecznie bo te zastrzyki to nie sa zawsze skuteczne
Zapisane

Forum Zwierzaki

...!
« Odpowiedz #44 : 2004-07-28, 21:57 »

Kira

  • Gość
...!
« Odpowiedź #45 : 2004-07-29, 00:36 »
:? sterylka raz i juz kotka niezajdzie a zastrzyki przestanie tozajdzie ijeszce kotce zaszkodzi :(
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.