Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: błąka się kotka..  (Przeczytany 1928 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szyszek

  • Gość
błąka się kotka..
« : 2005-10-30, 20:34 »
u mnie w mieście po osiedlu błąka się około 3-miesięczna kotka. na osiedlu z domkami, jest karmiona przez różnych ludzi, niby zadbana.. ale śpi na dworze. boję się, że nie przeżyje mroźnej zimy i szukam jej domku. moja kotka jej nie toleruje (szylkrety zazwyczaj nie tolerują innych zwierząt :(), a nikt ze znajomych nie chce kota...
wklejam zdjęcie
kotka znajduje się na Górnym Śląsku, w Tychach.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #1 : 2005-10-30, 20:39 »
jejciu jaka śliczna! Może komus uciekła? :( biedactwo... może u weta w gabinecie wklej ogłoszenie
Zapisane

szyszek

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #2 : 2005-10-30, 20:44 »
nie uciekła nikomu, spała dziś u mojego kolegi, niestety jego mama się nie zgodziła na zatrzymanie jej. powodem: smród i pchły, wrr :|
rano po nakarmieniu zanieśliśmy mruczącą szczęśliwą kotkę na ulicę, gdzie wczoraj wieczorem się do nas przyczepiła - szła za nami :) i zapytaliśmy pana, który tam mieszka czyj to kot. no niczyj :( więc trzeba jej na zimę znaleźć domek..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedz #2 : 2005-10-30, 20:44 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #3 : 2005-10-30, 22:27 »
Cytuj
smród i pchły, wrr

Tak mówią ludzie którzy w zyciu kota w domu nie mieli. Koty są czyste i żadnego smrodu od nich nie ma  :idea:  :motz:
A co do pcheł to kilka minut i odpowiedni preparat i tez bez problemu  :wink:
Śliczna kotka, żeby znalazła jednak ten domek. Niestety z mojego doświadczenia, kotki które w ten sposób szukaja domku, tzn że przymilaja się do ludzi czesto okazuje się że są kotne i szukają ciepłego i przytulnego miejsca na wychowanie swoich przyszłych kociaczków.
Zapisane
BC + koci podrostek

szyszek

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #4 : 2005-10-30, 22:58 »
przecież napisałam, że ma około 3 miesięcy :P to maleństwo jest, tylko na zdjęciu tego nie widać. wstawię następne.

właśnie próbujemy przekonać mamę kolegi, żeby się jednak zgodziła. chodzi jej też o pieniądze.. a wg mnie kot nie jest drogi w ogóle.



« Ostatnia zmiana: 2005-10-30, 23:05 autor szyszek »
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #5 : 2005-10-31, 13:10 »
Kotka sliczności :) Wygłaszcz ją koniecznie.
Utrzymanie miesięczne kota to nie tylko jedzenie i żwirek, ale zawsze trzeba mieć cos extra na weta, szczepienia itp. Ale w sumie to nie jest drogie zwierzę, no chyba że choruje, bo wizyty sa drogie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #6 : 2005-10-31, 13:18 »
W sumie to kotu należy kupić kuwetę, żwirek miseczkę coś do jedzonka, trzeba mieć na weta... Co do zabawek, kotu wystarczy nawet kłębek wełny... Koty to przecież pieszczochy, potrzebują miłości...
A co do kuwety i miseczki: zawsze ktoś ze znajomych może mieć na zbyciu kuwetę i miskę po psie czy kocie... Ale jednak nim trzeba się opiekować. Ale próbuj dalej, Szysek... Życze powodzenia i pozdrów ode mnie kicię :*
Zapisane
Why so serious?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #7 : 2005-10-31, 18:33 »
Poproście mamę kolegi, żeby przetrzymała kotkę do czasu, aż znajdziecie jej dom na stałe. Zróbcie porządek z pchłami, kolega niech się zobowiąże oporządzać zwierza... Może mama da się przekonać, a może nawet zakocha się w kotce  :D  Powodzenia!
Zapisane
IBDG Wrocław

szyszek

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #8 : 2005-11-01, 08:49 »
nie ma opcji, żeby kotka została u kolegi, przynajmniej na razie. on wyjeżdża niedługo na 2 tygodnie, więc byłby problem z kim kota zostawić. :(
kicia na razie jest u pewnych ludzi z ulicy, na której się błąka. w sumie ona im nie przeszkadza, ale dostaje tylko jedzenie, nie jest członkiem rodziny. :(

a co do tych wydatków.. hmm. ja mam Szyszę już 2 lata, a u weta byłyśmy tylko kilka razy obciąć pazurki (raz mi się udało samej! :D), zaszczepić i odrobaczyć no i wykastrować. :) mam bardzo fajnego weta, który zawsze jak tam pójdę daje Szyszce próbkę Royala dla kastratów. :PP
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedz #8 : 2005-11-01, 08:49 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #9 : 2005-11-01, 11:19 »
Szyszek, informuj nas nadal co z kicią... Ja bym z chęcią wzięła, ale mieszkam daleko, mam psa i chomika, a tatuś nie zgadza się na kolejnego zwierzaka :( Życzę powodzenia jeszcze raz:*
Zapisane
Why so serious?

szyszek

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #10 : 2005-11-02, 05:34 »
no na razie dalej mieszka na osiedlu..
też bym ją chciała wziąć, jest świetna, ale mój kot jej nie toleruje.. :(
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #11 : 2005-11-02, 13:36 »
Esio ale nabijasz...  :roll: :roll: U nas pod szkołą też była taka fajna ruda kotka ale zrobiłyśmy akcję i zbierałyśmy żarcie. No i wtedy jedna babka go przygarnęła, przekonano ją argumentem, że dostanie karmę na conajmniej 2 miesiące. A teraz kotka jest zadbana i kochana. :P 8)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Nereida

  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #12 : 2005-11-02, 21:57 »
A ile ta kotka była  u Ciebie w domku?? Może Twoja Szysza popreostu musiałaby sie przyzwyczić....ja tez jak miałam na początku jedna kotke  i tata przywiózł druga to przez dwa tyg tak na złośc nam robiła( nie jadła prawie , nie piła i załatwiała poza kuwetą;/ ) a tamta kicia jak na gwoździach chodziła ciągle obserwowana przez tą starszą . A teraz....są nierozłączne ....może warto spróbować....
Zapisane
Pozdro zwierzokomaniacy  :) !!!

Naomi151

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #13 : 2005-11-20, 21:55 »
Ja mieszkam niedaleko Tychów, ale mam już kota i szczura, więc rodzice nie zgodzą się na kolejnego ziwerzaka, od dawna staram się wybłagać psa ale nic z tego. Powodzenia w szukaniu domu kotce.
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #14 : 2005-11-21, 15:28 »
szyszek, i co tam u kici?? bo ja tu umieram z ciekawości...
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedz #14 : 2005-11-21, 15:28 »

szyszek

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #15 : 2005-11-22, 20:54 »
Nereida: oj, przez chwilkę była. wolałam tego nie przedłużać, żeby Szysza nie zrobiła jej krzywdy.

teraz kicia ma już ciepły domek u starszych Państwa na osiedlu, po którym się błąkała.. :) zaniosłam ją tam i spytałam czy nie wiedzą może kogo to jest. "w sumie niczyja, ale jak idzie taka sroga zima, to zostanie nasza".  :)

odwiedzę ją niedlugo. będą zdjęcia. :P
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #16 : 2005-11-23, 08:26 »
Oooo... Słodko :] Pozdrów ode mnie nowych właścicieli :)
CZekamy niecierpliwie na fotki małej :tuli: a ja uściskaj i wycałuj
Zapisane
Why so serious?

Naomi151

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #17 : 2005-11-27, 21:40 »
Cieszę się, że wszystko dobrze się potoczyła i kicia znalazła ciepły domek, oby jej tam było dobrze :)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #18 : 2005-11-29, 22:37 »
Ojć supcio :P Tymbardziej że tyskie koty są najkochańsze  :tuli:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

szyszek

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #19 : 2005-12-02, 22:50 »
niestety, jak ostatnio byłam na osiedlu, wlaściciel powiedział, że nasza kicia chodzi sobie tu i tam, przychodzi tylko jeść, czasem spać. ostatnio spotkał ją kolega, ale bardzo nieufna była, uciekła od razu. podobno urosła i chudzinka z niej. :(
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #20 : 2005-12-04, 16:12 »
<chlip> :( :( No to może niech jej nie wypuszczają? Kuweta w domciu i klopsik :P
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedz #20 : 2005-12-04, 16:12 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #21 : 2005-12-04, 23:45 »
Nie ma zasady, że białe jest dobre, czarne wredne, kot ma charakter i to on dominuje, nie kolor futra.
Jeżeli możesz, masz pozwolenie rodziny, zabierz małą do siebie, Twója kocica przywyknie, ona musi się oswoić z myślą, że nie jest już jedynakiem.
Zapisane

szyszek

  • Gość
Odp: błąka się kotka..
« Odpowiedź #22 : 2005-12-05, 05:53 »
harpia, to byłoby naprawdę trudne. Szysza z resztą nie jest jedynym moim zwierzakiem (tzn. w tym domu sama mieszka), nie znosi wręcz niczego na 4 nogach. jak przychodzę z psami na chwilkę do domu, to jest jeden wielki syk, potem się najeża i ucieka pod wanne..spod której nie wychodzi przez cały dzień, potem wącha każde miejsce, w którym stanął pies i czasem również sika. rodzice nie zgodzą się na 2. kota, Szysza znów w nocy zrobiła demolkę. :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 27 zapytaniami.