Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kot i świnka?  (Przeczytany 1050 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Talagia

  • Gość
kot i świnka?
« : 2004-03-29, 17:08 »
Ok na początku pochwale sie że prawdopodobie pod koniec tego roku wrzesień-październik w moim domu pojawi się koteczek  :wink:
Jeszcze mam sporo wątpliwości, czy kotek może zrobić krzywde mojej kochanej śwince, która jest puszczona luzem, a w czasie naszej nieobecności zamykana w pokoju?
Wiem że z psem nie będzie problemu bo on się boi kotów, ale denerwuje się co ze świnką. Czy w takiej sytuacji lepszy był by kocur czy kotka?
Zapisane

olc!a

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #1 : 2004-03-29, 17:15 »
Gratuluję :D Koteczek będzie rasy jakiejś czy dachowiec? :)

Myślę, że zamykania świnki (przynajmnie na czas swojej nieobecności w domu) nie unikniesz. Nie wiem czy uda Ci się koteczka przekonać, żeby świnki nie ruszał... Mój Tiger jak na razie tylko gapi się na Zuzę i próbuje ją powąchać przez kraty, ale na razie nie eksperymentowałam z wypuszczeniem Zuzy po pokoju... Troszkę się obawiam szczerze mówiąc...

A czy lepszy kocur czy kotka to nie wiem :?: Prawdę mówiąc to chyba nie ma różnicy, ale.... hm... nie mam pojęcia :?:
Zapisane

Talagia

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #2 : 2004-03-29, 17:22 »
To będzie rudo-czarno-biały dachowiec  8)  Po rodzicach  :wink:
Chciałabym mieć kotke, czy ona będzie np. mniej "agresywna" w stosunku do prosiaczka?
Zapisane

Forum Zwierzaki

kot i świnka?
« Odpowiedz #2 : 2004-03-29, 17:22 »

olc!a

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #3 : 2004-03-29, 17:29 »
Tricolory to chyba tylko kotki mogą być :?: :)
A czy mniej agresywna to nie wiem...
Zapisane

absencja

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #4 : 2004-03-29, 18:15 »
ja miałm królika i wszystkie koty traktowały go z nalezytym szacunkiem, a nawet chyba się polubiły...ale moze jednak zamknij świnkę w klatce na czas spotkanie z kotem i, jeśli będzie ok, po jakimś czasi możesz ją wypuścić kontrolując cały czas sytuację.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
kot i świnka?
« Odpowiedź #5 : 2004-03-29, 18:46 »
weź kiciusię ;)
i po prostu naucz ją że do tego pokoju ne-ne ;)
gratuluje :)
Zapisane

Kira

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #6 : 2004-03-29, 21:44 »
Cytat: =VioaoiV=
weź kiciusię ;)
i po prostu naucz ją że do tego pokoju ne-ne ;)
gratuluje :)


POPIERAM :)
moja kotka wogole ma respect do gryzoni biegajacych po niej i po moim pokoju....szczegolnie wkuli ...
Sądze ze kotka stopniowo przezwyczaji sie do prosiaka ale nie wiem czy jeskli bedze wychodzila na dwor(Łowienie Myszy itp.)jesli nie bedze wychodzila to napewno sie polubi z swinka ale nie odrazu ... :wink:
Zapisane

truskawa144

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #7 : 2004-03-30, 02:27 »
powinien się polubić jeśli będzie przyzwyczjany od małego...ale jeśli zobaczysz jakiekolwiek objawy agresji to niestety świnka musi wrócić do klatki...poza tym nigdy nie wiedomo czy w kotu nie obudzi się za jakiś czas instynkt łowcy....moje koty dokąd były małe to mogły z szylką biegać ale teraz szyle wypuszczam w innym pokoju "na wszelki wypadek"...a czy kot czy kotka to nie ma znaczenia....
Zapisane

Cathycash

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #8 : 2004-04-10, 20:19 »
Ja zamykam pokój w którym mam gryzonie i ptaszorka :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kot i świnka?
« Odpowiedz #8 : 2004-04-10, 20:19 »

Ax

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #9 : 2004-04-10, 20:37 »
A dlaczego nie kocurka? :roll: Przecież niczym się nie różnią po sterylizacji/kastacji :roll: Poza tym- WCALE nie popieram rozmnażania kotów nie rasowych :roll: Bo kota chyba nie jest w ciąży jeszcze :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #10 : 2004-04-11, 18:01 »
MNie też zastanowił ten aspekt sprawy. Celowo będzie dopuszczona kota, żeby były maleństwa do rozdania? A mało maleństw jest w schroniskach?
Zapisane

Kira

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #11 : 2004-04-11, 18:05 »
:) znalazl byś kochanszego kociaczka w schronisku lub w "pobliżu" :roll:  napewno sa kotki w dobre rece...poco "produkować zbedne "kociaki na TWOJE potrzeby.. :twisted:  :roll:
Moze poszukaj wokol znajdzesz napewno innego nie tak kolorowego kociaczka :roll:
Zapisane

Mika :)

  • Gość
kot i świnka?
« Odpowiedź #12 : 2004-04-11, 21:41 »
Ja mam nawet dwie świnki,a tydzień temu wzięłam 6-tygodniową kotkę.Frytka-starsza świnka wprost uwielbia kotkę,Niunia-druga świnka-traktuje kotkę zupełnie obojętnie.Za to Mika (kotka) odważna jest tylko wtedy kiedy świnki wrócą do klatki-jak biegają luzem bawi się z nimi ale na odległóść :) Przed zakupem świnek też miałam kota (dorosłego-tyle,że ktoś go otruł :cry: ) traktował prosiaczki jak powietrze-to on był panem domu ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 25 zapytaniami.