Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: TEST: Enneagram  (Przeczytany 5440 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
TEST: Enneagram
« : 2005-08-26, 19:54 »
ciekawy teścik... :wink:
http://www.enneagram.pl/
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #1 : 2005-08-26, 20:42 »
super test... jestem piątką :)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #2 : 2005-08-26, 20:46 »
mnie wyszło ,że 4.. i zgadza się..niestety...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedz #2 : 2005-08-26, 20:46 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #3 : 2005-08-26, 21:11 »
Wyszło mi, że jestem 4. Większość się zgadza...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #4 : 2005-08-26, 22:09 »
niestety...nie sprawdzam sie w testach...może gdyby na każde pytanie było 10 możliwych odpowiedzi, to znalazłaby się coś co jest moim zdaniem. Tu nie jestem w stanie wybrać.  :(
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #5 : 2005-08-26, 22:14 »
Siódemka ze skrzydłem osiem: 7w8 - "Realista"

Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często chojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy. Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce. Ma talent do robienia czegoś z niczegoś. Zazwyczaj dzieli się z innymi tym co ma, chce by wszyscy doceniali jej poczucie obowiązku i szeroki zakres zainteresowań.
Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm. Gdy chce coś, to chce tego natychmiast. Agresywna, chce szybko zrobyć pieniądze, materialną pozycję i status. Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć. Często jest perfekcjonistą. Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna. Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili. Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska.

Prawda. :roll:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #6 : 2005-08-26, 23:08 »
Mi wyszło 6w7
Szóstka ze skrzydłem siedem: 6w7 - "Kumpel"

Szóstki z tym skrzydłem są generalnie ekstrawertyczne, przyjacieskie i otwarte na innych. Przyjaźń według nich jest podstawą szczęśliwego życia. Chcą być lubiane przez innych i łatwiej podążają śladem innych w przeciwieństwie do 6w5, która ma tendencję do wycofywania się i pozostawania w samotności. Szóstka 6w7, może być czarująca i towarzyska. Ma szybsze tempo życia niż 6w5, a w sprawach zawodowych ujawnia się w niej zdrowe połączenie z trójką. Często potrafi chronić samą siebie, a także charakteryzuje się ciepłem i opiekuńczością wobec innych.
W stresie 6w7, mogą często przeczyć same sobie, sprawiając wrażenie, że chcą jednocześnie dwie rzeczy na raz, czasem doprowadzając do szaleństwa mieszanymi sygnałami. Może być ciężko zrozumieć co mają na myśli i o czym mówią. Często otwarcie sprawdzają jaki inni mają do nich stosunek. Gdy są czymś przestraszone, jedyną formą obrony jest bierna agresja, w czasie której nie da się jej do niczego przekonać ani namówić. Najczęściej spotykane z tym skrzydłem, są szóstki antyfobiczne, które mają tendencję do bycia bardzo bezpośrednimi. Niektóre mogą snuć wielkie plany, które ich zdaniem mogą przynieść materialne lub osobiste korzyści. Mogą być także niepewne, irracjonalne, chaotyczne z tendencją do częstych zmian nastrojów. Są skomplikowane wewnętrznie. Mają niezwykle wrażliwe zapalniki wybuchów paranoi. Fałszywie oskarżają innych, a innym razem wręcz błagają aby ktoś się nimi zaopiekował. Czasem są bardzo konserwatywne w swoim sposobie zycia, a czasem toczą bój o zmiany.


Ale raczej sprawdziło się ;) Może troszkę jestem mniej otwarta na innych... i bardziej ostrozna.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-27, 20:09 autor golden(ka) »
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #7 : 2005-08-26, 23:54 »
Czwórka ze skrzydłem w 3...
Cytuj
Czwórka ze skrzydłem trzy: 4w3 - "Arystokrata"

Czwórka ze skrzydłem 3 może czasami wyglądać jak siódemka. Może być towarzyska i posiadać duże poczucie humoru. Chce być kreatywna i potrzebna światu. Posiada intuicję, jest ambitna, może mieć dużą wyobraźnię i być bardzo utalentowana. Niektóre ubierają się bardzo wyzywająco i kolorowo, aby wyróżnić się z tłumu.
Gdy 4w3 jest w stresie, często się zachowuje inaczej publicznie, a inaczej prywatnie. Może np. nie ujawniać publicznie, wśród znajomych, żadnych swoich uczuć, a następnie iść do domu i samemu bardzo przeżywać np. fakt życia w samotności. Może też np. być bardzo rozrywkowa i sumienna w pracy i jednocześnie być nieszczęśliwa prywatnie z powodów problemów miłosnych. Przywiązuje uwagę do tego jak wygląda, czuje się źle z powodu niedostatków urody. Stara się podkreślić poczucie wyjątkowości przez kontrowersyjny sposób ubierania się. Często okazuje zły gust. Chętnie przedstawia siebie innym jako osoba romantyczna. Jest zmienna w uczuciach. Gdy uzna, że jej partner jest zbyt nudny, często fantazjuje na temat czarujących i przebojowych nieznajomych. Cele stara się osiągać poprzez zazdrość, zemstę lub potrzebę dowiedzenia innym, że są w błędzie.
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #8 : 2005-08-27, 02:29 »
ech tym razem z klonem nie jesteśmy takie same, mi po raz drugi, już kiedyś dawno to robiłam, wyszło 7 w 6

"(...)Czasami nie lubi gdy jej się mówi co ma robić(...)"
oj nie lubi, nie lubi :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedz #8 : 2005-08-27, 02:29 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #9 : 2005-08-27, 10:09 »
Trójka ze skrzydłem dwa: 3w2 - "Gwiazda"

Trójka z tym skrzydłem, są najbardziej ekstrawertycznym typem enneagramu. Jest bardzo otwarta na innych ludzi, chce odgrywać znaczącą rolę w ich życiu. Bardzo ważny jest prestiż i pozytywny wizerunek jaki dzięki takiej postawie trójka otrzyma. Zdrowe skrzydło daje trójce ciepło, opiekuńczość, chojność. Trójka z tym skrzydłem to znakomity materiał na przywódcę. Odczuwa wewnętrzną potrzebę czynienia dobra innym ludziom, opiekowania się nimi, jest prawdziwie miłą i uczynną osobą. Gdy osiągnie sukces na jakimś polu, wtedy staje się prawdziwym mentorem i przewodnikiem dla innych.
Gdy trójka z tym skrzydłem jest w stresie lub jest niezdrowa,  zaczyna poświęcać większą uwagę na prezentowaniu swojego idealnego wizerunku. Dotyczy to wszystkich osób, którymi się otacza.  Chce być świetnym współmałżonkiem, przyjacielem, rodzicem, pracownikiem, synem lub córką. Silnie angażuje się w życie innych gdyż potrzebuje pochlebstw, uznania i słów podziwu. Zaczyna przejawiać się u niej pycha, fałszywa ambicja, samowychwalanie się, egoizm. Chce się wywyższać, czuć się lepsza od innych. Zaczyna odgrywać różne role, oszukiwać, manipulować innymi. Może okazywać fałszywe uczucia wobec innych. Czasem pojawiają się złośliwe i podstępne zachowania. Gdy uzna, że partner jest bardziej atrakcyjny lub ciekawszy od niej samej, może zacząć się oszukiwać, że partner tak naprawdę nie spełnia jej "głębokich potrzeb". Może wtedy zacząć sabotażować własny związek poprzez nieodpowiednie zachowanie, zdradę, wytykanie różnych wad partnera.


Niemal wszystko sie zgadza..
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #10 : 2005-08-27, 10:57 »
Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Ellen Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman. [fajne towarzycho :hehe:]

Oprócz tych depresji, choroby duszy i zainteresowania własną śmiercią to zgadza się...raczej. Fajny teścik :)
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #11 : 2005-08-27, 11:57 »
Siódemka ze skrzydłem osiem: 7w8 - "Realista"
dużo się zgadza :P praktycznie to prawie wszystko
:wink:
Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili.
Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna.
Może wydawać się głośna i niesforna.
Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże.
Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce.
Gdy chce coś, to chce tego natychmiast.
 Agresywna, chce szybko zrobyć pieniądze, materialną pozycję i status.
 Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć.
 Ma talent do robienia czegoś z niczegoś
Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm
Często jest perfekcjonistą.
Może życ w związku przez dziesięciolecia i wciąż czuć się nieswojo z ideą długiego współżycia
Nie lubi gdy ktoś burzy jej radosne nastawienie. Nie chce być zasmucana przez kogoś o "mniejszych horyzontach"
Głównym problemem, jest zmusić siódemkę by dostrzegała problem
Jest wrażliwa na nudę i rutynę w związku. Chce utrzymywać radosny i interesujący styl życia aby potrzymywać zainteresowanie partnerem .
Próbuje wpływać na czyjąś wolę, aby uzyskać poparcie dla swoich działań. Oferuje sugestie, które brzmią bardziej jak obietnice

no i ..Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska. :lol:

a co się nie zgadza
Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często chojna, towarzyska i wylewna. towarzyska tak, ale reszta odpada

Zazwyczaj dzieli się z innymi tym co ma, chce by wszyscy doceniali jej poczucie obowiązku i szeroki zakres zainteresowań.
tak pół na pół ..




Zapisane

iw!

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #12 : 2005-08-27, 12:50 »
Szóstka ze skrzydłem pięć: 6w5 - "Obrońca" ;)

Szóstki z tym skrzydłem są generalnie intrawertyczne i często bardzo inteligentne. Gdy są zdrowe, mają wiele zainteresowań jak również dużą znajomość rzeczy oraz posiadają wiele umiejętności. Są dobre w przewidywaniu przyszłości. Mogą mieć oryginalny punkt widzenia. Testują potencjalnych przyjaciół przez długi okres czasu, ale gdy już kogoś zaakceptują, to na dobre; do końca życia.
W stresie, szóstki z tym skrzydłem mogą okazywać emocjonalne odosobnienie. Silniej ujawnia się w nich połączenie z dziewiątką. Pokazują mało emocji, ale wyczuwa się u nich to, że czują się czymś dotknięte lub czymś poruszone. Rośnie w nich napięcie pomiędzy potrzebą bycia dostrzeganym, a potrzebą wycofania się w celu chronienia siebie. Mogą też się zachowywać arogancko, tajemniczo i cynicznie gdy się czegoś boją.
Najczęściej spotykane ze skrzydłem pięć, są fobiczne szóstki, które mogą być dyplomatyczne oraz "mówić" bez wypowiadania słów. Mogą dumać nad niesprawiedliwościami losu, spędzać samotnie czas rozwijąc teorie konspiracji przeciwko sobie i innym. Gdy są samotne okazują oznaki paranoi. Podstępnie knują zemstę, są pasywne wobec innych i obwiniające siebie.

Słynne szóstki ze skrzydłem pięć: Warren Beatty, Tommy Lee Jones, Steve McQueen, Chuck Norris, Anthony Perkins, Robert Redford, Steven Seagal, Michelle Pfeiffer, Diane Keaton, Dustin Hoffman.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-27, 12:52 autor iw! »
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #13 : 2005-08-27, 18:52 »
Mi wyszlo 6w7 i przyznam ze baaardzo prawdziwie ;-)). Fajna stronka:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #14 : 2005-08-27, 19:10 »
ja tak jak Rachela mam 4w5 ;). Większość cech się zgadza...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedz #14 : 2005-08-27, 19:10 »

Alii

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #15 : 2005-08-27, 20:31 »
Mi wyszło:

Jedynka ze skrzydłem dziewięć: 1w9 - "Idealista"

Jedynka z tym skrzydłem ma podobną do dziewiątki aurę spokoju, choć nadal możliwe są u niej wybuchy gniewu. Często jest introwertyczna i sprawia wrażenie nieobecnej zupełnie jak piątka. Ma tendencję do tworzenia zasad, które rzadko zadowalają innych, ale to też jest jej siła. Gdy jedynka jest zdrowa, może obiektywnie patrzeć na świat, jest spokojna i pościągliwa w swoich ocenach. W ubiorze często jest bardzo tradycyjna i konserwatywna. Wiele jedynek z tym skrzydłem preferuje ubranie funkcjonalne i odpowiednie do okazji, ale niczym się nie wyróżniające.
Gdy jest w stresie, może mieć zbyt wysokie oczekiwania, wymagać od innych rzeczy, które nie są możliwe do realizacji przez przeciętną osobę. Może okazywać polityczne i socjalne opinie, które są logiczne ale bardzo rygorystyczne i całkowicie pozbawione współczucia lub jakichkolwiek innych ludzkich emocji. Najważniejsze stają się zasady, nie zależnie jakim kosztem. Jedynka może być bezlitosna i nieświadomie okrutna.


Bardzo dużo rzeczy sie zgadza :P
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #16 : 2005-08-27, 23:54 »
Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat"

To skrzydło daje jedynce więcej ciepła i pozytywnych odczuć międzyludzkich. Wysokie standardy i wymagania są nieco stonowane przez bardziej ludzkie oblicze. Jedynka z tym skrzydłem, rozumie i łatwiej wybacza innym za to, że nie spełniają jej oczekiwań. Ciężko pracuje, poświęca swój czas i energię, aby poprawić warunki życia innym.
Gdy jest w stresie, może być bardzo gwałtowna i agresywna. Uważa się za jedyną osobę trzymającą się zasad. Ma przerost autorytatywnych ambicji i jest zarozumiała. Może wygłaszać moralizatorskie kazania lub próbować uderzać w czyjś czuły punkt. Możliwa jest postawa "rób jak Ci mówię, a nie to co Ja robię". W tym co robi i mówi okazuje dużo hipokryzji, ponieważ jest przekonana o swoim wysokim morale, podczas gdy inni nie spełniają jej standardów. Jest też bardzo nie konsekwentna w swoim zachowaniu. Ustala własne reguły, po czym je zmienia w zależności od potrzeby chwili.

owszem :roll:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #17 : 2005-08-28, 01:36 »
Tak jak Rachela i Norris - 4w5 :P Wiekszosc sie zgadza, ale tak sie zachowuje jak np. humoru nie mam... jak mam to moze troszke inaczej :P no cóż, ogolnie to dziwna jestem :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #18 : 2005-08-28, 12:02 »
Dziewiątka ze skrzydłem jeden: 9w1 - "Marzyciel"

Dziewiątka z tym skrzydłem, ma zachowanie wzorowego dziecka. Instyktownie zachowuje się cnotliwie, uporządkowanie, sprawiając jak najmniejsze kłopoty otoczeniu. Gdy jest szczęśliwa, posiada dużą moralność i jest dobrym liderem z dobrym sercem i uzdolnieniami do pokojowych rozwiązań. Często posiada poczucie misji do spełnienia, prywatnej lub publicznej, misji w której pracuje ciężko mając na celu dobrobyt wszystkich, którzy są w to zaangażowani. Wyraża miłość zgodnie z wszelkimi zasadami poprawności, chce się angażować, czynić jak najmniej przykrości. Dziewiątka z tym skrzydłem może być bardzo lubiana, skromna, czarująca, delikatna. Czasami posiada wielką grację i opanowanie z odruchami spontaniczności i dużej czułości. Elegancka prostota uczuć.
W stresie, ma tendencję do bycia niestaranną. Może stać się pasywna, bierna i działać z wątpliwą moralnością. Ma poczucie spełniania obowiązków, których wykonywać nie powinna. Zachowuje się jak grzeczne dziecko, znika w tłumie, odsuwa w cień gdy poczuje, że jej uczucia są przez kogoś rozpoznane i rozszyfrowane. Pasywna tolerancja i akceptacja w absurdalnych i szkodliwych sytuacjach. Często znajduje się w jednostronnych związkach gdzie zbyt dużo ofiarowuje, dostając mało w zamian. Bagatelizuje problemy i powtarza sobie, że wszystko będzie dobrze. Popada w łagodne odrętwienie. Ma brak tolerancji dla własnych emocji. Powoli tłumi swoją odczucia.

Niemal wszystko sie zgadza ;)

Jak na razie to chyba tylko ja jestem 9 :P
« Ostatnia zmiana: 2005-08-28, 12:18 autor becia »
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

ona14

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #19 : 2005-08-28, 12:31 »
3w4 :P
Zapisane

Rotmilan.

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #20 : 2005-08-28, 14:59 »
4w5 - tak jak Rachela, norris i Veronica - Włóczęga... I nawet się zgadza :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedz #20 : 2005-08-28, 14:59 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #21 : 2005-08-28, 15:38 »
7w6
wOW TO dokłądnie ja ino nie jestem wxcale taka zabawna :D
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

olc!a

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #22 : 2005-08-29, 13:50 »
zgadza się w 100%... 4w5
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #23 : 2005-08-29, 15:22 »
Szóstka ze skrzydłem siedem: 6w7 - "Kumpel"

Szóstki z tym skrzydłem są generalnie ekstrawertyczne, przyjacieskie i otwarte na innych. Przyjaźń według nich jest podstawą szczęśliwego życia. Chcą być lubiane przez innych i łatwiej podążają śladem innych w przeciwieństwie do 6w5, która ma tendencję do wycofywania się i pozostawania w samotności. Szóstka 6w7, może być czarująca i towarzyska. Ma szybsze tempo życia niż 6w5, a w sprawach zawodowych ujawnia się w niej zdrowe połączenie z trójką. Często potrafi chronić samą siebie, a także charakteryzuje się ciepłem i opiekuńczością wobec innych.
W stresie 6w7, mogą często przeczyć same sobie, sprawiając wrażenie, że chcą jednocześnie dwie rzeczy na raz, czasem doprowadzając do szaleństwa mieszanymi sygnałami. Może być ciężko zrozumieć co mają na myśli i o czym mówią. Często otwarcie sprawdzają jaki inni mają do nich stosunek. Gdy są czymś przestraszone, jedyną formą obrony jest bierna agresja, w czasie której nie da się jej do niczego przekonać ani namówić. Najczęściej spotykane z tym skrzydłem, są szóstki antyfobiczne, które mają tendencję do bycia bardzo bezpośrednimi. Niektóre mogą snuć wielkie plany, które ich zdaniem mogą przynieść materialne lub osobiste korzyści. Mogą być także niepewne, irracjonalne, chaotyczne z tendencją do częstych zmian nastrojów. Są skomplikowane wewnętrznie. Mają niezwykle wrażliwe zapalniki wybuchów paranoi. Fałszywie oskarżają innych, a innym razem wręcz błagają aby ktoś się nimi zaopiekował. Czasem są bardzo konserwatywne w swoim sposobie zycia, a czasem toczą bój o zmiany.

Słynne szóstki ze skrzydłem siedem: Kim Basinger, Mel Gibson, Jack Lemmon, Richard Pryor, Meg Ryan, Susan Sarandon, Patrick Swayze, Jay Leno, Julia Roberts, Tom Hanks.


goldenka 8)

Niektóre rzeczy się zgadzają, a  inne nieco mniej ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Golden_Tina

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #24 : 2005-08-29, 22:21 »
9w1 :)
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #25 : 2005-08-31, 01:18 »
7 w 6... z tym, ze 7 bardziej pasuje :P

(...)Czasami nie lubi gdy jej się mówi co ma robić. Łatwo ściąga na siebie kłopoty(...)
 :P własnie
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #26 : 2005-08-31, 13:52 »
Czwórka ze skrzydłem w 3...

Tak tak tak! Zgadzam się z tym chociaż jakby tak pomyśleć...
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #27 : 2005-08-31, 16:03 »
EDIT: 5w4 - zgadza się większość, ale np. to z szeptaniem napewno nie :P
« Ostatnia zmiana: 2005-09-02, 15:20 autor taigan »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedz #27 : 2005-08-31, 16:03 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #28 : 2005-08-31, 16:07 »
Cytuj
Oprócz tych depresji, choroby duszy i zainteresowania własną śmiercią to zgadza się...raczej
O wlasnie, o tym jeszcze zapomnialam, chociaz to o depresji to sie zgadza, bo miewam je od czasu do czasu :roll:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: TEST: Enneagram
« Odpowiedź #29 : 2005-09-01, 08:26 »
Trójka ze skrzydłem dwa: 3w2 - "Gwiazda"

Trójka z tym skrzydłem, są najbardziej ekstrawertycznym typem enneagramu. Jest bardzo otwarta na innych ludzi, chce odgrywać znaczącą rolę w ich życiu. Bardzo ważny jest prestiż i pozytywny wizerunek jaki dzięki takiej postawie trójka otrzyma. Zdrowe skrzydło daje trójce ciepło, opiekuńczość, chojność. Trójka z tym skrzydłem to znakomity materiał na przywódcę. Odczuwa wewnętrzną potrzebę czynienia dobra innym ludziom, opiekowania się nimi, jest prawdziwie miłą i uczynną osobą. Gdy osiągnie sukces na jakimś polu, wtedy staje się prawdziwym mentorem i przewodnikiem dla innych.
Gdy trójka z tym skrzydłem jest w stresie lub jest niezdrowa,  zaczyna poświęcać większą uwagę na prezentowaniu swojego idealnego wizerunku. Dotyczy to wszystkich osób, którymi się otacza.  Chce być świetnym współmałżonkiem, przyjacielem, rodzicem, pracownikiem, synem lub córką. Silnie angażuje się w życie innych gdyż potrzebuje pochlebstw, uznania i słów podziwu. Zaczyna przejawiać się u niej pycha, fałszywa ambicja, samowychwalanie się, egoizm. Chce się wywyższać, czuć się lepsza od innych. Zaczyna odgrywać różne role, oszukiwać, manipulować innymi. Może okazywać fałszywe uczucia wobec innych. Czasem pojawiają się złośliwe i podstępne zachowania. Gdy uzna, że partner jest bardziej atrakcyjny lub ciekawszy od niej samej, może zacząć się oszukiwać, że partner tak naprawdę nie spełnia jej "głębokich potrzeb". Może wtedy zacząć sabotażować własny związek poprzez nieodpowiednie zachowanie, zdradę, wytykanie różnych wad partnera.

Słynne trójki ze skrzydłem dwa: Tom Cruse, Demi Moore, O. J. Simpson, Shirley MacLaine, Cybill Shepherd, Will Smith, Jean-Claude, Sharon Stone, Van Damme. HEH i  LOL!

EDIT:
Tak jak Vio
« Ostatnia zmiana: 2005-09-01, 08:29 autor ogryzek »
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 28 zapytaniami.